دستکش زنانه


راهنمای خرید دستکش زنانه

women’s gloves دستکش زنانه

دستکش زنانه women’s gloves نوعی پوشش برای دست است .استفاده از دستکش زنانه قدمتی کهن داشته و موارد استفاده متعددی برای آن وجود دارد. دستکش زنانه از نظر شکل ظاهری و نوع مواد سازنده آن‌ها انواع گوناگون و متنوعی دارند.

women’s gloves تاریخچه دستکش زنانه

استفاده از دستکش زنانه women’s gloves قدمتی چند هزار ساله دارد. مشت مردان مصر باستان در چهار هزار سال پیش از میلاد از نوع خاصی از دستکش زنانه بوکس بهره میبرده اند. در ایران باستان نیز به دلایل بهداشتی و طبق دستور وندیدا ، برای شستشوی جنازه مردگان خود از دستکش زنانه استفاده می نموده اند.
در اودیسه هومر و تاریخ هرودوت اشاره هایی به کاربرد دستکش زنانه شده است. در قرون اولیه میلادی با افزودن قطعات فلزی به دستکش زنانه چرمی از دستکش زنانه به عنوان نوعی صلاح مرگبار استفاده میشده است. در طول قرن سیزدهم میلادی دستکش زنانه به عنوان پوشاک تزیینی برای آقایان به کار میرفته است. پیش از آن در قرن یازدهم، پادشاهان و اسقفها از دستکش زنانه به عنوان بخشی از پوشش سلطنتی یا مذهبی خود استفاده می کرده اند.

کاربردهای دستکش زنانه Women's gloves applications

دستکش زنانه women’s gloves به منظور محافظت دست در برابر سرما و یا گرما ، محافظت در برابر سایش، ضربه، مواد شیمیایی و یا آلودگی و بطور کلی محافظت دست از هر اثر خارجی که برای دست مضر است بکار می‌روند. گاهی جنایتکاران برای جلوگیری از باقی گذاشتن اثر انگشت از دستکش زنانه استفاده می‌کنند. گاهی نیز پلیس جنایی هنگام حضور در صحنه جرم و به منظور اجتناب از محو آثار جرم توسط دست از دستکش زنانه استفاده می‌کند.

تنوع دستکش زنانه Diversity Women's gloves

دستکش زنانه women’s gloves معمولاً برای هر انگشت غلاف مجزا دارند. ولی در انواعی از آن چنین غلافی به چشم نمی‌خورد. اینگونه دستکش زنانه به دلیل سطح خارجی کمتر، معمولاً دست را گرم‌تر نگه می‌دارند. برخی دیگر از انواع دستکش زنانه و دستکش بافتنی مردانه و دستکش بافتنی پسرانه ،دستکش بافتنی دخترانه اصولاً انگشتان را پوشش نمی‌دهند. چنین دستکش زنانه برای آزادی عمل انگشتان ضمن محافظت از کف و روی دست کاربرد دارند. در برخی از ورزش‌ها مانند دوچرخه سواری و قایق رانی از چنین دستکش زنانه استفاده می‌شود. بیشترین استفاده از دستکش زنانه ورزشی در ورزشهای رزمی دیده می‌شود.
دستکش‌ها ممکن است از مواد گوناگونی مانند دستکش بافتنی با انگشت ،دستکش بافتنی بدون انگشت ،مدل دستکش بافتنی بچه گانه، دستکش بافتنی مردانه ،دستکش بافتنی پسرانه ، پارچه، چرم ، پشم، تریکو، نایلون، لاتکس و حتی فولاد ساخته شده باشد. دستکش زنانهدو انگشتی و ۵ انگشتی، دستکش زنانه دو لایه و تک لایه، دستکش زنانه ضد آب و پلار و .... انواع دیگری از دستکش زنانه هستند. در کوهنوردی بنا به نوع صعود زمستانه از دستکش بافتنی بدون انگشت یا دستکش بافتنی با انگشت یا تابستانه، کوهگشت، دما و رطوبت محل اجرای برنامه از انواع مختلف دستکش زنانه استفاده می‌شود.

انواع دستکش زنانه Types of Women's gloves

خانم ها از انواع مختلفی از دستکش زنانه women’s gloves در زندگی روزمره خود بهره میبرند. مثلا دستکش زنانه از جنس پلاستیک ضخیم برای شست و شوی ظروف یا لباس ، دستکش زنانه پلاستیکی نازک برای آشپزی یا کارهای هنری، دستکش زنانه نخی برای محافظت دستان در برار اشعه آفتاب و گرما ، دستکش زنانه بافتنی و یا دستکش زنانه چرمی برای محافظت دستان از سرما و یا دستکش بافتنی با انگشت و دستکش بافتنی بدون انگشت ....

راهنمای انتخاب دستکش زنانه ظرفشویی Women's gloves washing guide

بد نیست بدانید سوختگی ها، بریدگی ها، سایش و صدمه های شیمیایی ناشی از کار با مواد شوینده سالانه یک میلیون و نیم فرانسوی را درگیر می کند که تعداد زیادی از آنها را خانم های خانه دار تشکیل می دهند. راه حل این مشکل استفاده از دستکش زنانه women’s gloves است. خیلی ها حین انجام کارهای خانه دستکش زنانه به دست نمی کنند و می گویند با دستکش زنانه راحت نیستند و نمی توانند کارها را انجام دهند. حقیقت این است که عادت به انجام کارها با دستکش زنانه نکرده اند. رابینسون کروزو مدت ها بدون کفش راه می رفت و وقتی کفش به پا کرد به نظرش آزاردهنده می رسید. اگر عادت کنید دستکش زنانه به دست کنید، بعد از مدتی انجام کارها بدون دستکش زنانه برایتان سخت می شود. بسیاری از کارها در خانه مانند شستن ظروف، تمیز کردن سینک، دستشویی و حمام، شستن شیشه ها حتی گردگیری ساده نیازمند استفاده از دستکش زنانه است زیرا تمامی مواد شیمیایی شوینده این توانایی را دارند که به پوست دست آسیب برسانند.
هنگام انتخاب دستکش زنانه باید برخی از معیارها را در نظر بگیرید. اول اینکه دستکش زنانه را کاملا اندازه دست خود انتخاب کنید. انتخاب دستکش زنانه گشاد یا تنگ باعث می شود دست شما حین کار احساس ناراحتی کند و حتی خطراتی را برای شما به دنبال داشته باشد. ایمنی، راحتی و مهارت ۳ اصلی است که هنگام انتخاب دستکش زنانه باید به آنها توجه داشته باشید. دستکش زنانه محافظ نمی تواند مانند دستکش زنانه جراحی نازک باشد. هنگام خرید دستکش زنانه به برچسب ایمنی آن هم توجه کنید. در برخی آگهی های تبلیغاتی گفته می شود که شما می توانید دستکش زنانه محافظ را به قیمت بسیار پایین خریداری کنید. فراموش نکنید صحبت فروشنده مبنی بر اینکه یک دستکش زنانه ضد حرارت یا ضد پارگی یا ضد نفوذ مایعات است کافی نیست و حتما باید برچسب ایمنی آن را نگاه کنید. یک دستکش زنانه مناسب باید پوشش دهی بالایی داشته باشد و جنس آن متناسب با کاری باشد که قرار است انجام دهید. دستکش زنانه ضد حساسیت از جنس نانو نیز وجود دارد، این دستکش زنانه بطور متوسط ۱۰ برار دستکش زنانه معمول در بازار عمر می کند شما را از دستکش زنانه خریدن راحت نموده و بطور متوسط ۱ تا ۲ سال در منازل دوام می آورد.
این دستکش زنانه حالت چسبندگی پیدا نمی‌کند و ویژگی دیگر این دست کش زنانه نداشتن تغییر حالت در تغییرات دمایی مختلف است. و همچنین این دستکش زنانه دارای مقاومت اسیدی تا ۶۰ درصد می باشد در نتیجه در برخورد با شوینده های اسیدی تغییر فرم نمی دهد.

دستکش زنانه women’s gloves مراقب دستان در برابر سرما

پوست باید در برابر سرما محافظت شود ،زمانی که در محیط بیرون هستید از دستکش بافتنی مردانه ، دستکش بافتنی پسرانه ، دستکش بافتنی دخترانه و مدل دستکش بافتنی بچه گانه و دستکش زنانه women’s gloves استفاده کنید. اگر از دستکش زنانه پشمی استفاده می کنید، برای جلوگیری از حساسیت های احتمالی که پشم ایجاد می کند، اول یک دستکش زنانه نخی به دست کنید. از پوشیدن دستکش زنانه مرطوب اجتناب کنید ،دستکش زنانه مرطوب می تواند باعث آسیب های پوستی نظیر خارش، ترک، سوزش یا حتی جوشهای ناشی از اگزما گردد.

هفت نوع دستکش زنانه women’s gloves برای در امان ماندن از عوارض آفتاب

دستکش زنانه انگشتی، ضدآفتاب Women's glove finger guide

این دستکش زنانه نیمه انگشتی از جنس فیبر مصنوعی است، بدون درز دست در قسمت مچ کشی می شود، در برابر پارگی و خراش مقاوم است و جنس آن از الیاف مصنوعی سرطان زا و آلرژی زا نیست. اگر می خواهید آن را به مدت طولانی کنار بگذارید، محل نگهداری اش نباید در مقابل نور مستقیم آفتاب و دارای رطوبت باشد. برای شستشوی آن می توانید از ماشین لباسشویی استفاده کنید اما درجه حرارت آب را براساس آنچه در شناسنامه دستکش آمده است، تنظیم کنید.

دستکش زنانه سفری یا دستکش زنانه ماهیگیری Women's gloves trip or fishing guide

این دستکش زنانه که به دستکش زنانه ماهیگیری معروف هستند، برای مسافرت و وقتی راهی کوه و دشت می شوید، مناسب هستند. جنس آنها از نوعی چرم است که می تواند از دست در مقابل نور خورشید کاملا محافظت کند. حالت کشی آنها شاید کمی شما را در تابستان اذیت کند ولی می توانید به نکته های مثبت دیگر این دستکش زنانه توجه کنید و سفتی اش را به مفید بودنش ترجیح دهید.

دستکش زنانه بلند Women's gloves long

این مدل دستکش زنانه می تواند حتی برای آقایانی که لباس آستین کوتاه می پوشند و پوست حساسی دارند، مناسب باشد. راحتی و سادگی دو ویژگی اصلی این دستکش زنانه است. این پوشش برای خانم ها برای حضور در مهمانی هایی که در فضای باز و زیر نور آفتاب برگزار می شوند هم مناسب است. اگر جای زخم یا بریدگی روی دست هایتان وجود دارد که نمی خواهید دیده شود، این دستکش زنانه می تواند برای شما کاربردی باشد. نوعی از این دستکش زنانه که قلابدوزی و توری هستند، به دستکش زنانه پرنسسی معروف هستند. دستکش زنانه پرنسسی، جز زیبایی فایده دیگری ندارند بنابراین بیشتر مناسب مهمانی هستند.

دستکش زنانه کتان تابستانی Women's summer cotton gloves

این نوع دستکش زنانه مناسب رانندگی، پوشاندن دست در برابر نور آفتاب و متنوع در رنگ و طرح است. اگر دنبال جنس مناسبی از این دستکش زنانه هستید، جنسی را انتخاب کنید که انتقال دهنده هوا باشد تا در گرمای تابستان بتوانید زمان بیشتری آن را تحمل کنید.

دستکش زنانه دوستدار دست Women's gloves've Friendly

این دستکش زنانه با مدلی که دارد، کاملا دست را پوشش می دهد و این امکان را به شما می دهد دستتان را بتوانید به راحتی حرکت دهید. سبک و خنک و مناسب افرادی است که ورزش یا مدت طولانی دوچرخه سواری یا رانندگی می کنند.

دستکش زنانه یو وی Women's gloves uv

این دستکش زنانه صد درصد نخی از آرنج تا نزدیک انگشت های شما را پوشش می دهد، دست شما را در مقابل اشعه UV محافظت می کند. مناسب برای زمان هایی است که پشت فرمان ماشین هستید، خنک و راحت است و می توانید هر چند بار که خواستید آن را بشویید.

دستکش زنانه راننده ها Women gloves drivers

این دستکش زنانه صد درصد نخ است، جنس و مدلشان آن ها را به دستکش زنانه رانندگی معروف کرده است چون کاملا با ساختار دست مشابهت دارند. آنها قابل شستشو با ماشین لباسشویی هستند و رنگ های بسیار متنوعی دارند و هم مردان و هم زنان می توانند از این مدل دستکش زنانه استفاده کنند. آموزش دستکش بافتنی در تماس سایت های هنرهای بافتنی که مدل دستکش بافتنی بچه گانه ، دستکش بافتنی مردانه ، دستکش بافتنی پسرانه ،دستکش بافتنی با انگشت ،دستکش بافتنی دخترانه، دستکش بافتنی بدون انگشت را با راهنمای تصویر خیلی عالی آموزش می دهد
آموزش بافت دستکش دخترانه با روش های جدید بافتنی و مدل های جدید بافت و با انواع نخ های جدید وارد بازار شده است ،آموزش بافت دستکش دخترانه با رنگ های متنوع در نخ ها استفاده شده و شکل و طرح جدید به دستکش بافتنی میدهد، امید است بهترین روش آموزش دستکش بافتنی دخترانه را فرا بگیرد و استفاده نمایید ، جنس دستکش ها برحسب نوع ماده ای که با آن سروکار دارید، خشک، مرطوب، چرب یا سمی متفاوت است. برخی دستکش ها نفوذپذیری بالایی دارند و گرچه برای سایش یا برش مناسب اند اما برای کار با مواد شیمیایی مایع مناسب نیستند پس حین انتخاب به فروشنده بگویید که دستکش را برای چه کاری می خواهید. دستکش های چرمی چون از پوست حیوانات تهیه می شوند در برابر حرارت و محصولات شیمیایی مقاوم نیستند. دستکش های کتانی گرچه عرق دست را به خود می گیرند و دست در آنها راحت است اما تنها برای کارهای مکانیکی مناسب اند و برای استفاده از مواد شیمیایی مناسب نیستند. برعکس دستکش های نایلونی به محض شستن خشک می شوند، انعطاف پذیرند و در برابر رطوبت مقاومند. دستکش های ضخیمی که داخل آن از سیم های نازک استفاده شده برای بریدن مناسبند. دستکش های چندلایه هم برای کار با مواد شیمیایی و حلال ها مناسب اند.