دستکش مردانه


راهنمای خرید دستکش مردانه

دستکش مردانه men’s gloves

دستکش مردانه نوعی پوشش برای دست است .استفاده از دستکش مردانه قدمتی کهن داشته و موارد استفاده متعددی برای آن وجود دارد. دستکش‌ مردانه از نظر شکل ظاهری و نوع مواد سازنده آن‌ها انواع گوناگون و متنوعی دارند.

تاریخچه دستکش مردانه History of Men's Gloves

استفاده از دستکشmen’s gloves مردانه قدمتی چند هزار ساله دارد. مشت مردان مصر باستان در چهار هزار سال پیش از میلاد از نوع خاصی از دستکش مردانه بوکس بهره میبرده اند. در ایران باستان نیز به دلایل بهداشتی و طبق دستور وندیدا ، برای شستشوی جنازه مردگان خود از دستکش مردانه استفاده می نموده اند. در اودیسه هومر و تاریخ هرودوت اشاره هایی به کاربرد دستکش مردانه شده است. در قرون اولیه میلادی با افزودن قطعات فلزی به دستکش مردانه چرمی از دستکش مردانه به عنوان نوعی صلاح مرگبار استفاده میشده است. در طول قرن سیزدهم میلادی دستکش مردانه به عنوان پوشاک تزیینی برای آقایان به کار میرفته است. پیش از آن در قرن یازدهم، پادشاهان و اسقفها از دستکش مردانه به عنوان بخشی از پوشش سلطنتی یا مذهبی خود استفاده می کرده اند.

کاربردهای دستکش مردانه Men's Gloves applications

دستکش‌ مردانه men’s gloves به منظور محافظت دست در برابر سرما و یا گرما ، محافظت در برابر سایش، ضربه، مواد شیمیایی و یا آلودگی و بطور کلی محافظت دست از هر اثر خارجی که برای دست مضر است بکار می‌روند. گاهی جنایتکاران برای جلوگیری از باقی گذاشتن اثر انگشت از دستکش مردانه استفاده می‌کنند. گاهی نیز پلیس جنایی هنگام حضور در صحنه جرم و به منظور اجتناب از محو آثار جرم توسط دست از دستکش مردانه استفاده می‌کند.

انواع دستکش مردانه Types of Men's Gloves

دستکش‌ مردانه men’s gloves معمولاً برای هر انگشت غلاف مجزا دارند که همان دستکش مردانه با انگشت هستند. ولی در انواعی از آن چنین غلافی به چشم نمی‌خورد. اینگونه دستکش‌ مردانه به دلیل سطح خارجی کمتر، معمولاً دست را گرم‌تر نگه می‌دارند. برخی دیگر از انواع دستکش‌ مردانه اصولاً انگشتان را پوشش نمی‌دهندکه به دستکش مردانه بدون انگشت مرسوم هستند. چنین دستکش‌ مردانه برای آزادی عمل انگشتان ضمن محافظت از کف و روی دست کاربرد دارند. در برخی از ورزش‌ها مانند دوچرخه سواری و قایق رانی از چنین دستکش‌ مردانه استفاده می‌شود. بیشترین استفاده از دستکش مردانه ورزشی در ورزشهای رزمی دیده می‌شود. دستکش‌ مردانه ممکن است از مواد گوناگونی مانند پارچه،دستکش مردانه چرم،دستکش چرم زنانه، پشم، تریکو، نایلون، لاتکس و حتی فولاد ساخته شده باشد. دستکش مردانهدو انگشتی و ۵ انگشتی، دستکش مردانه دو لایه و تک لایه، دستکش مردانه ضد آب و پلار و .... انواع دیگری از دستکش‌ مردانه هستند. در کوهنوردی بنا به نوع صعود زمستانه یا تابستانه، کوهگشت، دما و رطوبت محل اجرای برنامه از انواع مختلف دستکش مردانه استفاده می‌شود. نوع تک لایه آن معمولاً در هر ضخامتی از جنس پلار است(حتی در انواع مارکدار کمپ، ماموت و...)و در نوع دولایه بر این دستکش مردانه پلار روکشی جداگانه از جنس گورتکس اضافه می‌شود(در حقیقت ۲جفت دستکش مردانه خریداری می‌کنید). در نوع ۲ انگشتی حفظ حرارت دست بهتر صورت می‌گیرد. در کل لایه گورتکس هم از نظر جنس خودش و هم نوع دوختش(با چسب مخصوص درزها را ضد آب می‌کنند)ضد آب محسوب می‌شوند. ولی نه ضد آب صد درصد، بلکه بنا به کیفیت پارچه و دوخت در بهترین حالت ۸۰% ضد آب است(و این یعنی اینکه فقط چند ساعت در مقابل خیسی و آب زیاد مقاومت دارد-هرچه درصد بیشتر مقاومت بیشتر).

دستکش مردانه men’s gloves جراحی

دستکش مردانهجراحی در حالی که طی عمل، احساس راحتی را برای تیم جراحی فراهم می‌سازند، در برابر بیمار و تماس مستقیم با وی، نوعی مزیت به حساب می‌آیند. دستکش مردانه جراحی لاتکس دار یک بار مصرف برای اولین بار در سال ۱۹۶۴ توسط آنسیل تولید و مورد استفاده قرار گرفت. این دستکش‌ مردانه از پلیمرهای مختلفی نظیر لاتکس ، لاستیک نیتریل و یا نیپرین نیز، ساخته می‌شوند.

دستکش مردانه جراحی لاتکس دار Men's latex surgical gloves with

دستکش‌ مردانه men’s gloves جراحی لاتکس دار از لاستیک طبیعی ساخته شده‌اند که حس عالی لمس کردن را فراهم ساخته و از حساسیت بالایی برخوردار می‌باشد. لاتکس به ایجاد کشسانی بیشتر شناخته می‌شود. این بدین معناست که با ایجاد چنین کشسانی می‌تواند باعث آسان پوشیده شدن دستکش مردانه توسط فرد شود.
اگر چه دستکش مردانه جراحی که امروزه در دسترس می‌باشند، از مواد دیگری نظیر پلی سوپرین نیز ساخته می‌شوند ولی دستکش‌ مردانه جراحی لاتکس دار برای انجام عمل توسط جراحان ترجیح داده می‌شوند، چرا که امروزه این مدل توسط تکنولوژی بهبود یافته و حساسیت پوستی کم تری را ایجاد می‌کند.

دستکش مردانه men’s gloves تمرین بدنسازی

دستکش مردانهmen’s gloves چمپکس نخستین تولید کننده ایرانی دستکش مردانه تمرین بدنسازی با رعایت طراحی ارگونومی دست، سایزبندی کامل، حفاظت کامل از دست در حین تمرین و با گارانتی تعویض محصول، در ارایه «راهی بهتر» برای ورزش کردن تلاش می کند. دستکش مردانهmen’s gloves چمپکس برای تمام مشکلات در حین تمرین راه حلی مناسب و کارامد را ارایه می کند نخست: در کف دستکش مردانه سه لایه متفاوت از چرم، سیلیکون و حوله کار شده است تا فشار میله کمتر به دست منتقل شود. دوم : حوله، سوراخ های موجود در دستکش مردانه و توری قسمت روی دست به تهویه و تبخیر عرق دست کمک می کند تا مانع از لیز خوردن دست درون دستکش مردانه شود. سوم نیمه بودن انگشتان دستکش مردانه به تبخیر عرق و گرفتن بهتر و مطمئن تر میله ها کمک می کند. چهارم مچبند نئوپرنی قابل تنظیم با چسب دورویه از مفصل مچ شما حمایت می کند و به تثبیت و ضیعت مچ و دست کمک می کند و به شما اجازه می دهد تا تمرینتان را با وزنه های سنگین تر و تکرار بیشتری ادامه دهید. اگر مچ شما در حین تمرین فشار متناوبی را تحمل می کند بهتر است از دستکش مردانه مچبند دار استفاده کنید. طراحی ارگونومیک (مطابق با شکل طبیعی دست) دستکش مردانه در کنار راه حل های ارایه شده راحتی و آسایشی را ایجاد می کند که منجر به حفظ تمرکز شما بروی حرکات تمرین می شود در نتیجه بیشتر، سنگین تر و طولانی تر تمرین می کنید.
دوخت محکم، تمیز و با دقت دستکش مردانه در کنار مواد اولیه مرغوب کیفیتی ممتاز را برای شما به ارمغان می آورد. چرم و جیر مصنوعی بکار رفته در دستکش مردانه از درجه ممتاز انتخاب شده است که دوام و عمر طولانی را برای دستکش مردانه men’s gloves چمپکس تضمین می کند. در ضمن پارچه چرم و جیر اصطحکاک بیشتری با میله ها ایجاد می کند و در نتیجه چنگش شما را بهتر و ایمن تر می کند. دستکش مردانهmen’s gloves چمپکس اندازه دستهای متفاوت را پوشش می دهد و دارای 5 اندازه متفاوت می باشد.
با توجه به جدول ذیل و راهنمایی آن اندازه مناسب خود را انتخاب کنید. هر چقدر دستکش مردانه هم اندازه (فیت) دست شما باشد در حین تمرین راحت تر خواهید بود. نوع جیر دستکش مردانه اصلا جا باز نمی کند. دستکش مردانه تنگ و کوچک در حین تمرین با وزنه های سنگین ممکن است منجر به خطر از دست رفتن کنترل شما گردد.

دستکش مردانه بوکس Men's Gloves Boxing

استفاده از دست‌کش مردانه در ورزش بوکس با وضع قوانین جدید از سال 1890 میلادی، رسمی‌ شد. دست‌کش‌ مردانه بر اساس وزن‌شان بر حسب «اونس» (Ounce) که به‌صورت مخفف OZ خوانده می‌شود و از واحدهای جرم و برابر 35/28 گرم است، طبقه‌بندی می‌شوند. در رشته‌ی ورزشی بوکس از دسته‌ی سبک ‌وزن (48 کیلوگرم) تا دسته‌ی میان ‌وزن (67 تا 75 کیلوگرم) از دست‌کش‌ مردانه 8 اونسی (برابر با 227 گرم) و از دسته‌ی میان ‌وزن تا دسته‌ی سنگین ‌وزن (بالای 91 کیلوگرم) از دستکش‌ مردانه 10 اونسی (برابر با 283.5 گرم) استفاده می‌شود. ورزش‌کاران دسته‌ی سوپر‌وزن (بالای 91 کیلوگرم) هم از دستکش‌ مردانه 12 اونسی (برابر با 340 گرم) استفاده می‌شود. معمولا از دست‌کش‌ مردانه 8 تا 10 اونسی در مسابقات استفاده می‌شود. اما برای سخت‌تر شدن شرایط تمرین و افزایش میزان استقامت بوکسورها از دست‌کش‌ مردانه 10 تا 14 اونسی در جریان تمرینات ‌استفاده می‌شود. برای ساخت لایه‌های داخلی و خارجی دست‌کش مردانه‌ بوکس از مواد مختلفی مثل پارچه، پشم، نایلون، لاتکس و چرم ‌استفاده می‌شود. هرکدام از این دستکش‌ مردانه بسته به جنس مواد اولیه، نوع دوخت و نحوه‌ی کاربری، شرایط نگهداری خاص خود را دارند تا به همین نسبت طول عمر‌شان هم بیش‌تر شود. برای نمونه دست‌کش‌ مردانه ‌ چرمی پس از مدتی به واکس‌ و چرب‌کاری نیاز پبدا می‌کنند تا در اثر استفاده ترک برندارند. برای ساخت لایه‌های داخلی دست‌کش مردانه به‌خاطر راحتی بیش‌تر دست معمولا از مواد لطیف‌تر مثل پارچه، پشم و... استفاده می‌شود؛ این مورد علاوه بر راحتی دست، منجر به جریان پیدا کردن هوا می‌شود که‌ از بروز بیماری‌های پوستی مثل انواع عارضه‌ی قارچی که ممکن است در اثر تعرق دست ایجاد شود، جلوگیری می‌کند.. بهترین راه نگهداری از دست‌کش‌ مردانه بوکس، استفاده‌ی مداوم از آن‌هاست؛ پس از آویزان کردن دستکش‌ مردانه ‌به ‌مدت طولانی پرهیز کنید و نهایت استفاده را از آن‌ها ببرید.

راهنمای اندازه گیری دستکش مردانه men’s gloves دروازه‌بانی

هنگام خرید خرید دستکش مردانه دروازه‌بانی سه نکته علاوه بر قیمت دستکش مردانه وجود دارد که باید در نظر گرفته شود

۱-تفاوت در اندازه دستکش مردانه (سایز)
۲-تفاوت در اندازه شدن دستکش مردانه (فیت شدن)
۳-تفاوت در انعطاف‌پذیری دستکش مردانه

نکات قابل توجه درباره خرید دستکش مردانه men’s gloves :

۱: برای سایز دستکش مردانه هر دو دست خود را اندازه بگیرید و معیار شما اندازه دست بزرگتر باشد.
۲: چون سایز بندی دستکش مردانه به اینچ است، شما نیز اندازه گیری دستتان را به اینچ انجام دهید سایزبندی دستکش مردانه معمولا از ۵ تا ۱۲ میباشد.

دستکش مردانه چرم Men's leather gloves

برای ساخت دستکش مردانه چرم و دستکش چرم زنانه از پوست حیواناتی مانند گوسفند، بز، بزغاله، بره که بسیار ظریف و نازک است.

دستکش مردانه بافتنی Men's knitted gloves

دستکش مردانهبافتنی در انواع مختلف دستکش مردانه پاییزه و دستکش مردانه زمستانه مورد استفاده قرار میگیرد. دسته بندی دیگر دستکش مردانه بافتنی از لحاظ شکل ظاهری دستکش مردانه بدون انگشت و دستکش مردانه انگشت دار میباشد. فروش دستکش زمستانی مردانه از طریق سایت های فروشگاهی آنلاین پس از اطلاع از قیمت دستکش بصورت خرید اینترنتی دستکش مردانه امکان پذیر می باشد.

راهنمای خرید اینترنتی دستکش مردانه

۱: برای سایز دستکش مردانه هر دو دست خود را اندازه بگیرید و معیار شما اندازه دست بزرگتر باشد.
۲: چون سایز بندی دستکش مردانه به اینچ است، شما نیز اندازه گیری دستتان را به اینچ انجام دهید سایزبندی دستکش مردانه معمولا از ۵ تا ۱۲ میباشد.
در سایت نوع و رنگ و اندازه دستکش مشخص شده است خرید دستکش زمستانی مردانه در هر فصلی از سال از طریق فروشگاه های آنلاین امکان پذیر می باشد خرید دستکش زمستانی مردانه با رنگ ها و اندازه های مشخص با تنوع بسیار قابل ارائه به هموطنان عزیز می باشد ،فروش دستکش زمستانی مردانه توسط بافندگان با طرح ها و مدل های متنوع انجام میشود. بهترین روش برای خرید اینترنتی دستکش مردانه مشخص کردن سایر دست و انتخاب رنگ و مدل دستکش مورد نظر است.

 

استفاده از دستکش مردانه و دستکش چرم مردانه در روزهای سرد پاییزی و زمستانی برای جلوگیری از سرمازدگی به انگشتان دست شما مفید خواهد بود، سرما باعث میشود تا پوست دستتان خشک و آسیب پذیر تر شود پس حتما در روزهای سرد و برفی استفاده از دستکش را فراموش نکنید.

کلمات مرتبط : 

دستکش چرم بدون انگشت - خرید دستکش کار - دستکش چرم مردانه بدون انگشت - فروش دستکش مردانه - دستکش چرم مردانه - خرید دستکش مردانه - دستکش چرم زنانه - دستکش مردانه بافتنی