سفره


سفره

سفره (Tablecloth)

سفره(Tablecloth) آشپزخانه، از لوازم کاربردی آشپزخانه و زیراندازی از جنس پارچه یا پلیمر است که آن را در هنگام صرف غذا بر روی زمین، فرش یا میز پهن می‌کنند تا لوازم غذاخوری و آشپزخانه ای مانند قاشق، چنگال، کارد و بشقاب بر روی سطی بهداشتی قرار گیرد و اگر چیزی از غذا ریخت، فرش یا میز را کثیف نکند. جنس سفره (Tablecloth) را چنان انتخاب می کنند که پس از صرف غذا بتوان آن را تمیز کرد و برای وعدۀ بعدی دوباره استفاده کرد. به علاوه، سفره (Tablecloth)، جنبۀ زیباسازی نیز دارد. از لوازم کاربردی آشپزخانه نوعی از سفره آشپزخانه است که برای میز استفاده می شود رومیزی نام دارد.
سفرههمچنین در ایران با محلی که در آن به صورت سنتی و روی زمین خورده می شود گفته می شود که معادل آن در افغانستان و آسیای میانه دسترخوان است.

معنی سفره (The Meaning of Tablecloth)

ادیم، بساط، خوان، سماط، نطع
سفرهآرایی غذا (Food Floral)

سفره آرایی میز شام (Dinner Tablecloth Floral)

قبل از هر کاری باید به تمیز کردن محوطه آشپزخانه (Kitchen) و میز شام خود بپردازید. لذت بردن از یک وعده غذایی به احساس رضایت از محیط اطراف شما بستگی دارد. اگر از موهبت خوردن غذا در فضای باز برخوردار هستید پس مطمئن باشید که میز غذای شما در بهترین شرایط جوی قرار دارد و محوطه اطراف عاری از هرگونه زباله است. می توانید از دیگر لوازم کاربردی آشپزخانه (Kitchen) مانند چراغ های تزیینی، شمع و ... برای جلوه بخشیدن به چیدمان محل غذاخوری استفاده کنید.

سفره میز شام

قبل از پهن کردن سفره اصلی، بهتر است میز خود را با یک سفره ضخیم پنبه ای که از لوازم کاربردی آشپزخانه (Kitchen) ها می باشد بپوشانید. این کار باعث می شود ظروف روی میزتان حرکت نکنند و مانع از ایجاد سر و صدا در هنگام برداشتن یا قرار دادن ظروف می شود. در ضمن از یک رو میزی آشپزخانه (Kitchen) متناسب با ابعاد و شکل میز استفاده کنید و مطمئن شوید تمام گوشه ها و بخش های میز را پر می کند.

بشقاب

بشقاب های تخت را اول و بشقاب گرد را روی آن قرار دهید.

قاشق و چنگال

قاشق در سمت راست بشقاب و چنگال در سمت چپ آن است. در ضمن چاقو و قاشق کوچک بالای بشقاب ها نیز برای صرف دسر قرار می گیرد. در ضمن لیوان ها همیشه بالای چاقو قرار داده می شود.

دستمال سفره

دستمال سفره آشپزخانه (Kitchen) را می توانید با طرح ها و رنگ های مختلف انتخاب کنید و با هنر و سلیقه خود به آن ها فرم داده و روی بشقاب گرد قرار دهید. در انتخاب طرح و رنگ آن ها دقت کنید که با میز غذای شما هارمونی داشته باشد و مانع از شلوغ شدن بیش از حد میز شام شود.

چاشنی ها

چاشنیها در آشپزخانه باید در محلی واقع شود که همه به آن دسترسی داشته باشند؛ مثلا یک جا سسی را برای دو تا سه نفر در نظر بگیرید. همچنین توجه داشته باشید که همیشه یک بشقاب کوچک برای دور ریختن استخوان ها و ... غذا های خاصی مثل غذا های دریایی در نظر بگیرید.
نکته : هرگز هیچ یک از مواد غذایی را با بسته بندی سر سفره قرار ندهید این کار زیبایی میز شما را کاملا از بین می برد.

چیدمان سفره (Tablecloth Ordering)

میزی که به شکل زیبا، با رومیزی تمیز و چند شاخه گل تزئین شود و کاردها، چنگال ها و لوازم کاربردی آشپزخانه به طرز صحیحی روی آن چیده شوند، نه فقط اشتهای افرادی را که سر آن سفره یا میز غذا می خورند بر می انگیزد بلکه سبب می شود آنهایی که دور آن میز برای صرف غذا جمع می شوند حداکثر سعی خود را برای رعایت آداب غذا خوردن به کار برند.
چیدن میز سفره غذا فنی است که بهتر است همه خانم ها یا آقایان آن را بدانند.
برای چیدن سفره یا میز ناهار یا شام بهتر است تمام لوازم کاربردی آشپزخانه که برای غذا خوردن هر شخص لازم است روی میز چیده شود، در این بخش آسمونی نکاتی برای چیدمان بهتر برای شما نوشته ایم:
تعداد و طرز چیدن وسایل غذاخوری برای ناهار و شام بستگی به دو چیز دارد:
یکی نوع غذا و دیگری رسمی یا غیر رسمی بودن مجلس.
نکاتی برای چیدمان میز غذاخوری یا سفره غذا
بشقاب، کارد، چنگال و قاشقی که برای هر نفر در دو طرف بشقاب قرار می دهید باید ۲ تا ۵/۲ سانتی متر از لبه میز فاصله داشته باشد.
کارد را در طرف راست بشقاب، طوری قرار دهید که لبه تیز آن رو به بشقاب واقع شود.
قاشق را در همان طرفی که کارد هست و در سمت راست آن بگذارید. چنگال را باید سمت چپ بشقاب گذاشت.
مواقعی که خوردن غذای مورد نظر احتیاج به کارد نداشته باشد، آن را نباید روی میز گذاشت و در این صورت چنگال را باید به طرف راست بشقاب آورد.
در صورتی که چند نوع کارد و چنگال و قاشق مورد احتیاج باشد، باید آنها را به ترتیب استفاده و در هر طرف از سمت به طرف بشقاب چید.
اگر احتیاج باشد که یک یا چند لیوان برای هر نفر روی سفره (Tablecloth) میز گذاشته شود آنها را باید در سمت راست، بالای کارد قرار داد. چنانچه بلندی لیوان ها با هم فرق داشته باشد، بهتر است آنها را به ترتیب بلندی از چپ به راست بچینید. در موقعی که آشامیدنی را در لیوان می ریزید، بیش از سه چهارم آن را پر نکیند تا به آسانی بدون آنکه چیزی روی میز بریزد، بتوانید لیوان را بردارید.
بشقاب کوچک نان یا دسر باید در سمت چپ بشقاب بزرگ و بالای چنگال قرار گیرد و چنانچه به جز غذا ها کره هم روی میز آورده شود، باید از همان بشقاب نان استفاده کرد.
اگر می خواهید برای هر کس کارد کوچکی برای مالیدن کره به نان، جزء وسایل روی سفره (Tablecloth) میز بگذارید، آن را روی بشقاب نان و کره و در کنار آن عمود یا موازی با کارد یا چنگال آن شخص بگذارید. در هر حال دسته کارد را باید به طرفی قرار دهید ک برداشتن آن با دست به آسانی انجام پذیرد.
بشقاب مخصوص سالاد راباید در سمت چپ بشقاب قرار دهید و دستمال سفره (Tablecloth) نیز در سمت چپ قرار می گیرد.
زیبایی تزئین وسط میز غذاخوری آشپزخانه بستگی به سلیقه شما و سایر وسایل و لوازم کاربردی آشپزخانه موجود دارد. در هر حال هیچ یک از تزئینات وسط میز نباید به اندازه ای بلند باشد که افراد دور میز نتوانند یکدیگر را ببینند.
برای میز های رسمی از شمع های سفید و میز های غیر رسمی از شمع هایی با رنگ های شاد استفاد کنید.
اگر از شمعدان و یا شمع سر میز غذاخوری و سفره (Tablecloth) استفاده می کنید، شمع ها باید در فاصله ای بالاتر از گل ها بسوزند تا گلبرگ های گل را نسوزانند. فضایی که این وسایل در وسط میز اشغال می کنند، نباید بیشتر از یک دوم سطح وسط میز باشد؛ زیرا شما برای چیدن ظروف و میهمان شما به فضایی برای قرار دادن دست ها، در وسط میز به فضایی کافی احتیاج دارد.
سعی کنید همیشه روی سفره (Tablecloth) میزی که می چینید گل هم بگذارید، ظرافت خاصی به میز شما می دهد. شما می توانید هر گلی را که می خواهید و دوست دارید انتخاب کنید، اما باید توجه کنید که رنگ های گل ها با هم ترکیب مناسبی را تشکیل دهد. هماهنگی بین رنگ گل ها و رنگ دستمال سرسفره (Tablecloth) ها نیز جلوه بیشتری به میز شام می بخشد، بلندی گل ها را به گونه ای تنظیم کنید تا میهمان هایی که در دو طرف میز قرار گرفته اند بتوانند به راحتی باهم به گفتگو بنشینند.
دستمال سفره (Tablecloth) را به زیبایی و دقت تا بزنید و در بشقاب نان در سمت چپ یا در وسط بشقاب غذاخوری بگذارید. برای تزئین نیز می توانید از حلقه دستمال سفره (Tablecloth) استفاده کنید، در انتخاب رنگ رومیزی ذوق و سلیقه به خرج دهید.
فراموش نکنید که اگر لازم باشد نمک، فلفل و خردل را سر سفره (Tablecloth) میز بگذارید. اما قبل از این که بخواهید چیز شیرینی پذیرایی کنید آنها را از روی میز بردارید.

سفره آرایی ساده (Simple Floral) و سفره آرایی مدرن (Modern Floral)

تزیین میز غذا یکی از هنر های به روز دنیاست که هر کد بانویی به آن علاقه ای خاص دارد ، گاهی شما مشاهده می کنید در منزلی میز غذایی را که خیلی کم روی آن غذا چیده شده است ولی آن چنان رنگ و لعاب میز شما را می گیرد که از خوردن آن غذا بسیار لذت می برید.

آموزش سفره آرایی (How to Do Floral))

هنر شما در آرایش میز و سفره (Tablecloth) غذا های شما بسیار نکته مهمی است و شما باید حتی در ترکیب رنگ های غذا ها روی میز دقت داشته باشید تا به بهترین شکل آن ها را بچینید.
تزئین میز غذای مجلسی و سفره ارایی جدید (New Floral)

کاربرد دستمال سفره (Tablecloth)

پاک کردن دور دهان و دست‌ها در طول غذا است. البته باید توجه داشت که بقیه صورت، آرایش صورت و یا پاک کردن بینی نباید با دستمال سفره (Tablecloth) انجام شود.