کیف مدرسه

کوله پشتی پسرانه ‏
37 %
کوله پشتی پسرانه ‏

کوله پشتی یا کیف مدرسه پسرانه با سه رنگ مختلف ‏

تمام شد

نا محدود است

9 خرید انجام شده

کیف مدرسه عروسک دار
41 %
کیف مدرسه عروسک دار

کیف دخترانه مدرسه عروسک دار مناسب برای دختران

تمام شد

نا محدود است

3 خرید انجام شده

انواع کیف مدرسه دخترانه و پسرانه ‏
32 %
انواع کیف مدرسه دخترانه و پسرانه ‏

کیف مدرسه دخترانه و پسرانه طرح برجسته زیبا ، جادار و با کیفیت عالی ‏

تمام شد

نا محدود است

17 خرید انجام شده

کوله پشتی پسرانه طرح برجسته
31 %
کوله پشتی پسرانه طرح برجسته

کیف کوله پشتی پسرانه طرح برجسته ماشینی رنگ آبی

تمام شد

نا محدود است

3 خرید انجام شده

کوله پشتی دخترانه طرح برجسته
31 %
کوله پشتی دخترانه طرح برجسته

کیف کوله پشتی دخترانه طرح برجسته عروسکی

تمام شد

نا محدود است

7 خرید انجام شده

کیف مدرسه Naughty Odie
30 %
کیف مدرسه Naughty Odie

کیف کوله پشتی مدرسه naughty odie با جنس کتان و در 3 رنگ متنوع

تمام شد

نا محدود است

11 خرید انجام شده

کوله پشتی Pierr Gardin
52 %
کوله پشتی Pierr Gardin

کیف کوله پشتی Pierr Gardin در 3 رنگ زرشکی ، مشکی و طوسی

تمام شد

نا محدود است

11 خرید انجام شده

کوله پشتی کتانی CLASSIC
41 %
کوله پشتی کتانی CLASSIC

کیف کوله پشتی CLASSIC ساخته شده از جنس کتان با طراحی بسیار شاد و جذاب

تمام شد

نا محدود است

3 خرید انجام شده

کوله پشتی برزنتی APPLE
44 %
کوله پشتی برزنتی APPLE

کیف کوله پشتی برزنتی APPLE در دو رنگ متفاوت و زیبا

تمام شد

نا محدود است

7 خرید انجام شده

کیف مردانه چرم طرح منحنی
58 %
کیف مردانه چرم طرح منحنی

کیف مردانه طرح منحنی ساخته شده از چرم مصنوعی ساخت ایران

تمام شد

نا محدود است

1 خرید انجام شده

کوله پشتی اسپرت دخترانه طرح ‏DIESEL
33 %
کوله پشتی اسپرت دخترانه طرح ‏DIESEL

کوله پشتی فانتزی و اسپرت دخترانه در دو طرح مختلف ‏و فانتزی

تمام شد

نا محدود است

11 خرید انجام شده

کوله اسپرت ‏دخترانه - کد 1‏
33 %
کوله اسپرت ‏دخترانه - کد 1‏

کوله پشتی فانتزی و اسپرت دخترانه در دو طرح مختلف ‏و فانتزی

تمام شد

نا محدود است

11 خرید انجام شده

کوله اسپرت ‏دخترانه - کد 2
33 %
کوله اسپرت ‏دخترانه - کد 2

کوله پشتی فانتزی و اسپرت دخترانه در دو طرح مختلف ‏و فانتزی

تمام شد

نا محدود است

11 خرید انجام شده

کوله اسپرت دخترانه - کد 3
33 %
کوله اسپرت دخترانه - کد 3

کوله پشتی فانتزی و اسپرت دخترانه در دو طرح مختلف ‏و فانتزی

تمام شد

نا محدود است

11 خرید انجام شده


راهنمای خرید کیف مدرسه

چگونه یک کیف مدرسه (School Bag) مناسب بخریم

حُسن مدل های کیف مدرسه (School Bag) بسیار متنوع هستند، در هر قیمتی کیف مدرسه (School Bag) وجود دارد، بنابراین انتخاب کیف مدرسه (School Bag) مناسب برای بچه ها کار ساده ای نیست. اگر برای خرید دچار تردید شده اید، به اصلی ترین معیارهای خرید کیف مدرسه Buying school Bag که در اختیارتان می‌گذاریم، توجه کنید.
یک کیف مدرسه خوب سبک است
یک کیف مدرسه خوب باید قابل استفاده باشد، نباید بزرگتر از شانه های کودک باشد
یک کیف مدرسه خوب باید محکم و بادوام باشد
کیف مدرسهای با بندهای چرمی و پُر شده با پنبه
کیف مدرسهچرخدار یا بدون چرخ؟
یک کیف مدرسه خوب سبک است
کیف مدرسه(School Bag) نباید به هیچ وجه بزرگتر از شانه های کودک باشد. این کیف مدرسه (School Bag) باید متناسب با دورۀ آموزشی، سن و ساختار بدنی او باشد. علاوه بر این، باید قابل استفاده باشد و بتوان به راحتی با آن کار کرد.

کیف مدرسه (School Bag) محکم و بادوام

کودک تمایل دارد بدون نظم و ترتیب و با بی قیدی وسایلش را درون کیف مدرسه (School Bag) اش جا دهد، بهتر است یک کیف مدرسه (School Bag) محکم و بادوام برای فرزندتان انتخاب کنید تا وسایلی که درهم و برهم درون کیف مدرسه (School Bag) جا داده شده اند، شانه های او را زخمی نکند.

کیف مدرسه (School Bag) ای با بندهای چرمی و پُر شده با پنبه

یک کیف مدرسه (School Bag) که بندهای چرمی داشته باشد و این بندها با پنبه پُر شده باشند، برای راحتی کودک ضروری است. فراموش نکنیم که تمام وزن کیف مدرسه (School Bag) به طور مستقیم بر روی شانه های کودک سنگینی می‌کند.
بهترین حالت این است که بندها، کیف مدرسه (School Bag) را در وضعیت مناسب روی شانه ها قرار بدهند و حرکات آن را کم کنند.

کیف مدرسه چرخدار یا بدون چرخ؟

حُسن کیف مدرسه (School Bag) چرخدار واضح و مبرهن است، به شرطی که قرار نباشد کودک همراه با آن از پله ها بالا برود. بنابراین قبل از خرید کیف مدرسه (School Bag) چرخدار باید سئوال هایی برای شما در ذهن تان مطرح شود. اگر شما در طبقۀ دوم آپارتمانی فاقد آسانسور زندگی می‌کنید، و یا کلاس فرزندتان در طبقۀ دوم مدرسه واقع شده است، ضررهای یک کیف مدرسه (School Bag) چرخدار بیشتر از فواید آن است، زیرا این کیف مدرسه (School Bag) سنگین هستند!
و در آخر اینکه برای حمل کردن، چیزهای سنگین مثل کیف مدرسه (School Bag) به فرزندتان آموزش دهید، باید به او یاد دهید که به درستی کیف مدرسه اش را حمل کند تا برای کمرش مشکلی پیش نیاید.

کیف مدرسه و کوله پشتی مهدکودک و پیش دبستانی

اهمیت دوران مهدکودک و پیش دبستانی کمتر از دوران تحصیل فرزند شما نیست به همین دلیل است که سعی می کنید بهترین مکان را برای ثبت نام او انتخاب کنید و دهها فاکتور دیگر که برای این دوران اموزشی کودک در نظر می گیرید. یکی از نکات مهم که در طول این دوران باید جدی گرفته شود پوشاک و در مهمترین قسمت آن کیف مدرسه کودک است که برای حمل لوازم و وسایل قرار است روی دوش او اویخته شود . ازانجایی که سلامتی ستون فقرات کودک شما با انتخاب نادرست یک کیف مدرسه به خطر خواهد افتاد پس قبل از خرید یک کیف مدرسه برای مهدکودک و پیش دبستانی یا حتی دوران تحصیل دانستن نکات انتخاب کیف مدرسه الزامی است. در این بخش در کنار مدل های جدید از کیف مدرسه و کوله پشتی بچه گانه برای رفتن به مهدکودک به طور خلاصه نکاتی را راجع به یک کیف مدرسه استاندارد خواهیم گفت.

نکات انتخاب و خرید کیف مدرسه و کوله پشتی استاندارد برای کودکان

دو اصل مهم در انتخاب کیف مدرسه و مهدکودک و پیش دبستانی کودک در نظر بگیرید : 1- جنس و دوخت کیف مدرسه 2- سایز و وزنکیف مدرسه
کیف مدرسهبعد از پر شدن وسایل داخل آن نباید سنگین تر از 15-10 درصد وزن کودک باشد، پس بهتر است کیف مدرسه سبکی انتخاب کنید، تحقیقاتی که در این زمینه به انجام رسیده اند، نشان می دهند بچه هایی که کیف مدرسه شان تا 8 کیلوگرم وزن دارند، دو برابر بیشتر از بقیه برای حمل کیف مدرسه شان دچار زحمت می شوند.

در هنگام خرید کیف مدرسه به نکات زیر توجه کنید

استفاده از کیف مدرسه ای که روی یک شانه ‌انداخته می‌شود به دانش‌آموزان توصیه نمی‌شود. همچنین وزن کیف مدرسه دانش‌آموز بستگی به توان و جسم او دارد و هر مقدار کیف مدرسه‌ دانش‌آموز سبک تر باشد، برای سلامتی او بهتر است.
به دنبال کیف‌ مدرسه ای باشید که حمایت،‌ راحتی و ایمنی بهتری را ارائه کند.
کوله پشتیرا انتخاب کنید که در پشت آن بالشتک‌هایی برای کاهش فشار کیف مدرسه وجود داشته باشد.
کیف مدرسهای را ‌انتخاب کنید که از مواد بازتاب‌دهنده نور (رنگ های شب نما) ساخته شده باشد تا به این ترتیب کودک‌تان در صورتی که در تاریکی را می‌رود، آسان‌تر دیده شود.
جنس کیف مدرسه باید از انواع سبک باشد که در مجموع با محتویات آن وزن زیادی نداشته باشد.
به دنبال کیف مدرسه پشتی باشید که کمربند‌های آن دور کمر و قفسه سینه می‌پیچد و به این ترتیب وزن محتویات کیف مدرسه به صورت متعادل‌تری پخش می‌شود.
کیف مدرسهای که دارای چند محفظه است، بهتر است،‌ زیرا به گسترش یکنواخت وزن وسایل مدرسه کمک می‌کند.
متخصصان طب فیزیکی وتوانبخشی معتقدند که کیف‌ مدرسه کوله پشتی مناسب‌تر از انواع دستی و بندی آن است. نحوه تنظیم دو بند کوله پشتی باید طوری باشد که وزن کیف مدرسه در ناحیه پشت و میان دو کتف قرار گیرد. همچنین بندهای کوله‌پشتی‌ها نباید آنقدر بلند باشند که روی ناحیه لگن و کمر قرار گیرند. از طرف دیگر کوله پشتی‌های یک طرفه مناسب نبوده و غیر استاندارد هستند؛ چرا که برای حمل آن، فرد ناچار است به یک طرف متمایل می‌شود.
و در آخر اینکه تحمیل وزن زیاد به بدن دانش‌آموزان می‌تواند سبب آسیب به مفاصل شود. وزن نامناسب کیف مدرسه در بدن دانش‌آموزان در درازمدت، افتادگی شانه به یک طرف یا حتی انحراف ستون فقرات، افزایش قوس کمر و بدشکلی در ستون فقرات را به دنبال دارد.

کیف در طول تاریخ

در طول تاریخ، مردم وسایلشان را به روشهای مختلفی حمل می كردند و بسته به نوع و محل زندگی و مقام و موقعیت اجتماعی افراد، این روش ها متفاوت بود.
کیف دستیاولیه، كیسه كوچكی بود حاوی گردی خوشبو، كه به عنوان عطر مورد استفاده قرار می گرفت و یا پولی كه توسط آقایان حمل می شد. این كیسه توسط تسمه ای از پشت كمربند آویزان می شد و اغلب هم توسط دزدان و سارقین به سرقت برده می شد كه به آن جیب زنی یا كیف زنی گفته می شود. در دهه های ۱۴۰۰ میلادی، هم آقایان و هم خانم ها از كیف استفاده می كردند و هر روز استفاده از آن رونق بیشتری می گرفت.
یك قرن بعد، كیفی كه لبه آن نخ كشی شده بود، رونق گرفت. نقاشی های آن دوران، كیف های مسطحی را نشان می دهد كه لبه آنها با نخ جمع و گاهی با طلا یا گلدوزی تزئین می شده است. در پایان قرن، اگرچه مد زیاد رواج نداشت، ولی خانم ها ترجیح می دادند كیسه هایشان را یا به عبارتی كیف های كوچك خود را در چین های دامنشان پنهان كنند تا از سرقت در امان باشد.
در قرن هجدهم میلادی، كیسه های مورد استفاده چه برای آقایان و چه برای خانمها، از دور خارج شد و بعد از انقلاب فرانسه بود كه بار دیگر استفاده از كیسه ها یا كیف های دستی رواج پیدا كرد و به علت تغییر مد لباسها، دیگر داشتن جیب های بزرگ برای حمل كیسه های قبلی ممكن نبود و لذا كیف های دستی كوچك و بزرگ با بند و زنجیرهای كوتاه و بلند مورد استفاده قرار گرفت.
در دهه ،۱۹۲۰ همان طور كه لباس ها تغییر می كردند، استفاده از كیف دستی هم امری ضروری می شد كه تا زمان حال، به همان صورت باقی مانده است. كیف هم به همین دلیل مفید و كاربردی بودن و هم به عنوان یك سمبل مد، گاهی بخشی ضروری از لباسهای افراد محسوب می شود. حتی گفته می شود كه مد كیف ها، انعكاس دهنده سبك شخصیتی هر فرد است. امروزه انواع كیفها با كاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و بنا به مورد استفاده، كیفهایی در شكل ها، طرح ها، رنگها و اندازه های مختلف به بازار آمده است. كیف های ضد آب برای روزهای بارانی، كیف هایی برای حمل وسایل ضروری شغلی، كیف هایی برای لباس ها و میهمانی های شبانه، كیف های مدارك، كیف های حمل كتاب برای دانش آموزان و... محل استقرار كیف نیز بنا به استفاده آن متفاوت است. گاهی روی ساعد حمل می شود. گاه در دست قرار می گیرد و گاهی هم روی شانه؛ ولی امروزه بیشتر افراد، بخصوص جوانان و كودكان ترجیح می دهند كه از كیف هایی استفاده كنند كه اصطلاحاً كوله پشتی نامیده می شود.
كوله پشتی، اغلب كیفی است از جنس های كتان، برزنت، چرم و یا نایلون كه می توان آن را به پشت حمل كرد و گاهی با یك قاب سبك وزن بنددار كه به بدن متصل می شود، نگه داشته می شود. در تمام دنیا دانش آموزانی كه هر روز به مدرسه می روند، موظفند كتاب ها، دفاتر، لوازم التحریر و... را جهت استفاده آموزشی به همراه خود داشته باشند. در كشور خودمان نیز ملاحظه می شود كه كلیه دانش آموزان، هر روز مجبورند مقادیر زیادی كتاب و دفتر و... را حمل نموده و ساعات متمادی این كیف ها یا كوله پشتی ها را همراه خود داشته باشند.
معلمین، با نگرانی، هر روز مشاهده می كنند كه دانش آموزان این كیف های سنگین را روی شانه های كوچك خود حمل می كنند و یا به این طرف و آن طرف می كشند. گاهی نیز مادران دلسوز این وظیفه را برعهده می گیرند و لااقل تا در مدرسه، كیف ها و كوله پشتی ها را برای فرزندان خود حمل می كنند. به تازگی در كشور ما كوله پشتی هایی به بازار آمده كه چرخ هایی در زیر آن تعبیه شده، ولی این ترفند نه تنها كمكی نمی كند، بلكه در پله ها باعث ایجاد خطراتی برای كودكان دیگر نیز می شود و حتی صدای برخورد این چرخها با پله ها نیز باعث آزار می شود.
با تمام این احوال چه بر سر كودكان می آید؟ آیا حمل این بار سنگین به آنها صدمه می زند؟ و اصلاً یك كودك تا چه میزان می تواند بار حمل كند؟
كارشناسان بیمارستان وونگ وا هنگ كنگ، به این سؤالات این گونه پاسخ می دهند: «حمل بار سنگین بر روی ستون فقرات، ممكن است باعث بروز مشكلات استخوانی و عضلانی در كودكان شود.» بررسی های كشوری نیز، زیانهای حمل كیف های سنگین مدرسه را كه توسط دانش آموزان مدارس ابتدایی حمل می شوند، به دفعات مكرر گزارش داده اند.
امروزه دسته بندی های مختلفی برای کیف مدرسه ایجاد شده است، مانند کیف مدرسه دخترانه نوجوان، کیف مدرسه دخترانه راهنمایی، کیف مدرسه دبیرستانی، کیف مدرسه چرخدار، کیف مدرسه پسرانه و ... . برای خرید کوله پشتی مدرسه می توان یکی از راههای خرید از بازار و یا بصورت پستی را انتخاب کرد. برای خرید اینترنتی کیف مدرسه دخترانه اسپرت می توانید عکس کیف مدرسه دخترانه اسپرت را در سایت های مختلف مشاهده کرده و با مقایسه کیفیت و قیمت ها خرید خود را انجام دهید.