تیغ

تیغ اصلاح سیلور silver یک لبه B-kini زنانه
26 %
تیغ اصلاح سیلور silver یک لبه B-kini زنانه

تیغ اصلاح یک لبه سیلور مناسب برای اصلاح نقاط حساس بدن خانم ها

تمام شد

نا محدود است

35 خرید انجام شده

تیغ اصلاح سیلور silver سیستم سه لبه Rose زنانه
25 %
تیغ اصلاح سیلور silver سیستم سه لبه Rose زنانه

تیغ اصلاح سیلور با سیستم 3 لبه ساخت کشور آمریکا

تمام شد

نا محدود است

20 خرید انجام شده

تیغ اصلاح سیلور silver پنج لبه gloria زنانه
26 %
تیغ اصلاح سیلور silver پنج لبه gloria زنانه

تیغ اصلاح 5 لبه سیلور مناسب برای اصلاح بدن بانوان به همراه نوار صابونی دور تا دور

تمام شد

نا محدود است

35 خرید انجام شده

تیغ اصلاح سیلور silver سه لبه Smart مردانه
23 %
تیغ اصلاح سیلور silver سه لبه Smart مردانه

تیغ اصلح مردانه سیلور مجهز به تیغه های تیتانیومی ساخت کشور آمریکا

تمام شد

نا محدود است

10 خرید انجام شده

تیغ اصلاح سیلور silver پنج لبه Blaze مردانه
27 %
تیغ اصلاح سیلور silver پنج لبه Blaze مردانه

تیغ اصلاح مردانه سیلور مجهز به یک تیغ خط زن مجزا دارای 5 لبه

تمام شد

نا محدود است

10 خرید انجام شده

تیغ اصلاح سیلور silver پنج لبه Magnum زنانه
25 %
تیغ اصلاح سیلور silver پنج لبه Magnum زنانه

تیغ 5 لبه سیلور مناسب برای خانم ها دارای تیغه های سوپر تیتانیوم

تمام شد

نا محدود است

20 خرید انجام شده

تیغ اصلاح سیلور silver سیستم سه لبه Smart مردانه
25 %
تیغ اصلاح سیلور silver سیستم سه لبه Smart مردانه

تیغ اصلاح مردانه 3 لبه دارای دسته گریپ دار ساخت آمریکا

تمام شد

نا محدود است

25 خرید انجام شده

تیغ اصلاح سیلورsilver سیستم پنج لبه Magnum مردانه
17 %
تیغ اصلاح سیلورsilver سیستم پنج لبه Magnum مردانه

تیغ اصلاح آقایان با تیغه های سوپر تیتانیوم و تیغ مخصوص خط زن

تمام شد

نا محدود است

15 خرید انجام شده

تیغ اصلاح EDGEX
44 %
تیغ اصلاح EDGEX

تیغ اصلاح سه لبه آمریکایی با بسته بندی 4 عددی

تمام شد

نا محدود است

3 خرید انجام شده

تیغ اصلاح آسکو ‏Asco
70 %
تیغ اصلاح آسکو ‏Asco

تیغ اصلاح دو لبه آسکو با بسته بندی 4 عددی مناسب برای خانم ها و آقایان

تمام شد

نا محدود است

17 خرید انجام شده

تیغ اصلاح نوتریگا ‏NUTRIGA
64 %
تیغ اصلاح نوتریگا ‏NUTRIGA

تیغ اصلاح ‏‎ ‎دو تیغه نوتریگا ‏

تمام شد

نا محدود است

20 خرید انجام شده

تیغ اصلاح سیلور ‏‎ silver fast3‎
43 %
تیغ اصلاح سیلور ‏‎ silver fast3‎

اصلاحی بی نهایت متمایز را با تیغ اصلاح سیلور ‏‎ silver تجربه کنید

تمام شد

نا محدود است

13 خرید انجام شده

تیغ اصلاح آلیدا ALEDA
45 %
تیغ اصلاح آلیدا ALEDA

تیغ 5 لبه صابونی آلیدا زنانه با تیغه سوئدی

تمام شد

نا محدود است

4 خرید انجام شده

تیغ اصلاح سه لبه سیلور silver
43 %
تیغ اصلاح سه لبه سیلور silver

4 عدد تیغ 3 لبه سیلور آمریکایی ، حاوی ویتامین E و آلوئه ورا ویژه آقایان

تمام شد

نا محدود است

6 خرید انجام شده


تیغ

تیغ اصلاح 

حجم بالای جمعیت جوان کشور و همین طور بسیاری از تغییر سلایق موجب شده که ایران به یکی بزرگترین بازارهای تیغ اصلاح Razor در منطقه خاورمیانه تبدیل شود. هرچند به دلیل برنامه ریزی ضعیف صنعتی یا نبود توان کافی تقریبا تمام بازار تیغ اصلاح ایران در اختیار مارک های خارجی مانند تیغ اصلاح ژیلت قرار گرفته است.
تیغاصلاح یکی از پرکاربردترین وسایل آرایشی و بهداشتی در بین مردان و زنان جهان و ایران است. کالایی که شاید به نظر ساختاری ساده داشته باشد، اما فن آوری تولید تیغ اصلاح تنها در اختیار تعداد کمی از شرکتهای جهان قرار دارد. به همین دلیل است که اگر به آرایشی و بهداشتی فروشی ها مراجعه کنید، معمولا چند برند خاص تیغ اصلاح را برای خرید به شما پیشنهاد می کنند.
آماری از حجم مصرف تیغ اصلاح Razor در ایران وجود ندارد، اما شواهد نشان می دهد که ارزش بازار تیغ اصلاح در ایران بسیار بالا بوده و شاید در منطقه خاورمیانه رتبه اول را نیز داشته باشد.

تیغ اصلاح لامیران هم از دور خارج شد

نگاهی به تاریخ صنعت ساخت تیغ اصلاح قدیمی در ایران نشان می دهد که طی دهه های اخیر تنها یک کارخانه در کشور در زمینه تولید تیغ اصلاح Razor فعالیت می کرده که آن کارخانه نیز مدتهاست کار تولیدی خود را متوقف کرده و تنها تیغ اصلاح وارداتی را بسته بندی می کند. البته این کارخانه نیز در دوران تولید مواد اولیه موردنیاز خود را از خارج وارد می کرد.
تیغاصلاح قدیمی با مارک لامیران در دوره ای سهم مناسبی از بازار ایران را به خود اختصاص داده بود. اصلاح با این تیغ اصلاح قدیمی اگرچه دردسرهای خاص خود را داشت، اما به دلیل نبود رقیب خارجی توانسته بود وارد بسیاری از آرایشگاهها و منازل ایرانی شود.
اما رفته رفته با توجه به ورود تیغ اصلاح Razor خارجی (مانند تیغ اصلاح دورکو ، تیغ اصلاح اسکو ، تیغ اصلاح فیوژن ) به کشور سهم تیغ اصلاح لامیران نیز در بازار ایران به شدت کاهش یافت و مارک های خارجی (مانند تیغ اصلاح دورکو ، تیغ اصلاح اسکو ، تیغ اصلاح فیوژن ) به ویژه تیغ اصلاح ژیلت آمریکایی توانستند ذائقه ایرانیان را به سمت خود جذب کنند.
البته با توجه به انحصاری بودن فن آوری ساخت فولاد مربوط به تیغ اصلاح ، از قبل هم می شد پیش بینی کرد که دیر یا زود بازار ایران در انحصار مارک های خارجی قرار می گیرد.

تیغ اصلاح Razor

معنی تیغ یعنی هر ابزاری یا بخشی از یک ابزار، اسلحه یا دستگاه گفته می‌شود که دارای یک لبۀ تیز برای بریدن، قطع‌کردن و یا ایجادِ شکاف است. از شمشیر، خنجر و کارد می‌توان به‌عنوان انواعی از تیغ نام برد. امروزه به وسیله‌ای که ارایشگران برای اصلاح سر و و مو از ته استفاده می‌کنند اطلاق می‌شود.

انواع تیغ اصلاح و ساختار آنها

داشتن یک تیغ اصلاح Razor خوب برای محفاظت از پوست و جلوگیری از عوارض اصلاح اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل امروزه شرکتهای معتبر جهان اهمیت زیادی به طرح، ساختمان فلز و حتی مواد به کار رفته در ساختمان یک تیغ اصلاح می دهند.
طراحی بعضی تیغ اصلاح خیلی ساده و تنها به صورت یک تنه پلاستیکی است که یک تیغ اصلاح قابل تعویض در آن قرار می گیرد، اما تیغ اصلاح که به صورت کارتریجی ساخته می شوند، ساختمانی پیچیده تر دارند. این کارتریج ها همچنین دارای مزیت هایی هستند؛ از جمله دارا بودن چندین تیغ اصلاح در داخل یک قطعه پلاستیکی، امکان تعویض تیغ اصلاح ، دارا بودن محافظ های پوستی و وجود دسته ای که به راحتی در دست قرار می گیرد و عمل اصلاح را راحت تر می کند.
فن آوری های به کار رفته در ساخت تیغ اصلاح Razor جدید به ویژه انواع کارتریجی بسیار جالب است. بد نیست بدانید که یک کارخانه بزرگ و مشهور تیغ سازی فقط 500 نفر مهندس طراح را استخدام کرده که به طور مداوم ساخت طرحه ای نو، روش های اصلاح جدید و ابداع تیغ اصلاح جدید را بررسی و معرفی می کنند.
این طراحی های اولیه پس از تصویب توسط بیش از 300 کارمند کارخانه در برنامه ( اصلاح در محل کار) امتحان می شوند و سپس با استفاده از یک برنامه کامپیوتری به عملکرد هر تیغ اصلاح نمره ای داده می شود. مهندسان کارخانه از این بررسی ها برای تطبیق دادن طرح ها، انجام اصلاحات و برطرف کردن ایرادها استفاده می کنند.
با توجه به این که تیغ اصلاح Razor در طول عمرشان با مقدار زیادی رطوبت روبرو می شوند، بنابراین باید از جنس فولاد مقاوم به زنگ زدن ساخته شوند. علاوه بر این ، درجه سختی فولاد باید به اندازه کافی باشد تا به تیغ اصلاح انعطاف لازم برای عملکرد مناسب و حفظ شکل صحیحش را بدهد. به همین دلیل است که متخصصان در ساختن تیغ اصلاح بیشتر از فولاد کاربید استفاده می کنند که یک نوع ارجح فولاد بوده و با استفاده از ترکیبات کربن- تنگستن ساخته می شود.

معرفی تیغ اصلاح دو لبه

فرایند تولید تیغ اصلاح دو لبه
برای آغاز فرایند تولید تیغ اصلاح دو لبه ، ابتدا نوار فولادی تیغ اصلاح Razor با ضخامت و عرض معین به ابعاد تیغ اصلاح و طول بی نهایت از انبار به قسمت تولید نوار انتقال پیدا می کند.
سپس تیغ اصلاح برای شکل دهی روی دستگاه پرس قرار گرفته و پس از تغییر شکل تیغ اصلاح روی نوار بصورت رول‌های 15 الی 20 کیلویی پیچیده و جهت سفت شدن به کوره فرستاده می شود که طی مراحل مختلف در قسمت کوره، نوار تیغ اصلاح سخت شده و در ادامه برای درج نوع تیغ اصلاح روی دستگاه چاپ منتقل می شود.
پس از طی مراحل چاپ تیغ اصلاح Razor مجدداً روی صفحه‌های مخصوص رول شده و جهت تیز کردن تیغ اصلاح به قسمت سنگ زنی انتقال می‌یابد. در این قسمت با توجه به حساسیت خاص کیفیتی در مراحل مختلف بصورت نوار عبور کرده و در اخر تیغ اصلاح از چهار جهت مختلف و بصورت تک عددی برش خورده و در خشاب‌های مخصوص قرار می‌گیرد.
نکته این که تیم کنترل کیفیت جهت ارزیابی و مطابقت داشتن تیغ اصلاح با استاندارد از ابتدا تا انتهای مراحل تولید را زیر نظر دارند .
پس از پایان تیز شدن، خشاب‌های حاوی تیغ اصلاح جهت عملیات تکمیلی به قسمت شستشو و پوشش مواد ضدعفونی کننده برده می‌شود و با گذراندن مراحل فوق ، تیغ اصلاح آماده بسته‌بندی شده و تحویل قسمت بسته‌بندی می شود.
ابتدا در قسمت لفاف‌بندی با پوشش کاغذ واکس‌دار مخصوص و لفاف چاپ شده با علامت تجاری تیغ اصلاح Razor بسته‌بندی می‌گردد و سپس در قسمت جعبه‌بندی تیغ اصلاح که شامل 10 عدد تیغ اصلاح می‌باشد داخل یک جعبه مقوائی مرغوب قرار گرفته و پس از آن در نایلون هایی که حاوی 20 عدد آویز با محتوای 200 عدد تیغ اصلاح می‌باشد قرار می گیرد و در نهایت در کارتن‌هایی که حاوی 20,000 عدد از تیغ اصلاح می‌باشد، وارد بازار می شود.

اصلاح صورت

ادوات قدیمی اصلاح
اصلاح صورت به تراشیدن موی صورت با تیغ اصلاح Razor گفته می‌شود. برای این کار معمولا از کف ریش یا خمیر ریش استفاده می‌شود.

بهترین موقع برای اصلاح صورت

از اصلاح صورت به عنوان اولین کاری که از خواب بیدار میشوید دوری کنید. به پوست خود این فرصت را بدهید تا از خواب بیدار شود. در این مدت پفی صورت شما که به علت جمع شدن آب زیر پوست به وجود آمده است پایین میاید و شما میتوانید اصلاح تمیز تری داشته باشید.
برای تراشیدن صورت خود از تیغ اصلاح تیز استفاده کنید. تیغ اصلاح کند در هنگام تراشیدن پوست شما را هم در موازای مو میکشد و میتواند به آن صدمه بزند.

تیغ اصلاح ژیلت

ژیلت ،شرکت محصولات مراقبت‌های شخصی آمریکایی است، که در سال 1901 توسط کینگ سی. ژیلت تاسیس شد و هم‌اکنون یکی از برندهای شرکت پروکتر اند گمبل به‌شمار می‌آید، که برای تولید تیغ اصلاح Razor خودتراش و سایر محصولات بهداشتی استفاده می‌شود.
دفترمرکزی شرکت ژیلت که در بوستون در ایالت ماساچوست، واقع است، در سال ۲۰۰۵ در شرکت پروکتر اند گمبل ادغام شد و دیگر شرکت ژیلت موجودیت ندارد. در اثر این اقدام، بزرگترین شرکت تولیدکننده محصولات بهداشتی و خانواده بوجود آمد. محصولات ژیلت بین دو بخش زیبایی و خانواده در شرکت پروکتر اند گمبل تقسیم شدند.

تیز کردن تیغ اصلاح ژیلت و بقیه تیغ اصلاح صورت

یک روش ساده و بدون هزینه برای تیز کردن تیغ اصلاح ژیلت که با انجام آن می‌توانید تیغ اصلاح Razor را برای ماه‌ها تیز نگه دارید. همان طور که می‌دانید، تیغ اصلاح ژیلت (Gillette) ارزان نیستند. با این حال اکثر مردم تنها یک هفته از آن‌ تیغ اصلاح استفاده می‌کنند و پس از آن تیغ اصلاح کند شده را دور می‌اندازند.
اما با استفاده از روش (شلوار جین) می‌توان تیغ اصلاح ژیلت زنانه و مردانه را برای برای ماه‌ها تیز نگه داشت و از یک اصلاح کامل لذت برد. وقتی اصلاح تان تمام شد، سراغ کمدتان بروید و یک پای شلوار جین تان را بیرون بیاورید. ته آن را با یک دست نگه دارید و با دست دیگرتان تیغ اصلاح ژیلت را روی آن بکشید. ۱۰ تا ۲۰ بار این کار را تکرارکنید. حالا جهت را عوض کنید و دوباره ۲۰ بار تیغ اصلاح ژیلت را روی شلوار بکشید. تغییر جهت باعث می‌شود که تیغ اصلاح یکدست تیز شود؛ چون تار و پود پارچه‌های جین مورب است. در این روش تیز کردن تیغ اصلاح Razor بیشتر از بندهای چرمی‌استفاده می‌شود؛ اما ممکن است شما بند چرمی‌در دسترس نداشته باشید ولی همه ما حداقل یک شلوار جین داریم. همانطور که می‌بینید، اینکار نه تنها هیچ هزینه ای برای شما ندارد وقت زیادی هم از شما نمی‌گیرد. در عوض هزینه‌های شما را کاهش می‌دهد.
این آموزش به شکل کلی روی هر نوع تیغ اصلاح که از تیغ اصلاح فلزی نازک ساخته شده باشد قابل استفاده است.
بعد از تیز کردن تیغ اصلاح Razor حتما آن را با مواد مناسب ضد عفونی کنید. می‌توانید از الکل طبی یا مواد استاندارد ضد عفونی کننده استفاده کنید.

تحول در صنعت تیغ اصلاح توسط ژیلت

اگرچه در سال 1903 ژیلت - ابداع کننده تیغ اصلاح T شکل - موفق شد تنها 51 عدد از طرح ابداعی را بفروشد، اما به زودی محبوبیت این طرح به قدری زیاد شد که در سال 1905 چیزی در حدود 90 هزار دسته و 2.5 میلیون عدد تیغ اصلاح به فروش رسیدند. این تعداد در سال 1908 به بیش از 300 هزار دسته و 14 میلیون تیغ اصلاح Razor رسید.
فروش و سود بالای ژیلت باعث شد تا سایر شرکت ها نیز به فکر فعالیت در این زمینه و معرفی محصولات جدید بیفتند و به این ترتیب شخصیت جدید تیغ اصلاح به وجود آمد. از آن به بعد و در طی مدت 90 سال محصولات جدیدی نظیر تیغ اصلاح ریز بی خطر، تیغ اصلاح فولادی ضدزنگ، کارتریج های دو تیغه، سه تیغه و حتی پنج تیغه و قابل تعویض کم کم به بازار معرفی شدند. این تیغ اصلاح جدید، همان هایی هستند که اکنون در دسترس همه ما قرار دارند و ما با استفاده از آنها صورتمان را اصلاح می کنیم.

کات اصلاح صحیح صورت آقایان

جهت یک اصلاح موفق و بدون عارضه رعایت نکات زیر ضروری به نظر می رسد :

آمادگی لازم را كسب كنید:

داشتن آمادگی صحیح كلید موفقیت و پایان خوب اصلاح صورت است. به همین منظور قبل از هر كار صورت خود را مرطوب و نمناك كنید (حتی قبل از استفاده از صابون و یا كف ریش) .برای اینكه نتیجه بهتری بگیرید پارچه های نم دار و گرم را روی پوست صورت بذارید و به مقدار بسیار كم آب گرم به صورت خود بپاشید.

خطوط رویش مو را دنبال كنید:

یعنی در زمان اصلاح كردن دستگاه ریش تراش یا تیغ اصلاح Razor را در جهت رویش موی صورت كه اغلب در جهت پایین است بكشید. و برای از بین بردن موهای گردن دستگاه را در جهت بالا بگیرید.

در حمام اصلاح كنید:

بهترین محل برای اصلاح صورت حمام است. به خاطر اینكه هوای گرم و مرطوب داخل حمام پوست صورت شما را نرم ومرطوب می کند . به همین منظور اصلاح صورت بلافاصله بعد از حمام کردن و داخل حمام حس خوبی را برای پوست صورت شما به وجود می آورد.

صورت خود را از ته نتراشید:

هر چه قدر در تراشیدن و اصلاح صورت حساسیت به خرج دهید و بخواهید موی صورت را از ته بتراشید درد و سوزش بیشتری را خواهید داشت.

از تیغ اصلاح سه تیغه و یا دو تیغه خیلی زیاد استفاده نكیند:

از نظر متخصصان پوست استفاده از تیغ اصلاح دو تیغه و یا سه تیغه بیشتر از اینكه برای پوست صورت مفید باشد دردناك و آسیب رسان است. زیرا بعد از اینكه اولین تیغ اصلاح Razor سلولهای پوستی اطراف رستنگاه مو را می زداید تیغ اصلاح دوم باعث خراش پوست و بریدن برآمادگی های پوست می شود. لذا بهتر است كه از تیغ اصلاح یك تیغه مانند ریش تراش موزر استفاده شود.

از تیغ اصلاح تیز و یك بار مصرف استفاده كنید:

تیغاصلاح كند باعث خراش پوست می شود لذا بهتر است از تیغ اصلاح Razor تنها یك باراستفاده کنید. بخصوص موهای زبر و خشن تیغ اصلاح را بعد از یكبار مصرف كند خواهد كرد. لذا بهتر است بیش از یكبار از تیغ اصلاح استفاده نكنید.

از دستگاه های ریش تراش برقی استفاده كنید:

این دستگاه ها برخلاف مدل های دستی با دو تیغ اصلاح Razor یا بیشتر صورت را از ته نمی تراشد و آسیب كمتری به پوست می رساند مانند ریش تراش موزر بنابر این بعد از استفاده سوزش و آسیب كمتری را حس خواهید كرد.

از ضد آفتاب استفاده كنید:

یكی دیگر از راه حل های خانگی حذف افترشیو و استفاده از ضد آفتاب است. این کرم مانع ابتلا به سرطان پوست می گردد و باعث می شود كه پوست جوانتر به نظر رسد.

در فاصله زمانی كم اصلاح نكنید:

بهتر است زمان اصلاح صورت خود را به آخر هفته موكول كنید در این فاصله زمانی ضمن رویش مجدد موهای صورت فرصتی برای بهبود التهاب پوست ایجاد می شود و در زمان اصلاح به تراشیدن مو از ته اصرار نکنید. زیرا سوزش و تحریك پوست مجددا عود خواهد كرد.

لوازم کمکی اصلاح :

1- خمیر، ژل، کف (فوم) و صابون اصلاح
2- فرچه اصلاح
3- لوسیون پس از اصلاح یا همان Aftershave: حاوی مواد ضد عفونی، معطر و مرطوب کننده است.
4- لویسون قبل از اصلاح Preshave: حاوی مرطوب کننده و روغن هستند.
5- مرطوب کننده ها

عوارض جانبی اصلاح صورت :

1- بریدگی ها
2- خراشیدگی و ساییدگی
3- حریک پوست صورت
4- سوزش خودتراش
5- جوش های اصلاح