رومیزی


رومیزی

رومیزی و رومیزی پارچه ای :

اگر می‌خواهید خانه‌ای زیبا داشته باشید، باید به جزییات آن دقت کنید. جزییاتی مثل رومیزی‌ tablecloth کوچکی که شاید خیلی مهم نباشند اما با تغییر دادن رومیزی‌ می‌توان رنگ و جلایی دیگر به خانه داد. خرید رومیزی زیبا و مناسب همیشه یک دغدغه بوده آن هم با بودجه‌ای اندک، نه هزینه‌ای گزاف اگر قصد خرید رومیزی مناسبی را دارید سری هم به سایت های اینترنتی بزنید.

انواع رومیزی‌ tablecloth :

رومیزی‌ ترمه .
رومیزیترمه سرمه دوزی.
رومیزیفانتزی
رومیزی‌ قلاب بافی .
رومیزی‌ نمدی .
رومیزی‌ پارچه ای .
رومیزی‌ کریستال .
رومیزی‌ بافتنی .
رومیزی‌ سرمه دوزی .

رومیزی‌ فانتزی :

این مدل رومیزی‌ فانتزی کتانی برای میزهای مستطیل که طول زیادی دارند، مناسب هستند. حتی اگر روی میز ناهارخوری ‌تان شیشه گذاشتید، برای اینکه از سادگی در بیاید، می‌توانید از این مدل رومیزی ناهارخوری ‌ tablecloth استفاده کنید که رومیزی ناهارخوری‌ طرح‌های مختلف گل، میوه، غذا و... دارند.

جدیدترین رومیزی ‌:

رومیزی‌ tablecloth که قابل شستشو با ماشین لباسشویی هستند اما خشکشویی، رومیزی‌ را خراب می‌کند.
رومیزی‌ نباید با سفیدکننده‌ شستشو شود چون به طرح رومیزی‌ صدمه می‌زند.
رومیزی‌ را نباید برای مدت طولانی تا بزنید.
رومیزی‌ قابل اتو کردن با دمای بالا هستند.

رومیزی‌ نرم :

این رومیزی tablecloth صددرصد از کتان تهیه شده، رومیزی‌ بسیار نرم است و بافت مکعبی دارد که همراه با طرح گل‌های رومیزی‌ به رومیزی‌ درخشندگی می‌دهد و رومیزی‌ می‌تواند به هر میزی جلوه دهد.

جدیدترین رومیزی ‌:

رومیزی‌ tablecloth قابل شستشو با ماشین لباسشویی است.
رومیزی‌ اندازه‌های مختلفی دارد.
رومیزی‌ به هیچ‌وجه نباید با لباس‌هایی که رنگ می‌دهد، شسته شود.

رومیزی‌ رنگین‌کمانی :

رنگ‌های شاد و بسیار متنوع رومیزی‌ tablecloth می‌تواند هم به میز شما جلوه دیگری می دهد، و نیز رومیزی‌ به کل خانه رنگ دیگری می دهد. این رومیزی‌ که در اصل سوئدی هستند، این روزها در بسیاری نقاط تولید و عرضه می‌شوند فقط ممکن است کمی اندازه‌ رومیزی‌ فرق داشته باشد.

جدیدترین رومیزی ‌:

رومیزی‌ tablecloth بهتر است با آب سرد شسته شوند تا رنگ ندهند.

رومیزی درختی :

این رومیزی‌ گود که از پوسته درختان ساخته می‌شوند، برای خانه کسانی که مبلمان فانتزی و ساده دارند، بسیار مناسب هستند. به‌خصوص اینکه رومیزی tablecloth در رنگ‌های متنوعی تولید شده‌اند.

جدیدترین رومیزی :

برای تمیزکردن رومیزی باید از پارچه مرطوب استفاده کنید و بهتر است رومیزی tablecloth زودبه‌زود تمیز و گردگیری‌ شود.

رومیزی هندی :

رنگ‌های شاد و پرزرق و برق این رومیزی‌ دستی که طرح این رومیزی tablecloth مخصوص کشور هندوستان است، می‌تواند به مبلمان جلوه خاصی بدهد. به این رومیزی‌، رومیزی‌ ( ساری ) هم می‌گویند چون رومیزی شبیه ساری‌ هایی هستند که هندی‌ها می ‌پوشند.

جدیدترین رومیزی :

جنس رومیزی tablecloth از کتان و ویسکوز است.
رومیزیحتما باید خشکشویی شوند.

رومیزی درخشان :

رنگ‌های رومیزی tablecloth بسیار درخشان و شاد است و طرح‌های شلوغی که رومیزی دارند، رومیزی را به رومیزی خاصی تبدیل می‌کند. جنس رومیزی صددرصد کتان است و بیشتر رومیزی دولایه هستند که رومیزی را به رومیزی‌ مقاوم تبدیل می‌کند.

جدیدترین رومیزی :

می‌توانید در ماشین لباسشویی و با آب سرد رومیزی tablecloth را بشویید.
نباید سفیدکننده روی این رومیزی بریزید.
موقع خشک ‌کردن رومیزی کاملا صافشان کنید.
این رومیزی‌ را اتوی داغ بزنید.

رومیزی تکه دوزی با نمد‎ :

با تکه دوزی های ساده روی نمد (فوتر) کارهای جالبی می توان انجام داد و یک رومیزی شیک ساخت. رومیزی tablecloth ، پادری ، زیر لیوانی و زیر بشقابی و … موارد استفاده این کار زیبا و ابتکاری هستند.

رومیزی نوری :

برای داشتن یک رومیزی شیک دیگر فبیرهای نوری در کنار الیاف دیگر مانند کتان ، لینن و ویسکوز به هم بافته شده و پارچه DreamLux را به وجود آورده‌اند. برای روشن کردن این پارچه و داشتن رومیزی پارچه ای باید از انرژی LED استفاده کرد و این کار را می‌توان هم با اتصال دوشاخه به پریز برق و هم با استفاده از باتری انجام داد. با استفاده از چنین پارچه‌ های رومیزی ، فضای خانه شما تبدیل به فضایی جادویی می‌شود و مهمانان شما جادو می‌شوند . فقط هنگام استفاده از این رومیزی‌ tablecloth برای ایجاد تاثیر مورد نظر فضا را به قدر کافی تاریک کنید تا این رومیزی‌ تاثیر جادویی خود را در اتاق به وجود آورند. شمع‌ها را فراموش کنید، این پارچه‌ها وظایف رومیزی‌ را به خوبی انجام می‌دهند. DreamLux نام پارچه‌ای است که توسط شرکت Il Filo dei Sogni طراحی شده است و نور واقعی از آن ساطع می‌شود . DreamLux یک محصول ساکن و کاملا بی‌خطر است. اگرچه از آن نور ساطع می‌شود اما چون LEDها سرد هستند هیچ‌ گاه پارچه رومیزی‌ گرم و داغ نمی‌شود و همین ‌طور از ولتاژ بسیار پایینی استفاده می‌کند. این پارچه‌ رومیزی‌ tablecloth در رنگ‌های نوری مختلفی مانند سفید یخچالی ، قرمز ، زرد طلایی ، سبز و آبی آسمانی تولید می‌شوند و شما می‌توانید براساس طراحی فضای خانه‌یتان از آن‌ رومیزی‌ استفاده کنید.

آموزش دوخت رومیزی تکه دوزی :

مواد لازم رومیزی tablecloth :
19 عدد 6 ضلعی مقوایی .
19 عدد 6 ضلعی پارچه ای که یک سانت از هر طرف بزرگتر از 6 ضلعی های مقوایی باشد .
6 ضلعی های موقایی را در مرکز 6 ضلعی های پارچه ای قرار دهید و یک سانت اضافه آن را داخل گذاشته و کوک بزنید .
سپس 6 ضلعی ها را به صورت یک 6 ضلعی بزرگتر قرار دهید و به یکدیگر بدوزید .

آموزش دوخت سنتی برای حاشیه کوسن و رومیزی tablecloth :

کوسنو رومیزی ، برای این نوع دوخت رومیزی‌ به خاطر ظریف کاری و دقتی که باید در ان رعایت شود بهتر است از پارچه زنبوری یا از پارچه های بافت دار و یا طرح گونی برای رومیزی‌ استفاده شود . نخ مورد استفاده در این نوع دوخت رومیزی‌ می تواند از کاموا های خیلی نازک ، نخ امامه یا نخ کوبلن دوزی استفاده شود.
در صورتی که می خواهید روی پارچه های معمولی کار کنید ابتدا تور مربعی شکل را روی پارچه رومیزی‌ tablecloth قرار دهید و در کارگاه خیاطی بگذارید تا تکان نخورد . سپس شروع به دوختن کنید و در پایان دور را جدا کنید.
در این مرحله از دوخت رومیزی‌ به صورت اریب و به طرف بالا حرکت می کنیم . ما در اینجا هفت خانه به طرف بالا و هشت خانه به طرفین حرکت کردیم .
یک نخ پر رنگ تر انتخاب می کنیم و از دو خانه قبل تر از جایی که نخ اولیه هست شروع می کنیم. وقتی به قسمت اریب رومیزی‌ tablecloth رسیدیم این بار شش خانه به طرف بابا و شش خانه به طرفین می رویم.
در این مرحله از رومیزی‌ پنج خانه به طرف بالا و چهار خانه به طرفین می رویم و به همین شیوه تا آخر ادامه می دهیم.
از این نوع دوخت زیبا رومیزی‌ می توان برای مانتو و کوسن و رومیزی tablecloth و … استفاده کرد.