قهوه


راهنمای خرید قهوه

قهوه یک نوشیدنی دلپذیر است که در زمان صفویه جای خود را در میان نوشیدنی‌های ایرانیان باز کرد . مطالب را بصورت جامع و در قالب راهنمای خرید قهوه جمع آوری کردیه ایم و در اختیار شما قرار می دهیم .

انواع قهوه

انواع قهوه با نام هاى قهوه ترک، قهوه فرانسه يا اسپرسو شناخته مى شوند.جالب است بدانيد نامگذارى قهوه به اين نام ها، ربطى با نحوه كشت يا محل كشت آن ندارد. زيرا كشورهاى تركيه، فرانسه يا ايتاليا مزارع كشت قهوه ندارند و قهوه فقط در يک شرايط خاص و در مناطقى كه داراى آب و هواى گرم حاره اى باشند رشد پيدا مى كند.

قهوه ترک

اصطلاح قهوه ترک از آنجا پديد آمد كه ترک ها، اولين كشورى بودند كه قهوه را به شيوه اى كه خودشان مى پسنديدند، پخت و آسياب كرده و سپس مى جوشاندند. ترک ها پودر قهوه را با آب حل كرده، سپس مى جوشاندند و بعد از به اصطلاح عمل آمدن قهوه، آن را مى خوردند. در اين روش خود قهوه ، علاوه بر عصاره و شيره آن نيز خورده مى شود كه برخى معتقدند در درازمدت باعث از بين رفتن پرزهاى معده مى شود.

قهوه فرانسه

بعد از آن فرانسوى ها به اين دليل كه نمى توانستند قهوه را مانند ترک ها مصرف كنند روش جديدى را ابداع كردند و با قرار دادن فيلترى در قهوه جوش، قهوه را صاف كرده و بعد مى نوشيدند. قهوه اى كه از اين روش به دست مى آمد به نام قهوه فرانسه معروف شد.

قهوه ایتالیایی

ايتاليايى ها نيز در سال ۱۸۲۲ روش جديدى را ابداع كردند كه شايد بهترين روش تهيه قهوه باشد. به اين طريق كه در فشار بالا و با آب ۹۰ درجه از دانه قهوه، عصاره آن گرفته مى شود. قهوه به دست آمده از اين طريق به قهوه اسپرسو معروف است. اسپرسو در زبان ايتاليايى به معنى خيلى كوتاه و چيزى كه از طريق اعمال فشار زياد به دست آمده، است.

قهوه علاوه بر اينكه در ۳ نوع ترک، فرانسه و اسپرسو شناخته مى شود، به طور كلى در دو نوع ربوستا و عربيكا كشت و برداشت مى شود.

قهوه عربيكا بيشتر در كشورهاى آفريقايى و آمريكاى لاتين و قهوه ربوستا در كشورهاى آسياى شرقى كشت مى شود. در ضمن ۷۰ درصد توليدات قهوه دنيا را قهوه عربيكا تشكيل مى دهد.در حقيقت قهوه ترک، قهوه فرانسه و قهوه اسپرسو علاوه بر آنكه شيوه تهيه آنها متفاوت است، هر يک با درصدهاى مختلفى از قهوه هاى عربيكا و ربوستا تشكيل شده اند. گاهى نيز ديده مى شود، در تهيه قهوه ترک، تنها از قهوه ربوستا و براى قهوه اسپرسو فقط از قهوه عربيكا استفاده مى شود. اين درصدها در هر كشور بسته به ذائقه مردم آن متفاوت است.

قهوه سبز نوعی دیگر قهوه است که در واقع همین قهوه معمولی می باشد اما قبل از تکمیل دوره رشد آن را از گیاه جدا می کنند و بصورت سبز و نرسیده در اختیار عموم قرار می گیرد . قهوه سبز خواص درمانی فراوانی دارد و درصد کافئین آن نسبت به قهوه معمولی، کمتر است .

در نگهداری از قهوه دقت کنید که همه عطر و طعم قهوه، چه به صورت دانه درسته قهوه و چه به صورت آسیاب شده، پس از بو دهی، رو به از بین رفتن می گذارد. قهوه ای را که در عرض دو هفته مصرف می شود می باید در ظرفی دربسته و بدون درز و در جایی تاریک و خنک نگهداری کرد.

نتیجه گیری

هدف تیم ایران سنتر از این وب سایت و فروشگاه حذف واسطه های فروش ، جمع آوری انواع برند قهوه می باشد که در کنار آن راهنمای خرید و مشخصات کامل برای هر محصول تهیه شده است تا شما بتوانید به خرید اینترنتی قهوه بپردازید و از تخفیفات ویژه بهره مند شوید . فروشگاه ایران سنتر برای کاربرانی که مشکلاتی از قبیل آشنا نبودن با تنوع محصولات ، نداشتن دسترسی به انتخاب و خرید مناسب با سلیقه شما عزیزان،راه های ارتباطی فراوانی از جمله تماس تلفنی ، پیامک و شبکه های اجتماعی قرار داده است تا با بررسی کارشناسانه و صادقانه شما را برای بهترین خرید راهنمایی کند .