جا ادویه ای

ادویه ساب چوبی طرح ایکیا
32 %
ادویه ساب چوبی طرح ایکیا

ادویه ساب ایکیا مناسب برای سابیدن ادویه های تازه و معطر از جنس چوب

تمام شد

نا محدود است

3 خرید انجام شده

ادویه ساب چوبی طرح ایکیا رنگ صورتی
32 %
ادویه ساب چوبی طرح ایکیا رنگ صورتی

ادویه ساب ایکیا مناسب برای سابیدن ادویه های تازه و معطر از جنس چوب

تمام شد

نا محدود است

0 خرید انجام شده

ادویه ساب چوبی طرح ایکیا رنگ مشکی
32 %
ادویه ساب چوبی طرح ایکیا رنگ مشکی

ادویه ساب ایکیا مناسب برای سابیدن ادویه های تازه و معطر از جنس چوب

تمام شد

نا محدود است

1 خرید انجام شده

ادویه ساب چوبی طرح ایکیا رنگ سفید
32 %
ادویه ساب چوبی طرح ایکیا رنگ سفید

ادویه ساب ایکیا مناسب برای سابیدن ادویه های تازه و معطر از جنس چوب

تمام شد

نا محدود است

5 خرید انجام شده

بانکه شیشه ای درب پرنده
14 %
بانکه شیشه ای درب پرنده

بانکه شیشه ای با درب سرامیکی طرح پرنده در دو رنگ صورتی و آبی با طرح محصولات انگلیش هوم

تمام شد

نا محدود است

4 خرید انجام شده

جا ادویه ای تاج دار سرامیکی
66 %
جا ادویه ای تاج دار سرامیکی

جا ادویه ای سرامیکی در قفلی همراه با تاج گل روی درب محصول

تمام شد

نا محدود است

16 خرید انجام شده

جا ادویه ای قاشق دار سرامیکی
49 %
جا ادویه ای قاشق دار سرامیکی

جا ادویه ای سرامیکی درب قفلی همراه قاشق چوبی

تمام شد

نا محدود است

5 خرید انجام شده

برج ادویه
44 %
برج ادویه

برج ادویه یک وسیله زیبا و کاربردی برای آشپزخانه شما

تمام شد

نا محدود است

11 خرید انجام شده


جا ادویه ای

جا ادویه ای Spice Container

برای نگهداری از انواع ادویه جات از ظروف کوچکی که جا ادویه ای Spice Container نام دارد استفاده می شود انواع مختلف جا ادویه ای Spice Container با توجه به سلیقه های متفاوت در بازار موجود می باشند مانند جا ادویه ای سرامیکی جا ادویه ای استیل و جا ادویه ای چوبی و جا ادویه ای شیشه ای و انواع جا ادویه ای جدید با جنس و رنگ و طرح های متفاوتی که تولید شده اند.
معمولا جا ادویه ای های سرامیکی از تنوع بیشتری برخوردار هستند مثلا انواع مدل جا ادویه ای جدید به شکل سیب جا ادویه ای به شکل فلفل دلمه ای یا جا ادویه ای به شکل کدو و دیگر شکل ها تولید شده اند که بیشتر این جا ادویه ای ها سرامیکی هستند.
مدل دیگر جا ادویه ای جدید جا ادویه ای Spice Container هایی هستند که به صورت نمک پاش ساخته شده اند و استفاده از این نوع جا ادویه ای بسیار آسان می باشد و با تکان دادن جا ادویه ای از محفظه ی سوراخ های هایی که در بالا یا پایین جا ادویه ای تعبیه شده به مقدار لازم ادویه به روی غذا پاشیده می شود.
همچنین جا ادویه ای های نمک پاش معمولا کوچکتر از دیگر جا ادویه ای ها ساخته می شوند و این نوع جا ادویه ای ها در کشو های کوچک نیز جای داده می شوند به همین دلیل این جا ادویه ای ها برای کسانی که فضای کمی در اختیار دارند از جا ادویه ای های دیگرمناسب تر می باشند .
انواع متنوع جا ادویه ای استیل نیز در بازار موجود می باشد در انتخاب جا ادویه ای استیل نیز بهتر است به چند نکته توجه صورت گیرد این که بدنه جا ادویه ای از جنس استیل ضد زنگ و ضد خش باشد
بهتر است ظروف درونی جا ادویه ای پلاستیکی و قابل جدا شدن باشد و همچنین جنس استیل جا ادویه ای به صورتی باشد که اثر انگشت روی جا ادویه ای ماندگاری نداشته باشد
به مواد گیاهی که در پخت غذا به منظور عطر و طعم دهی به مواد غذایی استفاده می شوند ادویه یا ادویه جات گفته می شود.
همچنین برخی از ادویه ها برای مقاصد خوراکی یا دارویی نیز به کار گرفته می شوند.
ادویهدر زبان عربی جمع مکسر دواء می باشد.
از ادویه‌ها همچنین به عنوان ماده نگهدارنده استفاده می کنند و ادویه ها برای انسان ها در بسیاری از زمینه‌های دیگر سودمند می باشند .
یک ادویه ممکن است دانه خشک شده، میوه، ریشه، پوست یا مواد مغذی گیاهی در اندازه ی بسیار اندک به عنوان ماده افزودنی به مواد غذایی برای عطر و طعم و رنگ باشد.
همچنین ادویه می تواند عنوان یک ماده نگهدارنده را داشته باشد که باعث از بین رفتن باکتری‌های مضر شود و یا از رشد آن‌ باکتری ها ممانعت به عمل آورد.
همچنین ادویه ممکن است به منظور عطر و طعم دادن خوب به غذا و یا برای پنهان کردن طعم‌های دیگر غذا به کار رود.
در آشپزخانه، ادویه جات از سبزیجاتی که برگ دار هستند ، و به صورت خشک شده یا به صورت تازه به عنوان چاشنی برای طعم دادن به غذا مورد استفاده قرار می گیرند متفاوت می باشند.
در فرهنگ‌های مختلف گیاهان گوناگونی به منظور طعم دادن به غذاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و ممکن است دلیل تفاوت عمده در طعم غذاها در ملل مختلف علاوه بر نحوه ی پخت غذا، به ادویه‌جات استفاده شده در آنها نیز مربوط باشد.
به عنوان مثال در آشپزی هندی ها و بلوچی ها و پاکستانی ها به علت استفاده زیاد از انواع ادویه ها و طعم دهنده‌های گرم، طعم تندی در غذا به مقدار قابل توجهی احساس شود. اما این مورد در هندوستان بیشتر ودر پاکستان کمی کمتر و در جنوب ایران بلوچستان خیلی کم تر است.
شرایط اقلیمی افراد نیز در نوع استفاده از انواع ادویه‌جات نیز بستگی زیادی دارد.
مثلاً ایرانی ها به اندازه ای که در هندوستان از ادویه استفاده می شود استفاده نمی کنند
ولی در جنوب ایران مخصوصا در چابهار از ادویه‌های مختلف استفاده می شود.

همیشه منظم کردن عناصر ساده و کوچک اطراف ما در نظم فکری و زندگی ما هم تاثیرگذار می باشد، مرتب کردن همیشه به معنای ظاهر مرتب لوازم و وسایل فضای داخلی ما نمی باشد، کمد های لباس، انباری ها، کابینت های پر از شیشه ها و انواع ظرف و ظروف بهتر است در اولویت نظم دهی قرار بگیرند، به همین منظور نیز به دلیل تنوع زیاد ادویه جات استفاده از جا ادویه ای امری اجتناب ناپذیر است.

چند راهکار طبقه بندی و نظم دهی جا ادویه ای Spice Container ها را با هم مرور می کنیم

یکی از رایج ترین راهکار ها برای منظم کردن جا ادویه ای ها همین طاقچه ها و شلف هایی است که در بخشی از کابینت ها قرار می گیرند، این طاقچه ها به راحتی می توانند جا ادویه ای های شما را سر و سامان بدهند و برای انواع جا ادویه ای سرامیکی , جا ادویه ای استیل و جا ادویه ای چوبی مناسب می باشد، همچنین می توانید یکی از آن شلف های مخصوص جا ادویه ای Spice Container را در نزدیک گاز خود نصب کنید و به راحتی ظروف جا ادویه ای خود را نظم دهید.
بهتر است که در فضای داخل کابینت های خود فضایی را برای قرار دادن جا ادویه ای Spice Container ها طراحی کنید، با این کار به خوبی می توانید از فضاهای کوچک کابینت خود نهایت استفاده را ببرید، و به آسانی به تمام جا ادویه ای های داخل کابینت خود دسترسی داشته باشید، اگر هنوز کابینت های خود را طراحی و نصب نکرده ایدنکرده اید از یک متخصص کمک بخواهید و مکان مناسبی را برای جا ادویه ای های خود طراحی کنید و بسازید.
اگر از آن گروه اشخاصی هستید که فضای آشپزخانه ی کوچکی دارند وبه همین دلیل کابینت های کمی در آشپزخانه دارید یک ایده ی فوق العاده مناسب برای شما نصب جا ادویه ای Spice Container ها بر روی درب کابینت شماست.
نصب جا ادویه ای Spice Container بر روی درب کابینتی که به خوبی باز و بسته می شود کار بسیار خلاقانه و مفیدی است و به دلیل کم جا بودن جا ادویه ای ها برای فضاهای کوچک شما بسیار مناسب اند، پس دست به کار شوید و یکی از آن جا ادویه ای Spice Container ها را برای آشپزخانه ی خود تهیه نمایید.
کشو های کابینت ها یتان هم محل مناسبی برای جا ادویه ای های شما می باشد ، می توانید یک جعبه تقسیم برای جا ادویه ای های خود تهیه کنید و جا ادویه ای های خود را از حالت ایستاده ی همیشگی به حالت افقی تغییر حالت دهید وجا ادویه ای Spice Container ها را به سادگی در کنار هم بچینید، با این راهکار جا ادویه ای های مورد نظر خود را هم سریع تر پیدا می کنید و فضای منظم تری خواهید داشت. البته این نکته را فراموش نکنید که این نوع نظم دهی برای جا ادویه ای های سرامیکی و جا ادویه ای های شیشه ای زیاد مناسب نمی باشد چون احتمال افتادن و شکستن جا ادویه ای بیشتر است.
می توانید برای جا ادویه ای های چوبی و جا ادویه ای های استیل مکانی به این شکل در نظر بگیرید.

نصب جا ادویه ای بر روی دیوار و یک دیوار پر از ادویه

جا ادویه ایهایی که به شکل آویزهای دیواری هستند نیز یکی از همان شکل جا ادویه ای های جالب و پرکاربردی هستند که می توانید به هر شکلی بر روی دیوار آشپزخانه قرار بگیرند، با این راه حل به راحتی می توانید جا ادویه ای های خود را نظم دهید و همیشه همه ی جا ادویه ای Spice Container های خود را مقابل خود داشته باشید،با نصب جا ادویه ای های آویز بر روی دیوار یک دیوار متفاوت و تزیین شده با جا ادویه ای ها و ادویه های رنگارنگ خواهید داشت که لذت بخش نیز خواهد بود.

قرار دادن جا ادویه ای ها در شلف های کنار گازبرای طبقه بندی و نظم دهی ادویه ها

شلف ها و طبقات کنار گازها یک روش بسیاز عالی برای سروسامان دادن به جا ادویه ای Spice Container های شماست با این شلف ها هم به ظروف جا ادویه ای Spice Container خود نظم و ترتیب می دهید و هم جا ادویه ای های خود را دم دستتان دارید، حتی می توانید این شلف ها ی مخصوص جا ادویه ای را خودتان بسازید و در کنار گاز خود نصب کنید و آشپزخانه ی خود را منظم کنید.
کابینت هایی که به صورت کشویی نیز ساخته شده اند راه حل بسیار خوبی برای دیوار کنارگاز شما می باشد، شما به راحتی می توانید جا ادویه ای های خود را در آن ها مخفی کنید
این کابینت ها دارای مکانیزم لغزنده ای هستند که روی هم سر می خورند و فضایی که در پشت آن ها وجود دارد فضای مناسبی برای سر و سامان دادن به جا ادویه ای های شما می باشد.
بدنه ی اپن آشپزخانه هم می تواند مکان خوبی برای جای دادن ظروف جا ادویه ای Spice Container شما باشد به ویژه برای خانه هایی که آشپزخانه کوچکی دارند که کابینت زیادی هم ندارند به راحتی می توانید این بدنه اپن را طبقه بندی کنید و از فضای آن برای قرار دادن ظروف جا ادویه ای خود استفاده کنید.

استفاده از جعبه تقسیم های داخل کابینت ها برای قرار دادن جا ادویه ای Spice Container ها

باکس های تقسیم که روی درب کابینت ها قرار می گیرند انتخاب مناسبی برای جای دادن ظروف جا ادویه ای های شما هستند. با استفاده از این باکس های ساده می توانید فضای داخل کابینت خود را دو برابر کنید و به آسانی ظروف کوچک جا ادویه ای خود را نظم و ترتیب دهید و از داشتند چنین فضایی لذت ببرید.
همانطور که گفته شد کشو های کابینت ها مکان مناسبی برای سر و سامان دادن به ظروف جا ادویه ای Spice Container های شما هستند، اما بهتر است ظروف جا ادویه ای Spice Container یک سان و هم اندازه ای تهیه کنید و جا ادویه ای ها را مرتب کنارهم داخل کشو بچینید و همچنین برای پیدا کردن راحت تر جا ادویه ای مورد نظر هم می توانید بر روی درب جا ادویه ای ها برچسب بچسبانید و اسم هر کدام از ادویه ها را روی جا ادویه ای خودش بنویسید و راحت تر انتخابشان کنید.
شما برای خریداری کردن جا ادویه ای Spice Container هم می توانید به صورت حضوری به فروشگاه هایی که انواع جا ادویه ای ها مانند جا ادویه ای چوبی , جا ادویه ای سرامیکی ,جا ادویه ای استیل و غیره را به فروش می رسانند مراجعه کنید و همچنین می توانید خرید اینترنتی جا ادویه ای سرامیکی یا جا ادویه ای چوبی یا استیل را امتحان کنید در خرید ایتنرنتی جا ادویه ای Spice Container باید به جنس و رنگ و سایز و همچنین قیمت جا ادویه ای Spice Container مورد نظر توجه و دقت کافی صورت بگیرد تا در خرید اینترنتی جا ادویه ای از رضایت کامل برخوردار شوید.
امیدواریم این مطلب به اندازه کافی شما را در انتخاب جا ادویه ای مناسب یاری برساند.