کفش زنانه


راهنمای خرید کفش زنانه

کفش زنانه women's shoes چیست

کفش زنانهwomen's shoes افزاری است برای محافظت و راحتی پای آدمی به هنگام انجام کارهای گوناگون.
پای آدمی دارای استخوان‌های بیشتری نسبت به هر اندام دیگری از بدن می‌باشد و در برابر خطرهای محیطی همچون سنگ‌های تیز و زمین داغ آسیب‌پذیر است که کفش زنانه در برابر این آسیب ‌ها از پا خانم ها محافظت می‌کند. طراحی کفش زنانه در درازنای زمان و از فرهنگ به فرهنگ تفاوت بسیاری داشته، که ظاهر آن در اصل با کارکرد آن بستگی داشته است. کفش زنانه امروزی در شیوه، پیچیدگی و هزینه تفاوت گسترده‌ای دارند. امروزه در طراحی کفش زنانه ها و کفش زنانه مجلسی ، کفش زنانه اسپرت ، مدل کفش پاشنه بلند و انواع مدل کفش بچه گانه جنبه آراستگی آن نیز در نظر گرفته می‌شود.

انواع کفش زنانه women's shoes

کفش زنانهها را می‌توان به روش‌های مختلفی دسته‌بندی کرد. برای نمونه، از نظر ظاهر و نحوه محکم شدن کفش در پا می‌توان کفش زنانه را به انواع کفش زنانه بندی، کفش زنانه سگک دار ، کفش زنانه بی بند ، کفش زنانه مجلسی و انواع مدل کفش راحتی زنانه تقسیم کرد. همچنین جنس کفش زنانه می‌تواند از چرم یا مواد دیگر باشد و به همین روی، می‌توان کفش زنانه چرمی، پلاستیکی، کتانی، چوبی و مانند آن را متمایز کرد. از نظر جنسیت و سن و سال نیز می‌توان کفش زنانه را به گروه هایی مانند مدل کفش مردانه ، زنانه و (هر دو جنس)، مدل کفش بچه گانه (دخترانه و پسرانه) تقسیم کرد. از نظر کاربرد نیز کفش زنانه معمولی، ورزشی، صنعتی و مانند آن قابل تشخیص هستند.

مشخصات کفش زنانه women's shoes مناسب چیست؟

۱)کفش زنانه women's shoes مناسب کفشی است که هنگام پوشیدن طولانی‌ مدت، پا را تحت فشار قرار ندهد.
۲)هنگام انتخاب کفش زنانه women's shoes در نظر داشته ‌باشید انگشتان پایتان دچار تغییر حالت نشوند و یا کناره‌های پایتان تحت فشار ناشی از کفش زنانه قرار نگیرند.
۳) سعی کنید کفش زنانه women's shoes را که انتخاب می‌کنید تنها جنبه زیبایی نداشته‌ باشد بلکه از هر لحاظ مانع آسیب دیدن پای شما در برابر گرما، سرما و ناهمواری‌های زمین باشد.
۴)به موقعیت و شرایط خودتان هنگام خرید کفش زنانه دقت کنید.
۵)در نظر گرفتن بیماری‌هایی مثل دیابت ممکن است انتخاب کفش زنانه women's shoes را محدود کند ولی در نهایت با آگاهی بر بیماری و شرایط حاکم بر شما، یک انتخاب صحیحی برای کفش زنانه انجام خواهید داشت .
۶)در دوران بارداری کفش زنانه ای women's shoes به پا کنید که فشار زیادی بر پا و ناحیه پشت شما وارد نکند مثل کفش زنانه راحت و تختی که جنس و بافت نرمی دارند.
معمولا در این دوران، بین نیم تا یک نمره، تغییر سایز خواهید داشت که با توجه به این تغییر باید کفش زنانه مناسب انتخاب کنید.
۷)اگر از کمردردهای مکرر رنج می‌برید،‌حتما با توجه بیشتری کفش زنانه تان را انتخاب کنید و سعی کنید کفش زنانه طبی به پا کنید زیرا این کمردردها گاهی از عواقب پوشیدن کفش زنانه ‌های نامناسب و غیر استاندارد است.
۸)اگر اضافه وزن دارید، پوشیدن کفش زنانه women's shoes تخت و مدل کفش راحتی زنانه به شما توصیه‌ می‌شود. راه رفتن با کفش زنانه پاشنه بلند و مدل کفش راحتی زنانه برای کسانی ‌که اضافه وزن دارند باعث عدم تعادل می‌شود.
۹) ‌قبل از خرید کفش زنانه حتما چندبار آن را امتحان کنید و مطمئن شوید کفش زنانه به پایتان فشار نمی‌آورد.
۱۰) ‌بهترین زمان برای خرید کفش زنانه women's shoes پایان روز است. در طول روز پاهای شما دما، فشار و استرس زیادی را تحمل کرده و برای انتخابی آگاهانه و شناسایی سایز دقیق و مناسب کفش زنانه ، وقت مناسب‌تری است.
۱۱) ‌هنگام خرید کفش زنانه women's shoes که قصد دارید با جوراب آنها را بپوشید، بهتر است جورابی مناسب به پا داشته باشید که بسیار نازک یا بسیار ضخیم نباشد.
۱۲) خانم‌هایی که قدی متوسط یا کوتاه همراه با اندامی متوسط و چاق دارند، بهتر است از کفش زنانه پاشنه دار و مدل کفش پاشنه بلند استفاده کنند. کفش زنانه مدل کفش پاشنه بلند ، باعث زیباتر شدن حرکات و برقراری تعادل بیشتر هنگام راه‌ رفتن می‌شود. البته استفاده از کفش زنانه پاشنه‌دار سوزنی برای این خانم‌ها مناسب نیست.
۱۳) ‌بهترین کفش زنانه برای پیاده‌روی، کفش زنانه ‌ها و مدل کفش زنانه اسپرت هستند که به خوبی پاها را دربر‌گیرند و هنگام پیاده‌روی کاملا به عنوان محافظی برای پا عمل کنند و همچنین انعطاف‌پذیر باشند و پا در آن خسته نشود. کفش زنانه پیاده ‌روی یا مدل کفش زنانه اسپرت باید بسیار سبک باشند به نحوی که اصلا احساس نکنید کفشی به پا دارید.
۱۴) ‌اگر به صورت حرفه ‌ای و مداوم پیاده‌روی می‌کنید بهتر است کفش زنانه ساقدار را انتخاب کنید که در پیاده‌روی ‌های طولانی ‌مدت به ساق پایتان آسیبی نرسد.
۱۵) ‌اگر با کفش زنانه پاشنه‌دار مشکل دارید بهترین راه حل این است که، آنها را به پا کنید و چندین مرتبه در مقابل آینه‌های بزرگ قدم بزنید، یادتان باشد اول حتما بر ‌روی فرش آنها را امتحان کنید و از زوایای مختلف حرکات و قدم زدن خودتان را در آینه ببینید. با انجام این کار، با تسلط و اطمینان خاطر بیشتری می‌توانید این کفش زنانه را بپوشید.

مهم ترین ویژگی کفش زنانه پیاده روی :

پاشنه ی کفش زنانه پیاده روی نباید خیلی ضخیم باشد، این نوع پاشنه کفش زنانه منجر به کوبیده شدن پای شما بر زمین خواهد شد، که این امر علاوه بر کند کردن حرکت شما، امکان بروز ساق درد بعد از پیاده روی را افزایش می دهد. کاسه ی پاشنه ی کفش زنانه باید نسبتا نرم و با ثبات باشد و مانع بروز حرکت عمودی یا افقی پا شود، کفش زنانه پاشنه ای که بسیار نرم باشد توصیه نمی شود، زیرا قدرت جذب ضربه در کفش زنانه کاهش یافته و منجر به درد عضلانی و ساق درد خواهد شد. زیره کفش زنانه نیز نباید لغزنده باشد.

معیار استاندارد برای انتخاب کفش زنانه women's shoes چیست؟

انتخاب کفش زنانه در وهله اول، باید بر اساس نوع استفاده‌ای که از آن می ‌شود، صورت بگیرد. همانطور که زمستان، کفش زنانه مخصوص خودش و تابستان، کفش مخصوص خودش را دارد.
همچنین بعضی از مشاغل، کفش زنانه مخصوص خودشان را می‌ خواهند . مثل بعضی از کفش زنانه مخصوص که در کارگاه‌ها استفاده می‌ شود، یا کفش زنانه ورزشی که حتی درباره آنها نیز بر اساس نوع ورزش انتخاب کفش زنانه تغییر می‌ کند.

قالب ‌بندی کفش زنانه women's shoes

از نظر قالب ‌بندی، فضای پنجه کفش زنانه باید طوری باشد که به انگشت‌ های پا فشاری وارد نکند. کفش زنانه که پنجه آنها تیز است، باعث می ‌شوند، انگشت‌های پا در کفش زنانه روی هم بیفتند. این کفش زنانه ، انگشتان پا را تحت فشار قرار داده و آنها را بد فرم می ‌کنند. این امر در خانم‌ها شایع‌تر است. به طوری که انحراف شست پا در خانم‌ها، ۹ برابر آقایان است. جلوی کفش زنانه باید به گونه‌ای باشد که پنجه‌های پا از هم باز بشود .

تنه کفش زنانه women's shoes

مورد بعدی تنه کفش زنانه است که در واقع چارچوب روی کفش بوده و دور پا را دربرمی ‌گیرد، کفش زنانه هم باید به راحتی در برابر فشارهای وارده، مقاومت کرده و شرایط آناتومیکی پا را حفظ کند. علاوه بر فاکتورهای استاندارد مربوط به جنس و ساختمان کفش زنانه ، فاکتورهای دیگری نیز درباره خود افراد، صدق می ‌کند که به همان اندازه اهمیت دارند .

اطلاعاتی جالب در مورد کفش زنانه

کفش زنانهچرمی مناسب ترین جنس کفش است، زیرا انتقال هوا بین پوست و خارج از کفش برقرار می‌شود. اما کفش زنانه که جنس آنها صد درصد پلاستیک است باعث ایجاد عرق در پا ده و با جلوگیری ازجریان هوا زمینه بروز اختلالات و ناهنجاریهای پوستی فراهم می شود. کفش زنانهراحت، کفشی است که دارای ارتفاع مناسب بوده و پا در کفش زنانه احساس راحتی کند. معمولا نباید کفی کفش زنانه سفت بوده و فشار را فقط به یک نقطه منتقل کند. توزیع یکسان وزن بدن به جلو و عقب پا بهترین شکل کفش زنانه می‌باشد البته کفش زنانه پاشنه بلند باعث انتقال بیشتر وزن به جلوی پا ‌شده و توصیه می‌شود که به مدت طولانی در طول روز استفاده نشود.
داوم در استفاده از این کفش زنانه باعث جمع شدن استخوان پا شده و به طرف مخالف کشیده می شود.این ناهنجاری ها معمولا دردهای ناراحت کننده‌ای را درافراد ایجاد ‌می کند که تغییر شکل استخوان پا برگشت ناپذیر است و در نتیجه فرد مجبور به پوشیدن کفش زنانه سفارشی می‌شود.
بر خلاف تصور مردم به خصوص زنان که صندل و دمپایی را راحت ترین کفش زنانه می‌دانند، کفش زنانه women's shoes مناسب کفشی است که کاملا پا را در برگیرد، توصیه کرد که خرید کفش زنانه حتی الامکان در ساعات بعد ازظهر که پا به بزرگترین حجم خود رسیده انجام شود.
بیشترین دردها و ناراحتی‌های کمر و پا به خاطر کفش زنانه نامناسب است، در مجموع تنها درصد بسیار کمی از کفش‌ها استاندارد هستند و معمولا از نظر جنس، مدل، قرارگیری پاشنه ونحوه توزیع وزن مناسب نیستند اما متاسفانه بیشتر مردم از کفش زنانه روتین استفاده می‌کنند.
کفش زنانهwomen's shoes ورزشی و یا شبیه اسپرت که راحت ترین کفش‌هاست، کفش زنانه چرمی مناسب ترین جنس کفش است. نباید کفش زنانه را بدون جوراب پوشید جوراب‌ها باید نخی باشد چون که باعث تسریع در انتقال هوا می‌شود. همچنین نباید پا به مدت طولانی در کفش زنانه قرار گیرد حتی کفش‌هایی که خیلی راحت هستند.
با نرمش‌ و جابه جا کردن عضلات برای رفع خستگی پا این حرکات باعث جریان خون به نقاط مختلف پا می‌شود که می‌توان مچ پا را به سمت بالا کشید و نگه داشت. خانم ها بیشتر از آن که به زیبایی کفش زنانه توجه کنند باید به راحتی کفش زنانه اهمیت دهند.