دئودورانت


راهنمای خرید دئودورانت

دئودورانت

معمولا بدن انسان در طول روز و به ویژه در فصل تابستان و گرما تعریق زیادی دارد که باعث ایجاد بوی بد در بدن می‌شود. دلیل این بوی بد سوار شدن باکتری‌ها بر روی تعریق بدن است. انسان‌ها برای از بین بردن بوی بد و یا بوی عرق از محصولات مختلف آرایشی و بهداشتی استفاده می‌کنند. این محصولات آرایشی و بهداشتی می‌تواند انواع عطر و ادکلن باشد. محصولات ضدعرق هم در این میان جای خود را باز کرده‌اند و مورد استفاده روزانه اکثریت افراد هستند. اما با همه این تنوع محصول موجود فکر می‌کنید بهترین دئودورانت (The Best Deodorant) برای رفع بوی بد از بدن کدام است؟!
بوی بدی دادن به عنوان یک رفتار بد در نظر گرفته می شود و مردم انواع مختلف مایعات موجود در بازار با نام مام هاو عطرها را برای اینکه بدن ولباسشان بوی خوبی بدهد استفاده می کنند.
بسیاری از افراد در محصولات آرایشی و بهداشتی فرق بین دئودورانت (Deodorant) و عطر و ادکلن (Perfumes) را نمی دانند و این دو را به جای هم بکار می برند.
با این حال، این دو محصول، به رغم این واقعیت است که هر دو مایعاتی خوشبو هستند که برای هدف مشترکی مورد استفاده قرار می گیرند، ترکیب و طول عمر کاملا متفاوتی دارند.

دئودورانت چیست (What is Deodorant)

دئودورانت(Deodorant) اسپری مایع برای از بین بردن بوی بدن است. این در پوشاندن بوی بد عرق زیربغل و لباس فرد بسیار موثر است. همانطور که از نامش پیداست، دئودورانت (Deodorant) برای از بین بردن بوی بد یک شخص و یا یک مکان است.
دئودورانت(Deodorant) از ۱۵-۶ %روغن های معطر محلول در ۸۰٪ الکل ساخته شده است. هنگامی که روی بدن اسپری می شود، دئودورانتها به عنوان ضد عرق کار می کنند، اما چون حاوی درصد بسیار کمی از روغنهای معطر هستند در صورتی که بر روی لباس اسپری شوند، اثری ندارند.
با این حال، ضد عرق ها تنها یک نوع از دئودورانتها در محصولات آرایشی و بهداشتی هستند که برای جلوگیری از عرق کردن استفاده می شوند.این ضد عرق است که به زیر بغل اسپری می شود. از سوی دیگر، دئودورانتها را می توان در سایر نقاط بدن نیز استفاده کرد.

عطر و ادکلن (Perfumes)

عطر یک مایع معطر است که بر روی لباس و برخی از نقاط بدن برای برطرف کردن بوی بد،استفاده می شود.
عطر و ادکلن(Perfumes) ها با استفاده از روغن های معطر ساخته می شود. این روغن ها از گیاهان، گل ها و ادویه جات ترشی مختلف بدست می آیند. عطر و ادکلن (Perfumes) حاوی درصد بالای در حدود ۲۵-۱۵% روغن معطر محلول در ۸۰% الکل است. به دلیل غلظت بالای روغن های معطر است که عطر ماندگاری بالایی دارد.
در واقع، برخی از عطرها بسیار قوی هستند بطوری که حتی پس از حمام رفتن هم باقی می مانند.

دئودورانت (Deodorant) بهتر است یا عطر و ادکلن (Perfumes)

عطر نسبت به دئودورانت (Deodorant) دارای درصد بالاتری از روغن های معطر محلول در الکل است.(۲۵-۱۵% در مقایسه با ۱۵-۶%)
عطرها ماندگاری بیشتری نسبت به دئودورانت (Deodorant) ها دارند.
دئودورانت(Deodorant) به عنوان پوششی برای جلوگیری از بوی بد بدن بکار می رود و برخی از آنها به عنوان ضد عرق عمل می کنند
دئودورانت(Deodorant) به طور مستقیم بر روی بدن استفاده می شود، به خصوص در زیر بغل.
عطرها بر روی لباس و برخی از قسمتهای بدن مانند پشت گردن، گوش ها، مچ دست ها، و غیره استفاده می شوند.
به طور کلی بدلیل غلظت بالاتر روغن های معطر، عطر و ادکلن گران تر از دئودورانت (Deodorant) است.

فرق دئودورانت و مام (Difference Between Deodorant and Antiperspirant Roll)

دئودورانت(Deodorant) برای مخفی کردن بوی بد بدن کاربرد دارد، یا باکتری‌هایی که بو را تولید می‌کنند، از بین می‌برد. این ماده هیچ‌ گونه مانعی در تعریق ایجاد نمی‌کند، اما در عوض بوی زننده‌ای که در اثر تعریق ایجاد می‌شود را از بین می‌برد.
دئودورانت(Deodorant)‌ها برای تمام نقاط بدن قابل استفاده‌اند و فقط مخصوص زیر بغل نیستند. اگرچه دئودورانت (Deodorant)‌های مخصوص زیر بغل، پر‌مصرف ‌ترین انواع آن هستند، اما دئودورانت (Deodorant)‌ها برای هر نقطه از بدن - که بوی نامطبوعی را تولید می‌کنند - قابل استفاده هستند.
این ماده به شکل مایع، ژل، پودر، کرم و اسپری موجود است. دئودورانت (Deodorant) پودری، بهترین گزینه برای پاهای شماست و نوع کرمی یا اسپری آن برای زیر بغل‌ها مناسب‌تر است

مام ها

ضد تعریق‌ها از زیر مجموعه‌های دئودورانت (Deodorant)‌ها محسوب می‌شوند و همین امر، باعث ایجاد سوء تفاهم در مورد این محصول شده است.

بهترین مارک دئودورانت (The Best Brand of Deodorant) در آرایشی و بهداشتی

وقتی در فروشگاه دنبال محصولات آرایشی و بهداشتی (Cosmetics) مانند اسپری دئودورانت و یا مام مورد علاقه تان می گردید، میان بسیاری از مارک ها و مدل ها سرگردان می مانید که کدام را انتخاب کنید. توصیه ما این است که به دنبال مارک های معتبرتر بروید که امتحان خود را پس داده اند. از طرف دیگر، برای اینکه گیر تقلبی ها نیفتید، حتماً برچسب تایید وزارت بهداشت را در روی قوطی این محصولات کنترل کنید.
شاید شما همه این محصولات آرایشی و بهداشتی (Cosmetics) را امتحان کرده باشید، ولی هنوز بدن تان زیاد عرق می کند و از بوی بد بدنتان خجالت می کشید. در این صورت باید به سراغ راه های دیگری بروید.
تزریق بوتاکس ( حتما تحت نظر پزشک متخصص ) در زیر بغل می تواند شش تا هشت ماه تعریق را کاهش دهد، ولی این تزریقات اغلب دردناک اند.
الکتروفورز هم که در آن از جریان برق استفاده می شود، می تواند برای درمان این بیماران استفاده شود. استفاده از داروهای ضد عرق چون تعریق کل بدن را تحت تأثیر قرار می دهند، اغلب توصیه نمی شود.

انواع دئودورانت (Kinds of Deodorant)

با دئودورانت اینویزیبل فور بلک اند وایت ("نامرئی برای سیاه و سفیدنیوآ، شما صاحب نخستین دئودورانت با ماندگاری 48 ساعته خواهید بود که نه هیچ رد سفیدی بر پارچه های تیره باقی می گذارد و نه لکه های زرد رنگ بر لباس های روشن. با 48 ساعت ماندگاری نه لک زردی برروی لباس های سفید نه رد سفیدی برروی لباس های مشکی با رایحه ای باطراوت و زنانه فاقد الکل و مواد رنگی سازگاری با پوست توسط متخصصین پوست تایید شده است در اندازه 50 میلی لیتری موجود است
با دئودورانت اینویزیبل فور بلک اند وایت ("نامرئی برای سیاه و سفید") نیوآ، شما صاحب نخستین دئودورانت با ماندگاری 48 ساعته خواهید بود که نه هیچ رد سفیدی بر پارچه های تیره باقی می گذارد و نه لکه های زرد رنگ بر لباس های روشن.

قیمت دئودورانت (Deodorant Price) با توجه به ماندگاری و کیفیت ان متغیر است.

با 48 ساعت ماندگاری
نه لک زردی برروی لباس های سفید
نه رد سفیدی برروی لباس های مشکی
با رایحه ای باطراوت و مردانه
فاقد الکل و مواد رنگی
سازگاری با پوست توسط متخصصین پوست تایید شده است
در اندازه 50 میلی لیتری موجود است
دئودورانتفِرش نچرال نیوآ با عصاره های دریایی اعتماد به نفس واقعی برای24 ساعت تنظیم موثر تعریق پوست را به ارمغان می آورد و احساسی بانشاط به شما می دهد.
ترکیب بهینه محافظت ضد تعریق و مراقبت ملایم نیوآ.
فاقد الکل، مواد رنگی و نگهدارنده.
سازگاری محصولات آرایشی و بهداشتی (Cosmetics) نیوا با پوست توسط متخصصین پوست اثبات شده است.

نکاتی درباره‌ی مام‌ها و دئودورانت‌ها

o بهترین زمان برای استفاده از مواد خوشبوکننده و ضدتعریق در زیر بغل، بعد از استحمام است، زیرا این مواد مجاری غدد را می‌بندند و موجب کاهش تعریق در طول روز می‌شوند.
o اسپری یا مام‌های خوشبوکننده باید روی پوست سالم استفاده شوند و اگر قسمتی از پوست بدن دارای زخم یا خراشیدگی است، نباید این مواد را در آن قسمت‌ها به کار برد.
o استفاده از مواد خوشبوکننده برای بچه‌ها اصلا توصیه نمی‌شود، چرا که در کودکان غدد تعریق بسته است و کودکان اصلا عرق نمی‌کنند. به همین دلیل استفاده از مام و اسپری خوشبوکننده برای کودکان لزومی ندارد.

چگونه یک دئودورانت خوب (Good Deodorant) انتخاب کنیم؟

با تنوع محصولات آرایشی و بهداشتی (Cosmetics) که در بازار است شاید انتخاب یک محصول مناسب کار سختی باشد. ابتدا باید تصمیم بگیرید که کدام محصول برای شما مناسب‌تر است؟ دئودورانت یا ضدتعریق؟ اگر مشکل تعریق بیش از اندازه ندارید پس نیازی به ضدتعریق هم ندارید و استفاده از دئوردورانت برای کنترل بوی بدن شما مناسب است. اما اگر بیش از حد عرق می‌کنید نیاز به ضدتعریق دارید. این یک مشکل پزشکی است که دو درصد از مردم با آن مواجه هستند. برای برخی افراد مثل ورزشکاران که فعالیت زیاد دارند نیز ممکن است تعریق زیاد آزاردهنده باشد و استفاده از ضدتعریق توصیه می‌شود.

دئودورانت چه تفاوتی با عطر دارد؟

بسیاری از افراد تفاوت بین این دو را نمی‌دانند و معمولا آن‌ها را به جای هم بکار می‌برند. با این حال، اگرچه این دو محصول هر دو مایعاتی خوشبو هستند و برای هدف مشترکی مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما ترکیب و طول عمر کاملا متفاوتی دارند.دئودورانتبه عنوان پوششی برای جلوگیری از بوی بد بدن بکار می‌رود و به طور مستقیم بر روی بدن استفاده می‌شود، به خصوص در زیر بغل. عطرها بر روی لباس و برخی از قسمت‌های بدن مانند پشت گردن، گوش‌ها، مچ دست‌ها و غیره استفاده می‌شوند. به طور کلی بدلیل غلظت بالاتر روغن‌های معطر، عطرها گران‌تر هستند.