دمنوش

دمنوش گیاهی گل کوه بینالود
10 %
دمنوش گیاهی گل کوه بینالود

10 نوع دمنوش کیسه ای مختلف برای بهبود انواع بیماری ها

3,800   تومان 3,420   تومان

نا محدود است

279 خرید انجام شده

پکیج دمنوش لاغری گل کوه
8 %
پکیج دمنوش لاغری گل کوه

پکیج دمنوش لاغری گل کوه بینالود...شامل 90 عدد دمنوش زیره ، مناسب برای کسانی که از اضافه وزن رنج میبرند

40,000   تومان 37,000   تومان

نا محدود است

17 خرید انجام شده

چای کیسه ای رژیمی مسما 25 عددی
14 %
چای کیسه ای رژیمی مسما 25 عددی

چای کیسه ای رژیمی مسما

تمام شد

نا محدود است

3 خرید انجام شده

چای کیسه ای عطری مسما 25 عددی
14 %
چای کیسه ای عطری مسما 25 عددی

تمام شد

نا محدود است

3 خرید انجام شده

چای سیاه کیسه ای مسما با طعم هل 25 عددی
15 %
چای سیاه کیسه ای مسما با طعم هل 25 عددی

تمام شد

نا محدود است

4 خرید انجام شده

چای سبز کیسه ای مسما با طعم لیمو 25 عددی
15 %
چای سبز کیسه ای مسما با طعم لیمو 25 عددی

تمام شد

نا محدود است

3 خرید انجام شده

گلچین انواع دمنوشهای گیاهی گل کوه
6 %
گلچین انواع دمنوشهای گیاهی گل کوه

گلچین بهترین دمنوش های گیاهی گل کوه، آرامبخش ،لاغری، چای دیابتی ، انرژی زا و...هدیه ای زیبا و جذاب

تمام شد

نا محدود است

33 خرید انجام شده

قهوه سبز سورن SOREN
23 %
قهوه سبز سورن SOREN

قهوه سبز با سه طعم دارچین ، هل و قهوه سبز آسیاب شده ساده

تمام شد

نا محدود است

15 خرید انجام شده


راهنمای خرید دمنوش

دمنوش چیست؟

دمنوشHerbal Tea نوعی نوشیدنی است که در دمنوش جزیی از گل، برگ، ساقه، ریشه، دانه، پوستِ میوه یا اجزای دیگر گیاهان دارویی که قابل حل در آب است . دمنوش را به مدت ۵-۳ دقیقه در یک ظرف در بسته شیشه‌ای یا چینی می‌گذارند و گاهی دمنوش را هم می‌زنند و سپس مایع را از کاغذ صافی یا الک با شبکه ریز عبور می‌دهند.
در ایران در سال‌های اخیر دمنوش های گیاهی و دمنوش میوه‌ای مورد استقبال و مصرف برخی خانوارها قرار گرفته است. برخی برای نفع درمانی از این دمنوش ها استفاده می‌کنند. تعدادی از دمنوش برای تنوع بخشیدن به نوشیدنی روزانه، دمنوش را مصرف می‌کنند و بعضی هم دمنوش را به خاطر اینکه یک نوشیدنی شیک می‌دانند، برای پذیرایی از دمنوش استفاده می‌کنند.

تاریخچه دمنوش Herbal Tea

دمنوشبرای لاغری را نمی‌توان از تاریخچه گیاهان دارویی جدا کرد. مصرف دمنوش برای لاغری نیز همانند داروهای شیمیایی باید با آگاهی و پس از اطلاع از سازوکار عمل آن‌ها باشد. مادران باردار یا شیرده تنها پس از مشاوره با پزشک، مجاز به مصرف دمنوش ‌برای لاغری هستند. در دمنوش های ترکیبی معمولاً چند گیاه جهت یک رسیدن یک منظور و هدف با هم ترکیب می‌شوند، برای مثال گروهی دمنوش ترکیبی انرژی‌ زا نام دارند و بعضی دیگر از دمنوش ها کم کننده فشارخون و گروهی دیگر آرام‌بخش هستند که برخلاف انرژی‌ زاها که ضربان قلب و انرژی را افزایش می‌دهند، به آرامش و تنش‌زدایی از بدن کمک می‌کنند.

تعریف و خصوصیات دمنوش ها Herbal Tea

بیشتر دمنوش ها فاقد کافئین هستند و به نوشیدنی ساخته شده از گیاهان دارویی و ادویه ‌جات دمنوش گفته می‌شود.

تفاوت دمنوش با چای

چاینوعی نوشیدنی است که از برگ گیاهی به نام کاملیا سینسیس تهیه می‌شود. مانند چای سیاه یا چای سبز اما دمنوش یا چای گیاهی از برگ، گل، پوست درخت (مانند دارچین)، میوه، ریشه و یا دانه گیاهانی بخصوصی به غیر از کاملیا سینسیس تهیه می‌شود.

تفاوت دمنوش Herbal Tea با جوشانده

در دمنوش گیاه را کمی کوبیده و در آب جوشیده شده به مدت چند دقیقه در حالی که در ظرف بسته است، دمنوش را روی بخار ملایم قرار می‌دهند و بعد دمنوش را صاف می‌کنند. نوشیدنی حاصل از گل گاوزبان، گل ختمی، به لیمو، سنبل الطیب نوعی دمنوش گیاهی است. در مقابل اگر گیاه را مستقیم با آب سرد یا گرم بجوشانند، جوشانده‌ای بدست می‌آید که خاصیت و اثر آن قوی تر از دمنوش است، چرا که حین جوشاندن مواد بیشتری از گیاه خارج می‌شود.

تفاوت دمنوش Herbal Tea با عرقیات گیاهی

عرقیات گیاهی، از تقطیر اسانس ریشه، پوست یا گلبرگ گیاهان طبی در آب حاصل می‌شود، نظیر گلاب و عرق نعناع.

رنگ دمنوش Herbal Tea ها

دمنوشهر گیاه و میوه رنگی خاص به خود دارد. باید توجه داشت که در برخی موارد کشیدن خط تفکیکی بین رنگ‌های زرد و نارنجی و یا قهوه‌ای کم رنگ مشکل است و با گذشت زمان رنگ چای تغییر کرده و پر رنگ‌تر خواهد شد. رنگ دمنوش Herbal Tea را می‌توان به رنگ‌های زیر تفکیک کرد:
چایقرمز: نمونه چای ترش، رز، میوه گل رز

تاریخچه دمنوش گیاهی

دم کردن یا گرفتن عصاره به وسیلهTea آب متداول‌ترین و قدیمی‌ترین روش به کار بردن داروهای گیاهی است. تاریخچهTea دمنوش را نمی‌توان از تاریخچه گیاهان دارویی جدا کرد.

خرید دمنوش برای زندگی بدون استرس!

برای تهیه این دمنوش یك قاشق غذاخوری بابونه، یك قاشق غذاخوری بادرنجبویه، یك قاشق غذاخوری اسطوخودوس و دو قاشق غذاخوری گل بنفشه (در تابستان) را با دو لیوان آب‌جوش مخلوط می‌كنیم اما در زمستان گل بنفشه را به یك قاشق غذاخوری محدود می‌كنیم. این تركیب را با دو لیوان آب‌جوش 20 دقیقه دم می‌كنیم، بعد می‌توان آن را تا سه بار در روز میل كرد.
این دمنوش میوه Herbal Tea برای افرادی كه به‌طور ناگهانی عزیزی را از دست داده و به‌اصطلاح دچار ترومای روحی و در پی آن دچار دردهای دائمی سر، شكم و. . . می‌شوند نیز دمنوش كارساز خواهد بود.

فروش دمنوش Herbal Tea یك آرامبخش زمستانی

دمنوشبادرنجبویه (lemon balm) به ریلكس شدن ذهن، آرامش و خواب خوب كمك می‌كند، طبع دمنوش گرم است و دمنوش برای زمستان بسیار مناسب است. این دمنوش را به دفعات می‌توان مصرف كرد و هیچ منعی دمنوش برای افراد با مزاج‌های مختلف ندارد.

یك قاعده كلی برای طرز تهیه دمنوش خوشمزه :

طرز تهیه دمنوش خوشمزه و عالی در خانه بسیار ساده است ،دمنوش ‌هایی كه با برگ یا گل تهیه می‌شوند، مدت دم‌ كشیدن‌ شان كم است و كافی است دمنوش بین 20 دقیقه تا نیم ساعت روی حرارت قرار بگیرند اما دمنوش هایی كه چوب (مثل دارچین)، ریشه (مثل زنجبیل) یا بذر (مثل انیسون و رازیانه) دارند، مدت زمان دم كشیدن طولانی‌تری دارند تا عصاره‌شان به خوبی خارج شود.

خستگی جسم و جان را برطرف كنید

تركیب چای سفید، چای سبز و مقدار اندكی دارچین خستگی‌تان را كم می‌كند. این دمنوش Herbal Tea می‌تواند به دفعات استفاده شود چرا كه ضرر بسیار كمی دارد و بیشتر منفعت است، تركیب این مواد به بازسازی قوا و رفع خستگی خیلی كمك می‌كند و برخلاف اسطوخودوس فقط رفع خستگی روحی نمی‌كند و علاوه بر آن خستگی جسمی را هم دمنوش ‌برطرف می‌كند.
دمنوشترکیبی معمولا هركدام برای یك منظور با هم تركیب می‌شوند، مثلا دسته‌ای از دمنوش‌ های تركیبی انرژی‌زا هستند و بعضی دیگر كاهنده فشارخون و دسته‌ای دیگر آرامش‌بخش هستند .

12 دمنوش گیاهی سالم برای آرامش اعصاب و روان

نسخه های طبیعی برای رسیدن به آرامش اعصاب و روان شامل دمنوش ها و داروهای گیاهی هستند که در این بخش به معرفی چند دمنوش موثر و فوق العاده برای آرامش اعصاب و روان خواهیم پرداخت.

دمنوش آرامش چای بابونه :

طبیعت دمنوش ، معتدل و در بابونه های صحرایی به سمت گرم و خشک است. ضدّ بلغم و صفرا و آرام بخش اعصاب، به ویژه اعصاب معده و روده و مقویّ آنها و شستشو دهنده بسیار قوی کلیه ها و تقویت کننده کلّی سیستم عصبی است.

دمنوش آرامش چای میوه گل نسترن:

با 15 عدد میوه گل نسترن یک دمنوش میوه Herbal Tea آرامبخش تهیه کنید. این چای با طبیعتی معتدل و تا حدّی خشک؛ سرشار از ویتامین ث بوده، دمنوش در پیشگیری و درمان سرماخوردگی موثر است. دمنوش میوه گل نسترن، فشار خون را کم کرده؛ ورم و درد کلیه را التیام و آن را شستشو می دهد؛ معده را تقویت می نماید و اثرات ضدّ اسهالی دارد.

دمنوش آرامش چای سفید

چایسفید نیز مانند چای سبز بدون تخمیر تهیه می شود و در مقایسه با آن طعم ملایم تری دارد. خوشبختانه این دمنوش نیز خواص بی شماری دارد و برای سلامتی مفید است.

دمنوش آرامش Herbal Tea نعناع فلفلی

نعناع فلفلی باعث تسکین بدن و افزایش هوش می شود. این سبزی معطر به خوبی با چای (چای سبز و سفید) ترکیب شده و طعم خوب و دلچسبی به دمنوش می دهد.

دمنوش آرامش چای گزنه:

گزنه، طبیعتی گرم و خشک دارد و اثر دمنوش در کاهش قند خون، سال هاست که به اثبات رسیده است. این گیاه، ضدّ صفرا و سنگ کیسه صفرا بوده؛ غلظت خون را کاسته؛ دمنوش چربی خون را پایین می آورد؛ و با شستشوی کلیه، بـسـیـاری از بـیماری هایش را بهبود می دهد.

چای گزنه ، دمنوش بابونه Herbal Tea ، خواص دمنوش گزنه

دمنوشهای گیاهی و چای گزنه برای آرامش اعصاب مفید است.

دمنوش آرامش بادرنجبویه

دمنوشبادرنجبویه یا همان گیاه ملیسا باعث هضم راحت شده و اعصاب را آرام می کند. این گیاه همچنین برای تنظیم عملکرد تیروئید نیز مفید است. دمنوش بادرنجبویه خواص آنتی اکسیدانی دارد و دم کرده ی آن نیز آرامش بخش است و با اضطراب مقابله می کند.

دمنوش آرامش چای زرشک:

دمنوشزرشک، طبیعتی سرد و خشک دارد و ضدّ صفرا، تقویت کننده معده، کبد و قلب، خنثی کننده سموم، برطرف کننده عطش و گرمازدگی(و تهوّع و استفراغ ناشی از آن) و بی اشتهایی است. دمنوش زرشک، ضمن تصفیه خون، درمان بـسـیار خوبی برای فـشـار خـون بـالا(در افراد گرم مزاج) می باشد.

دمنوش آرامش هل

دمنوشهل، سیستم عصبی، دستگاه تنفسی و دستگاه گوارشی را آرام می کند. علاوه بر این برای تقویت هوش و افزایش قدرت جنسی مفید است. در طب چینی از دمنوش برای مقابله با مشکلات معده و روده ها استفاده می کنند. افزودن هل به دمنوش مورد نظر علاوه بر دگرگون کردن عطر و طعم دمنوش باعث آرامش بیشتر می شود

دمنوش آرامش چای زعفران:

دمنوشزعفران، طبیعتی گرم و خشک دارد و مقوّی قلب، محرّک قوای مغزی، شادی بخش، خنده آور، ضّدکرم خوردگی دندان، شستشو دهنده کلیه، مقوّی معده، ضدّ سرفه، ضدّ حسّاسیت و خلط آور است. در هنگام زایمان برای تسهیل و تسریع روند زایمان می توان یک مثقال آن را دم کرده و دمنوش ان را میل نمود امّا در دوران بارداری بهتر است از مصرف زیاد دمنوش خودداری کرد.

دمنوش آرامش دارچین

از دمنوش دارچین هر چه بگوییم کم است. این ادویه ی مفید برای تنظیم قند خون مفید است و خواص ضد اسپاسمی دارد. دارچین ضد میکروب و ضد التهاب بوده و انرژی تان را افزایش می دهد. اگر از نفخ یا بی اشتهایی رنج می برید نیز می توانید به دارچین اعتماد کنید.

دمنوش آرامش چای زیره سیاه:

طبیعت بسیار گرم زیره، چـربی اضافه بدن را می سوزاند و چاقی را برطرف می کند؛ فشار خون را افزایش می دهد و علاوه بر تصفیه خون، تقویت قلب و عروق و شـسـتـشـوی کـلـیـه، ضدّ زردی پوست، افزایش دهنده شیرمادر، ضد ّنفخ و مقوّی معده می باشد

دمنوش آرامش چای به لیمو- زیرفون:

طبیعت این چای گرم بوده؛ در درمان سرماخوردگی، تشنّج، نقرس، دردهای سیاتیکی، غلظت خون، روماتیسم، بی خوابی های شبانه، میگرن، اضطراب، طپش قلب، سردرد، آسم، فشارخون و اسهال موثر است؛ همچنین این دمنوش ، تقویت کننده حافظه، شستشو دهنده کلیه و مقوی معده است. مصرف این دمنوش به علّت دارا بودن زیرفون، برای خانم های باردار ممنوع است