قاشق و چنگال


قاشق و چنگال

درباره قاشق و چنگال Spoon and fork های امروزی

با افزایش بهای نقره و فلزات گرانبها و همچنین عمومیت یافتن استفاده از کارد و چنگال در بین مردم، دیگر از فلزات گرانبها برای ساخت قاشق و چنگال Spoon and fork و کارد استفاده نمی شود. این روزها سرویس قاشق و چنگال Spoon and forkرا بیشتر از استیل (فولاد ضدزنگ) می سازند. البته برای قوی تر کردن استیل و آسان تر کردن روند ایجاد آن عناصری مانند وانادیوم و تیتانیوم به آن اضافه می شود و برای جلوگیری از زنگ زدن، نیکل و کروم به استیل اضافه می شود. قاشق و چنگالهای امروزی مقاوم تر و دارای طراحی های متنوعی هستند.
در حال حاضر در بازار این کالا برندهای گوناگونی وجود دارند .برندهایی نظیر بوگاتی، سولایتر، وی ام اف، زولینگن، نیولایف و... که قیمتی گران دارند و در مقابل برندهای ایرانی استیل پاشا، زرناب، ناب استیل، استیل ایران و... که قیمت ارزان تری دارند.
شنیده ها حاکی از این است که در حال حاضر چین بخش بزرگی از بازار سرویس قاشق و چنگال را به خود اختصاص داده است و محصولات آلمانی و ایتالیایی قیمتی بسیار گران داشته و سهم کمتری از بازار را به خود اختصاص داده اند. محصولات وطنی هم اکثرا مورد استفاده هتل ها، ادارات و... قرار می گیرند.

کفچه یا قاشق و چنگال Spoon and fork

ابزار کوچک فلزی یا چوبی است که دسته دارد و برای جایه‌جایی غذا و خوردن آن به‌کار می‌رود. معمولاً برای خوردن غذاهای مایع، نیمه‌مایع، یا دان‌دان (مانند برنج) که خوردن آن‌ها با قاشق و چنگال دشوار است از قاشق و چنگال استفاده می‌کنند. از قاشق و چنگال همچنین در آشپزی و برای افزودن مواد یا پیمانه کردن آن‌ها استفاده می‌شود. قاشق و چنگال در ریشه واژه‌ای ترکی است که از فعل قاشیماق(qaşımaq) به معنی خاریدن، خراشیدن و تراشیدن گرفته شده‌است. پیش از آمدن این وام‌واژه به فارسی، در فارسی آن را کفچه ، چمچه و کمچه می‌نامیدند. این واژه هم اینک در زبان زازایی، گیلکی، مازندرانی و همچنین کردی مورد استفاده قرار می گیرد
• طبق نظریه دیگر اینکه قاشق و چنگال ریشه در واژه قاشیماق داشته باشد مورد تردید واقع شده علت این تردید سابقه این کاربردآن در زبان ترکی است. قاشق چوبی را در قدیم کمچه و کمچک و کفچک می‌گفتند.با توجه به اینکه این واژه و همچنین چاگوگ (چاقو) نیز می تواند تغییر آوایی به قاشوق بدهد.

خرید قاشق و چنگال مسافرتی تاشو Spoon Travel اصل

spoon travel خرید قاشق و چنگال مسافرتی تاشو Spoon Travel قاشق و چنگالمسافرتی تاشو Spoon Travel
خرید قاشق و چنگال مسافرتی تاشو اصل
خرید قاشق و چنگال مسافرتی تاشو
توضیحات فارسی مربوط به قاشق و چنگال مسافرتی تاشو اگر اهل طبیعت گردی باشید یکی از مشکلات نه چندان بی اهمیتی که گاهی باهاش درگیر بودید کمبود جا و ظروف جاگیر بوده راه های زیادی برای این کار پیشنهاد شده که هر کدوم اشکالات خودشونو دارن.اما ما برای رفع این مشکل این محصول را پیشنهاد می کنیم حالا با این وسیله بینظیر و استثنایی مشکل شما حل میشود!
یک ابزار فوق العاده کاربردی در مسافرت بسیار مفید و با استفاده با چندین کاربرد کافیست آن را در هر سفر همراه خود داشته باشید
همزمان کاربرد چند وسیله را خواهید داشت…هم قاشق، هم چنگال ، هم کارد و در بازکن Spoon Travel با کیفیت بی نظیر و طراحی مدرن این وسیله شما را شگفت زده می کند بهترین همراه شما در مسافرت و پیک نیک
یک وسیله به جای چندین وسیله کم حجم ، پر کاربرد و مدرن

خرید قاشق و چنگال مسافرتی تاشو Spoon Travel

: مزایا و ویژگیهای قاشق و چنگال مسافرتی تاشو
بسیار مناسب جهت کوهنوردی و مسافرت
قاشق و چنگالکم حجم ، زیبا و با کیفیت
قاشق و چنگالSpoon and fork دارای جنس بسیار مرغوب
شما میتوانید در سفرهای کوتاه خود ، حتی سفرهای کاری ، یا تفریحات 1 روزه و کوهنوردی ، این ست قاشق و چنگال تاشو را به راحتی به همراه خود داشته باشید و مهمترین وسیله شخصی خود را در هر مکان به راحتی استفاده نمایید

دلیل زنگ زدن قاشق و چنگال Spoon and fork استیل چیست؟

میان انواع قاشق و چنگال Spoon and fork استیل تفاوت‌هایی وجود دارد و مواد تشکیل‌دهنده هر کدام با دیگری فرق می‌کند. به همین دلیل، قیمت برخی قاشق و چنگال Spoon and fork گران‌تر است که در عوض، کیفیت و استحکام و درخشندگی بیشتری دارند و در مقابل برخی انواع آن مات و انعطاف‌پذیر هستند و در طولانی مدت زنگ می‌زنند و غیربهداشتی می‌شوند.
بد نیست بدانید، عنصر پایه تشکیل‌دهنده همه استیل‌ها آهن است. در استیل ضد‌زنگ، آهن با عناصری از قبیل کروم و نیکل آلیاژ می‌شود تا ضدزنگ شود و از وانادیوم و تیتانیوم برای قوی‌تر کردن و ایجاد استحکام استیل استفاده می‌شود. حال اگر قاشق و چنگال Spoon and fork را با فلزاتی غیر از آنچه گفته شد، تهیه کنند یا برای کاهش قیمت تمام شده این گونه وسایل آلیاژهای بی‌کیفیتی همچون سرب خشک به کار ببرند، این وسایل نه‌تنها غیربهداشتی و تهدیدکننده سلامت می‌شوند بلکه عمر کوتاهی دارند و بسرعت زنگ می‌زنند. در نتیجه از خرید قاشق و چنگال که در بازار با قیمت‌های ارزان ارائه می‌شوند و معلوم نیست از چه ترکیباتی تهیه شده‌اند، اجتناب کنید.

استیل نامرغوب با آهن ربا شناسایی نمی‌شود در آشپزخانه؟

برخی افراد هنگام خرید جهیزیه یا تعویض سرویس کارد و قاشق و چنگال Spoon and fork با خود یک آهن ربا به همراه می‌برند و قاشق و چنگالی را که جذب آهن ربا می‌شود، نامرغوب و غیراستیل تشخیص می‌دهند در حالی که همان طور که گفته شد، اکثر قاشق و چنگال‌های امروزی از جنس آهن است و آلیاژ نیکل آن براحتی جذب آهنربا می‌شود. در نتیجه این ملاک معتبری برای شناسایی بی‌کیفیتی و غیربهداشتی بودن استیل نیست.

قاشق‌های چوبی بهداشتی‌اند در آشپزخانه؟

قاشق‌های چوبی که بدون روکش روغنی مخصوص باشند، می‌‌توانند بسرعت ذرات مواد غذایی را لابه‌لای خود جای دهند و شستن و پاک شدن این ذرات از سطح چوب تقریبا غیرممکن است و به مرور سبب رشد و تکثیر باکتری‌ها و قارچ‌های فراوانی می‌شود که می‌تواند بیماری‌زا باشد.

قاشق‌های مسی خواص درمانی دارند در آشپزخانه؟

این روزها تبلیغات زیادی در خصوص خواص درمانی قاشق‌های مسی وجود دارد و این فواید را به طب سنتی نسبت می‌دهند، اما باید بدانید اگر سطح این قاشق‌ها با فلز قلع پوشیده نشده باشد، مس پس از ورود به غذا، وارد بدن و در طولانی مدت در کبد انباشته می‌شود و اثرات نامطلوبی به دنبال دارد.
تحقیقات نشان داده است، استفاده از قاشق‌های مسی با رنگ قرمز برای برداشتن روغن به دلیل تسریع در اکسیداسیون می‎تواند مدت ماندگاری روغن را تا هشتاد برابر کاهش دهد.
متاسفانه در حال حاضر خيلي از افراد براي خط نيفتادن کف قابلمه و ماهيتابه‌هاي تفلون و از بين نرفتن تفلون ظروف، از کفگير، ملاقه يا قاشق‌هاي بزرگ چوبي براي هم زدن غذايي که داخل اين ظروف پخته مي‌شود،‌ استفاده مي‌کنند درحالي كه اين روزها استفاده از اين وسايل چوبي ديگر از طرف هيچ کدام از متخصصان حوزه بهداشت و سلامت توصيه نمي‌شود. چرا که چوب مي‌تواند به سادگي آلودگي‌هاي محيطي و تركيب‌هاي مختلف موجود در مواد غذايي را به خود جذب کند.
آلودگي‌ها، مواد و تركيب‌هايي هم که جذب چوب مي‌شوند، به راحتي و با شستشوي معمولي از بين نخواهند رفت. آلودگي‌هاي سطح کفگير و ملاقه‌هاي چوبي را فقط با لايه‌برداري از سطح آنها مي‌توان تا حدودي از بين برد که انجام مداوم اين کار در خانه ميسر نيست.
اگر آلودگي‌ها يا باقيمانده مواد غذايي به داخل چوب نفوذ كند، استفاده مکرر از اين وسيله چوبي مي‌تواند سلامت افراد را به خطر بيندازد. مساله خطرناک‌تر، به كار بردن کفگير، قاشق و ملاقه‌هاي چوبي ترک خورده است.
زماني که اين وسايل ترک مي‌خورند، آلودگي را كاملا درون خود مي‌کشند و ديگر امکان تميز کردن آنها وجود ندارد.
به همين دليل علاوه بر اينکه توصيه مي‌شود دور استفاده از کفگير و ملاقه‌هاي چوبي را خط بکشيد،‌ به شدت تاکيد مي‌شود که تحت هيچ شرايطي از اين وسايل چوبي بعد از شکستن يا ترک خوردن، استفاده نکنيد. بسیاری از کفگیرها و قاشق‌هایی که برای ظروف تفلون استفاده می‌کنیم پلاستیکی هستند. این قاشق‌ها براحتی لک می‌گیرند اغلب این ظروف روکش اکرلیک دارند و توصیه می‌شود بلافاصله بعد از استفاده آنها را بشویید و با یک حوله نرم پاک کنید.
اگر لکه روی آن باقی ماند جوش شیرین به کار ببرید اما هرگز از سیم ظرفشویی استفاه نکنید. همچنین سفارش می‌شود برای پاکیزه کردن و لکه گیری از آنها اسید و استون و نظایر آن به کار نبرید.

از سفید کننده‌های غیر شیمیایی استفاده کنید در آشپزخانه

امروزه استفاده از شوینده‌ها بسیار رایج است و خیلی از موادی که به کار می‌رود آلرژی‌زا و در فضاهای بسته مسمومیت زا است. اگر شما هم از این محصولات شیمیایی که هم محیط زیست را آلوده می‌کند و هم برای پوست و هوایی که تنفس می‌کنید مضر است. استفاده می‌کنید توجه داشته باشید علاوه برضرر به رنگ و بافت پارچه و ظروف نیز لطمه می‌زند.
سرویس قاشق چنگال - Traveling و سرویس قاشق چنگال - Service cutlery و سرویس قاشق چنگال دالتون Traveling Dalton و سرویس قاشق و چنگال دسینی Service cutlery DessiniService cutlery Dessini و سرویس قاشق چنگال المانی Traveling German و سرویس قاشق چنگال ناب استیل Pure stainless steel cutlery service و سرویس قاشق چنگال عرشیا Traveling Arshia و قاشق چنگال یونیک Unique cutlery از جمله سرویس فاشق چنگال های معروف موجود در بازار می باشد