لوازم ورزشی


لوازم ورزشی

لوازم ورزشی sporting Goods

6سوالی که درباره لوازم ورزشی می‌پرسند – 6 Questions About Sporting Goods
لباسورزشیاز لباس هایی است که ایرانی و خارجی اش تفاوت چندانی ندارند. نکته مهم درباره این نوع لباس، جنس و روش های مختلف نگهداری آن است. با خواندن پرسش و پاسخ های زیر، می توانید اطلاعات خوبی درباره لوازم ورزشی به دست آورید...
لوازم ورزشیرا همان طورکه از نامش پیداست، بیشتر هنگام ورزش می پوشند. از طرف دیگر، از آنجا که امکان تعریق در ورزش دوچندان می شود، انتخاب جنس مناسب لوازم ورزشی برای پیشگیری از عرق سوز شدن بدن و ابتلا به بیماری های قارچی پوستی اهمیت زیادی دارد. این نوشته، پاسخی است به شش سؤال رایج که درباره لوازم ورزشی می پرسند.

1.بهترین جنس لوازم ورزشی چیست؟- What’s The Best Material Of Sporting Goods

لباسهای تمام نخ یا نخ پنبه، بهترین جنس برای لوازم ورزشی هستند. لباس های نخی یا پنبه ای، به سادگی عرق را به خود جذب می کنند و جلوی عرق سوز و قرمز شدن بدن را به خصوص در ناحیه زیر بغل و کشاله ران می گیرند.
اگر قصد خریدن لوازم ورزشی Buying Sporting Goods نایلونی یا شمعی و بادگیر را دارید، حتما انواعی از لباس ها را انتخاب کنید که یک آستر نخی داشته باشند. شلوارهای ورزشی Sporting Pants با جنس الیاف مصنوعی هم باید حتما آستر نخی داشته باشند تا از قرمزی، خارش و ابتلا به ناراحتی های قارچی در ناحیه کشاله ران در اثر عرق کردن، جلوگیری شود.
لوازم ورزشینایلونی و شمعی، عمر طولانی تری دارند و راحت تر شسته می شوند اما لباس های نخی بیشتر از پوست بدن محافظت می کنند. اگر زیاد عرق می کنید، دور لوازم ورزشی با الیاف مصنوعی و بدون آستر را خط بکشید، چون این لباس ها باعث تشدید تعریق می شوند و خیلی زود هم بوی بد عرق را به خود می گیرند.
لوازم ورزشیمعمولا 2 نوع هستند؛ «تی شرت و شلوارک» و «گرمکن آستین بلند با شلوار». تی شرت و شلوارک برای افرادی که در سالن های ورزشی فعالیت می کنند، مناسب تر است اما گرمکن و شلوار بیشتر مناسب ورزش در فضاهای باز مانند زمین چمن، پارک یا حتی بازی گل کوچک در خیابان می خورد

2.مناسب ترین مدل برای لوازم ورزشی sporting Goods چیست؟

لوازم ورزشیمعمولا 2 نوع هستند؛ «تی شرت و شلوارکT-Shirt & Shorts » و «گرمکن آستین بلند با شلوارLongloose SweatShirt With pants». تی شرت و شلوارک برای افرادی که در سالن های ورزشی فعالیت می کنند، مناسب تر است اما گرمکن و شلوار بیشتر مناسب ورزش در فضاهای باز مانند زمین چمن، پارک یا حتی بازی گل کوچک در خیابان می خورد. پوشیدن گرمکن و شلوار ورزشی در محیط های سرباز، از پوست در برابر آسیب های احتمالی محافظت می کند، اما یادتان باشد که لوازم ورزشی خیلی گرم و پوشیده برای سالن های سربسته، چندان مناسب نیستند زیرا باعث تشدید تعریق و کلافه شدن فرد ورزشکار می شوند و به دلیل تعریق زیاد هنگام ورزش امکان بالا رفتن نیاز بدن به مصرف آب را بالا می برند.
اگر ورزشکار باشید، حتما می دانید که با شکم پر از آب نمی توانید به سادگی به ورزش و فعالیت بپردازید. نکته مهم در مورد لوازم ورزشی این است که باید کمی در بدن آزاد باشند تا بتوانید به راحتی با آنها به ورزش و فعالیت های فیزیکی خود بپردازید.

3. لوازم ورزشی sporting Goods را چطور بشوییم؟

-آلودگی های لوازم ورزشی بیشتر به عرق کردن فرد ورزشکار مربوط می شود، بنابراین بهتر است پس از هر 2 بار استفاده از لباس ورزشی و برای پیشگیری از بو گرفتن، آن را بشویید.
این لباس ها را می توان داخل ماشین لباسشویی انداخت یا با دست شست. استفاده از انواع شوینده ها هم مشکلی به وجود نمی آورد. اما بد نیست که کمی نرم کننده را هم در مراحل نهایی شستشو به مواد شوینده تان اضافه کنید تا لباستان پس از شستشو اصطکاک پیدا نکند و خرده ریزه های کف سالن ورزشی را به خود نگیرد. بهترین راه خشک کردن لباس ورزشی هم این است که آن را در فضای باز و زیر نورآفتاب خشک کنید.

لوازم ورزشی sporting Goods را چطور بپوشیم؟

اگر دوست ندارید لباستان را بیش از اندازه بشویید و آن را از ریخت بیندازید، می توانید زیر بلوز یا گرمکن های ورزشی، یک تی شرت نخی جذب و زیر شلوارهای ورزشی، یک شلوار نخی نازک بپوشید. به این ترتیب، عرق بدن جذب لباس های نخی زیر می شود و دیگر مجبور نخواهید شد لباس ورزشی را برای از بین بردن بوی عرق آن بشویید.

5.چه رنگی برای لوازم ورزشی sporting Goods مناسب تر است؟

لباسهایی با رنگ های لیمویی، صورتی، قرمز، سفید، یاسی، سبز و آبی آسمانی برای خانم ها و ورزش داخل سالن مناسب تر است. خانم ها می توانند از لباس هایی با رنگ های بنفش، نیلی و خاکی هم برای ورزش های هوازی خارج از سالن استفاده کنند.
کفش های ورزشی سفید و صورتی برای تمام خانم ها مناسب است و با هر رنگ لباسی هم هماهنگ می شوند. لوازم ورزشی آقایان می تواند سرمه ای، طوسی، خاکی یا حتی مشکی باشد. پوشیدن کفش های ورزشی خاکی و سورمه ای هم برای آقایان ورزشکار از سایر رنگ ها شیک تر است.

لوازم ورزشی sporting Goods را چطور نگهداری کنیم؟

معمولا جنس لوازم ورزشی به گونه ای است که چروک نمی شوند. از طرف دیگر، لوازم ورزشی مدام با عرق تن و زمین سالن های ورزشی در تماس هستند. بنابراین اگر از ورزشگاه برگشته اید و حوصله شستن لباس هایتان را ندارید، بهتر است آنها را از داخل ساک ورزشی تان خارج نکنید. البته تا وقتی که حوصله تان سر جایش بیاید و بخواهید آنها را بشویید.
اگر قرار است بیشتر از 2 ساعت تا شستن لباس های ورزشی وقفه بیفتد، آنها را از ساک خارج و به چوب لباسی حمام آویزان کنید. این کار از تجمع آلودگی های باکتریایی و قارچی در لوازم ورزشی ، بو گرفتن آن و ایجاد حساسیت پوستی در بدن پیشگیری می کند.
دستگاه های بدنسازی : تولید و فروش دستگاه بدنسازی میز شکم نوع دیگر از لوازم ورزشی هستند
لوازم ورزشیآلوده را به هیچ وجه داخل کمد لباس ها نگذارید، روی تختخواب نیندازید و کنار لباس های دیگر روی چوب لباسی آویزان نکنید. در غیر این صورت باعث انتقال بو و آلودگی ها به سایر لباس هایتان می شوید.

لوازم بدنسازی باشگاهی و خانگی Home And Gym Fitness Equipments

کمپانی تکنوجیم (Technogym)تولید کننده تجهیزات ورزشی با کاربری خانگی و باشگاهی

لوازم ورزشی sporting Goods

نمونه های از لوازم ورزشی sporting Goods :دوچرخه ،تفنگ بادی،لوازم کوهنوردی،لوازم ماهیگیری، لوازم کاربردی برای شکار، راهنمای مناسب برای پیاده روی، راهنمای مناسب برای انتخاب کوله پشتی کوهنوردی ، لوازم ورزشی در منزل ،وسایل اسکی و آموزش را می توان به عنوان لوازم ورزشی نام برد.
امروزه به دلیل گسترش زندگی ماشینی و وجود ترافیک در اکثر نقاط جهان و در نتیجه افزایش آلودگی هوا، استفاده از دوچرخه پیشنهاد بسیار مناسبی است که در کنار حفط سلامت محیط زیست، ورزشی مفرح برای حفظ سلامت جسم و جان نیز می باشد. در دنیای کنونی با استفاده از دوچرخه با تشکیل گروه های چند نفره علاوه بر ورزش و تحرک به کارهای روزمره مانند خرید کردن نیز می پردازند. اغلب مردم از وسایل مدرن مانند مترو استفاده می کنند و تمایل چندانی به استفاده از دوچرخه ندارند در صورتی که استفاده از این وسیله می تواند از بروز بسیاری از بیماریها جلوگیری کند و همچنین وسیله خوبی برای پر کردن اوقات فراغت است. اما ویژگی های یک دوچرخه خوب و مناسب چیست؟ اگر قصد خرید دوچرخه دارید حتما در سایت های مختلف دنبال راهنماهایی برای خرید دوچرخه هستید، به همین بهانه ما در این مقاله اطلاعات کاملی برای این دسته افراد تهیه کرده ایم. با ما همراه باشید. قبل از اقدام برای خرید دوچرخه که یکی از لوازم ورزشی sporting Goods می باشد ، لازم است تا از مناسب بودن آن در همه جهات، به خصوص سایز و اندازه مطمئن شوید. یک دوچرخه نامناسب می‌تواند علاوه بر ایجاد احساس ناراحتی و فشردگی، انرژی زیادی نیز از شما بگیرد. پس یکی از شرایط مهم برای لذت بردن از دوچرخه سواری که یکی از لوازم ورزشی sporting Goods محسوب میشود، اطمینان خاطر در مورد متناسب بودن اجزای دوچرخه از جمله بدنه، زین، فرمان و رکاب با توده بدنی شما است تنه دوچرخه باید دقیقا متناسب با بدن شما باشد، در غیر این صورت دوچرخه‌سواری برای شما تبدیل به کاری طاقت فرسا و عذاب آور خواهد شد. اگر تنه دوچرخه برای شما کوچک باشد و در آن فشرده شده باشید، پاهای شما فضای کافی برای رکاب زدن نخواهند داشت و در مقابل اگر تنه دوچرخه بزرگتر از نیاز شما باشد نیز امکان چرخش کامل پا بر روی پدال فراهم نمی‌شود و در هر دو حالت از تمام توان خود برای دوچرخه سواری بهره مند نمی‌شوید. برخی دوچرخه سواران زین را کمی رو به جلو و یا رو به عقب تنظیم کرده و در این موقعیت احساس راحتی می‌کنند ولی اکثریت ترجیح می دهند که زین دوچرخه صاف و بدون زاویه باشد تا هنگام سوار شدن بر روی زین احساس راحتی بیشتری کنند.
.این لوازم ورزشی sporting Goods یک نوع تفنگ است که برای شلیک گلوله از فشار هوای ایجادشده توسط یک پیستون که با چکاندن ماشه توسط فنری قوی به جلو راند می‌شود یا فشار هوای محبوس در کپسول هوا استفاده می‌کندیکی از لوازم ورزشی محسوب میشود . قدیمی‌ترین تفنگ بادی موجود مربوط به سال ۱۵۸۰ میلادی است که در موزه‌ای در استکهلم نگهداری می‌شود. امروزه تفنگ‌های بادی در سطح وسیعی، از مسابقات تیراندازی گرفته تا شکار حیوانات بزرگ، مورد استفاده قرا می‌گیرند. این اسلحه هم در نوع تفنگ و هم در نوع سلاح کمری در دسترس است و نیز تفنگ بی‌بی با امکان شلیک گلوله‌های گِرد پلاستیکی در این رده قرار دارد. با آسمونی همراه باشید … تفنگ های بادی فنری : دیانا DIANA, وایرخ WEIHRAUCH , گامو GAMO , کرال KRAL تفنگ های بادی PCP : والتر WALTHER , اف ایکس FX و انواع وسایل مورد نیاز برای شکار : دوربین تفنگ بادی دوربین تفنگ شکاری دوربین چشمی چاقوی جیبی سوئیسی لباس و کوله شکار کلاه،عینک و دستکش تیراندازی جلد سلاح روکش قنداق قطار فشنگ بند سلاح ساچمه تفنگ بادی لوازم پرکردن فشنگ و ساچمه لوازم تنظیف و نگهداری سلاح