گوشواره


راهنمای خرید گوشواره

گوشواره Earring چیست ؟

گوشوارهEarring یکی از جواهرات است که از زمان گذشته تاکنون و در فرهنگ های مختلف زنان و مردان استفاده می کردند و به گوش خود نصب می کردند.

پیشینه گوشواره Earring قدیمی

نخستین نشانه‌ های گوشواره را می‌توان در تمدن ایلام یافت. در آثار برجای مانده، گوشواره‌ هایی مربوط به این دوران یافت شده است. پس از آن نیز در پیکره‌های تخت جمشید می‌توان کاربرد گوشواره را در میان مردان در آن دوران (نزدیک به ۲۵۰۰ سال گذشته) دید.

انواع مدل‌ های گوشواره Earring شیک

گوشواره دکمه ای (میخی) :

گوشوارهدکمه‌ای (میخی) درست روی نرمه گوش قرار میگیرد و سوراخ نرمه گوش در پشت گوشواره پنهان میماند.

گوشواره حلقه‌ای :

گوشواره‌های حلقه‌ای ساختار دایره ‌ای یا نیم‌دایره‌ ای دارند و به حلقه بسیار شبیه ‌اند.

گوشواره آویز :

که از یک سانتیمتر تا چند سانتیمتر می‌تواند درازا داشته باشد. یک مدل از گوشواره‌ های آویز، چلچراغی هستند.

تاثیر مدل گوشواره Earring طلا

مدل گوشواره دخترانه مانند بقیه ملحقات لباس مهم بوده و بر ظاهر فرد تاثیر می گذارد و به شکل صورت و گردن بستگی دارد. در موقعیت‌ های رسمی گوشواره زنانه شلوغ نامناسب است حتی می توان گوشواره بدل استفاده نکرد. برای صورت های کشیده گوشواره آویز بزرگ (چلچراغی) و حلقه‌ای بزرگ یا گوشواره دکمه‌ای (میخی) مناسب است. با گوشواره حلقه‌ ای بزرگ صورت گرد و چاق بنظر می آید و چین‌های گردن مشخص تر می شود. گوشواره آویز برای گردن‌های بلند مناسب است نه گردن‌های کوتاه. گوشواره دکمه‌ای نیز برای صورت های گرد و چاق مناسب نیست. اما گوشواره‌ های حلقه‌ای متوسط برای هر مدل صورت مناسب می باشد.

تاریخچه گوشواره

در سالهای ۱۵۹۰ در انگلیس انداختن گوشواره در گوش تبدیل به یک رسم شد. ملوانان از گوشواره به عنوان هزینه ی دفن خود در زمان مرگ استفاده می کردند. آنها امیدوار بودند که به واسطه ی همین گوشواره طلا ، برای آنها مراسم دفن برگزار خواهد شد.
علاوه بر این سوراخ کردن گوش به معنی سفر و عبور از خط استوا بود.
استفاده از گوشواره نقره earring در ژاپن یک رسم بود اما پس از مدتی دولت ژاپن گوشواره نقره را ممنوع اعلام کرد.
سوراخ کردن گوش در سالهای ۱۹۶۰ دوباره رواج پیدا کرد.
در آن زمان سوراخ کردن گوش در خانه ها انجام می شد.
پس از گذشت مدتی، پزشکان سرویسی با عنوان سوراخ کردن گوش ارائه کردند، به این صورت که یک پرستار ماهر با استفاده از یک گوشواره استریل شده لاله گوش را سوراخ می کرد.
سوراخ کردن گوش علاوه بر مراکز پزشکی در جواهر فروشی ها نیز انجام می گرفت.
امروزه مدل های مختلف گوشواره از جمله آویز، گوشواره حلقه ای و یا گوشواره میخی وارد بازار شده که هرکدام زیبایی خاص خود را دارد.
انتخاب گوشواره مناسب برای هر فردی مهم می باشد و می تواند ظاهر را تغییر دهد. برخی گوشواره earring را بر اساس شکل گردن و یا صورت انتخاب می کنند و برخی دیگر گوشواره زیبا را بر اساس رنگ و یا مدل لباس . در حالت کلی برای صورت های کشیده، گوشواره های آویز و گوشواره حلقه ای earring مناسب می باشد.
این گوشواره ها برای گردن های کوتاه مناسب نمی باشد.
برای صورت های چاق و گرد توصیه می کنیم به هیچ وجه از گوشواره های دکمه ای استفاده نکنید.
گوشوارههای حلقه ای earring مناسب هر مدل صورت می باشد.
گوشوارهیکی از الحاقات مهم برای خوش تیپ شدن خانم هاست .اما خیلی اوقات گوشواره های فانتزی کاربرد بیشتری دارند به خاطر اینکه تنوع طرح و رنگ بیشتری دارند و فرد با آزادی بیشتری میتواند آن را ست کند .

همه چیز درباره بهترین گوشواره

سوراخ کردن نرمه گوش و آویزان کردن گوشواره به آن، رسمی است که از دیر باز در فرهنگ‌های گوناگون برای خانم ‌ها مرسوم بوده است. در بعضی کشورها مثل هند قرار دادن آویز در بینی نیز متداول است.

سوراخ کردن گوش کودکان earring

نرمه گوش (قسمت گوشتی پایین گوش) از جمله امن‌ترین نواحی بدن برای اتصال آویز و گوشواره ‌کودکانه است. در بسیاری از خانواده‌ ها مرسوم است که گوش دختر بچه ‌ها را در سنین بسیار کم و با روش‌های خانگی نخ و سوزن سوراخ می‌کنند. اما این روش ممکن است به دلیل استریل نبودن، شخص را دچار عفونت کند. بهتر است برای سوراخ کردن گوش کودکان به مراکز درمانی مجاز که از استریل بودن وسایل و تجهیزات آن مطمئن هستیم، مراجعه کنیم، زیرا احتمال انتقال عفونت‌هایی مثل هپاتیت و کزاز با وسایل آلوده وجود دارد.
از گوشواره ‌سنگین به مدت طولانی استفاده نکنید، زیرا این گوشواره‌ سنگین ممکن است سوراخ گوش را گشاد و حتی پاره کنند و گوشواره سنگین نرمه گوشه را به دو قسمت تقسیم کنند.
اگر پشت (گل میخ) گوشواره شما بلند است یا گوشواره شما قسمت نوک تیزی دارد که در هنگام خواب شما را اذیت می ‌کند، باید گوشواره خود را هنگام خواب خارج کنید، زیرا این نواحی نوک تیز ممکن است زخم‌های فشاری یا آزردگی‌های پوست قسمت پشتی لاله گوش را ایجاد کنند.
اگر کودک کم سن و سال شما گوشواره کوچک دارد، مراقب باشید که قفل گوشواره ‌اش محکم باشد و کودک نتواند خودش گوشواره ‌را باز و بسته کند، زیرا در این صورت ممکن است کودک گوشواره‌ اش را از گوش خارج کرده، آن ‌را به دهان ببرد و ببلعد که خطر خفگی وجود دارد.
هنگام انجام ورزش ‌هایی بهتر است گوشواره ‌ها earring از گوش خارج شوند، زیرا احتمال پارگی گوش در اثر کشیده شدن گوشواره‌ ها به هنگام ضربه وجود دارد.
یکی از عوارض شایع استفاده از گوشواره‌ فلزی ، حساسیت پوستی به فلزهایی است که گوشواره‌ از آن ساخته شده است. این حساسیت‌ ها به‌ صورت خارش، قرمزی و التهاب دیده می ‌شود. معمولا افراد به گوشواره‌ هایی از جنس نیکل حساسیت دارند، اما حساسیت به گوشواره طلا و یا گوشواره نقره نیز گزارش شده است.
برای برطرف شدن حساسیت، بهتر است گوشواره خود را عوض کنید و اگر مشکل برطرف نشد، شاید لازم باشد مدتی گوشواره را از گوش خود خارج کنید.

گوشواره ارزان قیمت نخرید!

همه ما عاشق خرید وسایل ارزان قیمت هستیم، ولی اگر می‌خواهید گوشواره خوب بخرید، بهتر است پول بیشتری برای گوشواره در نظر بگیرید.
طبق تحقیقات آکادمی امراض پوستی آمریکا، محققان انواع مختلفی از گوشواره ‌های ارزان ‌قیمت را امتحان کردند و دریافتند بیش از یک‌ سوم آن ها دارای فلز نیکل هستند. وجود این فلز، باعث ایجاد آلرژی‌های پوستی می ‌شود که اثراتی مانند ورم کردن، قرمز شدن و خارش به همراه دارد.
تحقیقات نشان داده که وجود نیکل در گوشواره‌ ها خطر ابتلا به اگزما در دست‌ها را نیز بالا می ‌برد، البته برای کسانی که به نیکل حساسیت دارند، این وضعیت با خشکی و قرمزی روی پوست شروع می‌شود و ممکن است با پیشرفت این نوع حساسیت، پوست دردناک، ترک ‌خورده و خشک شود.
اگر متوجه چنین علایمی شدید، می ‌توانید با زدن پماد یا کرم هیدروکورتیزن یک درصد روی محل، آن را درمان و حتما گوشواره‌ های تان را بلافاصله از گوش تان خارج کنید.
اگر بعد از 3 تا 5 روز همچنان این علایم بدتر شدند، با وجود این که گوشواره ‌های تان را استفاده نمی‌کردید، به یک پزشک متخصص پوست مراجعه کنید.
آیا وزن گوشواره مهم است؟ طبیعتا. گوشواره های سنگین چون نرمه گوش بافت محافظ زیادی ندارد به مرور سبب گشادی سوراخ گوش و حتی پارگی نرمه گوش می شوند. کسانی که از گوشواره‌ های غیر طلا استفاده می‌کنند ممکن است دچار حساسیت شوند و محل اتصال گوشواره به گوش دچار اگزمای حاد، همراه با قرمزی‌، خارش و ترشح شود.
انتخاب نوع گوشواره‌ earring بر چهره خیلی تاثیرگذار است. اگر گوشواره‌ ای مناسب با چهره‌مان انتخاب کنیم می‌‌توانیم نقایص صورت‌مان به میزان قابل‌ توجهی کم کنیم. گوشواره‌ ای که انتخاب می‌‌کنیم باید با فرم چهره ما تضاد داشته باشد، گوشواره‌ های آویخته حتی بر کوتاهی قد ما تاثیر می‌‌گذارد و ما را از حد معمول بلندتر و کشیده‌تر نشان می‌‌دهد.
افرادی که صورت بیضی ‌دارند می‌توانند از مدل گوشواره‌ های Earring گرد و گوشواره حلقه‌ای استفاده کنند و مدل مثلثی تیز در این افراد جلب توجه می‌‌کند. افرادی که صورت مستطیلی شکل دارند، باید از مدل‌های گوشواره کشیده و دارای زاویه های صاف استفاده کنند تا طول صورت را مشخص ‌تر نشان دهد.
صورت های گرد نباید از گوشواره‌ های Earring گرد یا کوتاه استفاده کنند، باید از طرح‌های کشیده و گوشواره باریک استفاده کنند تا صورت گرد و پریشان را باریک‌تر نشان دهد. کسانی که صورت قلبی شکل دارند، تقریبا هر مدل گوشواره ‌ای را می‌‌توانند به کار ببرند و بهتر است گوشواره‌ هایی که قسمت پایین آن پهن است استفاده نکنند.
صورت های مربع نیز می‌‌توانند از گوشواره‌ های بیضی یا حلقه‌ای استفاده کنند. مدل‌ های گوشواره بزرگ و کوتاه ، صورت این نوع افراد را پهن‌تر نشان می‌‌دهد.
یکی از بی خطرترین زیورآلات موجود ، گوشواره هایی earring هستند که به نرمه گوش وصل میکنیم . نرمه گوش بهترین و امن ترین قسمت برای اتصال آویز گوشواره ها است. اما این گوشواره بی خطر نیز در برخی شرایط خاص باعث ایجاد خطرات و عوارض خواهد شد. یکی از عوارض شایع، حساسیت پوستی به فلزهایی است که گوشواره‌ از آن ساخته شده است .
در دوران مادها زنان و مردان علاوه بر زینت آلاتی چون گردن بند و گوشواره و بازوبند؛ از النگو، انگشتر مهردار، دستکش طلایی، سنجاق های سر و ... استفاده می کردند که نشانه مقام والا و اقتدار فرد پوشنده محسوب می شد.