چراغ خواب


چراغ خواب

چراغ خواب bedside lamp

لامپ و چراغ خواب دیواری و سقفی و چراغ خواب از مهم ترین وسایلی هستند که خانه شما را به مکانی گرم و آرامش بخش تبدیل می کنند. اگر به فکر چراغ خواب دیواری اتاق کودک هستید باید موارد مذکور مد نظرتان باشد چون کودکان معمولا حتما دوست دارند چراغ خواب دیواری اتاق کودک داشته باشند البته انواع مختلف چراغ خواب بچه گانه را نیز میتوانید در خرید اینترنتی چراغ خواب فانتزی مد نظر داشته باشید.
اخیرا خرید چراغ خواب در بازار با توجه به تنوع آن کمی دشوار شده است اگر قصد خرید خرید چراغ خواب را دارید سری به اینترنت هم بزنید بسیاری از سایت ها من جمله سایت تخفیف گروهی ایران سنتر فروش چراغ خواب را برای شما مهیا کرده اند که به راحتی میتوانید خرید اینترنتی چراغ خواب فانتزی را در سایت ما انجام دهید.
داشتن روشنایی مناسب در خانه، به شما کمک می کند تا کارهای خود را راحت تر انجام دهید و همچنین احساس آرامش و آسایش بیشتری داشته باشید و از بودن در خانه لذت ببرید. هر اتاقی در خانه به دلیل داشتن ویژگی های متفاوت نسبت به اتاق های دیگر، نیاز به سیستم و روشنایی مناسب خود را دارد.
از چراغ خواب bedside lamp برای اتاق پذیرایی و اتاق خواب باید طوری استفاده کنید تا چراغ خواب بهترین ویژگی ها در این مکان از خانه را به نمایش بگذارند و در واقع باید بروی چراغ خواب تاکید ویژه ای داشته باشید. اینگونه چراغ خواب نه تنها جنبه دکوراتیو خواهند داشت بلکه برای مطالعه در اتاق و مهمانی ها در پذیرایی خانه روشنایی مناسبی تولید می کنند. بطور کلی بهتر است مدل چراغ خواب خود را از بین مدل های سنتی اانتخاب کنید تا جلوه باشکوهی به منزل و اتاق خوابتان داده باشید.
چراغ خوابbedside lamp آخرین وسیله برای تکمیل آرایه‌های داخلی و دکور منزل هستند و زیبایی اتاق‌ها را دو چندان می‌کنند.
ساخت چراغ خواب در گذشته کاری سخت و دشوار بود، زیراچراغ خواب مدل‌های پیچیده‌ای داشتند، اما در حال حاضر مدل‌های ساده رواج بیش‌تری دارند و مورد استفاده همه قرار می‌گیرند. تولید کلاهک چراغ خواب bedside lamp نیز امروزه سریع انجام می‌شود و به راحتی می‌توان در ساخت و تولید چراغ خواب به استادی رسید. در واقع، رسیدن به چراغ خواب مطلوب که بیان‌گر کار حرفه‌ای باشد، در مدت زمان کمی انجام خواهد شد. به وسیله تزیینات اضافه‌‌ای که می‌توان بر روی چراغ خواب انجام داد، زیبایی ظاهری و اثرگذاری چراغ خواب را نیز می‌توان افزایش داد. این کار را با هماهنگ کردن چراغ خواب و رنگ‌آمیزی اتاق، یا حتی به وسیله ی استفاده از پارچه‌های پرده، روتختی و روبالشی‌های اتاق‌خواب می‌شود به اسانی انجام داد.
در صورتی که بخواهید لوازم و مبلمان خانه را به روز کنید، ساختن یک نمونه تازه از چراغ خواب bedside lamp یا تعویض روکش کلاهک چراغ خواب با پارچه ی جدید، بلافاصله هماهنگی لازم چراغ خواب را در منزلتان به وجود می‌آورد.
انتخاب و درست کردن کلاهک برای چراغ خواب bedside lamp یا لوستر پارچه‌ای، به میزان نوری که احتیاج دارید بستگی کامل دارد. به همان اندازه که مدل و نوع چراغ خواب اهمیت دارد، نوردهی چراغ خواب نیز مهم است و باید مطابق با نیاز چراغ خواب ، به‌خوبی رعایت شود. اگر می‌خواهید اتاق پرنور و روشنی داشته باشید، از پراکندگی نور از زیر پارچه چراغ خواب اطمینان پیدا کنید و مطمئن شوید که چراغ خواب نور مناسبی را به بیرون منتقل می‌کند. بعضی پارچه‌های چراغ خواب رنگ را به صورت مهیجی به بیرون انتقال می‌دهد و بعضی پارچه‌های چراغ خواب هم نور را اصلاً عبور نمی‌دهند. در بعضی از اتاق‌ها به نور کمی احتیاج است و در برخی فضاها نور بیش‌تر با وسایل اتاق هماهنگی خواهد داشت. بنابراین، اندازه ی نوردهی چراغ خواب یا لوستر پارچه‌ای را متناسب با سلیقه و میل خود تنظیم کنید.

انواع چراغ خواب bedside lamp

چراغ خوابدیواری
چراغ خواباتاق عروس
چراغ خوابکودک
چراغ خوابدست ساز

توضیحات کاربردی برای ساخت چراغ خواب bedside lamp

تهیه چراغ خواب بسیار ساده است ولی احتیاج به دقت و تمرکز زیاد دارد. وقتی شیوه‌های ساخت چراغ خواب برای تهیه‌کننده مشخص شود، از عهده ی ساخت و دوخت انواع گوناگون چراغ خواب برخواهید آمد. در این روش ، برای تهیه چراغ خواب از پارچه استفاده شده است، ولی می‌توان از کاغذ رنگی یا کاغذ دیواری نیز برای چراغ خواب و چراغ خواب دیواری در این زمینه بهره گرفت. لایه داخلی چراغ خواب bedside lamp با مقوای ضخیم پوشانده می‌شود تا چراغ خواب به‌خوبی شکل بگیرد و صاف بایستد. لازم است به وسیله خط‌کش و مداد روی این مقوا خطوط عمودی هم ‌اندازه‌ای ایجاد کنید تا چراغ خواب حالت پلیسه به خود بگیرد. بنابراین، پس از این‌که مقوا را به ابعاد مورد نیاز بریدید، روی عرض مقوا چراغ خواب خطوطی عمودی و موازی به فاصله ۲ سانتی متر بکشید و بعد به کمک خط کش و پشت یک چاقوی میوه‌خوری، روی خط‌های مدادی شیار ایجاد کنید. پس از متصل کردن مقوا به پارچه چراغ خواب ، می‌توانید به حالت یک بادبزن، مقوا را تا بزنید و پلیسه‌ بدهید.

مراحل ساخت چراغ خواب bedside lamp

1-پارچه چراغ خواب را از طرف پشت برروی یک سطح صاف و مناسب پهن کنید. روی اصلی پارچه چراغ خواب باید به سمت پایین باشد. پارچه چراغ خواب bedside lamp را با حرارت ملایم اتو بکشید.
2- لایی چسبان را روی پارچه چراغ خواب قرار داده، سپس مقوایی را که قبلاً روی آن شیار و خط انداخته‌اید، روی لایی چسبان چراغ خواب bedside lamp بگذارید.
3- به کمک اتوی داغ، پارچه چراغ خواب bedside lamp ، لایی و مقوا را به یکدیگر متصل کنید. نکته مهم این که ابتدا از وسط به پایین اتو کرده، سپس به طرف بالا اتو بزنید.
4-مقدار اضافی پارچه چراغ خواب و لایی چسبان چراغ خواب bedside lamp را بر حسب اندازه مقوایی که روی آن‌ها قرار گرفته، قیچی کنید. برای آن‌که کار راحت‌تر انجام شود، پارچه و مقوا را لوله نمایید.
5- دوباره با دقت بیش‌تری از طرف روی نقش‌دار پارچه چراغ خواب ، آن را به طرف پایین و بعد به بالا اتو کنید. حرارت اتو باید زیاد باشد تا هر سه لایه چراغ خواب bedside lamp خوب به یکدیگر بچسبند.
6-تا زمانی که پارچه چراغ خواب هنوز داغ است، آن را لوله کنید. با این کار، مرحله دوختن نوار اریب چراغ خواب bedside lamp آسان‌تر می‌شود.
7-نوار اریب چراغ خواب را روی لبه پارچه چراغ خواب از بالا به پایین چرخ کنید. مراقب باشید تمام لایه‌ها به طور مرتب در بین نوار قرار گیرند و هیچ بخشی خارج از نوار چراغ خواب bedside lamp نماند.
8- مقوای متصل به پارچه چراغ خواب bedside lamp را از روی شیارهایی که پیش‌تر به فاصله ۲ سانتی‌متر ایجاد کرده بودید تا بزنید و به شکل پلیسه در آورید.
9-از طرف بالای پارچه چراغ خواب ، وسط پلیسه‌ها را با فاصله ۲ سانتی‌متر از یکدیگر علامت بزنید، سپس به وسیله دستگاه سوراخ کن، با دقت روی نقاط چراغ خواب bedside lamp سوراخ ایجاد کنید.
10- با دقت زیاد و به وسیله ی قیچی یا کاتر مابین سوراخ‌ها یکی در میان شکاف ایجاد کنید. توجه داشته باشید که شکاف روی فرو رفتگی‌های پلیسه‌ باشد، نه روی برجستگی‌ها.
11-اگر وسط تمام پلیسه‌ها را سوراخ کرده باشید، هنگام ایجاد شکاف باید از یک طرف پارچه چراغ خواب bedside lamp شروع کرده، بین سوراخ ۲و ۳، سپس بین سوراخ ۴ و ۵ و الی آخر شکاف بدهید.
12-دو سر عرضی پارچه، یعنی اولین و آخرین پلیسه چراغ خواب را از سمت داخل به وسیله چسب مایع به یکدیگر بچسبانید تا کلاهک چراغ خواب bedside lamp به حالت گرد در آید.
13- برای این‌که مطمئن شوید دو طرف پارچه چراغ خواب کاملاً به هم می‌چسبد، جسمی سنگین را برای مدتی روی چراغ خوابbedside lamp قرار دهید تا کامل به هم وصل شوند. بعداً دوباره پلیسه‌ها را با دست مرتب کنید.
14-نوار اریب چراغ خواب bedside lamp با رنگ مورد نظرتان را با نخ و سوزن دور حلقه فلزی بدوزید. دقت کنید به طرف داخل پس‌دوزی کنید تا دوخت از سمت بیرون پیدا نباشد.
15- کلاهک آماده چراغ خواب را سه قسمت کرده، بعد حلقه نوار‌دوزی شده را داخل پارچه چراغ خواب bedside lamp قرار دهید و آن را از لابه لای شکاف‌ها رد کنید.
16-اکنون کلاهک‌ چراغ خواب آماده است و می‌توانید آن را روی قاب فلزی و پایه حاضری نصب کنید. در صورت تمایل، ممکن است هر نوع تزیینی مانند روبان یا دکمه زینتی را به چراغ خواب bedside lamp اضافه نمایید.

روش کار ( چراغ خواب )

1-ابتدا پایه چراغ خواب را کاملا سمباده بزنید تا سطح آن صاف و آماده رنگ‌پذیری شود.
2- سپس چراغ خواب را با رنگ قهوه‌ای رنگ کنید و بگذارید تا خوب خشک شود. لازم نیست که تمام سطح چراغ خواب یکدست شود و رد قلم‌مو از بین برود زیرا ما از این پایه چراغ خواب به عنوان تنه درخت استفاده خواهیم کرد.
3- با پارچه سبزرنگ، برگ درست کنید. هرچه برگ‌ها کوچک‌تر باشند کار شما ظریف‌تر خواهد بود. با تور سبز کم‌رنگ نیز تعداد کمی برگ درست کنید.
4-برگ‌ها را از بالا به سمت پایین چراغ خواب و به طور نامرتب به شید چراغ خواب بچسبانید و بین این برگ‌ها، برگ‌های توری را بچسبانید. این برگ‌های توری در واقع حکم برگ‌های نورخورده چراغ خواب را دارند.
5-پس از پایان کار، شید چراغ خواب را روی پایه قرار دهید. ضمنا می‌توانید چراغ خواب را با اسباب‌بازی‌های کوچکی که در منزل دارید تزئین کنید.
6-حال از چراغ خواب خود و شادی فرزندان‌تان لذت ببرید.

نکته ( چراغ خواب )

چراغ خوابbedside lamp را انتخاب کنید که قطر دهانه چراغ خواب به اندازه ارتفاع پایه چراغ خواب باشد. البته این نکته در مورد چراغ خواب است که روی میز قرار می‌گیرند و نه چراغ خواب که روی زمین می‌ایستند.
همواره نور اتاق خواب باید تسکین دهنده و آرام بخش بوده و از لامپ خیلی قوی یا لامپ قرمز برای اتاق خواب استفاده نکرد .بنابراین بهترین نور پردازی برای اتاق خواب چراغ خواب است که بتواند از خصوصیات بالا برخوردار باشد زیرا یک نور بسیار ملایم چراغ خواب برای شب ها، باعث می شود تا شما به راحتی خوابتان ببرد و یک خواب راحت و آسوده داشته باشید.در نتیجه بعضی از هنرمندان دست به ساخت چراغ خواب bedside lamp می زنند که بسیار زیبا ، دیدنی و خلاقانه است.