انگشتر

سری جدید زیورآلات دست ساز
32 %
سری جدید زیورآلات دست ساز

انواع زیورآلات دست ساز برنجی با طرح های جدید و جذاب

تمام شد

نا محدود است

6 خرید انجام شده

انگشتر دست ساز طرح 1
30 %
انگشتر دست ساز طرح 1

انگشتر دست ساز برنجی مدل نگین دار

تمام شد

نا محدود است

2 خرید انجام شده

انگشتر دست ساز مدل پاپیون
63 %
انگشتر دست ساز مدل پاپیون

انگشتر دست ساز برنجی مدل پاپیون با روکش آب طلا و رنگ ثابت

تمام شد

نا محدود است

3 خرید انجام شده

انگشتر بندی دست ساز طرح 8
32 %
انگشتر بندی دست ساز طرح 8

انگشتربندی دست ساز برنجی مدل سه رینگ

تمام شد

نا محدود است

10 خرید انجام شده

انگشتر بندی دست ساز طرح 3
26 %
انگشتر بندی دست ساز طرح 3

انگشتربندی دست ساز برنجی مدل بدون نگین فری سایز

تمام شد

نا محدود است

13 خرید انجام شده

انگشتر دست ساز طرح 4
26 %
انگشتر دست ساز طرح 4

انگشتر دست ساز برنجی مدل خمیده فری سایز

تمام شد

نا محدود است

1 خرید انجام شده

انگشتربندی دست سازطرح7
29 %
انگشتربندی دست سازطرح7

انگشتربندی دست ساز برنجی مدل دو رینگ

تمام شد

نا محدود است

14 خرید انجام شده

انگشتر دست ساز طرح 2
30 %
انگشتر دست ساز طرح 2

انگشتر دست ساز برنجی مدل دو حلقه

تمام شد

نا محدود است

0 خرید انجام شده

انگشتر دست ساز دو نگین
68 %
انگشتر دست ساز دو نگین

انگشتر دست ساز برنجی مدل جدید با روکش آبکاری شده

تمام شد

نا محدود است

6 خرید انجام شده

انگشتر دست ساز برنجی
63 %
انگشتر دست ساز برنجی

انگشتر و انگشتر بندی دست ساز برنجی

تمام شد

نا محدود است

30 خرید انجام شده

انگشتر بندی دست ساز مدل ستاره
70 %
انگشتر بندی دست ساز مدل ستاره

انگشتر بندی دست ساز برنجی مدل ستاره

تمام شد

نا محدود است

11 خرید انجام شده

انگشتر دست ساز نگین دار
67 %
انگشتر دست ساز نگین دار

انگشتر دست ساز برنجی مدل دو نگین

تمام شد

نا محدود است

5 خرید انجام شده

انگشتر بندی دست ساز طرح 6
27 %
انگشتر بندی دست ساز طرح 6

انگشتربندی دست ساز برنجی مدل تک رینگ

تمام شد

نا محدود است

10 خرید انجام شده

انگشتر بندی دست ساز مدل پروانه
70 %
انگشتر بندی دست ساز مدل پروانه

انگشتر بندی برنجی دست ساز مدل پروانه

تمام شد

نا محدود است

5 خرید انجام شده

انگشتر دست سازطرح 5
26 %
انگشتر دست سازطرح 5

انگشتر دست ساز برنجی مدل بافت

تمام شد

نا محدود است

4 خرید انجام شده


راهنمای خرید انگشتر

انگشتر Ring چیست?

انگشتریا حَلقه دست نواری معمولاً از جنس فلز است که معمولاً به عنوان آلت زینتی به‌دور انگشتان دست قرار می‌گیرد و متداولترین انواع آن انگشتر زنانه طلا و انگشتر مردانه نقره و انگشتر عقیق مردانه می‌باشد. انگشترکه به انگشت می‌شود یکی از نمادین ‌ترین جواهر آلات است زیرا بعضی از انگشتر ها حلقه ازدواج هستند و بعضی از انگشتر قدیمی میراث خانوادگی اشخاصند که از مادر یا پدر انگشتر آنها به ارث رسیده ‌است. حلقه‌ های ویژه انگشت دست را انگشتر نیز می‌گویند. حلقه ‌های زینتی دیگری برای بازو یا گردن نیز وجود دارد. برخی از انگشتر بدل بسیار بزرگ و درشت هستند که برای دستان ظریف و کوچک مناسب نیست. اما افرادی با انگشتان کشیده در انتخاب مدل انگشتر آزادند.

تاریخچه انگشتر Ring

داستان انگشتر، تا اندازه ای شبیه خود انگشتر Ring است؛ نه شروعی معین دارد و نه پایانی مشخص. هیچ کس نمی تواند به طور قطع بگوید که انگشتر، از چه زمانی مورد استفاده قرار گرفته است. به نظر می رسد که انگشتر، از مصر باستان، در پی تکامل «مُهر» سرچشمه گرفته باشد؛ چون مُهرها نشانه قدرت بودند، افرادی که مُهرهای برجسته و انگشتر خاتم «مُهر» داشتند، به عنوان اشخاص قدرتمند و بانفوذ، مورد احترام مردم قرار می گرفتند. مقامات بالای حکومت نیز با اعطای انگشترشان به نماینده هاشان، برای اجرای فرامینشان، اختیار تام می دادند که در تورات نیز به نمونه ای از این عمل، اشاره شده است: «سپس فراهه، انگشترش را درآورد و به جوزف داد» به احتمال زیاد، تغییر و تحوّل انگشتر Ring خاتم و تبدیل شدن انگشتر به یکی از آلات زینتی نیز در مصر باستانْ رخ داده است. زنان ثروتمند مصری، انگشتر هایی از طلا، دست می کردند و زنان طبقه پایین نیز از انگشترهایی با قیمت های ارزان تر، انگشتر هایی از جنس نقره، انگشتر هایی از بُرنز، انگشتر هایی شیشه یا سفال های رنگی استفاده می کردند.
یونانیان و رومی ها در ساخت انگشتر های زینتی، بیش از دیگر تمدن ها دقت و ظریف کاری به خرج داده اند. بین سال های 31 تا 449 قبل از میلاد، در روم باستان، شهروندان، فقط از انگشترهای آهنی استفاده می کردند. استفاده از انگشتر، برای برده ها ممنوع بود. با شروع دوره امپراتوری (حدود 31 قبل از میلاد)، تمامی این قوانین تغییر کردند یا کنار گذاشته شدند. انگشتر های طلا نیز رواج یافتند و قانون، حق استفاده از انگشترهای طلا را که در درجه اوّل، محدود به سفیران کبیر می شد، تغییر داده، به اعضای رسمی مجلس سنا، کنسول ها و افسران ارشد دولت نیز داده شد. برای نظارت دقیق به استفاده از انگشتر Ring ، قوانین گوناگونی در روم باستان (بعد از سال 31 قبل از میلاد)، به تصویب رسید. پِلینی (pliny)، در کتاب «تاریخ طبیعی» می گوید: «انگشتر ، اوّلین بار در اساطیر یونانی، وارد شده است. وقتی که «پرومتئوس (پرومیته)» جرئت پیدا می کند تا آتش را برای استفاده زمینی ها از آسمان بدزدد. به خاطر این خطای عمدی، «زئوس»، خدای خدایان، او را به مدّت سی هزار سال، به قلّه کوه «کاوکازوس (قفقاز)»، می بندد. در این مدّت، کرکسی از جگرش او را غذا می داد. بعد از سال ها تلاش و کوشش، پرومتئوس، موفّق به کندن قسمتی از صخره ای که زنجیر به آن بسته شده بود می شود و خود را از اسارتْ نجات می دهد. سرانجام، زئوس نیز دلش نرم می شود و پرومتئوس را از زنجیرها رهایی می بخشد؛ ولی برای این که پرومتئوس دیگر بی حرمتی نکند، زئوس به او دستور می دهد که حلقه ای از زنجیر خود را در انگشتش فرو کند». با این که داستان پلینی، افسانه به نظر می رسد، ولی با وجود این، در آداب و رسوم، انگشتر جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. جیمز مک کارگی می نویسد: «وقتی که یک برده رومی، آزاد می شد، همراه آزادی اش یک کلاه، یک جلیقه و یک انگشتر Ring آهنی هدیه می گرفت. برده ها که با زنجیرهای قفقازی بسته می شدند، وقتی آزاد می شدند، مجبور بودند که به عنوان نشانه پرومتئوس، حلقه ای از آن زنجیر را در دست خود، حفظ کنند. برده ها هرگز مجاز به استفاده از انگشتر طلا نبودند».
رومی ها، تنها از انگشتر Ring برای تعیین طبقه اجتماعی استفاده نمی کردند؛ بلکه از انگشتر برای ازدواج نیز استفاده می کردند. طی مراسم نامزدی، داماد، یک انگشتر ساده آهنی به نشانه تعهّد و توانایی مالی برای حمایت از عروس، انگشتر را به خانواده عروس می داد. مراسم نامزدی که به طور ساده ای برگزار می شد، بسیار مهم تر از مراسم ازدواج قلمداد می شد و ارزش والایی داشت. ایین مسیحیت نیز بعدها این سنّت را به عنوان بخشی از مراسم ازدواج پذیرفت.
در میان بت پرستان باستان نیز به هنگام ازدواج، داماد، ریسمانی را به مچ دست و مچ پای عروس، به نشانه در بند کشیدن روح عروس و کنترل روح او می بستند. در تاریخ، داستان های زیادی نیز از نیروی سحرآمیز انگشتر Ring ، نقل شده است. حضرت سلیمان، انگشتر ی داشت که او را هر روز ظهر به جایی در آسمان می برد که می توانست اسرار زمین را بشنود. همچنین در داستانی دیگر چنین آمده است که حضرت سلیمان، روی انگشترش، نگینی داشت که تصویر هر کسی و هر جایی را که می خواست ببیند، مثل ایینه، به او نشان می داد و از آن در قضاوت هایش بین مردم استفاده می کرد. در داستان دیگری نیز آمده است که بعدها این انگشتر Ring ، به دست ساحران یهودی می افتد که به وسیله آن، شیطان را از بینی بیمارها بیرون می کشیدند.
درباره نیروی شفا بخش انگشترها، از پزشک معروف یونانی، گالن که در قرن دوم بعد از میلاد می زیست نوشته هایی بر جای مانده است. وی از طلسم های سبز یشمی پادشاهان مصری نام می برد که طرحی از اژدهایی داشتند که به وسیله اشعه های نور، احاطه شده بود.گالن، بر این عقیده بود که این طلسم ها داروی بسیار مؤثر و شفا ‌بخشی برای بیماری های سوء هاضمه بودند و از چند انگشتر پزشکی نیز نام می برند، از جمله انگشتر قدیمی پادشاهی که به انگشتر های «عضله» معروف بودند و عقیده بر این داشتند که این انگشترها دردهای گرفتگی و ناراحتی های عضله را شفا می دهد. پادشاه انگلستان، ادوارد، در قرن یازدهم بعد از میلاد، انگشتر های شفا دهنده را ترویج داد. داستان از این قرار است که روزی ادوارد، با مسافر پیری مواجه می شود که هیچ پولی نداشت. مسافر پیر، «آپوستین جان»، لباس مبدّل بر تن داشت. مسافر پیر، انگشتر Ring پادشاه را گرفته، بعد از این که دعای خیر برای او می کند، انگشتر را به او برمی گرداند و به او می گوید که نیروی شفابخشی به انگشتر Ring او داده است. از آن زمان، تا زمان ملکه «مری اوّل» که در قرن شانزدهم بعد از میلاد می زیست، در روز جمعه قبل از عید پاک، به راز و نیاز مشغول می شدند و انگشتر را بین مردم پخش می کردند و عقیده داشتند که با پخش انگشتر ، از شرّ بیماری ها رهایی پیدا می کنند.

انگشتر زنانه Ring در تاریخ انبیا و اولیا

یكی از زینت هایی كه از دیرباز در میان زنان مرسوم بوده است، زینت انگشتر دخترانه طلا یا انگشتر زنانه طلا است. انگشتر علاوه بر زیبایی كه به دست می بخشد، گاه انگشتر دارای آثار معنوی خاصّی نیز می باشد كه آثار انگشتر می تواند مجعول و معهود انسان ها باشد، مانند آنكه حلقه انگشتر ی را به نشانه پیمان ازدواج میان زن و مرد قرار می دهند كه هر گاه نظر بر انگشتر می افكنند، عهد و پیمان خود را در ازدواج تازه می كنند. یا ممكن است انگشتر Ring آثار معنوی، تكوینی و مجعولِ خالق متعال باشد كه در نگین و یا ركاب انگشتر اثری پنهان و خاص قرار داده باشد. به هر حال، «انگشتر» زینتی است كه هم دارای زیبایی ظاهری و هم زیبایی باطنی است.

آداب انگشتری:

1- مستحب است انگشتر Ring در دست راست باشد.
2- مکروه است انگشتر در انگشت شهادت و یا انگشتر درانگشت میانى باشد.
3- مستحب است انگشتر مردانه نقره باشد.
4- مستحب است نگین انگشتر از عقیق باشد، همچنین یاقوت و زبرجد، درّ، زمرّد و فیروزه نیز داراى فضیلت است.
انگشت انگشتر Ring دست چپ به قلب رابطه مستقیم دارد. به خاطر همین است که انگشتر ازدواج در این انگشت انداخته می شود. اینان گشت همچنین نشان دهنده احساسات و خلاقیت در فرد است. انداختن انگشتر قدیمی در انگشت چهارم دست راست به شما کمک می کند در زندگی خود خوشبین تر باشید.
انگشترها Ring در میان سایر جواهرات اهمیت بیشتری دارند. قبل از اینکه تصمیم بگیرید هر انگشتری دستتان کنید، بهتر است با یک متخصص درمورد نوع انگشتر ی که می خواهید دست کنید صحبت کنید. این انگشتر Ring ، چه یک انگشتر الماس یا انگشتر نامزدی یا انگشتر Ring عروسی یا هر انگشتر زنانه طلا دیگری باشد، نمی توان زیبایی انگشتر را بعنوان جواهرهایی شیک نادیده گرفت.
پس فقط به دلایل باورها و اعتقادات مذهبی نیست که خیلی ها انگشتر قدیمی Ring دست میکنند، این مسئله میتواند جنبه مدگرایی هم داشته باشد. دلیل انگشتر مهم نیست، مهم این است که انداختن انگشتر Ring به ارتقاء وضعیت ظاهر شما کمک می کند. امام صادق علیه السّلام، و آن حضرت از پدران بزرگوارش علیهم السّلام از امیر مؤمنان على علیه السّلام نقل کرده است که فرمود: انگشتر عقیق مردانه به دست کنید که خدا شما را برکت دهد، و از بلا در امان باشید.
عبد المؤمن انصارى مى‏گوید: از امام صادق علیه السّلام شنیدم که مى‏فرمود: دستى که در آن انگشتر فیروزه باشد، فقیر نمى‏شود. انگشتربرای مردان حرام میباشد. به فتوای امام خمینی برای مردان انگشتر طلای سفید اشکال ندارد ،مگر آن که همان انگشتر طلای زرد باشد وبا مخلوط کردن تغییر رنگ داده باشد.( و به فتوای آیت الله بهجت برای مرد انگشتر طلای سفید حرام و نماز با آن باطل است. ولی انگشتر پلاتین اشکال ندارد . و به فتوای آیت الله مکارم آنچه طلا نامیده مى‏شود زینت کردن با آن براى مردان حرام است خواه انگشتر طلاى زرد باشد ، یا انگشتر سرخ، یا سفید ولى باید توجه داشته باشید که طبق شهادت اهل خبره پلاتین طلا نیست و فلز دیگرى است و لذا استعمال آن اشکال ندارد.
با توجه به اینکه از لحاظ علمی نیز ثابت شده است که انگشتر طلا برای مردان مناسب نمی‌باشد در قرن اخیر استفاده از انگشتر عقیق مردانه و انگشتر مردانه نقره، انگشتر مردانه دست ساز نیز رونق فراوانی یافت. البته مردانی که مسئله مطروح برایشان مهم است اما همچنان میخواهند از انگشتر طلا استفاده نمایند میتوانند از انگشتر بدل طلا نیز استفاده نمایند.

کلمات کلیدی مرتبط : 

انگشتر دخترانه - انگشتر قدیمی - انگشتر نقره مردانه دست ساز - انگشتر بدل - انگشتر مردانه نقره - انگشتر زنانه - انگشتر عقیق مردانه - انگشتر زنانه طلا -