ماکارانی


راهنمای خرید ماکارونی

ماکارونی یکی از انواع پاستا است . ماکارونی غذایی بیشتر در کارخانجات بصورت خشک تولید شده و قبل از خوردن جوشانده می‌شود. ماکارونی در ژاپن معمولاً به نوعی پاستا گفته می‌شود که شکل ظاهری آن بصورت میله‌ای کوتاه سوراخ‌دار یا به شکل صدف یا طرح‌های متنوع دیگر است. در ایتالیا ماکارونی اشاره به نوعی پاستا به شکل میله‌ای سوراخ‌دار کوتاه است .

در ایران واژه ماکارونی هم معنا با پاستا و به صورت گسترده برای انواع اسپاگتی و ماکارونی طرح‌دار و غیره به کار می‌رود . خوشبختانه تنوع تولید انواع ماکارونی، پاستا و اسپاگتی در ایران خیلی زیاد شده است . درواقع ماکارونی محصولی نیمه فرآیند شده است که در تهیه ی آن فانتزی بودن، نوآوری و حتی علم تغذیه سهم زیادی دارد . در حال حاضر ماکارونی یکی از غذاهای پرطرفدار در بین ایرانیان است که می توان آن را به چند صورت سالاد ، ماکارونی با چاشنی و ... می توان تهیه کرد. خرید ماکارونی چندان مشکل نیست اما برای اینکه انتخاب درستی داشته باشید چند نکته مهم را ذکر می کنیم .

کیفیت مواد اولیه ماکارونی

ارزش تغذیه ای ماکارانی در اصل وابسته به آردی است که در تهیه ی ماکارانی استفاده می شود. بعضی از ماکارونی‌ها با آرد حبوبات ساخته می‌شوند که دارای کربوهیدرات مقاوم اند و جذبشان به سختی صورت می‌گیرد. اما آرد سمولینا که در برخی برند های ماکارانی از آن استفاده می شود ، دارای رنگدانه‌های طبیعی زرد رنگ و آنتی اکسیدان‌هان است همچنین دارای مقادیر فراوانی ویتامین، پروتئین، املاح و مواد مغذی مفیدی است که باعث افزایش کیفیت ماکارونی می شود . سعی کنید بیشتر از ماکارونی‌های غنی شده با ویتامین‌ها یا ماکارانی سبوس دار استفاده کنید.

کیفیت بسته بندی ماکارونی

بسته بندی ماکارونی از موارد مهمی‌ است که باید موقع خرید به آن دقت کرد. بسته بندی باید به صورتی باشد که از نفوذ رطوبت و آلودگی جلوگیری کرده و از شکستن ماکارونی ها جلوگیری کند .  همچنین ماکارونی باید بدون ترک خوردگی و شکستگی باشد. پیشنهاد ما این است که هرگز ماکارونی‌های فله را نخرید و همیشه از ماکارونی‌های بسته‌بندی ، استاندارد و برندهای معروف استفاده کنید. بعد از اینکه ماکارونی را از بسته بیرون آوردید نباید بوی کهنگی و بوی بدی بدهد اگر چنین باشد ماکارونی مرغوب نیست یا اینکه تاریخ انقضاء ماکارونی گذشته است .

کیفیت پخت ماکارونی

 اگر ماکارونی هنگام پخت، ترک خورد و شکست یا به هم چسبید و لعاب زیادی داشت همگی نشان از کیفیت پایین ماکارونی است . همچنین اگر هنگام پخت ماکارونی متوجه شدید آب جوش رنگی شده ، شک نکنید که در تهیه ماکارونی از رنگ های مصنوعی بکار رفته است و این بسیار خطرناک است .

نتیجه گیری

در حال حاضر قیمت ماکارونی نسبتا خوب است پس چه بهتر که بهترین نوع ماکارونی را خرید کنیم . هدف تیم ایران سنتر از این وب سایت و فروشگاه حذف واسطه های فروش ، جمع آوری انواع ماکارونی می باشد که در کنار آن راهنمای خرید و مشخصات کامل برای هر محصول تهیه شده است تا شما بتوانید به خرید اینترنتی ماکارونی بپردازید و از تخفیفات ویژه بهره مند شوید . فروشگاه ایران سنتر برای کاربرانی که مشکلاتی از قبیل آشنا نبودن با تنوع محصولات ، نداشتن دسترسی به انتخاب و خرید مناسب با سلیقه شما عزیزان،راه های ارتباطی فراوانی از جمله تماس تلفنی ، پیامک و شبکه های اجتماعی قرار داده است تا با بررسی کارشناسانه و صادقانه شما را برای بهترین خرید راهنمایی کند .