ترازوی آشپزخانه


ترازوی آشپزخانه

ترازو

به وسیله ای که برای اندازه‌گیری جرم اجسام استفاده می شود ترازو می گویند. ترازوهای سنتی معمولاً از دو کفه و یک عقربه به نام شاهین تشکیل شده بودند.
برای اندازه‌گیری جرم از وزنه‌هایی که بر اساس یکاهای جرم اعم از مثقال و گرم و پوند و ... ساخته می‌شوند استفاده می‌گردد.
ترازو وسیله ای برای تعیین وزن اجسام می باشد که از زمان های قدیم نیاز انسان ها در مصارف گوناگون بوده است، در مواردی نیز ترازو علاوه بر وزن کلی اجسام ، وزن ترکیبی اجسام را نیز اندازه گیری میکند.
ترازو یکی از قدیمی ترین و کاربردی ترین ابزار جهت اندازه گیری می باشد ، وگذشته ی صنعت ترازو تقریبا به 5000 سال قبل از میلاد باز می گردد، با توجه به مقبره های فراعونه ی مصر دیده می شود که نقاشی ترازو بروی مقبره ها حکاکی شده است ، همچنین در زمان عهد عتیق به ترازو نیز اشاره های کوچکی گردیده است .
در زبان عربی واژه ی ترازو ، میزان نام دارد که در قران کریم نیز ترازو با نام میزان به عنوان بر پا دارنده ی عدل و وسیله ای جهت سنجش معرفی شده است . جالب است بدانید ترازو در گذشته کاربرد دیگری نیز داشته است که جهت اندازه گیری زمان نیز به کار می رفت .
در ریاضیات نیز از ترازو برای بدست آوردن نسبت مستقیم و معکوس استفاده می گردد . در حال حاضر ترارو در مدل های بسیار متنوع در حال تولید می باشد ، ترازو سالهای زیادیست که از مدل ترازوی قپانی ، ترازوی عقربه ای به ترازوی دیجیتالی تغییر یافته است.
ترازوی دیجیتال نسبت به ترازو عقربه ای بسیار حساس تر و دقیق تر می باشد.
ترازو ها در انواع مدل های ترازو آزمایشگاهی ، ترازو صنعتی ، ترازو فروشگاهی در حال تولید می باشند که این مدل های ترازو نیز خود به گروه های دیگری تقسیم می گردد.
ترازو متشکل از قطعاتی ست که با هماهنگ و تنظیم شدن به صورت همزمان و وابسته به یکدیگر عمل اندازه گیری را به نتیجه می رسانند .
ساده ترین نوع ترازوها از یک شاهین و دو پله (کفه ) تشکیل می شوند.
برای استفاده از این ترازو ها جسم را برای وزن کردن در یک پله و وزنه ها را در پلة دیگر قرار می دهند تا شاهین به حالت تعادل درآید و وزن جسم معلوم گردد. اساس کار این ترازوها بر قوانین اهرم می باشد.
به مرور زمان انواع ترازو، بر اساس نوع کاربرد آنها ساخته شد، بعضی از آنها عبارت اند از: قَپان ، ترازوی آبی ، و ترازوهای ترکیبی مانند ترازوی حکمت .
این ترازوها پیچیده تر از انواع معمولی ترازوها بودند و دارای پله های بیشتری بودند که تعداد پله های آن در پیشرفته ترین نوع آنها به پنج پله می رسید ، اندازه گیری وزن اجسام در ترازوهای معمولی با معلق ماندن پله ها در هوا صورت می گرفت ، اما در ترازوی آبی ، جسم موردنظر در آب غوطه ور می شد و بر اساس «اصل ارشمیدس »، وزن مخصوص آن به دست می آمد.
در ترازوهای ترکیبی ، وزن کردن هم در آب و هم در هوا انجام پذیر بود.
قپان نیز، برخلاف ترازوهای دیگر، فقط دارای یک پله بود.
با توجه به نیاز افراد به ترازو های مختلف انواع ترازو اعم از ترازو آشپزخانه , ترازو آزمایشگاهی ,ترازو اندازه گیری جرم انسان و یا جرم اجسام , ترازوی فروشگاهی , باسکول و غیره ساخته شده است.
قابل توجه است که ترازو وسیله‌ای است که جرم اجسام را اندازه‌گیری می‌کند نه وزن آن‌ها. وزن اجسام را با نیروسنج اندازه می‌گیرند. البته خیلی از افراد به اشتباه تصور می‌کنند که ترازو وزن را اندازه می‌گیرد ولی این طور نیست ترازو جرم را اندازه می‌گیرد .

باسکول

باسکول در حقیقت ترازوی دیجیتال با ابعاد بزرگ تر است و جهت توزین مواد سنگین و حجیم مورد استفاده قرار می گیرد.
در گذشته از باسکول با حالت قپونی برای وزن کردن مواد سنگین وزن استفاده می نمودند امروزه از باسکول دیجیتالی برای وزن کردن استفاده می شود.
باسکول ها به دلیل اینکه وزن مواد حجیم و بزرگ را اندازه گیری می کنند باید دارای بدنه ی مقاوم بوده و پایه های توزین و کفه نیز از مقاومت خوبی برخوردار باشند تا بتوانند علاوه بر وزن مشخص شده مقداری بیشتر از حد مجاز برای تحمل بار اضافی را داشته باشند .
باسکول سیستمی الکترونیکی است که از نمایشگر و بدنه و نیز لودسل طراحی گردیده است و اطلاعات توزین پس از قرار گرفتن کالا بر روی کفه به نمایشگر انتقال می یابد ، باسکول بهترین وسیله ی اندازه گیری وزن برای مواد سنگین است .
امتیاز بهترین باسکول را می توان به باسکول پند و باسکول محک اختصاص داد که دارای بدنه ی مقاوم هستند و در مدل های گوناگون باسکول فروشگاهی ، باسکول صنعتی ، باسکول آویز ، باسکول جاده ای در حال تولید می باشند .

ترازوی آشپزخانه Kitchen scale

یکی از انواع ترازو ها ترازوی آشپزخانه Kitchen scale می باشد که برای اندازه گیری وزن مواد غذایی به کار برده می شود.
استفاده از بهترین مارک ترازوی آشپزخانه مانند ترازوی دیجیتال آشپزخانه پارس خزر یا ترازوی آشپزخانه تفال به هر فرد آشپزی که توانایی خرید بهترین ترازوی آشپزخانه را دارا باشد توصیه می شود.
انواع مختلف ترازوی آشپزخانه ارزان قیمت و گران قیمت با انواع برند های متفاوت مانند ترازوی آشپزخانه تفال , ترازوی آشپزخانه پارس خزر و غیره در بازار موجود می باشد.
شما بسته به نوع سلیقه و هزینه ای که میخواهید برای خرید ترازوی آشپزخانه Kitchen scale خود بنمایید می توانید با اندکی تحقیق بهترین ترازوی آشپزخانه Kitchen scale را تهیه نمایید.

معرفی ترازوی دیجیتال آشپزخانه پارس خزر

ترازوی دیجیتال آشپزخانه پارس خزر مدل 5000P یکی از انواع کم حجم ترین و کاربردی ترین ترازوی آشپزخانه می باشد.
ترازوی آشپزخانهپارس خزر کمک می کند مواد غذایی مختلف را به راحتی و با دقت بالا اندازه گیری شود.
جنس بدنه و کاسه این نوع ترازوی آشپزخانه Kitchen scale از پلاستیک و با وزن سبک ساخته شده است و هنگام نگهداری می توانید پایه ترازوی آشپزخانه Kitchen scale را درون کاسه جاسازی کنید تا فضای کمتری اشغال شود.
منبع تغذیه این ترازوی آشپزخانه دو عدد باتری قلمی است که همراه با آن ارائه شده و جهت صرفه جویی در مصرف باتری این نوع ترازوی آشپزخانه پارس خزر مجهز به سیستم خاموشی خودکار می باشد که در صورت عدم استفاده از ترازوی آشپزخانه به مدت یک دقیقه، ترازوی آشپزخانه به صورت خودکار خاموش خواهد شد.
ترازو دیجیتال آشپزخانه پارس خزر مدل 5000 دارای صفحه نمایشگر ال سی دی برای نمایش وزن مواد می باشد.
با استفاده از 2 دکمه تعبیه شده در اطراف صفحه نمایش می توانید ترازوی آشپزخانه را روشن و خاموش کرده و تنظیمات لازم را انجام دهید.
حداکثر وزن قابل اندازه گیری با این مدل ترازوی آشپزخانه پارس خزر 5 کیلوگرم بوده و دقت اندازه گیری این ترازوی آشپزخانه یک گرم می باشد.
ترازوی آشپزخانهپارس خزر قابلیت اندازه گیری با دو واحد گرم و اونس را دارد که با فشردن دکمه mode قابل تبدیل هستند. جهت وزن کردن مواد غذایی به صورت پشت سر هم و بدون نیاز به برداشتن مواد داخل کاسه ترازوی آشپزخانه می توانید دکمه On/Tare را فشار دهید تا وزن نشان داده شده بر روی صفحه ال سی دی صفر شود، سپس ماده غذایی بعدی را اضافه نموده تا وزن آن اندازه گیری شود.
قیمت ترازوی آشپزخانه پارس خزر با توجه به امکاناتی که برای آن در نظر گرفته شده است نسبت به نمونه های خارجی ترازوی آشپزخانه Kitchen scale مناسب می باشد.

معرفی ترازوی آشپزخانه تفال

ترازوی آشپزخانهدیجیتالی تفال مدل اواسیس با طراحی سبک و زیبا باعث افزایش زیبایی فضای آشپزخانه شما می باشد.
با استفاده از گیره ای که در پشت ترازوی آشپزخانه تفال تعبیه شده است می توان به راحتی این ترازوی آشپزخانه را به دیوار آشپزخانه آویزان کرد.
با استفاده ترازوی آشپزخانه تفال که مجهز به سیستم دیجیتال می باشد، می توان مواد غذایی را حتی با دقت 1 گرم اندازه گیری کرد.
ترازوی آشپزخانهتفال نیز توسط دو باطری قلمی تغذیه می شود و در صورتی که به مدت 3 دقیقه از ترازوی آشپزخانه استفاده نشود ، باعث می شود که ترازوی آشپزخانه Kitchen scale بطور خودکار خاموش گردد که این قابلیت مانع از هدر رفت انرژی می گردد.

معرفی ترازوی آشپزخانه دیجیتال SF-400

ترازوی آشپزخانهدیجیتال SF-400 با دقت یک گرم تا هفت کیلوگرم ترازوی آشپزخانه بسیار زیبا می باشد که ساخت کشور آلمان است
این ترازوی آشپزخانه Kitchen scale به رنگ کروم براق با صفحه شیشه ای شفاف به ابعاد14*14 سانتیمتر می باشد.
این نوع ترازوی آشپزخانه Kitchen scale دارای نمایشگر LCD خوانا است و اندازه ارقام این ترازوی آشپزخانه 16 میلی متر می باشد.
همچنین این ترازوی آشپزخانه Kitchen scale با توجه به صفحه ضد لکی که داراست برای تمیزی بسیار آسان است که همین مورد مزیتی است که خریداران می توانند برای انتخاب بهترین ترازوی آشپزخانه Kitchen scale مد نظر قرار دهند.
این ترازوی آشپزخانه Kitchen scale سیستم تبدیل واحد ها و استندبای اتوماتیک دارد. ظرفیت این ترازوی آشپزخانه 7 کیلوگرم و دقت این ترازوی آشپزخانه 1 گرم می باشد. این ترازوی آشپزخانه دارای امکانات تغییر واحد اندازه گیری و صفر شدن اتوماتیک و خاموش شدن اتوماتیک و غیره نیز می باشد.
ترازوی آشپزخانهدیجیتال SF-400 بهترین هدیه به خانم های خانه دار و آشپزهای حرفه ای می باشد.
امیدواریم این مطلب کمک لازم را در انتخاب ترازوی آشپزخانه ارزان با کیفیت بالا و بهترین مارک ترازوی آشپزخانه را به شما کرده باشد.

کلمات کلیدی مرتبط : 

ترازوی آشپزخانه چیست ؟ - کاربردی ترازوی آشپزخانه - ترازوی آشپزخانه فلر - ترازوی آشپزخانه پارس خزر - بهترین مارک ترازوی آشپزخانه - بهترین مارک ترازوی دیجیتال آشپزخانه - ترازوی آشپزخانه ارزان - ترازوی آشپزخانه تفال -