گل مصنوعی


گل مصنوعی

گل مصنوعی در تاریخ Artificial Flower in History –

دکوراسیوندر نقوش سنگ نوشته های ایران باستان از گل مصنوعی و گیاهان برای تزیین آنها استفاده شده است همچنین بر روی ظروف سفالینه نیز نقاشی های از گل به وفور دیده می شد ، قبل از قرن ششم میلادی قراردادن گل مصنوعی ها و شاخه ها به شکل گروهی و در طرفین محراب معابد بودایی در هند ، چین و ژاپن رواج داشت . اما این ژاپنی ها بودند که اولین بار از حدود قرن ششم میلادی ضمن آموزش الفبای این هنر آموختند که وقتی از بیان یک احساس لطیف عاجز ماندید آن را با گل مصنوعی ها بیان کنید . آنها با کلاسیک کردن این هنر و آمیختن آن با انگیزه های فرهنگی خود ، هنر گل آرایی را در تاریخ به نام خود به ثبت رساندند.

گل مصنوعی Artificial Flower

دکوراسیونامروزه گل مصنوعی و تزیینی به دلایل متعددی که در ذیل آمده جایگاه ویژه ای بین مردم باز کرده و از لحاظ رنگ شکل ظاهری ، اندازه ، جنس و مارك دارای گوناگونی بسیارزیادی است ، از آنجا که گل مصنوعی ماندگاری زیادتر از گل های طبیعی دارند مورد استقبال عامه بوده و مناسب با سلیقه های افراد مختلف طراحی و تولید می شوند . گل مصنوعی در فصولی که گل های طبیعی توانایی رشد و نمو ندارند شادابی و زیبایی و دلپذیری را به خانه و محل کار می بخشد و یا مورد استفاده ما در مناسبت های مختلف قرار می گیرند و بدون نیاز به صرف هزینه برای نگهداری و صرف وقت می توانند به شایستگی به عنوان یک راه حل آسان به جای گل های طبیعی مورد استفاده قرار گیرند ، گل مصنوعی هرگز پژمرده نمی شوند یا نمي ميرند و به آب و كود نيازي ندارند. استفاده از اين گياهان برای افراد مبتلا به آلرژی و هم چنين در خانه های كه حيوان خانگي نگهداري مي شوند بسيار مناسب است .
دکوراسیوناين روزها با گرايش مردم به زندگي آپارتماني ، امكان پرورش گل و گياه در خانه ها كم تر شده است حتی افرادي هم كه باغچه كوچكي در خانه داشته باشند، به علت افزايش مشكلات زندگي شهري زمان زيادي براي پرداختن به پرورش گل و گياه در خانه ندارند . به اين دلیل گل مصنوعی توانسته اند زيبايي را براي دوستداران طبيعت و گل و گياه، به آپارتمان ها و خانه ها بياورند . كمبود وقت و نبودن شرايط مناسب براي پرورش گل و گياه در باغچه و دردسرهايي چون آبياري به موقع و قرار دادن گياه در مقابل نور و ... كه خارج از حوصله آدم هاي امروزي است باعث مي شود كه مردم به جاي استفاده از گل هاي طبيعي از گل مصنوعی استفاده كنند . خريد گل مصنوعی از نظر اقتصادي هم با صرفه تر از انواع طبيعي است . استفاده از گل مصنوعی در سال هاي اخير به علت سهولت نگهداري و قابليت شست وشوي آن ها بالا رفته است .
گل مصنوعینيز به مراقبت و نگهداري نياز دارند و بايد مانند ديگر وسايل و موارد تزئيني و دكوري نظافت شوند .
وسايل مورد نياز برای مراقبت از گل مصنوعی: 1 - اسپري گردگيري 2 - پارچه مرطوب 3 - سرکه یا آب لیمو 4 - جار برقي يا شارژي 5 – صابون 6 – نمک

مراحل تمیز کردن گل مصنوعی How to clean Artificial Flower ?

1 - ابتدا تا گرد و غبار روي گل مصنوعی را برطرف سازيد . اين كار را مي توانيد به آرامي و با گل در فضاي باز انجام دهيد. در اين صورت مقدار زيادي از گرد و غبار نشسته بر برگ ها از روي گل پاک مي شود.
2 - براي پاك كردن و حذف كامل گرد و غبار از روي برگ ها و قسمت هاي پهن و بزرگ گياه از يك دستمال نم دار كه پرز و رنگ از خود به جا نمي گذارد و يك اسپري گردگيري استفاده كنيد . برگ درختچه هاي مصنوعي و ديگر گل مصنوعی را يك به يك در دست بگيريد و گرد و غبار جا مانده روي آن ها را برطرف كنيد.
3 - گرد هاي داخل شكاف ها و غنچه ها را با كمك درجه كم جاروبرقي يا جارو شارژي و سر مخصوص پاک و تميز نماييد.
4 - محلول لازم براي نظافت اصلي را آماده نماييد. اين محلول شامل تركيبي ازچهار سهم آب ، يك سهم سرکه و یا آب لیمو ، و یا محلولي از آب گرم و صابون است . هر دوي اين محلول ها به يك اندازه مفيد و موثر هستند . دستمالي را به اين محلول ها آغشته كنيد و با صبر و حوصله يك به يك برگ ها را در دست گرفته و و دستمال را آغشته به محلول را روي آن ها بكشيد .
5 - براي آبكشي وگرد زدايي نهايي گل مصنوعی در صورتي كه قابل حمل و سبك هستند آن ها را از ظرف خود بيرون آوريد و داخل ظرفي كه حاوي آب نمك است بصورت واژگون قرار داده و تكان دهيد. آب و نمك بدون اينكه آسيبي به گل هاي ظريف برساند آن ها را كاملا تميز و براق مي كنند. پس از اين كار گياه را به ظرف خود بر گردانيد و در فضاي باز قرار دهيد تا خشك شود.
6 - براي گل مصنوعی سنگين و بزرگ نيز مي توانيد پس از تميز كردن آن ها با محلول شست و شو با دو دستمال كه يكي از آنها نم دار و ديگري خشك است تمام قسمت ها و برگ ها را تميز و براق نماييد .

نكته

استفاده از روغن هاي جلادهنده براي براق كردن برگ هاي گل مصنوعی توصيه نمي شود.
مهمترین نکته برای گل مصنوعی ، گردگیری به موقع است اگر گل ها را به طور مرتب گردگیری کنید تازگی و شفافیت خود را حفظ می کنند و همانطور که پیشتر گفته شد در مورد گل های قابل شستشو نیز می توانید در صورت کثیف شدن ، آنها را به آرامی در مخلوط آب و پودر شوینده فرو ببرید و بگذارید تا خشک شود . گل مصنوعی را در آب نیم‌گرم و پودر لباسشویی خیس می‌کنیم و سپس آن را با پارچه خشک می‌کنیم ، برای تمیز کردن گل‌های خشک ،
گرد و غبار گل‌های خشک را می‌توان با یک قلم‌موی نرم تمیز و سپس با اسپری براق‌کننده براق کرد . برای براقی مجدد می توان آنها را 5 دقیقه روی بخار آبی که می جوشد قرار داد.
برای تمیز کردن گل مصنوعی ظرف پاکتی را از نمک اشپزخانه پر کنید و گل را داخل نمک فرد کنید پاکت را خوب تکان دهید گلهای شما تمیز خواهند شد .
برای تمیز کردن گل های خشک و مصنوعی ، می توانید از سشوار با درجه کم استفاده کنید.

اطلاعات عمومی در مورد گل مصنوعی General Informations About Artificial Flower

دکوراسیونمارك هاي معروف گل مصنوعی در بازار ایران : كندو ، گيرين هاوس ، آراميس ، پارادايس و فارنهايت ، البته تمام آن ها از كشور چين وارد بازارهاي مصرف ايران مي شوند. قیمت اين كالا با توجه به افزايش نرخ تورم در كشور همه ساله بين 10 تا 20 درصد افزايش مي يابد ، بیشتر گل مصنوعی كه به كشور وارد مي شوند معمولا ً چيني بوده و از مرزهاي جنوبي و به ویژه از طريق كشور امارات متحده عربي وارد بازارهاي مصرف مي شوند. بخش عمده اي از اين كالاها توسط تعدادي از تجار بزرگ كه در بازار شناخته شده هستند ، با سرمايه هاي كلان وارد كشور مي شود ، علاوه بر جنس هاي چيني ، يكسري درخت هاي آناناس و مردابي در بازار موجود است كه توليد داخل بوده و كيفيت آن ها نيز نسبت به اجناس چيني بسيار بهتر و از قيمت هاي مناسبت تري هم برخوردارند . گل مصنوعی كه از چين وارد مي شوند داراي درجه بندي هستند . معمولاتوليدات چيني ارزان ترين و گل هاي مصنوعي فرانسه گران ترين اين كالا هستند، به طوري كه تفاوت قيمت آن ها به 100 هزار تومان نيز مي رسد . علت اين تفاوت قيمت را كيفيت آن ها است .
اگر كسي در زمينه واردات و پخش گل های مصنوعی سرمايه گذاري كند ، سود واردكننده بسيار بهتر و بيش تر از سودي است كه نصيب فروشنده مي شود . يك فروشنده با هزينه هايي مثل آب، برق، ماليات و اجاره و ... روبه رو است اما واردكننده يا پخش كننده ، اين هزينه ها را ندارد ، البته سرمايه اي كه براي واردات گل مصنوعی مورد نياز است ، بسيار بيش تر از سرمايه اي است كه براي فروش اين كالا لازم است . سرمايه مورد نياز براي ورود به بازار خريد و فروش گل مصنوعی به طور متوسط 40 تا 50 ميليون تومان است اما واردات گل مصنوعی سرمايه بيش تري را طلب مي كند و يك فرد با حداقل 100ميليون تومان مي تواند در اين زمينه فعاليت كند . تنوع محصولات در بازار گل مصنوعی بسيار زياد است و كسي كه در زمينه واردات اين كالا مي خواهد فعاليت كند ، نبايد تنها به خريد يك يا دو قلم جنس اكتفا كند، زيرا ممكن است زمانی كالاي خاصي در بازار فروش بالايي داشته باشد ، اما بعد از چندماه تقاضا براي آن كالا كاهش يابد .
در ميان انواع گل مصنوعی Artificial Flower، گل هاي شاخه اي ريز، گل هاي رنگ سوخته كرم و چرك، قهوه اي و صورتي چرك از استقبال بيش تري برخوردار هستند . همچنين مراكز دولتي مثل بانك ها، ادارات و وزارتخانه ها، مطب پزشكان به خريد گياهان درختي گران قيمت تمايل بيش تري دارند.
گل مصنوعیارکیده Artificial flowers orchids و گلهای مصنوعی شیک Artificial flowers stylish و درختچه مصنوعی Artificial trees و گلهای مصنوعی زیبا Artificial flowers are beautiful و گل مصنوعی فروش Artificial flowers وگلهای مصنوعی جدید New artificial flowers و گل مصنوعی برای تزیین خانه Artificial flowers to decorate the house و خرید گل مصنوعی اینترنتی To buy artificial flowers online نمونه هایی از گل های مصنوعی موجود در بازار حال حاضر می باشد