خشکبار


خشکبار

خشکبار چیست ؟

خشکباریا خشکه‌بار یا میوه خشک به میوه‌های خشک شده و برخی مغز دانه‌ها گفته می‌شود. مغز دانه‌هایی مانند پسته، بادام، فندق، گردو خشک و میوه‌های خشک مانند کشمش، کشمش سبز، کشمش سبز تیزابی، برگهٔ آلو بخارا، قیسی خشک، برگه هلو، برگه زردآلو ، برگه آلو، برگه آلوچه و برگه آلبالو، خرما، انجیر خشک. خشکبار جزو آجیل حساب نمی‌شود. در قدیم آن را میوه خشک می‌گفته‌اند.

موارد مصرف انواع خشکبار

استفاده از انواع آجیل و خشکبار از دیرباز در ایران زمین مرسوم بوده است ، خصوصا در برخی مراسم و اعیاد مانند عید نوروز و شب یلدا استفاده از خشکبار و آجیل در میان خانواده های ایرانی به اوج خود میرسد ، شب یلدا و عید نوروز تداعی کننده خاطرات خوب در کنار بزرگان فامیل است که معمولا همراه با تعریف قصه و خاطرات گوناگون برای جوانان و کودکان است،

روش تهیه خشکبار

در تهیه آجیل و خشکبار معمولا روش های مختلف و متفاوتی بکار گرفته میشود ، گاهی اوقات روش تهیه خشکبار بدین صورت است که میوه های تازه در آفتاب پهن میشوند تا خشک شوند این روش یکی از روش های سالم تهیه خشکبار است اما روش های دیگری مانند استفاده از گوگرد در تهیه خشکبار نیز مرسوم میباشد.

مراقبت در استفاده از خشکبار

با وجود اینکه خشکبار یکی از سالم ترین و مقوی ترین مواد غذایی است و پزشکان استفاده آنها را برای کودکان به عوض استفاده از انواع تنقلات صنعتی توصیه مینمایند اما در استفاده از خشکبار نیز نباید زیاده روی کرد ، این موضوع که در تهیه اغلب انواع خشکبار از نمک استفاده شده است یکی از مواردی است که همیشه میبایست مد نظر افراد باشد. اما من حیث المجموع خشکبار های خانگی و محلی بهترین نوع های این خوردنی خشومزه هستند و این خوردنی خوشمزه یکی از بی ضررترین انواع خوردنی ها در بازار محسوب میشود.