کوسن

کوسن طرح پرنده انگلیش هوم English home کد 28582
17 %
کوسن طرح پرنده انگلیش هوم English home کد 28582

کوسن طرح پرنده انگلیش هوم English home کد 28582 ساخت شرکت انگلیش هوم ترکیه

تمام شد

نا محدود است

4 خرید انجام شده

کوسن گرد انگلیش هوم English home کد 28530
39 %
کوسن گرد انگلیش هوم English home کد 28530

کوسن گرد انگلیش هوم English home کد 28530 مناسب برای مبلمان هال ، پذیرایی و ... ساخت کشور ترکیه

تمام شد

نا محدود است

4 خرید انجام شده

کوسن طرح گل رز تک تک انگلیش هوم English home
49 %
کوسن طرح گل رز تک تک انگلیش هوم English home

کوسن طرح گل رز تک تک انگلیش هوم English home از جنس پارچه با کیفیت بالا و طرح عالی گلگلی گل رز

تمام شد

نا محدود است

2 خرید انجام شده

کوسن طرح گل بوته ای انگلیش هوم English home
15 %
کوسن طرح گل بوته ای انگلیش هوم English home

کوسن طرح گل بوته ای انگلیش هوم English home از جنس پارچه ای با طراحی فوق العاده زیبا و گلگلی

تمام شد

نا محدود است

2 خرید انجام شده

کوسن سنتی ترک
25 %
کوسن سنتی ترک

کوسن سنتی مناسب برای اتاق خواب یا پذیرایی ساخت کشور ترکیه با طرح و نقش عالی

تمام شد

نا محدود است

6 خرید انجام شده

ست کوسن و رانر انگلیش هوم
8 %
ست کوسن و رانر انگلیش هوم

ست کوسن و رانر برند انگلیش هوم English Home ترکیه با طراحی فوق العاده زیبا

تمام شد

نا محدود است

8 خرید انجام شده


کوسن

کوسن (Cushion)

کوسن(Cushion) ها جایگاه ویژه ای در مبلمان راحتی دارند و علاوه بر انتخاب رنگ و طرح پارچه ، چیدمان کوسن (Cushion) نیز اهمیت زیادی دارد . یک راه جالب برای چیدن کوسن (Cushion) ها اجرای نسبت 2-2-1 است که نتایج فوق العاده ای خواهد داشت . این طرح به این صورت است که دو بالشتک مربعی با سایز و طرح یکسان را در انتهای کاناپه خود بگذارید و دو بالشتک کوچک تر با طرح هایی متفاوت از قبل کنار آنها بگذارید و در آخر یک بالشتک مستعطیلی برای مرکز انتخاب کنید .

کوسن چیست؟ (What is Cushion)

بالشت های کوچک به تخت و مبل و کاناپه زیبایی خوبی می بخشند. اما همین بالشتک های کوچک بسیار گران هستند و نمی توان به راحتی چند تا از آنها را خرید. تصور کنید برای یک بالشتک کوچک که فقط جنبه دکوری دارد 50 یا 60 هزار تومن پول بدهید؛ مقرون به صرفه نیست زیرا مسلما یک عدد که نمی خواهید و باید حداقل دو یا سه عدد از آنها را تهیه کنید. پس چاره چیست؟ اینکه خودتان دست به کار شوید و هر چند تا که خواستید برای خود بدوزید. این مطلب چند ایده ساده را برایتان مطرح کرده است تا هر کدام را دوست داشتید انتخاب و تهیه کنید.

آموزش دوخت کوسن (Instruction of Sewing Cushion)

اول باید دوخت یک بالشتک ساده را یاد بگیرید و سپس سراغ تزئینات و طراحی آن بروید. برای این منظور، دو مربع از پارچه آستری را به اندازه دلخواه برش دهید. البته دو سانتی متر از هر طرف باید بیشتر برش دهید که زیر دوخت می رود. مربع ها را پشت و رو کنید و با چرخ خیاطی تمیز اطراف آن را چرخ کنید و فقط یک طرف را به اندازه 6 سانتی متر باز بگذارید. از همان قسمت که دوخته نشده است، پارچه را برگردانید. اگر دوست داشتید، لبه های آن را اتو بکشید تا مرتب بشود. از قسمتی که باز است، داخل آن را با پنبه یا هر ماده ای که برای پر کردن بالشت استفاده می کنید، پر کنید. در انتها، قسمت باز را با دست کوک مخفی بزنید یا با لایه چسب یا چسب پارچه به هم وصل کنید و ببندید. در این مرحله، پارچه دلخواه خود را نیز به اندازه بالشتک به دست آمده برش دهید و همچون نمونه آستری، بدوزید (1.5 سانتی متر از هر طرف برای دوخت در نظر بگیرید) و پارچه پر شده را داخل آن قرار دهید.
.در این تصویر تابلوی هنری بالای کاناپه ، طرح و رنگ بالشتک با هم هماهنگ شده است . می توانید با بالشتک های کوچک تغییرات چشم گیری را در دکوراسیون داخلی منزل تان ایجاد کنید.

نکات مهم در قیمت کوسن (Cushion Price Important Tips)

کوسن(Cushion) ها زیاد به چشم نمی‌آیند اما در دکوراسیون خانه نقش مهمی دارند.مدل هایی که این روزها تب خرید آنها حسابی بالا گرفته. این وسط یادتان باشد پیش از این که وارد مغازه شوید و بالشتک‌های ریز و درشت را توی سبد خرید بریزید، باید به ۵ اصل مهم توجه داشته باشید. اندازه، شکل، رنگ، طرح و تعداد. اگر آنلاین خرید می‌کنید که کارتان راحت است. دکوراسیون خانه جلوی رویتان است و برای تطابق این ۵ نکته با دکوراسیون مشکلی ندارید اما اگر می‌خواهید حضوری خرید کنید، بهتر است یک تصویر از طرح و رنگ مبلمان و دکوراسیون خانه همراه داشته باشید. خیلی اوقات نشان دادن تصویر به فروشنده می‌تواند کارساز باشد!

اندازه کوسن (Cushion) : متوسط‌ها بهترند

اندازه رابطه مستقیم با اندازه صندلی یا کاناپه‌تان دارد. معمولاً آنهایی که به اندازه متوسط یعنی در ابعاد ۴۰ در ۴۰ سانتی متر یا ۴۵ در ۴۵ سانتی متر برای یک کاناپه بزرگ کفایت می‌کند. مدل های کوچک در سالن مبل را شبیه تختخواب می‌کنند. مدل های بزرگ هم که معمولاً بزرگ ۵۰ سانتی متر ابعاد دارند، فضا را گرم و دلنشین می‌کنند اما به شرطی که فضای خانه خیلی بزرگ باشد و ابعاد مبل‌ها هم به چشم بیاید. اگر مبلتان مدرن و از نوع کاناپه‌های راحتی است، می‌توانید از ۲ سایز بالشتک استفاده کنید. کوچک و متوسط. هر چند که مجبورید در هر بار نشست و برخاست آنها را برای راحتی خودتان جابه جا کنید.

شکل کوسن (Cushion) : از متکایی داریم تا مخده ای

معمولاً بالشتک ها را از پر، فوم یا هر دوی آنها پر می‌کنند. هر قدر جنس مرغوب‌تری در کوسن (Cushion)‌ها به کار رفته باشد، شکل آنها هم بیشتر به چشم می‌آید. پس لطفاً دنبال بالشتک ارزان نباشید. اول از همه به این فکر کنید که می‌خواهید در خانه از کوسن (Cushion)‌ها چه استفاده‌ای داشته باشید. آیا فقط برای دکوراسیون استفاده می‌کنید یا برایتان یک جور بالش هم هست که گاه و بی گاه با آنها موقع تماشای فوتبال و … سرو کله می زنید. بالشتک های ارزان معمولاً از فوم‌های نامرغوب هستند و بعد از مدتی شکل و ریختشان را از دست می‌دهند. یادتان باشد یک کوسن (Cushion) بی قواره در خانه حکم یک لباس کهنه و کثیف را دارد.

مدل کوسن فانتزی (Model of Fantastic Cushion) و کوسن گرد (Round Cushion)

و اما شکل بالشتک ها ،روی هم رفته ۴ مدل داریم. متکایی، مستطیل، مربع، و دایره‌ای. این وسط انتخاب شکل بستگی به نوع کاربرد بالشتک دارد. اگر فکر می‌کنید موقع لم دادن می‌خواهید یک تکیه گاه داشته باشید، لالشتک های مربعی انتخاب خوبی هستند. به خصوص برای آنهایی که کمرشان درد می‌کند. این نوع بالشتک رایج‌ترین و البته ایده آل ترین شکل برای صندلی‌های چوبی تخت یا حتی مبل‌های راحتی هستند. مستطیلی‌ها می‌توانند برای پوشش قسمت پایینی کمر یا گردن استفاده بشوند. اگر مبلتان چرمی است بهترین انتخاب نوع متکایی است که کمتر سر می‌خورد و حسابی ناحیه کمر را حمایت می‌کند.
این وسط شکل مبلمان هم به انتخاب شکل بالشتک ها ربط پیدا می‌کند. مثلاً مبل‌های چوبی با لبه‌های تیز و خشن با داشتن کوسن‌های دایره‌ای ظاهر بهتری پیدا می‌کنند. یا کوسن‌های مربع شکل بزرگ به درد مبل‌های پرحجم و شلوغ می‌خورد. اگر هم واقعاً نمی توانید تصمیم بگیرید که چه شکلی به مبلتان می‌آید، بهتر است قانون ۲- ۲- ۱ را انتخاب کنید. ۲ کوسن (Cushion) مربع شکل هم سایز و هم الگو در دو طرف انتهایی مبل،۲ کوسن (Cushion) کوچکتر در کنارش و یک مستطیلی وسط. می‌توانید به جای بالشتک های کوچک مربعی از دایره‌ای هم استفاده کنید. این تنوع خودش داستانی می‌شود!

فروش کوسن (Cushion Sale)

خیلی‌ها معتقدند که تعداد بالشتک ها باید عددی فرد باشد. اما این روزها دیگر کسی از این قاعده پیروی نمی‌کند. در واقع دکوراسیون مدرن دیگر این حرف‌ها حالی‌اش نیست. پس اگر روزی دلتان خواست روی مبلتان فقط ۴ تا کوسن (Cushion) داشته باشید فکر رسیدن زمین به آسمان نباشید. فقط کافی است یک جفت از کوسن (Cushion)‌ها را هم شکل انتخاب کنید و دو تای دیگر را ساده یا طرح دار متفاوت از بالشتک های اول. این وسط باید به اندازه مبلتان دقت کنید.
اگر موقع نشستن روی مبل‌ها باید کوسن (Cushion)‌ها را کنار زد و نشست یعنی روشتان اشتباه بوده. برای مبل‌های بزرگ در نهایت فقط ۵ بالشتک کفایت می‌کند و برای کاناپه‌های دو نفره بهتر است از ۳ بالشتک استفاده کنید. برای صندلی‌های کوچک یک کوسن و برای مبل‌های تک هم در نهایت دو تا. این تعداد کمتر هم می‌تواند باشد اما بیشتر دیگر راه ندارد!
مورد استفاده آن‌ها در آشپزخانه است. می‌توان یکی از شکل‌های متنوع کوسن را انتخاب و به روش‌های متفاوت آن‌ را به صندلی آشپزخانه وصل کرد.
سعی کنید هنگام استفاده از صندلی‌ و نیمکت‌های تمام چوبی و فلزی حتما از بالشتک استفاده کنید.
گره‌زدن از جمله راه‌های وصل کردن کوسن به صندلی است. معمولا از دو بند کنار بالشتک برای وصل آن به قسمت پشت صندلی استفاده می‌شود.
جنس بالشتک با توجه به جایی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، متفاوت است. مثلا کوسن صندلی‌های آشپزخانه باید بسیار مقاوم و قابل شستشو با ماشین‌ باشد.
لازم نیست بالشتک های مربع شکل دقیقا به همان اندازه و شکل صندلی باشند. اما در مورد صندلی‌های گرد بهتر است کوسن هم گرد باشد.
هنگام انتخاب کوسن به جنس پارچه و محتویات داخل آن توجه نمایید. داخل کوسن باید آن‌قدر نرم باشد که هنگام استفاده احساس راحتی کنید. جنس آن‌ها معمولا‌ کتان قابل شستشو و درآوردن و شستن آن با لباسشویی راحت است.
سعی کنید رویه‌های متنوع انتخاب کنید تا در فصل‌ها و مناسبت‌های مختلف آن را تعویض نمایید. در فصل‌های سرد از پارچه‌های رنگ گرم و در فصل‌های گرم از کوسن‌هایی با رنگ سرد استفاده کنید.
از کوسن می‌توانید روی مبل و در اتاق بچه نیز استفاده کنید. انتخاب کوسن برای هر اتاق به رنگ‌آمیزی و دکوراسیون شما بستگی دارد.

مدل کوسن برای مبل (The Model of Cushion For Sofa)

اگرچه بسیاری از کوسن‌ها آماده و انتخاب آن‌ها راحت است ولی اگر موفق به پیدا کردن مورد دلخواه نشدید، کافیست با توجه به جنس، رنگ، طرح و ضخامت پارچه؛ ابعاد کوسن را اندازه گرفته و مدل مورد نظر را دوخته یا سفارش دهید. برای مثال انتخاب رنگ کرم جهت کوسن برای مبل قهوه ای (Cushion For Brown Sofa) مناسب می باشد.
انتخاب کوسن (Cushion) پارچه‌ای یا بافتنی، طرح‌دار یا ساده، با گلدوزی، تکه‌دوزی، شماره‌دوزی یا پولک‌دار همه بستگی به سلیقه شما دارد. به‌راحتی و با کم‌ترین هزینه با انتخاب کوسن (Cushion) مناسب جو خانه را شاد و محیط را صمیمی کنید.