کرم مرطوب کننده


راهنمای خرید کرم مرطوب کننده

بهترین نوع کرم مرطوب کننده Moisturizing Cream چیست؟

برای خرید یک کرم مرطوب کننده Moisturizing Cream به نکات زیر توجه کنید:

فرقی نمی‌کند پوست‌تان خشک ، چرب یا ترکیبی از هر دو است چون کرم مرطوب کننده روند فرسایش پوست را به تعویق می‌اندازند و از آن در برابر تغییرات ناگهانی آب و هوا محافظت می‌کنند.
اگر پوست‌تان خیلی خشک و پوسته‌ پوسته شده است، احتمالا به کرم مرطوب کننده ای غلیظ مانند وازلین احتیاج دارید اما کرم مرطوب کننده ها برای بیشتر پوست‌های معمولی، بهترین گزینه هستند زیرا کرم مرطوب کننده نسبت به وازلین ، لایه نازک‌تری روی پوست ایجاد می‌کنند.

کرم مرطوب کننده Moisturizing Cream خارجی یا لوسیون؟

ترکیب اصلی لوسیون، آب است، به همین دلیل نسبت به کرم مرطوب کننده و وازلین رقیق‌تر است. بنابراین برای پوست‌های چرب و خیلی چرب استفاده از کرم مرطوب کننده توصیه می‌شود. با توجه به غلظت کرم مرطوب کننده ، زمان و محل استفاده از کرم مرطوب کننده روی بدن تغییر پیدا می‌کند؛ برای مثال بهتر است روزها از کرم مرطوب کننده رقیق‌ تر و شب‌ها از نوع کرم مرطوب کننده غلیظ‌تر استفاده کنید؛ همچنین کرم مرطوب کننده غلیظ را برای بدن و کرم مرطوب کننده های رقیق مانند لوسیون را برای صورت استفاده کنید.
بهتر است نوع کرم مرطوب کننده تان را در فصل‌های مختلف تغییر دهید؛ برای مثال تابستان‌ها مرطوب کننده ‌های رقیق را انتخاب کنید و زمستان‌ ها مطمئن شوید که یک کرم مرطوب کننده خوب ، لایه ضخیم‌تری از پوست‌تان را می‌پوشاند. به این ترتیب با کرم مرطوب کننده در برابر باد، برف و خشکی هوا از پوست خود محافظت کرده‌اید.

راهنمای استفاده از محصولات مختلف کرم مرطوب کننده Moisturizing Cream

کرم مرطوب کننده آنتی‌اکسیدان‌ها :

کرم مرطوب کنندههای حاوی آنتی‌اکسیدان، مانند عصاره چای سبز، بابونه و انار می‌توانند هر نوع پوستی را شفاف و تازه کنند. کرم مرطوب کننده حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها با خنثی‌سازی رادیکال‌های آزاد موجود در پوست، به جوان‌سازی آن کمک می‌کنند.

کرم مرطوب کننده Moisturizing Cream ضدآکنه و چربی پوست :

آلفا هیدروکسی اسید موجود در این کرم مرطوب کننده ها ، در عین حال کرم مرطوب کننده ضدچروک هم هست. ترکیبات این نوع کرم مرطوب کننده ‌ها، اجازه نمی‌دهند منفذهای پوست بسته و آکنه ایجاد شود.

بهترین مارک مرطوب کننده صورت :

کرم مرطوب کننده‌های غلیظ حاوی اسید هیالورونیک و دایمتیکون به آب‌رسانی پوست کمک می‌کنند. گلیسیرین، گلوکل و پروتئین موجود در این نوع کرم مرطوب کننده ها باعث جذب حداکثری آب، چربی و رطوبت توسط پوست‌های خشک می‌شوند.

پوست‌های حساس :

اگر پوستی حساس دارید، استفاده از کرم مرطوب کننده ‌های بدون عطر و ضد حساسیت توصیه می‌شود. متخصصان پوست پیشنهاد می‌کنند در صورت داشتن پوستی حساس، بهتر است از کرم مرطوب کننده ‌هایی استفاده کنید که ترکیبات آنها کمتر از 10 است. کرم مرطوب کنندهصورت سینره و کرم مرطوب کننده صورت نیوآ با استفاده از آخرین دستاورد های علمی تهیه شده اند به طوری که علاوه بر ایجاد رطوبت تا حدود زیادی از ایجاد چین و چروک صورت نیز جلوگیری می نمایند. در فرمولاسیون این کرم مرطوب کننده از مواد جاذب الرطوبه با اثر طولانی مدت استفاده شده است، به طوری که فرآورده قدرت آبرسانی فوق العاده ای داشته است. کرم مرطوب کنندهایرانی Moisturizing Cream با فراهم آوردن رطوبت ماندگار باعث حفظ طراوت و شادابی پوست می شود و از اثر عوامل مخرب محیطی بر روی پوست جلوگیری می کند.

اصول و موارد مهم استفاده از کرم مرطوب کننده

هر نوع پوستي در هر فصلي از سال نياز به کرم مرطوب کننده مناسب دارد. با اين حال، استفاده از بهترین مارک کرم مرطوب کننده دست و صورت ها نيز اصولي دارد. اين توصيه را به خاطر بسپاريد.

۱. زمان مناسب استفاده از کرم مرطوب کننده Moisturizing Cream

پس از حمام و شستشوي صورت حتماً کرم مرطوب کننده يا لوسيون بزنيد تا رطوبت كافي در پوست نفوذ كند.

۲. گراني کرم مرطوب کننده خارجی ، نشانگر كيفيت نيست

بعضي ها زمان خريد کرم مرطوب کننده يا ديگر محصول هاي آرايشي بهداشتي بيش از هر چيز به قيمت کرم مرطوب کننده توجه مي كنند و بر اين باورند هر چه قيمت يك محصول بيشتر باشد، پس حتماً از كيفيت بالايي هم برخوردار است.

۳. کرم مرطوب کننده صورت ایوروشه درست انتخاب كنيد

اگر پوست نازك و حساسي داريد بدانيد كه کرم مرطوب کننده خشكي را از پوست تان دور كرده و آسيب هاي وارده به آن را كاهش مي دهند. کرم مرطوب کننده صورت خوب بايد تركيب هايی داشته باشند.

۴. کرم مرطوب کننده صورت ایوروشه دور چشم بخريد

پوست نازك و حساس دور چشم چربي محافظ كمي توليد مي كند؛ به همين دليل حساس تر است و زودتر چروك مي شود. ژل ها و کرم مرطوب کننده مخصوص چشم، گودي دور چشم را كمتر كرده و باعث رطوبت رساني به پوست نازك آن مي شود.

۵. اول کرم مرطوب کننده ، بعد خواب

اگر دست ها و پاهايتان خيلي خشك مي شوند و ترك مي خورند، کرم مرطوب کننده بيشتري بزنيد و دستكش و جوراب نازك بپوشيد. در اين صورت كم كم خشكي پوست تان از بين مي رود.
یکی از پرکاربردترین کرم ها و پماد ها، کرم مرطوب کننده هاست .بهترین مارک کرم مرطوب کننده های زیادی در بازار هستند که ادعا دارند نیازهای پوست شما را برطرف می کنند ولی اگر بدنبال بهترین مارک کرم مرطوب کننده دست و صورت بوده اید گاهی قیمت بالای کرم مرطوب کننده ها جیب شما را حسابی خالی کرده است. برای صرفه جویی در هزینه ها می توانید کرم مرطوب کننده های مورد نیاز خود را در خانه تهیه کنید و از لذت ساختن ماسک و کرم مرطوب کننده خانگی بهره مند شوید. شما می توانید با خیال راحت و بدون نگرانی از عوارض جانبی، از این کرم مرطوب کننده ها استفاده کنید چون هیچ ماده افزودنی ای در این کرم مرطوب کننده های خانگی وجود ندارد و کاملا براساس نیازهای پوست شما ساخته شده است.

اجزای سازنده کرم مرطوب کننده ها Moisturizing Cream

اجزای سازنده کرم مرطوب کننده ها موادی هستند که پس از آن که مرطوب‌ کننده‌ ها آن را در اختیار پوست قرار می‌دهند، آب را در خود نگه می‌دارند. بیشتر کرم مرطوب کننده صورت خوب ، مخلوط‌ های یکدستی از آب و روغن‌‌اند و از این روست که (به لحاظ تعریف) در دسته کرم مرطوب کننده ها یا لوسیون‌ها جای می‌گیرند.
با استفاده از کرم مرطوب کننده ها پوست نرم و لطیف می‌شود. کرم مرطوب کنندههایی که خود را ضد خارش هم عنوان می‌کنند، اغلب حاوی منتول هستند. کرم مرطوب کنندهمی توانند به برطرف کردن خشکی پوست یک عارضه شایع به خصوص در فصل زمستان است، کمک کنند. کرم مرطوب کننده ها را، اغلب غیرحساسیت زا و آزمایش شده از لحاظ آلرژی عنوان می کنند هر چند که هنوز هیچ استاندارد قانونی و دولتی برای اثبات این مدعا وجود ندارد.
تقریبا تمام کرم مرطوب کننده های موجود در بازار از مواد و ترکیباتی استفاده می کنند که کم و بیش آکنه زا هستند. کرم مرطوب کنندهاز سه طریق می توانند رطوبت پوست را تأمين نمایند. تفاوت کرم مرطوب کننده روز و کرم مرطوب کننده شب چيست؟ نياز پوست در هنگام روز با نياز روز در هنگام شب متفاوت است. کرم مرطوب کننده روز باید به ميزان سبک تری روی پوست قرار بگيرند و بدون لغزش از آرایش شما محافظت کنند.

نحوه انتخاب کرم مرطوب کننده مناسب

کرم مرطوب کنندهها به اشکال مختلف امولسیون مایع، پماد و ِکرم دیده می شوند که محتوای چربی و آب در این اشکال فرق می کند. برای پوست های خشک باید ازکرم مرطوب کننده کننده ها حاوی چربی استفاده کرد. در مورد پوست های چرب نیازی به استفاده از کرم مرطوب کننده نیست، مگر در برخورد با آب و هوای گرم یا سرد. - در مورد پوست نرمال باید از کرم مرطوب کننده ای که میزان چربی کمتری داشته باشد، استفاده کرد. اگر کرم مرطوب کننده برای غروب و شب استفاده می شود، نیازی نیست که حاوی ضد آفتاب باشد. از طرف دیگر معمولا استفاده از یک لوسیون کرم مرطوب کننده زیر ضد آفتاب، در صورتی که قرار است فرد چند ساعت در معرض آفتاب قرار بگیرد، توصیه می شود.
معمولا استفاده از کرم مرطوب کننده پس از شستن صورت توصیه می شود و باید کرم مرطوب کننده را وقتی که هنوز پوست کمی رطوبت دارد استفاده کرد و کرم مرطوب کننده به آرامی روی پوست پخش نمود. در کرم مرطوب کننده صورت ماساژ زیادی توصیه نمی شود، زیرا ممکن است پوست را حساس کند.
از آنجا که کرم مرطوب کننده ها Moisturizing Cream حاوی میزان زیادی آب هستند، نباید بلافاصله پس از مصرف کرم مرطوب کننده ها در معرض هوای سرد قرار گرفت و بهتر است 20 تا 30 دقیقه پیش از برخورد با هوای سرد (مثلا زمستان) یا هوای گرم یا باد، کرم مرطوب کننده را مصرف کرد و در موارد مذکور استفاده از کرم مرطوب کننده های چرب اولویت دارند.

کرم مرطوب کننده های دست:

این کرم مرطوب کننده ها اصولا فرق زیادی با کرم مرطوب کننده های صورت ندارند، به جز اینکه به علت وسعت بدن یا دست، بیشتر کارخانه های سازنده ترجیح می دهند این کرم مرطوب کننده ها را به شکل مایع و لوسیون بسازند و گاهی می توان از کرم مرطوب کننده ها در حمام استفاده کرد که یک لایه ی نازک روی بدن تشکیل می دهند.
همچنین افزودنی هایی که در کرم مرطوب کننده های صورت به کار می روند ممکن است در کرم مرطوب کننده های دست و بدن کمتر استفاده شوند. یک تفاوت بین کرم مرطوب کننده های دست و کرم مرطوب کننده های صورت و بقیه بدن این است که در کرم مرطوب کننده های دست به علت شست و شوی مداوم دست ها، معمولا از چربی بیشتری استفاده می شود که به آسانی با شستن دست ها از بین نرود. همچنین بعضی از کرم مرطوب کننده های دست حاوی روغن هستند که رطوبت لازم دست را فراهم می کند.