کلاه و شال گردن بچه گانه


راهنمای خرید کلاه و شال گردن بچه گانه

کلاه و شال گردن بچه گانه (Hats and scarves for children)

کاموا برای بافت کلاه و شال گردن بچه گانه (Hats and scarves for children)

باید در انتخاب کاموای مناسب برای بافت کلاه و شال گردن بچه گانه دقت کنید که اول از همه موادش کم باشه و گردن کودک رو اذیت نکنه. همچنین تنش رو نخوره و به خارش نندازه. کامواهایی که درصد پشمشون بالاتره خیلی مناسبترند. همچنین کاموا هایی که برای کلاه و شال گردن بچه گانه بافت به کار میره، نازک هستن و قطر زیادی ندارن.
اگر مادر ها خودشون بلد باشن و بخوان برای بچه هاشون کلاه و شال گردن بچه گانه ببافن، تاثیر روانی خیلی مثبتی روی کودک میذاره. اینکه کودک خودش مدل کلاه بافتنی بچه گانه دخترانه و مدل کلاه و شال گردن بچه گانه رو انتخاب کنه و تک تک مراحل آماده شدن کلاه و شال گردن بچه گانه رو با ذوق دنبال کنه و ببینه، میتونه به میزان دریافت محبت و ایجاد اعتماد به نفسش کمک زیادی کنه.
کلاه و شال گردن بچه گانهبافتنی همیشه یکی از پرطرفداران زمستانی بوده. خصوصا کلاه و شال گردن بچه گانه دستبافت‌ که به همین‌خاطر قیمت بسیار بیشتری هم دارند.
اگر بتوانید خودتان دست‌به‌كار شوید و کلاه و شال گردن بچه گانه ببافید، می‌توانید با هزینه نسبتا پایینی برای کودک دلبندتان یك خوش‌تیپی اصیل زمستانه به ارمغان آورید. علاوه بر چگونه بافتن کلاه و شال گردن بچه گانه باید با چه چیزی بافتن را هم خوب بلد باشید؛ انتخاب كاموای مناسب برای بافت کلاه و شال گردن بچه گانه یكی از نخستین اصولی است كه هر بافنده‌ای باید بداند. برای خرید كاموا بعد از انتخاب طرحی كه قصد بافتن آن را دارید باید به رنگ و قطر نخ و جنس مناسب توجه كنید. همچنین باید بدانید كه برای کلاه و شال گردن بچه گانه مورد نظرتان به چند كلاف كاموا نیاز دارید.

• رنگ کلاه و شال گردن بچه گانه (Hats and scarves for children)

دیوارها و میزهای كاموا‌فروشی پر از كامواهای رنگی است. تنوع رنگی دنیای كامواها همان‌قدر كه دامنه انتخاب شما را گسترش می‌دهد، می‌تواند انتخاب كردن را هم دشوارتر كند. در انتخاب رنگ‌ها در كاموافروشی مراقب باشید كه دچار خطای دید رنگی نشوید. حتما از فروشنده بخواهید در یك طیف رنگی، رنگ‌های مختلف را در اختیار شما قرار دهد تا با چیدن آنها كنار هم و مقایسه رنگی، انتخاب دقیق‌تری داشته باشد. سعی كنید در ساعاتی كه روز است برای خرید كاموا بروید و رنگ انتخابی‌تان را قبل از خرید حتما خارج از مغازه و در معرض نور طبیعی هم ببینید. لامپ‌ها و نور هر مغازه می‌تواند باعث شود كه در انتخاب رنگ مورد نظرتان دچار اشتباه شوید.

• گرمابخشی کلاه و شال گردن بچه گانه (Hats and scarves for children)

کلاه و شال گردن بچه گانهپشمی یكی از بهترین انتخاب‌ها برای روزهای سرد زمستانی است. كامواهای پشمی مقدار زیادی از هوا را بین الیاف خود نگه می‌دارند و از كامواهای نخی و كتانی گرم‌ترند. كامواهای پشمی در بازار براساس درصد پشم دسته‌بندی می‌شوند كه طبیعتا هرچه درصد پشم بیشتر باشد كاموا گرم‌تر است. این درصد‌ها معمولا از 30درصد شروع می‌شود تا 100درصد. قیمت آنها هم براساس درصد پشم‌شان است و كامواهایی كه درصد بالاتری پشم دارند، باكیفیت‌تر و گران‌تر هستند. کلاه و شال گردن بچه گانه پشمی قابلیت ارتجاعی و استحكام بالایی دارند و اما ممكن است در اثر شست‌وشو بافت آن بهم بپیچد و لباس‌بافته شده سفت و غیرقابل انعطاف شود. اگر قصد دارید برای بافت لباس‌هایی مثل پالتو، مانتو و ژاكت كاموا بخرید، كامواهای پشمی گزینه بسیار خوبی هستند.

• ضخامت کلاه و شال گردن بچه گانه (Hats and scarves for children)

قطر كاموا‌ها بسیار متنوع است و اینكه چه قطری را انتخاب كنید بستگی به کلاه و شال گردن بچه گانه دارد كه می‌خواهید ببافید. معمولا برای لباس‌های ظریف و زنانه از نخ‌های نازكی مثل زنجیره‌ای استفاده می‌كنند و برای کلاه و شال گردن بچه گانه و لباس‌های رو از كامواهای درشت‌تر. در كتاب‌ها و مجلات آموزش بافتنی همراه توضیحات نوع نخ و ضخیم یا نازك بودن آن هم پیشنهاد شده است. حواستان باشد كه اغلب با تغییر قطر نخ قطر میل بافتنی مخصوص آن هم تغییر می‌كند و موقع خرید كاموا میل مناسب آن را هم بخرید.

• کلاه و شال گردن بچه گانه (Hats and scarves for children) فانتزی یا ساده

بافت کلاه و شال گردن بچه گانه با كامواهای فانتزی چند سالی بیشتر نیست كه وارد بازار شده‌اند. این كامواها ظاهر‌های متنوعی دارند و انتخابشان بستگی به سلیقه شما دارد. این كامواها باعث ایجاد طرح‌های مختلفی در کلاه و شال گردن بچه گانه می‌شوند و برای بافتن لباس‌های ساده‌ای مثل کلاه و شال گردن بچه گانه می‌توانند انتخاب بسیار خوبی باشند. كامواهای فانتزی به نسبت كامواهای ساده معمولا قیمت بیشتری دارند و بهتر است موقع خرید از فروشنده درباره درشت یا ریز بودن بافتی كه مناسب كاموای فانتزی انتخابی‌تان است، سؤال كنید.

• کلاه و شال گردن بچه گانه (Hats and scarves for children) با کاموای طبیعی یا مصنوعی

كامواهای بازار به 2دسته اكریلیك و طبیعی تقسیم می‌شوند. اغلب کلاه و شال گردن بچه گانه بافتنی آماده‌ای كه در بازار می‌بینید از جنس كامواهای اكریلیك هستند. این كامواها با درصدهای متفاوتی از مواد پتروشیمیایی ساخته می‌شوند و ارزان‌تر از انواع طبیعی هستند. كامواهای اكریلیك ممكن است برای عده‌ای ایجاد حساسیت كنند. مثل هر چیز دیگری اینجا هم محصول طبیعی را انتخاب كنید.

• کلاه و شال گردن بچه گانه (Hats and scarves for children) با كاموای كتان

كامواهای كتان هم مثل كامواهای نخی به‌دلیل نداشتن پشم، نسبت به انواع پشم‌دار گرمای كمتری دارند و برای بافتن کلاه و شال گردن بچه گانه پاییزه مناسب است. هرچند الیاف كتان استحكام و زیبایی مناسبی دارند اما نسبت به الیاف پشمی قابلیت ارتجاعی كمتری دارند و در طولانی‌مدت و بر اثر گرمای بدن و شست‌وشو شكل خود را از دست می‌دهند. بهتر است برای بافت‌هایی كه لازم است به‌اصطلاح شُل بافته شوند از این نوع كاموا استفاده نكنید.

• کلاه و شال گردن بچه گانه (Hats and scarves for children) با كاموای موهر

برای لباس‌هایی كه می‌خواهید بافت حجیمی داشته باشند، می‌توانید از كامواهای موهر استفاده كنید. كاموای موهری پرزهای كوتاهی دارد كه باعث گرم و حجیم بودن آن می‌شود. این پرزها ممكن است به مرور زمان از بافت جدا شوند و وارد ریه و دهان شوند به همین‌خاطر بهتر است برای کلاه و شال گردن بچه گانه و افرادی با دستگاه تنفسی بسیار حساس استفاده نشود. نخ‌های موهری معمولا درخشندگی اندكی دارند و از انواع دیگر كاموا نرم‌تر هستند. حواستان باشد برای بافت‌های خیلی سفت و محكم سراغ این نوع كاموا نروید.

• کلاه و شال گردن بچه گانه با (Hats and scarves for children) كاموای بالی

بالی نوعی كاموای نوار مانند است كه بسیار سبك و نسبت به شست‌وشو مقاوم است. برای بافت لباس‌های توری و کلاه و شال گردن بچه گانه فانتزی كاموای بالی می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. این كامواها تفاوت قیمت چندانی با انواع كتان و نخی ندارند و از انواع آن معمولا برای بافتن لباس‌های زنانه مانند دامن استفاده می‌كنند.

• کلاه و شال گردن بچه گانه (Hats and scarves for children) با كاموای نخی

این نوع كاموا‌ها مواد پلیمری بسیار كمی دارند و به همین دلیل كمتر ایجاد حساسیت و خارش می‌كنند. همچنین به‌خاطر نداشتن پشم گرمای نسبتا كمی ایجاد می‌كنند و برای کلاه و شال گردن بچه گانه بهاری یا لباس‌هایی مثل پولیور كه همراه با لباس‌ دیگری پوشیده می‌شوند مناسب‌ترند. كامواهای نخی معمولا نسبت به بقیه انواع كامواها نازك‌ترند و برای لباس‌هایی كه بافت ریز دارند بهتر است از كامواهای نخی استفاده كنید. اگر لباس بافتنی را برای كودك می‌بافید و لازم است آن را دفعات متعددی بشویید، كاموا‌های نخی در هنگام شست‌وشو كمتر تغییر حالت می‌دهند و می‌توانند گزینه مناسبی باشند. البته برای حفظ رنگ كاموا باید هنگام شست‌وشو دقت كرد و در دمای ولرم آن را‌شست.

• کلاه و شال گردن بچه گانه (Hats and scarves for children) با كاموای زنجیره‌ای

اگر برای بافتن کلاه و شال گردن بچه گانه و توری دنبال كاموا می‌گردید و چندان به‌دنبال گرما نیستید كامواهای زنجیره یك گزینه خیلی خوب است. نخ‌های زنجیره‌ای نخ‌های بسیار تابیده‌ای هستند و به همین دلیل ضخامت كمتری دارند و محكم و سبك‌اند؛ به‌خاطر این ویژگی‌ها كامواهای زنجیره‌ای برای بافت‌های ظریف و توری زنانه بسیار مناسب‌اند.

• قیمت کلاه و شال گردن بچه گانه (Hats and scarves for children)

قیمت کلاه و شال گردن بچه گانه بستگی به كاموا به کار رفتع در آن دارد. کاموا به كشور تولیدكننده، طبیعی یا مصنوعی‌بودن، درصد پشم و ساده یا فانتزی بودن آن بستگی دارد. طبیعتا كامواهای فانتزی گران‌تر از انواع ساده هستند. كامواهای خارجی موجود در بازار اكثرا تركیه‌ای هستند و كامواهای داخلی هم اكثرا از تولیدی‌های تبریزی هستند كه نسبت به نمونه‌های خارجی از كیفیت بسیار خوبی برخوردارند و قیمت مناسبی هم دارند. كاموا‌های طبیعی از كامواهای اكریلیك یا مصنوعی گران‌ترند و هرچه پشم بیشتری داشته باشند قیمت بالاتری دارند. معمولا جلوی مغازه‌های كاموا فروشی سبدی قرار دارد كه كامواهای حراجی را توی آن ریخته‌اند. حتما به این سبدها نگاه كنید. شاید كاموای مورد نظرتان را در آن پیدا كردید.

• مناسب‌ ترین حالت برای پوشاندن کلاه و شال گردن بچه گانه (Hats and scarves for children) برای کودک

با شروع فصل سرما، کم کم لباسهای زمستانه از اعماق کمدها بیرون آورده می‌شوند و لباسهای تابستانه از سر چوب لباسی‌ها جمع می‌شوند. والدین به تکاپوی تهیه کلاه و شال گردن بچه گانه گرم‌تر و زخیم‌تر می‌افتند و کودکشان را چنان با انوع و اقسام کلاه و شال گردن بچه گانه (Hats and scarves for children) می‌پوشانند که طفل معصوم توانایی حرکت کردن معمولی را تا حدودی از دست می‌دهد. با همه این مراقبتها باز هم برخی از این بچه‌ها احساس سرما می‌کنند و در نهایت مریض می‌شوند.
باید بدانید که کلاه و شال گردن بچه گانه پوشاندن به بچه‌ها برای جلوگیری از اتلاف دمای بدنشان قلق‌های خاص خودش را دارد که اگر آنها را رعایت کنید، نه کودکتان شما را برای پوشیدن لباس گرم و دستکش کلاه و شال گردن بچه گانه اذیت می‌کند نه لازم است بیهوده نگران سرماخوردگی او باشید.

• کلاه و شال گردن بچه گانه (Hats and scarves for children)

کلاه و شال گردن بچه گانه(Hats and scarves for children) نقش مهمی درسلامت کودک ایفا میکند. گاهی اوقات ناحیه گردن بچه‌ها در میان انبودهی لباس که پوشیده‌اند نادیده گرفته می‌شود. در چنین شرایطی هم گردن بچه یخ می‌شود و سرما می‌خورد و هم سرما وارد لباسهایش می‌شود و گرمای بدنش را هدر می‌دهد.
هنگام پوشاندن کلاه و شال گردن بچه گانه (Hats and scarves for children) مراقب باشید که پیشانی و شقیقه‌ها کاملا پوشانده شوند. کلاههای فانتزی ظاهر زیبایی دارند اما سر بچه را کامل نمی‌پوشانند و عملا تاثیری در حفظ دمای بدن او ندارند. اگر هم زیاد حساس هستید و از آن کلاه‌هایی برای فرزندتان خریده‌اید که فقط در ناحیه چشم و دهان به بیرون راه دارد، مراقب باشید که جنس کلاه و شال گردن بچه گانه به گونه‌ای نباشد که صورتش را اذیت کند. چرا که در این صورت کودک کلافه می‌شود و حاضر نیست، کلاه و شال گردن بچه گانه را سر کند.
اگر باد شدید می‌وزد یا قرار است فرزندتان را سوار موتور کنید که موجب می‌شود باد به صورت کودک بخورد جلوی دهان او را با کلاه و شال گردن بچه گانه بپوشانید.

• کلاه و شال گردن بچه گانه (Hats and scarves for children) برای نوزادان

شالگردن بچه گانه پوشاندن به نوزاد در فصهای سرد سال به خاطر جثه کوچکی که دارد، کار سختی به نظر می‌رسد. اما اگر در انتخاب جنس و نوع کلاه و شال گردن بچه گانه دقت کنید، می‌توانید به راحتی دلبندتان را گرم نگه دارید.
زیرپوشنخی و شلوار نخی را جدی بگیرید. این لباس نازک و پیش پا افتاده است که به لباسهای گرم کودک، کارایی واقعی را می‌دهد. آن را زیر همه لباسهایش بپوشانید. ترجیحا این زیرپوش را دو تکه‌ای بخرید. چرا که در اگر سرهمی باشد برای عوش کردن وشک بچه باید کل لباس را از تنش درآورید و او را لخت کنید. این کار بدن بچه را یخ می‌کند.
برای نوزادان ترجیحا از کلاه بچه گانه پشمی استفاده نکنید ممکن است حساست ایجاد کند. کلاه بچه گانه بافتنی که اصطلاحا به موهِر معروفند هم برای نوزاد مناسب نیستند چرا که پرزهای آن ممکن است وارد دهان نوزاد شود و یا خودش آن را بخورد.
هنگام خروج از خانه با خودتان پتویی به همراه داشته باشید که اگر هوا سردتر شد او را در پتو بپیچید تا هم گرم شود هم لایه‌های ضخیم لباس او را کلافه نکند. برخی لباس‌ها خودشان دست کودک را هم می‌پوشانند اما می‌توانید از دستکش‌های کوچک هم استفاده کنید.
بیش از حد هم لباس تن نوزادتان نکنید. او اگر از زیادی لباس یا گرمای ناشی از ان کلافه شود، کاری به جز گریه کردن و جیغ زدن ندارد.
به صرف اینکه محیط خانه گرم است، لباسهای خانه‌اش را نازک انتخاب نکنید. دمای هوای خانه برای شما که بزرگسال هستید گرم است ممکن است برای نوزاد سرد باشد. بنابراین جوراب و دستکش را در هر صورت تنش کنید.

• کلاه و شال گردن بچه گانه (Hats and scarves for children) مناسب برای کودک و نوزاد در سرما

نوزادان و کودکان در مقابل سرما و گرما مقاومت زیادی ندارند و یا زود مریض می‌شوند یا کلافه. درواقع سیستم دفاعی بدن در بزرگ‌سالان نسبت به کودکان و نوزادان فرق داشته و قوی‌تر است درصورتی‌که کلاه و شال گردن بچه گانه برای نوزادان و کودکان نقش بسیار مهمی در سلامتشان در سرما ایفا می‌کند.
علاوه بر این سطح پوست بدن نوزاد به نسبت وزنش در مقایسه با افراد بالغ، سه بار بیشتر است. بنابراین بدنش سه برابر بزرگ‌سالان در معرض سرما قرار می‌گیرد که اگر کلاه و شال گردن بچه گانه مناسبی برای آن‌ها در نظر گرفته نشود می‌تواند منجر به بیماری در کودکان شود. از طرفی دیگر چربی بدن کودک کمتر از ما است (منظور چربی حدفاصل پوست و گوشت است) و نیز کمتر از ما فعالیت و جنب‌وجوش می‌کند، لذا بیشتر از بزرگ‌سالان در معرض خطر سرما قرار دارد. ولی مقاومت کودک در مقابل گرمای محیط کمی بیشتر از بزرگ‌سالان است چراکه راحت‌تر عرق می‌کند و این امر موجب خنک شدن بدن او می‌شود. با توجه به مجموع شرایط بالا شال گردن بچه گانه نقش مهمی در سرما ایفا می‌کند.
با تغییر فصل بازار بافتنی های خانگی و یا آموزش بافت شال گردن بچه گانه آموزش بافت شال و کلاه بچه گانه و آموزش کلاه بافتنی بچه گانه و همچنین خرید شال و کلاه پسرانه و انواع مدل شال و کلاه بافتنی دخترانه و مدل شال و کلاه بافتنی بچه گانه دخترانه شیک آغاز می شود. تغییر فصل دنیای مجازی را هم پر از جدیدترین مدل شال و کلاه بافتنی پسرانه میکند.
بچه ها تو فصل سرما خیلی زود سرما میخورن برای همین بیرون که می خواین ببرید شون باید شال و کلاه پسرانه گرم تنشون کنید. انواع مدل شال و کلاه بافتنی پسرانه و مدل شال و کلاه بافتنی دخترانه از ملزومات لباس بچه ها تو زمستون هست. انتخاب مدل شال و کلاه بافتنی بچه گانه دخترانه برای مادر ها سخت هست برای همین داخل سایت های اینترنتی آموزش بافت شال و کلاه بچه گانه و همچنین آموزش کلاه بافتنی بچه گانه و آموزش بافت شال گردن بچه گانه به صورت کامل و همره با عکس و فیلم قرار گرفته است.