اسباب بازی

عروسک یویو جوجه
50 %
عروسک یویو جوجه

جوجه پلاستیکی رنگی ، زیبا و دوست داشتنی ‏

تمام شد

نا محدود است

2199 خرید انجام شده

عروسک مستر دماغ مو دار
0 %
عروسک مستر دماغ مو دار

دوست خوبم تمام مبلغ پرداختی شما تقدیم به کودکان سرطانی نیازمند موسسه محک می گردد

تمام شد

نا محدود است

27 خرید انجام شده

پکیج 6 تیکه آتش بازی نارگستر ویژه 4شنبه پایان سال
40 %
پکیج 6 تیکه آتش بازی نارگستر ویژه 4شنبه پایان سال

پکیج 6 تیکه استاندارد آتش بازی ویژه 4شنبه پایان سال دارای مجوز و ساخته شده بر اساس استانداردهای بین المللی

تمام شد

نا محدود است

2 خرید انجام شده

بالن آرزوها
37 %
بالن آرزوها

بالن آرزوها وسیله ای هیجان انگیز و بی خطر مناسب چهارشنبه سوری

تمام شد

نا محدود است

42 خرید انجام شده

عروسک یویو لاک پشت
50 %
عروسک یویو لاک پشت

عروسک یو یو لاک پشت در 6 رنگ بندی متنوع و زیبا مناسب برای کودکان و خردسالان

تمام شد

نا محدود است

481 خرید انجام شده

عروسک یویو کیتی
50 %
عروسک یویو کیتی

عروسک یویو کیتی ساخته شده از جنس پلاستیک در 6 رنگ متنوع و زیبا مناسب برای کودکان و خردسالان

تمام شد

نا محدود است

853 خرید انجام شده

عروسک یویو خرس
50 %
عروسک یویو خرس

خرس پلاستیکی رنگی ، بامزه و دوست داشتنی

تمام شد

نا محدود است

1065 خرید انجام شده

عروسک یویو فیل
50 %
عروسک یویو فیل

فیل پلاستیکی رنگی و زیبا مناسب کودکان

تمام شد

نا محدود است

460 خرید انجام شده

عروسک یویو خرگوش
50 %
عروسک یویو خرگوش

خرگوش پلاستیکی رنگی در رنگ های متنوع

تمام شد

نا محدود است

327 خرید انجام شده

عروسک جناب خان
37 %
عروسک جناب خان

عروسک جناب خان نمایشی سایز متوسط دارای برچسب اصالت محصول

تمام شد

نا محدود است

6 خرید انجام شده

عروسک مستر دماغ
0 %
عروسک مستر دماغ

دوست خوبم تمام مبلغ پرداختی شما تقدیم به کودکان سرطانی نیازمند موسسه محک می گردد

تمام شد

نا محدود است

25 خرید انجام شده

عروسک مستر دماغ طرح قدیم
14 %
عروسک مستر دماغ طرح قدیم

ویژه کمک به کودکان سرطانی موسسه محک

تمام شد

نا محدود است

84 خرید انجام شده

حلقه پرتاب
30 %
حلقه پرتاب

یک اسباب بازی شاد ویژه کودکان

تمام شد

نا محدود است

7 خرید انجام شده

چراغ خواب لاک پشت
52 %
چراغ خواب لاک پشت

چراغ خواب موزیکال شلمان مناسب برای کودکان(همراه باویدئو )

تمام شد

نا محدود است

48 خرید انجام شده


راهنمای خرید اسباب بازی

تعریف اسباب بازی toy

اگر تا به حال می‌خواستید برای کودکتان اسباب بازی خریداری نمایید حتما به خرید اسباب بازی خارجی فکر کرده اید اما باید بدانید که اخیرا شرکت های بزگی در داخل کشور اقدام به تولید اسباب بازی های با کیفیت مثل اسباب بازی ماشین و اسباب بازی لگو مینمایند. همچنین انواع اسباب بازی دخترانه و پسرانه را نیز میتوان به راحتی از بازار داخل تامین نمود .
اسباب بازیtoy ابزار و وسایلی است که در زندگی کودکانه یا نیازها را برطرف می کند یا رفع نیازها را آسان می سازد. چون کودک فطرت پاک و دست نخورده ای دارد فطرتهای خدایی در وجودش بیشتر است. خلق کردن، بخشیدن و ... چنانچه بستر مناسب فراهم شود، این ویژگی ها بروز پیدا می کنند. اسباب بازی toy عبارت است از ابزار و وسایلی که ویژگی های بالقوه درون کودک را به فعلیت می رساند، در جهت درست یا غلط. چون شیطنت هم وجود دارد که شامل غضب و وهم و غنا و شهوت می شود.
بازیکامپیوتری هم اسباب بازی مجازی است که قوه واهمه را تقویت می کند و کودک خیالپرداز و متوهم بزرگ می شود، پس ابزاری که باعث رفع نیاز یا تسهیل رفع نیازهای کودک می شود، اسباب بازی است. البته اسباب بازی تعریف یک تعریف قراردادی است، ممکن است تعریف علمی اسباب بازی چیز دیگری باشد.

ماهیت اسباب بازی toy

اسباب بازیهایی مثل اسباب بازی اره پلاستیکی یا اسباب بازی لگو یا اسباب بازی دخترانه می توانند نیاز کودک به ساختن را برطرف کنند. اسباب بازی های فکری هم می توانند رشد دهنده باشند. رشد دهنده در جهت تعادل یا عدم تعادل. البته کودک زیر هفت سال توانایی اسباب بازی های فکری را ندارد. در زیر هفت سال یک اسباب بازی دخترانه toy خاص در بستر بازی مفهوم پیدا می کند، مثلاً یک عروسک ممکن است در یک بازی یک ابزار شیطنت یا سرگرمی یک اسباب بازی دخترانه باشد، اما در یک اسباب بازی toy دیگر با اندکی تغییر در ظاهر می شود ابزار رشد دهنده. اسباب بازی یک ابزار است یک قالب دارد و یک محتوا. مثلاً اسباب بازیهای شانسی. شانس یک محتوا است. مهم نیست سناریوی اسباب بازی چیست. می توان به ابزارهایی که قالب های مناسب دارند، محتواهای مناسب را افزود کودک اسباب بازی را بصورت بسیط استفاده نمی‌کند. اهمیت اسباب بازی در مقیاس واقعی اینجاست که ترکیب بازی را برهم می زنند. این لزوماً درست نیست که مثلاً اگر در اسباب بازی building block مثلث را تبدیل به گنبد کردیم، اسباب بازی اسلامی می شود. باید بستری فراهم شود که ترکیب استفاده از اسباب بازی ها کودک را به سمت درست بازی کردن درست هدایت کند. اولین چیزی که یک خانواده برای کودک تهیه می کند یک کمد ویترینی است که باید پر از اسباب بازی شود. اسباب بازی های داخل ویترین هم نمی‌تواند از آن خارج شود. اگر ویترین به خانه تبدیل شود، فضا عوض می شود و هر اسباب بازی که در آن قرار دارد، تغییر کارکرد می دهد.. اسباب بازی های یکسان در بسترهای مختلف، کارکرد متفاوت دارند. ، مثل اسباب بازی های موزیکال یا کارتون های تخیلی ولی برخی استفاده دوگانه دارند مثل اسباب بازی toy عروسک و اسباب بازی ماشین و والدین باید تمام توجه و اهتمام خود را برای انتخاب بهترین بازی‌ها و اسباب بازی‌ ها برای کودکان خود به کار گیرند.

بهترین اسباب بازی toyبرای کودکان تا 1 سال چیست؟

در دنیای اسباب بازی ها تنوع و گستردگی آن‌قدر زیاد است که بچه‌ها و والدین نمی‌دانند کدام اسباب بازی را تهیه کنند. به عنوان گروهی که با بچه‌های زیادی در ارتباط بوده توصیه می‌کنیم اسباب بازی toy را به‌طور هدفمند برای فرزندتان بخرید. اگر قرار باشد از همین حالا بیشتر پولتان را صرف اسباب بازی های خوشگلی که در مغازه‌های مختلف می‌بینید بکنید در دوران نوجوانی و جوانی فرزندتان مجبورید به تمام خواسته‌های فرزندتان جواب مثبت بدهید.

صفر تا 3 ماهگی: بخور، بخواب، پیف‌پیف و باز از سر

اسباب بازی‌های رنگارنگ و خیلی جدید به او کمکی نمی‌کنند. تنها کافی است چند اسباب بازی خیلی ساده و قابل شستشو را دورش بگذارید یا او را تاب دهید و برایش آواز بخوانید؛

بهترین بهترین‌ها در فروشگاه‌های اسباب بازی

موارد ذیل را میتوان بطور تقریبی جزء مناسبترین اسباب بازی ها برای کودکان و خردسالان نام برد:

آینه نشکن :

بچه زیر ۳ ماه نمی‌تواند تحرک چندانی داشته‌باشد او هنوز دنیا را تار می‌بیند به‌همین‌دلیل لازم نیست برای او اسباب بازی ویژه‌ای تهیه کنید. آینه‌ای که مقابل صورت او قرار می‌‌دهید به احساس او از شناخت خودش کمک می‌کند.

اسباب بازی toyبا کنتراست‌های بالا :

اسباب بازیهایی که تضاد رنگی قابل‌توجهی دارند بینایی فرزندتان را تحریک می‌کنند و همچنین اسباب بازی هاسبب تکامل مهارت‌های حرکتی کودک می‌شوند زیرا کودک با دیدن این رنگ‌های متضاد در اسباب بازی ترغیب می‌شود که به اسباب بازی لگد بزند یا دستش را به اسباب بازی برساند. پس بهتر است اسباب بازی هایی را که در آن‌ها ترکیب رنگ‌های سیاه و اسباب بازی سفید به‌کار رفته انتخاب کنید یا عکس‌هایی از طرح‌های ساده که به ترتیب سیاه‌ و ‌سفید نقاشی شده‌اند را بالای تخت او بیاویزید.

اسباب بازی های نرم :

اسباب بازیtoy عروسک‌های پارچه‌ای، اسباب بازی مخملی، اسباب بازی خزدار و فشاری که جغجغه و اسباب بازی دخترانه ‌دارند برای نوزاد و شیرخوار زیر ۳ ماه خیلی جذاب است زیرا دو حس لامسه و شنوایی او را تحریک می‌کند.

۳ تا ۶ ماهگی: دنیایی سرگرم‌کننده مثل اسباب بازی toy

در این دوره همه اشیا و محیط پیرامون شیرخوار برای او حکم اسباب بازی را دارند. بچه نازنازی ۳تا۶ ماهه کم‌کم یاد می‌گیرد بنشیند و برای تجربه لمس سطوح مختلف دست خود را به اشیا و اسباب بازی هامختلف برساند. شیرخوار ۳تا ۶ ماه هر چیزی مثل اسباب بازی toy را وارد دهانش می‌کند زیرا قوی‌ترین حس او در این سن چشایی است

اسباب بازی های حرکتی :

بچه در این سن توانایی لازم برای مهار حرکات گردن و سرش را دارد. اسباب بازی ‌هایی محرک و صدادار برای ۶ تا ۹ ماهه‌ها خیلی کارساز است زیرا هماهنگی حرکات چشم و اندام‌های او را تقویت می‌کنند البته زمان استفاده از این اسباب بازی ‌ها باید محدود باشد و از ۲۰تا۳۰ دقیقه بیشتر نشود.

اسباب بازی ‌های ساختنی :

انواع اسباب بازی لگو ، اسباب بازی حلقه‌ها و اسباب بازی لگو ‌ومعمایی که باید به ‌نوعی روی هم یا کنار هم چیده شوند برای این بچه‌ها مناسب هستند. فرزندتان کم‌کم از شما یاد می‌گیرد این اجزا را روی هم سوار کند یا اصلا آنچه شما برایش ساخته‌اید را خراب کند و برهم بریزد. این اسباب بازی ‌های ساده مفاهیم حجم و رنگ و تناسب‌های فضایی را به فرزندتان آموزش می‌دهند.

اسباب بازی‌های آوازه‌خوان: شیرخواران ۹ تا ۱۲ ماه عاشق موسیقی و شعر هستند و تا تولد یک سالگی‌شان با شنیدن آهنگ‌های مورد علاقه‌شان بدن‌شان را حرکت می‌دهند. برایش اسباب بازی عروسک یا اسباب بازی ‌های موزیکال، شعرهای کودکانه یا اسباب بازی طبل و ارف و سازدهنی‌ بخرید. اجازه دهید او هم آهنگ‌های مخصوص خودش را بسازد و بخواند.

اسباب بازی toy توپ :

همین اسباب بازی ساده و ارزان ساعت‌ها کودکتان را سرگرم می‌کند. اسباب بازی توپ قل می‌خورد و فرزندتان اسباب بازی را دنبال می‌کند و با همین فعالیت ساده هماهنگی دست، چشم و پا‌هایش تقویت می‌شود. به فرزندتان یاد دهید که دوپایی بنشیند و بلند شود، اسباب بازی توپی راکه برایش می‌اندازید را بگیرد و به طرف شما بیندازد.

چطور اسباب بازی ‌ها toyرا بشوییم؟

اسباب بازی‌های پلاستیکی "مثل اسباب بازی ماشین "را قبل از اولین استفاده بشویید و بعد از استفاده اسباب بازی به طور منظم هرچند وقت یکبار در ماشین ظرف‌شویی یا با آب داغ بشویید تا میکروب‌های اسباب بازی toy از بین بروند. می‌توانید از مواد ضدعفونی‌کننده هم برای شستشواسباب بازی کمک بگیرید ،اسباب بازی های پشمالو محل تجمع گرد‌و غباراند و می‌توانند سبب حساسیت فرزندتان شوند پس به طور منظم اسباب بازی پشمالویی را را خوب بشویید و در آفتاب خشک کنید.

تاریخچه اسباب بازی toy در ایران

از اسباب بازی ‎‎های کودکان ایرانی در دوره‎‎های پیش از اسلام آگاهی چندانی نداریم. باستان‎شناسان در کاوش‎‎هایی که در شوش، گیلان و سیلک کاشان انجام داده‎اند، مجسمه‎‎های ظریفی از انسان و چهارپایان و پرندگان یافته‎اند که از سفال و چوب و سنگ ساخته شده‎اند. تعدادی از این مجسمه‎‎های ظریف می‎توانند اسباب بازی ‎‎بوده باشند. بعضی از نویسندگان دوره‎‎های بعد از اسلام در نوشته‎‎های خود به اسباب بازی های کودکان ایرانی اشاره‎ای کرده‎اند. مثلا نویسنده کتاب داراب‎نامه، در کتاب خود نام بعضی از اسباب بازی‎ها، مانند دهل، بوق، گردونچه (گردونه کوچک) و اسب چوبی را آورده است. در کتاب‎‎های تاریخ و واژه‎نامه‎‎های قدیم نیز نام بعضی از اسباب بازی های سنتی و کهن ایرانی آمده است که از آن میان می‎توان به فرفره، چالیک، (الک دولک)، جغجغه، اسب چوبی و عروسک اشاره کرد.
ورود اسباب بازی خارجی به دوره ناصرالدین شاه بر می‎گردد. وی از سفر‎های خود به اروپا سوغاتی‎‎های مختلفی به‎همراه آورد. عروسک نیز یکی از اسباب بازی خارجی toyبود. عروسک‎‎هایی که چهره‎‎های ایده‎آل غربی داشتند با چشمانی روشن و مو‎هایی بلند و آرایشی مخصوص اروپایی‎ها. به این ترتیب آن‎چه شاه قاجار از فرنگ آورده بود، به چیزی بیش از یک اسباب بازی خارجی بدل شد، چرا که به الگویی برای زیبایی زنان ایرانی بدل شد.. عبارت «خوشگل مثل عروسک» به‎طور عام به زیبایی و ظرافت چهره اشاره دارد، ولی به‎طور خاص به شبیه بودن به ایده‎آل‎‎های زیبایی غربی مربوط می‎شود. این عبارت از آن زمان وارد فرهنگ عامه شده و امروز هم که باربی به بازار آمده، علاوه‎بر چهره به الگویی برای تناسب و زیبایی اندام هم بدل شده. حتی این اواخر عروسک‎‎هایی به نام فَشن به بازار آمده‎اند که اندام ظریف اغراق شده‎ای دارند و مرحله زیبایی چهره و اندام را پشت سر گذاشته‎اند و خریدار باید پوشش و لباس‎‎های مختلف و به قول معروف تیپ زدن را از این عروسک یاد می‎گیرد!