غذاهای نیمه آماده


راهنمای خرید غذاهای نیمه آماده

این روزها تقریبا در همه خانه ها نمونه ای از غذاهای نیمه آماده و غذاهای فست فودی یافت می شود . غذاهای نیمه آماده شامل : انواع کنسرو جات ،سوپ ، تن ماهی ، نودل ، رشته آش و ... می باشد .

 در مورد غذاهای نیمه آماده باید نکاتی را بدانید که در ذیل ذکر می کنیم .

هر نوع غذای نیمه آماده مثل انواع غذا پلو، خورش و استیک باید حتماً جوشانده شوند و نمی‌توان ابتدا کنسرو را باز و بعد آن را گرم کرد. در جوشاندن کنسرو هم دما و هم زمان مهم است اما وقتی آن را باز و گرم می‌کنیم، نمی‌توانیم بیش از یک حد مشخص به آن گرما بدهیم یا برای زمان طولانی آن را روی حرارت نگه داریم. بنابراین، بهترین روش جوشاندن قبل از مصرف است.

غذاهای نیمه آماده کنسروی برخلاف تصور عموم هیچ ماده نگه‌دارنده‌ای ندارند. غذاهای نیمه آماده و کنسرو اصلاً نگه‌دارنده ندارد و راز نگهداری آن اتوکلاو است . البته با توجه به نوع غذا ممکن است میزان نمکشان بالا باشد. مثلاً در کنسرو ماهی تن، 2 درصد نمک جایز است و از آن هم به عنوان نگه‌دارنده و هم طعم‌دهنده استفاده می‌شود. بنابراین با توجه به نوع غذا، انواع ادویه‌جات و نمک به این محصولات زده می‌شود اما استفاده از هیچ نگه‌دارنده خاصی در این غذاها ضروری نیست.

لزوما کیفیت مواد غذایی نیمه آماده پایین نیست. این موضوع به وجدان و سلیقه تولیدکنندگان برمی‌گردد. برخی به دنبال سود کوتاه‌مدت هستند و از غذای آماده باکیفیت پایین استفاده می‌کنند تا سود بیشتری کنند و برخی دیگر دنبال یک صنعت ماندگار و باقی ماندن نامشان هستند و از مواد غذایی با کیفیت بالاتر استفاده می‌کنند. اصولا برند های مطرح در این زمینه کیفیت قابل قبولی از غذاهای نیمه آماده دارند .

طریقه مصرف غذاهای نیمه آماده به این صورت است که باید در یک وعده مصرف کرد اما اگر مقداری از غذاهای نیمه آماده باقی ماند، بهتر است آن را به ظروف شیشه‌ای منتقل و حداکثر 48 تا 72 ساعت در یخچال نگهداری کنید. طی این مدت نیز برای مصرف دوباره باید غذا را خیلی خوب گرم کرد.

نتیجه گیری

هدف تیم ایران سنتر از این وب سایت و فروشگاه حذف واسطه های فروش ، جمع آوری برندهای مختلف ، غذاهای نیمه آماده می باشد که در کنار آن راهنمای خرید و مشخصات کامل برای هر محصول تهیه شده است تا شما بتوانید به خرید اینترنتی غذاهای نیمه آماده بپردازید و از تخفیفات ویژه بهره مند شوید . فروشگاه ایران سنتر برای کاربرانی که مشکلاتی از قبیل آشنا نبودن با تنوع محصولات بهداشتی ، نداشتن دسترسی به انتخاب و خرید مناسب با سلیقه شما عزیزان،راه های ارتباطی فراوانی از جمله تماس تلفنی ، پیامک و شبکه های اجتماعی قرار داده است تا با بررسی کارشناسانه و صادقانه شما را برای بهترین خرید راهنمایی کند .