قابلمه


قابلمه

قابلمه (Pot)

قابلمه(Pot) یا دیگ گونه‌ای ظرف دردار برای پخت و پز (Cooking) غذا است. دیگ لبه‌های بلندی داشته و اجازه می‌دهد تا غذا برای پخته شدن، زمان بیشتری بجوشد. از دیگ برای طبخ برنج و انواع خورش استفاده می‌شود.

تاریخچه

قدیمی‌ترین وسیله پخت و پز (Cooking) غذا از جنس سنگ در جهان با قدمت ۹۰۰۰ سال در مکزیک کشف شده‌است در ایران (به ویژه مشهد) استفاده از دیگ سنگی و سفالی به نام دیزی برای پخت آبگوشت هنوز رواج دارد تا اواسط دهه ۱۳۵۰ در ایران، پخت و پز (Cooking) غذا با استفاده از قابلمه (Pot) مسی معمول بود؛ ولی امروزه از قابلمه‌های مسی بیشتر برای تزیین و به‌عنوان عتیقه استفاده می‌شود

جنس انواع مختلف قابلمه Different kind Of Pot Materials :

سرویس قابلمه سرامیکی( ceramic Pot Set)
سرويس قابلمه چدن (Cost iron Pot Set)
سرويس قابلمه استيل (Steel Pot Set)
سرویس قابلمه گرانیتی (Granite Pot Set)
سرویس قابلمه رنگی(Colorful Pot Set)
سرویس قابلمه تفلون(Teflon Pot Set)

چدنی

ظروففلزی بسیار متداول هستند. دیگ های مسی انتقال حرارت را بخوبی انجام می‌دهند و برای پخت و پز (Cooking) مربا و سس بهترین گزینه هستند. ظروف چدنی، پخش حرارت بهتری نسبت به دیگر قابلمه های فلزی دارند. چرا که گرما را به خوبی در خود نگه می‌دارند. این ظروف برای پخت و پز (Cooking)های طولانی مناسبند. قابلمه های آلومینیومی ساده که به رویی معروفند، به سرعت تحت تاثیر بازها قرار گرفته و حتی دربرابر نمک خوردن نیز مقاوم نیستند. گاهی از روکشهایی مانند تفلون یا سرامیک برای قابلمه های آلومینیومی، چدنی یا فولاد زنگ نزن استفاده می‌شود. در این ظروف باید از کفگیر چوبی و پلاستیکی و سیلیکونی استفاده نمود.
علاوه بر سنگ و سفال، دیگ‌های سرامیکی نیز حرارت را بخوبی در خود حفظ نموده و برای پخت و پز (Cooking) طولانی مناسب هستند. با پیشرفت صنعت شیشه، قابلمه (Pot) های شیشه‌ای نشکن و پیرکس نیز به عنوان انتخابی جدید در آشپزخانه(Kitchen) مورد استفاده قرار می‌گیرند
اما برای شمایی که هم به سلامت غذای‌تان اهمیت می‌دهید و هم می‌خواهید ظاهر غذایی که ساعت‌ها برای پختنش وقت گذاشته‌اید زیبا باشد، انتخاب قابلمه (Pot) مناسب از اصلی ترین وسایل آشپزخانه(Kitchen) به سادگی شنیدن این توصیه‌ها نیست.

تفلون سرطان‌زاست؟

گرچه زمانی تفلون محبوب‌ترین نوع قابلمه (Pot) در آشپزخانه(Kitchen) به‌شمار می‌رفتند، اما با سر زبان افتادن شایعه سرطان‌زا بودن‌شان خیلی زود طرفداران خود را از دست دادند. از آنجا که ظروف تفلون نچسب هستند، کار کردن با آنها بسیار راحت است همچنین شست‌وشو و تمیز کردن‌شان هم دردسری ایجاد نمی‌کند و برخلاف ظروف چدنی و مسی، وزن سبکی هم دارند؛ همین بهانه‌ها به اضافه سبکی این ظروف و قیمت مناسب‌شان باعث شده هنوز هم بسیاری از خانم‌ها سراغ تفلون بروند.
اما ظروف تفلون در مقایسه با ظروف استیل، آلومینیومی و… انتخاب‌های مطمئنی محسوب نمی‌شوند، چراکه معمولا در تهیه ظروف تفلون از کادمیوم استفاده می‌شود که از فلزات سنگین است به‌ویژه در ظروفی که استاندارد نباشند، میزان این فلز بیشتر است. این ماده به مرور وارد غذا می‌شود و احتمال سرطان، کوتاهی قد و ضایعات پوستی را افزایش می‌دهد. همچنین در سنتز هموگلوبین دخالت می‌کند و کم‌خونی را به همراه می‌آورد. ازسوی دیگر بعضی مردم بعد از اینکه می‌بینند کف نچسب ظروف تفلون بر اثر استفاده نامناسب خراب شده، با مراجعه به مراکزی این ظروف را دوباره بازسازی می‌کنند اما بازسازی تفلون، ایمنی چندانی ندارد.ظروفتعمیر شده، هیچ‌وقت مانند روز اول نمی‌شوند و از آنجا که زودتر از قبل آسیب می‌بینند، مواد مضرشان را هم زودتر به غذای شما وارد می‌کنند
اگر تفلون کاملا سالم و بدون خش باشد:
در برابر حرارت‌های متوسط تا بالا مقاوم است.
برای پخت و پز (Cooking)های طولانی و سرخ کردن مناسب است.
شست‌وشو و استفاده از آن آسان است.
به‌‌دلیل سطح نچسبش مصرف روغن را پایین می‌آورد.

چدن زود خراب می‌شود؟

چدنی‌ها (که ترکیبی از آهن و کربن هستند)، عمر بالایی دارند. این ظروف مناسب برای پخت و پز (Cooking) طولانی‌ با دمای متوسط تا بالا هستند و اگر فاقد آلومینیوم باشند، گزینه مناسبی برای پخت و پز (Cooking) محسوب می‌شوند. این ظروف به‌طور یکسان حرارت را پخش می‌کنند و به‌دلیل مقاومت‌شان در برابر دمای بالا برای سرخ کردن، پختن یا حتی در فر قرار دادن بسیار مناسب هستند.
البته باید بدانید که اکثرظروفی که امروزه با نام چدن در بازار به فروش می‌رسند، در واقع چدن نیستند بلکه از جنس آلومینیوم خشکند که با دستگاه‌هایی خاص در قالب تزریق می‌شوند و روی آنها تفلون یا سرامیک می‌کشند که تشخیص این ظروف تقلبی کار سختی نیست و آنها برخلاف چدن‌های واقعی که بسیار سنگین هستند، وزن سبکی دارند.
یک تابه بزرگ چدن حدود چهار کیلوگرم وزن دارد اما اگر بخواهید یک سرویس استیل یا تفلون را به خانه بیاورید، احتمالا باید چنین وزنی را تحمل کنید. ظروفی که آلومینیومی و روکش شده‌اند، از نظر سلامت با ظروف تفلون تفاوتی ندارند و باید همان ملاحظاتی که درمورد تفلون وجود دارد، درمورد آنها هم رعایت کرد. در زمان استفاده از ظروف چدنی، باید ریزه‌کاری‌هایی را رعایت کنید تا دوام قابلمه (Pot)‌های‌تان بیشتر شود. اول اینکه قبل از استفاده باید چند دقیقه‌ای آنها را روی حرارت بگذارید تا گرم شوند. برای آنکه از گرم‌شدن کافی ظرف مطمئن شوید، می‌توانید قطره‌ای آب داخل آن بریزید و اگر به سرعت تبخیر شد، ‌یعنی ظرف گرم شده است. درصورتی که ظروف چدنی اول گرم شوند، موادغذایی به آنها نخواهد چسبید.
دوم اینکه در ظرف چدنی‌ای که هنوز استفاده نشده، نباید آب به مدت طولانی بماند زیرا باعث می‌شود زنگ بزند. سوم، برای شست‌وشوی چدن از ابر استفاده کنید زیرا سیم ظرفشویی باعث خراشیدگی و آسیب آن می‌شود و چهارم اینکه بعد از اتمام پخت و پز (Cooking)، ماده‌غذایی را از درون ظروف چدنی خارج کنید تا اکسید نشود. در ضمن در ظروف چدنی فاقد روکش نباید مواد اسیدی مثل آبلیمو یا سس گوجه‌‌فرنگی ریخت.

قابلمه (Pot)‌های استیل غذا را می‌سوزانند؟

استیل از همه قابلمه (Pot)‌های دیگر بهداشتی‌ترند و دوست‌دار سلامت هستند چراکه ظروف استیل زنگ نمی‌زنند و هیچ‌گونه واکنشی به مواد غذایی نمی‌دهند اما یک مشکل اساسی دارند؛ اینکه حرارت را مستقیم انتقال می‌دهند. یعنی وقتی یک قابلمه (Pot) استیل روی حرارت قرار می‌گیرد، غذا سریع در آن می‌سوزد چون بلافاصله حرارت آتش را منتقل می‌کند به‌طوری که دمای این سوی قابلمه (Pot) که روی آتش قرار گرفته و آن سو که غذا درونش قرار دارد، سریع یکی می‌شود. استیل بیشتر برای پخت انواع خورش و غذاهای آبدار مناسبند. البته در نسل‌های جدید این قابلمه (Pot) که در بالا به آنها اشاره شد، می‌توانید برنج یا حتی ماکارونی هم بپزید و ته‌دیگ هم داشته باشید. نکته مهم هنگام استفاده از قابلمه‌های استیل تنظیم درجه حرارت است.
اگر عجله نکنید و با حوصله شعله گاز را در حد کم نگه دارید نتیجه کارتان خوب می‌شود. از طرف دیگر، مرغوبیت قابلمه‌ای که انتخاب می‌کنید هم در این موضوع تاثیر خواهد گذاشت. قابلمه‌هایی که برندی معتبرتر و البته قیمتی بالاتر دارند، کفی چند لایه دارند و به همین دلیل دیرتر غذا در آنها ته می‌گیرد. با این وجود اگر غذای شما ته گرفت و قابلمه (Pot) تغییر رنگ داد با کمی سرکه می‌توانید آن را مثل روز اولش تمیز کنید.

قابلمه (Pot) سرامیک مسموم‌تان می‌کند؟

شاید بتوان گفت که ظروف سرامیکی جدیدترین، پیشرفته‌ترین و بهترین نوع ظروف آشپزخانه(Kitchen) هستند و تا زمانی‌که کاملا سالم و بدون خراشیدگی و ساییدگی باشند، می‌توان بدون هیچ نگرانی‌ای از آنها استفاده کرد. علاوه بر آن مقاومت این ظروف و ویژگی‌های انتقال حرارت‌شان، آنها را در گروه یکی از برترین ظروف آشپزخانه(Kitchen) قرار می‌دهد.

قیمت سرویس قابلمه (Pot Set Price)

قیمت ظروف سرامیکی بالاتر از سایر ظروف پخت است به همین دلیل باید در نگهداری آنها دقت فراوان داشت تا آسیب نبینند. البته طول عمر روکش سرامیکی به نحوه استفاده از ظرف، میزان استفاده و نحوه شست‌وشوی آن هم بستگی دارد.
قابلمه(Pot)‌های سرامیک:
مواد سرطان‌زا را به بدن‌تان وارد نمی‌کنند
در استفاده از آنها باید کمی ظرافت به خرج دهید.
حرارت را به بهترین شکل پخش و منتقل می‌کنند.
کمی گران هستند و عمرشان هم کوتاه است.
قابلمه‌های مسی هنوز هم قابل استفاده هستند؟
مس یکی از گران‌ترین فلزاتی است که در ساخت ظروف آشپزخانه(Kitchen) مورد استفاده قرار می‌گیرد. مهم‌ترین ویژگی ظروف مسی آن است که حرارت را به‌خوبی و به‌طور یکسان پخش می‌کند. معمولا از ظروف مسی برای تهیه مربا استفاده می‌کنند. مس قرمز به مرور زمان در مجاورت هوا اکسید می‌شود (رطوبت موجود در هوا یکی از عوامل تسریع کننده اکسید مس است) و به سبز خاکستری می‌گراید. مسی که به این رنگ درآمده، برای سلامت مضر است
نمونه ای از سرویس قابلمه ایرانی (Iranian Pot Set)

سرویس قابلمه دسینی

برند دسینی، یکی از برندهای لوازم خانه و آشپزخانه است که توانسته با تکیه بر تنوع محصول و کیفیت بالا به یکی از محبوب‌ترین برندهای خانم‌های خانه‌دار تبدیل شود.
دسینی تولید کنندۀ زیباترین و متنوع ترین لوازم آشپزخانه، لوازم پخت و پز، سرویس‌های چینی، ظروف ماکروویو، سرویس قاشق و چنگال، انواع فلاسک، کتری و قوری و ... است.
سرویس قابلمه 11 پارچه سرامیکی نئوفلم مدل Ecolon سرویس قابلمه سرامیکی نئوفلم neoflame مدل Ecolon pan از روکش مواد معدنی طبیعی ساخته شده و فاقد آلیاژها و مواد سمی و ری اکتیو می باشد خیلی سالم تر و بهتر از قابلمه های تفلون عمل می کند. به علاوه برای افرادی که به تغذیه و سلامت خود اهمیت می دهند و دوست دارند غذایی که تهیه می کنند سالم و خوشمزه باشد بسیار مناسب است