ساندویچ ساز


ساندویچ ساز

● انتخاب و خرید ساندویچ ساز Sandwich Maker

هرچند ساندویچ ساز یکی از لوازم غیر ضروری آشپزخانه است، اما داشتن ساندویچ ساز این حسن را دارد که در صورت کمبود وقت یا نداشتن مواد غذایی کافی برای پختن یک غذای مفصل، میتواند بسیار کارگشا باشد.
البته فراموش نکنید اگر تهیه ساندویچهای خوشمزه ای که بسیار سریع هم آماده میشوند، برایتان عادت شود، دچار اضافه وزن خواهید شد! اما قبل از هرچیز، چگونه یک ساندویچ ساز مناسب انتخاب کنیم؟

● اندازه ساندویچ ساز

معمولا ساندویچ ساز ها از نظر اندازه بسیار جمع و جور هستند و در هر آشپزخانه ای ساندویچ ساز ها جا میگیرند. پر طرفدارترین اندازه ساندویچ ساز ها نوعی است که ۲ قطعه نان توست در ساندویچ ساز جا میگیرد و در نهایت ۴ ساندویچ کوچک مثلثی تحویل میدهد. اما این کوچکترین اندازه ساندویچ ساز ها نیست، مدلهایی از ساندویچ ساز مناسب برای یک نان توست هم وجود دارد. از طرفی اگر جای کافی دارید، میتوانید مدلهایی برای ۴، ۸ یا حتی ۱۶ تکه نان هم در بازار پیدا کنید. یک اندازه متغیر دیگر، عمق ظرف ساندویچ ساز است. اگر در ساندویچ مواد زیادی قرار میدهید، ساندویچ ساز ی با مدلی با ظرف عمیقتر انتخاب کنید. بعضی از ساندویچ ساز ها دارای لولای متحرک هستند و میتوانند ساندویچ ساز ها متناسب با قطر ساندویچ تنظم شوند.

● مدل ساندویچ ساز ها

ساندویچ سازها در مارکهای مختلف و در سه رنگ اصلی سفید، سیاه و نقره ای در بازار موجودند. اما بعضی از سازندگان ساندویچ ساز ها از رنگهای درخشانتر و فانتزی نیز استفاده میکنند که بنا به سلیقه و نوع دکوراسیون آشپزخانه میتوانید انتخاب آزادتری برای ساندویچ ساز ها داشته باشید. حتی ساندویچ ساز هایی تولید شده اند که نان ها را به اشکال مختلف در میاورند و به خصوص برای کودکان بسیار جذاب هستند.

● تنظیمات ساندویچ ساز ها

کار با ساندویچ ساز بسیار ساده است، تقریبا تمام انواع ساندویچ ساز ها دارای چراغهایی هستند که یکی نشانه روشن بودن دستگاه ساندویچ ساز و دیگری نشان دهنده داغ بودن دستگاه ساندویچ ساز و آماده بودن ساندویچ ساز برای تهیه ساندویچ است.

● تمیز کردن ساندویچ ساز Sandwich Maker

بخشی از جذابیت ساندویچ ساز ، قابلیت آن در تهیه غذایی سریع و ساده است. طبعا شما هنگامی که به دنبال چنین خاصیتی در ساندویچ ساز باشید، چندان تمایلی ندارید که غذا سریع آماده شود اما تمیزکاری ظرف و ظروف آن وقت زیادی بگیرد.
اگر میخواهید تمیز کردن ساندویچ ساز تان هم به سرعت انجام شود به دنبال مدلی از ساندویچ ساز باشید که صفحه داخلی ساندویچ ساز قابل برداشتن باشد. ساندویچ ساز هایی که صفحه ثابت دارند را باید پس از خنک شدن با یک دستمال نمدار پاک کرد.
این صفحه ها ساندویچ ساز چه ثابت و چه متحرک از جنس نچسب هستند و هنگام تمیز کردن ساندویچ ساز ها باید مراقب باشید تا این صفحه خط نیافتد. به این منظور از پارچه نرم یا ابر ساده برای ساندویچ ساز استفاده کنید.

● نکات ایمنی ساندویچ ساز Sandwich Maker

فراموش نکنید که صفحات داخلی ساندویچ ساز ها بسیار داغ میشوند و معمولا خنک شدن ساندویچ ساز ها مدتی زمان میبرد.
از انجایی که بدنه بیرونی و دسته ساندویچ ساز ها Sandwich Maker از جنسی است که حرارت را منتقل نمیکند، میتوانید مطمئن باشید که هنگام باز و بسته کردن درب ساندویچ ساز مشکلی پیش نمی آید اما مراقب باشید که هنگام برداشتن ساندویچ ها از ساندویچ ساز دست خود را نسوزانید.
ساندویچ سازها Sandwich Maker دارای پایه هایی ضد لغزش نیز هستند و بر روی دستگیره ساندویچ ساز ها یک چفت برای محکم بسته شدن درب قرار دارد.

● ویژگیهای دیگر ساندویچ ساز ها

هنگام خرید ساندویچ ساز Sandwich Maker به توضیحات فروشنده توجه کنید و ببینید که آیا ویژگیهای دیگری علاوه بر مختصات عادی ساندویچ ساز دارد یا خیر. بعضی از این خواص ساندویچ ساز فلر از این قرارند:
▪ اگر به ساندویچ های فانتزی Sandwich Maker مدل کافه ها علاقه دارید، به دنبال توستر های پنینی Panini maker باشید که میتوانید در آنها از انواع نان های ضخیم و نازک بومی و فانتزی استفاده کنید.
▪ اگر ساندویچ ساز را به منظور صرفه جویی در وقت تهیه میکنید، نوعی از ساندویچ ساز پارس خزر را انتخاب کنید که ساندویچ ساز دارای المنتی با توانایی داغ شدن سریع باشد.
▪ بعضی از انواع ساندویچ ساز ها Sandwich Maker دارای ویژگیهایی مانند داشتن جایی برای قرار دادن سیم بوده و انواعی از ساندویچ ساز سانی نیز دارای پایه هایی هستند که میتوان ساندویچ ساز ها را هنگام عدم استفاده، به طور عمودی قرار میگیرند.
▪ بعضی از ساندویچ ساز ها Sandwich Maker نقوشی بر روی نان ایجاد میکنند که برای اشخاص تنوع طلب بسیار جالب است.
ساندویچ ساز ها معمولا یک تا دو سال گارانتی دارند، برگه گارانتی را حتما از فروشنده تحویل بگیرید.
▪ بیشتر ساندویچ ساز ها Sandwich Maker همراه با مجموعه ای از دستور تهیه غذا هستند.
▪ درب بعضی از ساندویچ ساز ها Sandwich Maker قابل تنظیم است و میتوان ساندویچ ساز را طوری تنظیم کرد که بدون تماس داشتن با روی ساندویچ، حرارت لازم را برای آب کردن پنیر یا برشته کردن روی ساندویچهای روباز فراهم میکنند.

معرفی ساندویچ ساز کنوود

ساندویچ سازکنوود KENWOOD قابلیت تهیه انواع ساندویچ ها از قبیل ساندویچ های توست شده و اسنکهای شیرینی و همچنین قابلیت گریل کردن مواد غذایی را دارد. این دستگاه ساندویچ ساز با توان 1300 وات تمامی ساندویچ ها را بطور کامل می پزد و در اختیار شما قرار می دهد. به علاوه این ساندویچ ساز Sandwich Maker قادر به پخت 4 عدد برش نان تست می باشد که هر کدام را به 2 قسمت تقسیم می کند و در کل ساندویچ ساز 8 تکه ساندویچ خوشمزه را به شما می دهد.
ساندویچ سازکنوود دارای 2 صفحه مجزا از جنس تفلون نچسب می باشد که با یک اشاره کوچک از دستگاه ساندویچ ساز جدا شده و به راحتی می توان ساندویچ ساز ها را شست و تمیز کرد. یکی از این صفحات ساندویچ ساز دارای خطوط گوشه داری است که ساندویچ ها را بطور مجزا به شکل مثلثی برش می دهد و می پزد و این عملکرد شیوه زیبایی به ساندویج ها می دهد. علاوه بر این بسته شدن اطراف ساندویچ مانع خارج شدن و ریختن محتوای داخلی آن می شود این مورد یکی از برترین الزامات استفاده از ساندویچ ساز است.
صفحه دیگر ساندویچ ساز کنوود دارای خطوط صاف است که جهت گریل کردن مواد غذایی استفاده می شود. با طراحی ویژه ای که دستگاه ساندویچ ساز دارد می توان درب این دستگاه را تا 180 درجه باز کرد و مانند یک ماهی تابه بسیار بزرگ از ان استفاده کرد. همچنین این دستگاه دارای پایه های ضد لغزش و دارای نمایشگر درجه حرارت و چراغ روشن شدن دستگاه می باشد که بر روی بدنه دستگاه تعبیه شده است.
جهت ایمنی بیشتر دستگاه ساندویچ ساز Sandwich Maker دارای دسته های خنکی است که به هیچ عنوان در حین استفاده داغ نمی شوند. همچنین به همراه این ساندویچ ساز 2 سینی جمع کردن روغن می باشد که با گذاشتن این سینی های کوچک در محل مورد نظر دستگاه ساندویچ ساز ، هیچ وقت در اثر فشار زیر و دور دستگاه ساندویچ ساز کثیف نمی شود.

در مورد ساندویچ ساز بلک اند دکر :

کارهای زیادی می توان با ساندویچ ساز بلک اند دکر انجام داد . پخت غذا با ساندویچ ساز ها Sandwich Maker قدرتمند با المنت های حرارتی 1300 واتی و ظرفیت چهار ساندویچی (8 تکه) انجام می‌شود . شما میتوانید ساندویچ های بسیار خوشمزه بسازید یا با استفاده از گریل آن میوه ها را گریل یا کباب بسازید و اسنیک ها و دسرهای لذیذ درست کنید
داشتن دو صفحه جدا شونده : 1-صفحه ساندویچ ساز Sandwich Maker و 2- صفحه مخصوص گریل این ساندویچ ساز را به یک غذاساز همه کاره برای انواع غذاها تبدیل کرده است صفحات ساندویچ ساز سانی نچسب میباشند پس به همین سبب به راحتی غذاها را می توان سرو و صفحات را شستشو نمود.
صفحات ساندویچ ساز Sandwich Maker همچنین دارای دسته از دو طرف میباشند تا حمل راحتی داشته باشند.
داشتن یک ضامن اطمینان این امکان را میدهد که ساندویچ ساز در حین کار کاملا بسته بماند و داشتن پایه های کائوچویی سبب میشود کاملا ثابت بماند. وقتی بخواهید به عنوان ماهی تابه از ساندویچ ساز Sandwich Maker استفاده کنید، صفحات ساندویچ ساز به راحتی از هم جدا شده و قابل استفاده اند.
دارای نمایشگر خاموش روشن و حالت آماده به کار برای نمایش وضعیت ساندویچ ساز و اینکه چه موقع برای استفاده آماده است.
طراحی ارگونومیک این ساندویچ ساز Sandwich Maker این امکان را فراهم میکند تا حملی آسان داشته باشد و به راحتی در آشپزخانه ی شما جا داده شود.

بهترین مارک ساندویچ ساز Sandwich Maker چیست ؟

تعدادی از مارک های ساندویچ ساز فلر مطابق با نظر کاربران جزء بهترین مارک ساندویچ ساز رتبه بندی شده اند. ساندویچ ساز هایی با برندهای مختلفی برای مشتریان تولید و موجود می باشد.

قیمت ساندویچ ساز Sandwich Maker

قیمت ساندویچ ساز پارس خزر که مدل یک محصول ساده و در عین ‌حال بسیار کاربردی است بسیار مناسب است. از مشخصات فنی ساندویچ ساز می‌توان به سیستم قطع کن خودکار، قابلیت قرار گرفتن به شکل عمودی، دارای دو مدل سینی پخت و نمایشگر LED اشاره کرد. توان برق مصرفی این ساندویچ ساز 850 وات است. به‌طور کلی، ساندویچ ساز ‌ها برای درست کردن انواع غذا‌‌های نونی که به ‌صورت غذا با ساندویچ ساز Sandwich Maker درست می‌شوند، ساخته ‌شده‌اند.