لوازم نقاشی

مداد رنگی جعبه فلزی فابر کاستل
26 %
مداد رنگی جعبه فلزی فابر کاستل

مداد رنگی 12 تایی فابرکاستل FABER CASTELL مناسب نقاشی کودکان

تمام شد

نا محدود است

3 خرید انجام شده

مداد رنگی 6 تایی Max
50 %
مداد رنگی 6 تایی Max

6 رنگ اصلی مداد رنگی همراه با جعبه مقوایی

تمام شد

نا محدود است

134 خرید انجام شده

دفتر نقاشی 50 برگ BEN 10
32 %
دفتر نقاشی 50 برگ BEN 10

دفتر نقاشی پاشا 50 برگ BEN 10 با جلد طلقی و فنر دوبل

تمام شد

نا محدود است

17 خرید انجام شده

دفتر نقاشی 50 برگ CINDERELLA
32 %
دفتر نقاشی 50 برگ CINDERELLA

دفتر نقاشی 50 برگ CINDERELLA ساخت شرکت پاشا با جلو طلقی و فنر دوبل

تمام شد

نا محدود است

8 خرید انجام شده

مداد رنگی پیکاسو ‏picasso
37 %
مداد رنگی پیکاسو ‏picasso

مداد رنگی پیکاسو با کیفیت عالی و بسته بندی فلزی جهت نگهداری هر چه بهتر برای دانش آموزان

تمام شد

نا محدود است

115 خرید انجام شده

دفتر نقاشی 50 برگ فانتزی
32 %
دفتر نقاشی 50 برگ فانتزی

دفتر نقاشی جلد طلقی فنر دوبل با 9 طرح مختلف ‏

تمام شد

نا محدود است

218 خرید انجام شده

شابلون نقاشی کودکان
46 %
شابلون نقاشی کودکان

شابلون نقاشی کودکان جهت نقاشی با آبرنگ و مداد رنگی

تمام شد

نا محدود است

10 خرید انجام شده

دفتر نقاشی 50 برگ SPONGE BOB
32 %
دفتر نقاشی 50 برگ SPONGE BOB

دفتر نقاشی 50 برگ SPONGE BOB باب اسفنجی فنر دوبل جلد طلقی

تمام شد

نا محدود است

4 خرید انجام شده

دفتر نقاشی 50 برگ CLASH ROYALE
32 %
دفتر نقاشی 50 برگ CLASH ROYALE

دفتر نقاشی 50 برگ CLASH ROYALE با جلد طلقی و فنر دوبل

تمام شد

نا محدود است

8 خرید انجام شده

مداد رنگی جعبه مقوایی فابر کاستل
50 %
مداد رنگی جعبه مقوایی فابر کاستل

مداد رنگی 12 رنگ فابر کاستل FABER CASTELL مناسب برای کودکان و نوجوانان

تمام شد

نا محدود است

7 خرید انجام شده


راهنمای خرید لوازم نقاشی

لوازم نقاشی (Paiting tools)

لوازم نقاشی(Paiting tools) یکی از ملزومات امروزه خانواده هایی است که فرزند دانش آموز و یا دانشجو دارند. اما واقعاً از لوازم نقاشی و لوازم نقاشی رنگ روغن چه می دانید؟
لوازم نقاشییکی از پر تنوع ترین محصولات بعد از لوازم خوراکی و یا به اصطلاح سوپر مارکتی است. تنوع مارک و کیفیت به قدری بالاست که شاید تمامی خریداران را گمراه کند.
شاید شما هم یکی از اشخاصی باشید که با ورود به مغازه لوازم نقاشی (Paiting tools) غرق در رویای بچگی خود شوید، رنگها و تنوع محصولات شما را جذب خود کند؛ اما واقعا جذابیت و نوع ساختار جنس دلیل بر کیفیت آن است؟
در دسته بندی کلی، لوازم نقاشی (Paiting tools) به دو دسته اداری و مهندسی تقسیم می شوند. موارد مصرفی تحریر مثل خودکار، مداد، تراش و... خود زیر مجموعه لوازم نقاشی اداری محسوب می شود.

راهنمای خرید لوازم نقاشی (Paiting tools)

آخرین روزهای تابستان است، اگر کمی به اطراف خود نگاه کنید پدر و مادرانی را می بینید که مشغول خرید لوازم نقاشی (Paiting tools) برای دانش آموزان خود هستند. شاید به نظر برسد که خرید این لوازم نقاشی برای کودکان بسیار هیجان انگیز است، ولی برای والدین اهمیت ندارد.
اما بر اساس تحقیقات انجام شده در سال های اخیر برخی از دانش آموزان نسبت به برخی از مواد تشکیل دهنده لوازم نقاشی (Paiting tools) آلرژی دارند.

نکاتی که خوب است والدین هنگام خرید لوازم نقاشی به آن ها توجه کنند:

1- نکاتی را در خرید لوازم نقاشی (Paiting tools) در نظر بگیرید تا در عین صرفه جویی و حفظ سلامت فرزندتان، رضایت او را جلب کنید...
2- موقع خرید لوازم نقاشی (Paiting tools) باید سن فرزندتان را در نظر بگیرید. اگر دانش آموز سن کمی دارد نکات ایمنی بیشتری باید رعایت شود. برای مثال ابزاری در لوازم نقاشی (Paiting tools) مانند مداد و پرگار و گونیا به دلیل نوک تیز بودن می توانند برای چشم بچه خطرناک باشند. رنگ های غیرمجاز بعضی از لوازم نقاشی مانند ماژیک و مداد شمعی هم ممکن است تولید آلرژی کنند.

می افتی تو حوض نقاشی

مداد شمعیو ماژیک و مداد رنگی هم به دلیل تنوع رنگی شان، از لوازم نقاشی (Paiting tools) مورد علاقه بچه ها برای نقاشی هستند اما در عین حال ممکن است آلرژی زا و سمی هم باشند. لوازم نقاشی (Paiting tools) مثل مداد شمعی را از ترکیب پارافین و رنگ می سازند و به همین دلیل خیلی مراقب باشید بچه بعد از استفاده از مداد شمعی دستش را به دهان یا چشمش نزند. خرید مداد شمعی روکش دار بهترین راه برای ایمن کردن دانش آموزان در برابر مسمومیت و آلرژی است.

درباره ماژیک که یکی از لوازم نقاشی (Paiting tools) به حساب می آید هم مانند مداد شمعی بهتر است مارک های مرغوب و قابل اطمینان را تهیه کنید. ماژیک های غیرسمی که در بازار موجود هستند با عبارت «Not poisoning» مشخص می شوند و اگرچه کمی گران تر از دیگر ماژیک ها هستند، برای بچه های کوچک که عادت به دهان بردن همه چیز را دارند مناسب تر است. انواع رنگ های فسفری و روشن ماژیک هم می توانند چشم بچه ها را خسته و ناراحت کنند.

مداد رنگیهم که تقریبا میتوان گفت معروف ترین لوازم نقاشی مورد علاقه بچه ها در سراسر جهان است و طرفداران آن بیشتر از سایر لوازم نقاشی است، مداد رنگی انواع و اقسام گوناگونی دارد که در بسته بندی های 32 تایی ، 48 تایی و یا 16 تایی ارائه میشود.
لوازم نقاشی(Paiting tools) مانند گونیا و پرگار و خط کش به خاطر نوک تیز بودن برای دانش آموزان خطرناک اند. بهتر است از انواع پلاستیکی این وسایل را به جای انواع فلزی شان برای فرزندتان بخرید. از خریدن خط کش های بلند و پرگارهای فلزی بدون درپوش پرهیز کنید.
مدادتراش و مدادپاک کن و دفتر نقاشی هم از دیگر لوازم نقاشی (Paiting tools) پرکاربرد دانش آموزان هستند. بهتر است برای بچه ها مدادتراش مخزن دار تهیه کنید تا مدام مجبور به جمع کردن تراشه ها از روی زمین نباشید. مدادتراش رومیزی هم از این لحاظ که قابل حمل نیست و بچه را در تراشیدن مداوم مدادهایش محدود می کند گزینه خوبی است. در خرید مدادتراش رومیزی دقت کنید که دسته آن متناسب با اندازه دست دانش آموز باشد و جنس آن طوری باشد که در دست لیز نخورد. جنس بیشتر مدادپاک کن ها لاستیک است و ممکن است برای چشم یا پوست ایجاد آلرژی کند. پاک کن به دلیل کوچک بودن سایز آن معمولا زود گم می شود. در گذشته والدین برای حل این مشکل پاک کن را با نخ به گردن بچه ها آویزان می کردند ولی امروز پاک کن هایی به بازار آمده اند که خودشان بنددار هستند. دفتر نقاشی هم در سایز ها و رنگ های متنوع و گوناگون در بازار برای کودکان مهیا شده است
دفترچه هم از دیگر لوازم نقاشی (Paiting tools) اصلی مورد استفاده دانش آموزان است که در انواع متعدد خط دار و بی خط، 40برگ، 60 برگ، 80 برگ، 100 برگ و 200 برگ در بازار موجود است. بهتر است برای بچه های کوچک دفترچه هایی با تعداد برگ کم بخرید چون دفترچه های قطور دیر تمام می شوند و مدت ها در دست دانش آموز ورق می خورند و ممکن است ورق هایشان لوله یا کثیف شوند. دفترچه های سیمی با جلدهای محکم بهترین انتخاب برای همه مقاطع تحصیلی اند.

وسایل نقاشی رنگ روغن (Paiting tools)

نقاشی های رنگ روغن رمز و رازهای بزرگی دارند و در ذهن بسیاری از افراد، این روش نقاشی با اعتبار تر از دیگر نقاشی ها است. همچنین لذت کار با رنگ روغن غیر قابل انکار است . رنگ های خالص روغنی با رایحه ای خوش واقعاً خوشایند هستند. در این مطلب نیز به نکاتی در خصوص انواع قلموها ، بوم ها و دیگر وسایل نقاشی رنگ روغن اشاره می کنیم.

1- سه پایه (چوبی و فلزی)

سه پایه یکی از لوازم نقاشی با رنگ روغن می باشد. قیمت سه پایه نقاشی بستگی به جنس و ابعاد آن دارد. قیمت سه پایه نقاشی چوبی ار مدل فلزی آن گران تر میباشد.

2- بوم (سایزهای متفاوت وجود دارد، که سایز نرمال 50 * 70 می باشد)

بوم یکی از اصلی ترین لوازم نقاشی با رنگ روغن است. بوم پارچهٔ قاب گرفته‌ای است که روی آن نقاشی میکنند. بوم پرطرفدارترین سطح برای نقاشی با رنگ روغن است که جایگزین تابلوهای چوبی شد. برای خرید اینترنتی بوم نقاشی میتوان به مراکز خرید یا سایت های اینترنتی مراجعه کرد. خرید اینترنتی بوم نقاشی از فروشگاههای معتبر به صرفه تر میباشد. قیمت پایه بوم نقاشی بستگی به مدل رومیزی یا ایستاده و ابعاد آن دارد. قیمت پایه بوم نقاشی برند های مختلف متفاوت است.

3- رنگ ( WINTON& WINZOR ” VESTA ” REEVES “ …)

رنگ روغن مهمترین ابزار لوازم نقاشی با رنگ روغن میباشد. رنگ روغن یکی از مواد به‌کار رفته در نقاشی و همچنین نام دسته‌ای از تکنیک‌های نقاشی است که از این ماده استفاده می‌کنند. رنگ روغن در انواع مارک ها در بازار یافت میشود.

4- قلمو ( تخت، گرد، اریب، بادبزنی و…)

قلممو از لوازم نقاشی مورد نیاز در نقاشی با رنگ روغن است. هنگامی که می خواهید قلموهایتان را انتخاب کنید باید دو نکته اساسی را مد نظر داشته باشید: شکل و الیاف قلمو. انواع و اشکال مختلفی از قلمو ها در بازار وجود دارند ، مفید ترین و پر کاربردترین آنها، قلمو های گرد، صاف، رنگ روشن و یا فندقی هستند . قلموهای گرد ، سری گرد و نوک تیز دارند، و برای کشیدن خط های باریک و یا نقطه گذاری مناسب هستند.

5- کاردک

کاردک از لوازم نقاشی جانبی به حساب می آید. برای مخلوط کردن رنگ روی پالت یا برای استفاده از رنگ در سطح نقاشی از کاردک استفاده میشود.

6- پالت (برای گذاشتن رنگ)

از جمله لوازم نقاشی مورد نیاز پالت می باشد. پالت نقاشی رنگ و روغن بیضی شکل ، صاف و یا یک تخته چوبی است که یک حفره برای جای شست و گرفتن آن دارد.

7- روغن برزک

بهترین رقیق کننده و براق کننده رنگ و معمولترین خشک کننده روغن برزک میباشد که از لوازم جانبی نقاشی به حساب می آید.

8- تینر

برای شستن قلم مو ها از تینر استفاده میشود که آن هم از لوازم نقاشی جانبی به حساب می آید.

لوازم نقاشی با آبرنگ (Paiting tools)

وقتی برای بار اول تصمیم می گیرید تا قلمو را بردارید و شروع به نقاشی با آبرنگ کنید ، انتخاب لوازم نقاشی قابل دسترسی می تواند سخت و گیج کننده باشد . بنابراین ما در این جا فهرستی از ابزار و لوازم نقاشی با آبرنگ که برای شروع نقاشی به آن ها نیاز دارید ، آورده ایم .

• رنگ آبرنگ

رنگهای آب رنگ یکی از مهمترین لوازم نقاشی با آب رنگ به حساب می اید..

• قلم موی آبرنگ

قلمموها از لوازم نقاشی هستند که رنگ را به کار می گیرند ٬ بنابراین آن ها یکی از مهمترین اجزاء جعبه رنگ شما هستند .

• کاغذ آب رنگ

کاغذ هم از لوازم نقاشی به حساب می آید. نوع کاغذی که انتخاب می کنید ٬ افکت ها یا اثرات متفاوتی را با رنگ به شما می دهد .

• تخته شاسی ( تخته سه لا )

برای فراهم کردن لوازم نقاشی شما نیاز به یک تخته یا صفحه ی سفت و محکم دارید تا در پشت کاغذی که بر روی آن نقاشی می کشید بگذارید .

• نوار چسب قهوه ای

برای جلوگیری از چین خوردن کاغذ آبرنگ در حین نقاشی مقداری چسب قهوه ای ( آب چسب ) در لوازم نقاشی خود داشته باشید .

• پالت آبرنگ

ساده ترین پالت آبرنگ صفحه های یک بار مصرف است اما اگر می خواهید یکی را بخرید می توانید از میان انواع مدل ها لوازم نقاشی آن را انتخاب کنید .

• ظرف آب

شما به یک ظرف آب در لوازم نقاشی هم برای شستشوی قلمو و هم برای رقیق کردن رنگ آبرنگ احتیاج دارید .

• اسفنج

منظور استفاده ازاسفنج های گوناگون در لوازم نقاشی برای ایجاد افکت در نقاشی است اما به صورت ابتدایی و اولیه ٬ اسفنج سلولزی در هر سایز و رنگ ٬ یکی از ضروریات لوازم نقاشی برای کمک کردن به کنترل آب در هنگام نقاشی است .

• گیره کاغذ

استفاده از گیره ی کاغذ در لوازم نقاشی ٬ آسان ترین راه برای ثابت نگه داشتن کاغذ بر روی تخته یا وصل کردن عکس مرجعی که می خواهید از روی آن نقاشی بکشید ٬ می باشد .

• دستمال کاغذی یا دستمال حوله ای

دستمال مانند جوهر خشک کن در لوازم نقاشی برای زمانی که مقدار زیادی آب روی نقاشی دارید ٬ قابل استفاده است

• بطری اسپری

شما به یکی از انواع بطری های اسپری در لوازم نقاشی هم نیاز دارید . مداد طراحی وپاک کن داشتن یک مداد طراحی برای مشخص کردن جزئیات و یا کشیدن خطوط راهنما در لوازم نقاشی سودمند می باشد .

لوازم نقاشی ساختمان (Paiting tools)

در پروژه نقاشی ساختمان نیز مانند هر کار دیگری به لوازم نقاشی ساختمان و ابزارآلات مخصوص نیاز است برای نقاشی ساختمان از لوازم نقاشی مختلفی شامل: قلم‌مو، غلتک و پیستوله استفاده می‌کنند که معمولاً کاربرد قلم‌مو بیشتر است.