دستگیره


دستگیره

دستگیره

دستگیرهو دستگیره کمد جزء یکی از منسوجات آشپزخانه است که برای تزئین دستگیره های کابینت، یخچال، گاز و همچنین برای حمل ظروف داغ مورد استفاده قرار می گیرد.
دستگیرهپارچه ای و دستگیره آشپزخانه یکی از ابزار مهم در خانه و آشپزخانه است که یکی از ملزومات مهم بودن در هر خانه ای است که باعث راحتی کارها در آشپزخانه شما میباشد.
امروزه با ساخت لوازم مختلفی که در آشپزخانه ها وجود دارد امر آشپزی بسیار آسان و راحت شده است.لوازم کاربردی آشپزخانه(Kitchen Useful Accessories) می تواند برقی و یا غیر برقی باشد.این لوازم کاربردی آشپزخانه (Kitchen Useful Accessories) می تواند به کمک شما در طبخ آسان غذا بیایید.
لوازم کاربردی آشپزخانه(Kitchen Useful Accessories) شاید جزء ضروری ترین موارد در آشپز خانه نباشد ولی می تواند کار شما را در آشپزخانه راحتر کند. لوازم کاربردیی مانند ست دستگیره و دمکنی و دیگر وسایل مانند پوست کن میوه ها و یا آبمیوه گیر های دستی برای تهیه انواع ژله و تزیین شیرینی ها و همچنین تهیه آب میوه می تواند مفید باشد.
علاوه بر مواردی که مطرح شد وجود لوازم کاربردی آشپزخانه (Kitchen Useful Accessories) میتواند حس خوبی را به بانوان که مدت زمان زیادی را در آشپز خانه سپری می کنند منتقل کند و در عملکرد آنها برای تهیه و پخت یک خوراک خوش طمع و به اصطلاح خوش مزه نقش کلیدی بازی کند
سرویس دستگیره پارچه ای (Handkerchief) آشپز خانه،پیش بند آشپز خانه،دم کنی آشپزخانه ، دستگیره آشپز خانه ، دستگیره فر زیرانداز مسافرتی، دستگیره تنظیف و ظرف خشک کن میباشد که در طرح های مختلف سنتی و معمولی و با بهترین پارچه ها برای دستگیره تهیه و به بازار عرضه میشود

دستگیره سیلیکونی

واسه خانومای کدبانوی خونه دار یه سورپرایز ویژه داریم دیگه نگران سوختن دستاتون موقع استفاده از دستگیره های پارچه ای نباشین ،امروز ایران سنتر واسه همیشه این مشکلتونو حل کرده ،دستگیره های سیلیکونی با کیفیت و انعطاف پذیری بالا کاملا در برابر حرارت مقاوم بوده و از سوختن دستاتون در برابر حرارت قابلمه جلوگیری میکنه و نکته مهم تر اینکه قابل شستشو نیز هست ،این دستگیره ها در مدل ها و رنگبندی جذاب و با طرح فانتزی سوسمارکارتونی با تخفیف ویژه ایران سنتر در اختیار شما قرار گرفته است.
دستگیره(Handkerchief) سیلیکونی ترک یکی از محصولات کشور ترکیه است که بسیار مناسب برای دستگیره (Handkerchief) شیرینی پزی ، کیک پزی و ... میباشد ، هنگامی که قالب کیک یا نان داخل فر قرار میگرد امکان برداشتن آنها با دست بدون دستگیره (Handkerchief) محافظ نیست ! خاصیت جالب سیلیکون موجود در دستگیره (Handkerchief) سیلیکونی ترک این است که در برابر گرما مقاوم است و دست شما هنگام برداشتن اشیای داغ نخواهد سوخت ، دستگیره (Handkerchief) سیلیکونی ترک یکی از لوازم کاربردی آشپز خانه است

ست دستگیره (Handkerchief) آشپز خانه

• 2 عدد دستگیره (Handkerchief) آشپزخانه
• جنس صد در صد کتان
• طراحی زیبا
• شستشو با آب زیر 40 درجه
• انتخاب مدل لوازم کاربردی از جمله دستگیره (Handkerchief) برای آشپزخانه شیک و زیبا برای همه خانم های باسلیقه خصوصا نوعروس ها از اهمیت خاصی برخوردار است و اغلب ترجیح می دهند زیباترین سرویس آشپز خانه را تهیه و مورد استفاده قرار دهند.

مدل سرویس آشپزخانه جدید و شیک :

مجموعه ایی ازانواع مدل سرویس آشپز خانه زیبا و جدید را پیش رو دارید که هر یک از این مدل های زیبا می توانند انتخاب مناسبی برای آشپزخانه شما باشند و همچنین برای دوخت دستگیره (Handkerchief) و سرویس آشپز خانه از این مدل های زیبا و جالب الگوبرداری نمایید. نمونه هایی از ست سرویس آشپز خانه که شامل دمکنی، پیش بند، دستکش و دستگیره (Handkerchief) می باشد را با طرح ها و رنگ های مختلف را نشان می دهد که هر یک بهترین انتخاب برای تازه عروسان و خانم های با سلیقه محسوب می گردند.

مدل پیش بند و دستگیره آشپزخانه (Kitchen Napkin)

پیش بندو دستگیره (Handkerchief) آشپز خانه یکی از اجرا مهم و کاربردی سرویس آشپزخانه است که اغلب می توان یک یا دو پیش بند شیک و زیبا در آشپز خانه کدبانوهای ایرانی مشاهده نمود. انتخاب مدل و طرح پیش بند دلخواه است و افراد با سلایق مختلف سعی دارند بهترین و زیباترین مدل را انتخاب و سپس اقدام به تهیه و یا دوخت پیش بند نمایند.

دستکش آشپزخانه :

دستکش های مخصوص آشپزی نیز دارای کاربرد های بسیاری در خانه می باشند و اغلب ست دستگیره (Handkerchief) با مدل سرویس آشپز خانه انتخاب می شوند. با این حال می توان دستکش های مخصوص آشپز خانه را نیز در طرح ها و رنگ های مختلف تهیه نمود.

ست لوازم کاربردی آشپزخانه (Kitchen Useful Accessories)

آشپز خانه منزل عموما مرکز توجه همه به ویزه بانوان است . داشتن یک آشپز خانه زیبا مدنظر همه خانم هاست . یکی از لوازمی که بسیار به چشم می آید و باعث چشم نواز شدن بیشتر خانه می شود سرویس پارچه ای و دستگیره (Handkerchief) است. انتخاب یک سرویس دستگیره (Handkerchief) که دارای رنگ و طرح متحد الشکل است باعث می شود آشپز خانه شما زیباتر و مرتب تر به نظر برسد . این موضوع مخصوصا برای عروس خانم هایی که در حال تهیه ست خانه عروس هستند بسیار با اهمیت است .
دستگیره آشپزخانهعروس شامل 22 تکه است . این ست پارچه ای شامل 3 عدد دستگیره و دمکنی کشدار ، 2 عدد دستگیره کوچک،4 عدد دستمال سفره ، 1 عدد پیشبند ضد آب ، 1 عدد روقوری ، 1 عدد حوله ، 3 عدد کیسه سبزی ( سه سایز کوچک ، متوسط ، بزرگ ) ، 2 عدد دستگیره آشپزخانه بافتنی یخچال ، 1 عدد سبد نان ، 2 عدد زیر بشقابی است .

آموزش دوخت دستگیره های فانتزی

ابتدا اندازه های دستگیره را مشخص می کنیم که ما در اینجا پانزده در هفده گرفته ایم به خاطر داشته باشید که حدود یک سانت از پارچه زمان کار با هویه خارج می شود.این اندازه از پارچه پاناما یکی و از پارچه ی ساتن کرم دوتا برای دو طرف کار نیاز داریم .شابلون میوه ای را انتخاب کرده و روی ساتن رنگی قرار داده دور آن را هویه می کنیم لطرح شابلونی خارج شده را روی پارچه ی ساتن قرار می دهیم وداخل طرح شابلونی را با استفاده از هویه در می آوریم.ابر ما حدود یک سانت ونیم از هر طرف باید کوچک تر از دستگیره ی ما باشد .روی ابر پارچه ی پاناما و روی پارچه ی پاناما ساتنی را که روی آن هویه کاری کرده ایم قرارداده وزیر ابر یکی دیگر از ساتن ها را قرار میدهیم ودور آن را باهر شابلونی که دوست داشتیم هویه میکنیم که در اینجا نمونه ای از آن را میبینید.

لوازم کاربردی آشپزخانه (Kitchen Useful Accessories)

اگر قرار باشد لیستی از لوازم و وسایل دکوراسیونی و کاربردی که در فضای خانه مورد استفاده قرار می‌گیرند‌، تهیه کنیم، به طور قطع پارچه به طور مستقیم یا غیر‌مستقیم نقش مهمی ‌در این لیست ایفا می‌کند‌. واقعیت این است که در فضای خانه برای دوخت پرده‌، دستگیره‌، رومیزی، دم‌کنی‌، پیش‌بند و‌... هیچ جنس دیگری را نمی‌توان جایگزین کرد‌.ولی یادمان باشد به لحاظ اصول دکوراسیونی اینطور نیست که ما هر پارچه‌ای با هر جنس و رنگ و طرحی را‌ پیدا کردیم می‌توانیم در آشپز خانه استفاده کنیم‌. انتخاب پارچه برای محیط آشپز خانه هم مانند دیگر فضاهای خانه اصولی دارد‌؛ به خصوص اگر وسعت کاربرد آن مانند پرده زیاد باشد‌.

رنگ باید خوراکی باشد‌!

انتخاب رنگ در بعضی از فضاهای خانه بیشتر سلیقه‌ای است وفقط در‌صدی به کارایی آن محیط بستگی دارد در حالی که در بعضی دیگر دست شما بسته‌تر است و هر رنگی را که صرفا دوست دارید‌، نمی‌توانید در دکوراسیون آن محیط استفاده کنید‌.کارشناسان دکوراسیونی معتقدند که در آشپز خانه باید از رنگ‌های خوراکی‌ها‌ی خام استفاده کرد تا با تعریف آن فضا هم خوانی داشته باشد‌. میوه‌ها و سبزی‌ها بهترین مرجع رنگی هستند. به این ترتیب رنگ‌های زرد، قرمز، نارنجی، سبز و حتی بنفش مناسب‌ترین انتخاب‌های رنگی برای این فضا محسوب می‌شوند. این رنگ‌ها هم شاد هستند هم اشتها بر‌انگیز‌.

طرح‌های آشپز خانه‌ای

برای آشپز خانه هم مثل هر فضای دیگری از خانه، پارچه‌ای با طرح و نقش مناسب باید تهیه کرد. بعضی پارچه‌ها انگار فقط مربوط به بعضی فضا‌ها‌ی خاص هستند شاید هم این طور برایمان تعریف شده است ولی به هر حال این تصور وجود دارد‌ و از این امر مستثنا نیست برای اینکه این موضوع را بیشتر حس کنید‌، چشمان‌تان را چند لحظه ببندید و یک آشپز خانه زیبا را با پرده طرح‌دار و میز غذاخوری و صندلی چوبی تشک دار تصور کنید‌. بعد از یک دقیقه چشمان‌تان را باز کنید مطمئنا نقش پارچه‌ای که در خیال دیده‌اید گلدار یا پی‌چازی بوده است‌.واقعیت امر هم همین است، وقتی قرار است پارچه‌ای طرح‌دار برای آشپز خانه انتخاب کنیم ناخودآگاه همیشه سراغ پارچه‌های چهار‌خانه‌، گلدار ریز یا پارچه‌هايی با نقش میوه و سبد گل می‌رویم‌. به این نقش‌ها این روزها راه‌راه هم اضافه شده است‌.

مرغوب و با دوام

شما باید خیال‌تان راحت باشد که می‌توانید لوازم پارچه‌ای این محیط را در صورت لزوم با آب داغ هم بشویید و نقش و رنگ پارچه تکان هم نخورد‌. در ضمن پارچه‌های انتخابی برای لوازم آشپز خانه باید درصدی نخ کتان داشته باشند چون هم لطیف‌تر هستند هم آب بیشتری را جذب می‌کنند پس صرفا به خاطر اینکه پارچه‌تان با چند بار شست‌وشو از قیافه نیفتد‌، سراغ پارچه‌های مواد نروید که در این محیط اصلا به کارتان نمی‌آیند‌.

تکرار رنگ و طرح

قرار نیست همه لوازم پارچه‌ای و غیر‌پارچه‌ای را با همان طرح و رنگ تهیه کنید‌. دو یا سه رنگ و طرح هماهنگ انتخاب کنید و در هر کدام از وسیله‌ها از یکی از آنها استفاده کنید‌.