ماسک صورت


ماسک صورت

ماسک صورت Face Mask با شیر تکمیل کننده زیبایی صورت شما

برای اینكه پوست شما ملایم شود یك تكه پارچه پنبه ای را در شیر بذارید تا خوب خیس بخورد سپس آنرا روی صورت خود بكشید و بگذارید به مدت نیم ساعت ماسک صورت Face Mask روی پوستتان بماند. سپس صورت خود را با آب بشورید. یك قاشق چای خوری نمك را در دو قاشق سوپ خوری شیر بریزید و به هم بزنید. هنگام خواب به صورت خود مانند ماسک صورت بمالید این كار پوست صورت شما را فوق العاده نرم و ملایم می كند. برای روشن تر كردن پوست صورت دو عدد مغز بادام در داخل شیر بریزید و هنگام خواب مانند ماسک صورت به صورت خود بمالید. برای كم كردن اثر لك های سفید و روشن پوست دو عدد دو عدد نخود را در شیر خیس کنید بهتر است نخود ها را بكوبید سپس آنرا از شب بگذارید تا صبح خوب خیس بخورد. صبح روز بعد آنرا صاف كنید و مقدار كمی پودر زرد چوبه و دو الی سه قطره آبلیمو به آن اضافه کنید. آنگاه حاصل بدست امده را مانند ماسک صورت Face Mask به صورت خود بمالید و بذارید به مدت نیم ساعت بماند. حال می توانید صورت خود را بشویید. برای شفافیت پوست یك قاشق سوپ خوری شیر را با یك قاشق چایخوری هویج و یك قاشق چایخوری آب پرتقال و یك قاشق چایخوری عسل آب شده مخلوط كنید. آنها را روی صورت خود مانند ماسک صورت بمالید و بگذارید مدت 15 دقیقه در همین وضعیت بماند. یكی دیگر از انواع ماسک صورت كه پوست را صاف و نرم می كند به این صورت تهیه می شود. یك قاشق چایخوری آب لیمو شیرین و یك قاشق چایخوری كوبیده مغز كدو را با نصف قاشق چایخوری خامه مخلوط كنید. در پایان چند قطره گلاب اضافه كنید. ماسک صورت شما حاضر است. اكنون آن را مانند ماسک صورت Face Mask روی صورت خود بمالید و بگذارید 20 دقیقه در همین وضعیت بماند. برای روشن تر شدن و شفافیت پوست و بهبود گردش خون در پوست به این روش عمل كنید. یك قاشق چایخوری نخود سبز كوبیده را در یك قاشق چایخوری روغن زیتون مخلوط كرده و به شیر اضافه كنید. سپس آنرا به صورت خود مانند ماسک صورت بمالید.

ماسک صورت Face Mask با عسل ،بهترین ماسک صورت گیاهی برای از بین بردن جوش و لك

بهترین ماسک صورت گیاهی برای از یبن بردن جوش و لك ماسک گرم است که براى باز و شاداب شدن چهره مفید است این ماسک صورت برای جوش را روى صورت بکشید و بگذارید براى ۱۵ دقیقه بماند. ماسک صورت برای لك: این ماسک صورت براى از بین بردن لکه ها و جوش های سر سیاه نیز مفید است.

ماسک صورت Face Mask با عسل و سرکه:

مقدارى عسل و سرکه را مخلوط کرده و روى لکه هاى صورت بمالید. کبودى هاى زیر چشم را با این ماسک صورت Face Mask برطرف کنید. ماسک صورت کنگر: آب کنگر را گرفته به اندازه یک سوم آن موم سفید و روغن بادام اضافه کرده و خوب هم مى زنید تا به صورت ماسک صورتدرآید. این ماسک صورت را روى لکه هاى پوست مى گذارید و بعد از ۱۵ دقیقه آن را با آب ولرم مى شویید این ماسک صورت براى از بین بردن لکه ها مفید است. ماسک صورت با هویج و سیب: هویج و سیب را رنده کرده و یک قاشق مرباخورى عسل به آن اضافه کرده و این ماسک صورت Face Mask را روى صورت هایى که لک دارد بگذارید و پس از ۲۰ دقیقه با آب ولرم آن را بشویید.ماسک صورتبا شیر: شیر، در از بین بردن لکه ها و دانه های سرسیاه بسیار مفید است، قبل از استفاده از شیر، باید پوست را با آب گرم بشویید و برای اثرگذاری بهتر، می توان شیر را با عصاره بابونه یا بومادران مخلوط نموده و سپس استفاده کرد.

ماسک صورت Face Mask با آب تمشک یا آلبالو:

آب تمشک یا آلبالو را بگیرید و آن را مانند ماسک صورت Face Mask روی پوست صورت خود بمالید و بگذارید یک ساعت روی صورتتان بماند و بعد صورت را با آب گرم بشویید. این عمل را روزی دو بار تا زمانی ادامه دهید که کک ‌و مک و لک های صورت شما از بین برود.ماسک صورتبا پیاز گل نرگس: پیاز گل نرگس را کاملا له کرده و با کمی سرکه مخلوط کنید. این مخلوط را مدت 30 دقیقه روی صورتتان مانند ماسک صورت بگذارید. ماسک صورت Face Mask با عسل: مقداری عسل را روی بخار آب قرار دهید تا حالت روان پیدا کند. بعد به آن مقداری دارچین کوبیده شده که در مقدار اندکی آب حل کرده‌اید، اضافه نمایید (به جای آب بهتر است از سرکه استفاده کنید).تا زمانی که عسل گرم است (طوری که صورت را نسوزاند) این ماسک صورتFace Mask را به صورت خود بمالید و حدود 40 دقیقه روی پوستتان قرار دهید. بعد صورت را با آب ولرم بشویید.

ماسک صورت Face Mask برای جوش های سر سیاه

ماسکصورتFace Mask برای از یبن بردن جوش صورت سر سیاه دو سه عدد پیاز متوسط را پس از پوس کندن خرد کنید و در مقدار کمی آب بپزید , به طوری که پیاز کاملا پخته شود و آب در ته ظرف باقی نماند. پیاز پخته شده را درون یک تکه پارچه نخی نازک تمیز بپیچد و این ماسک صورت را روی جوش ها بگذارید پس از چند دقیقه موضع را بشویید. ماسک صورت برای جوش و دانه های سر سیاه و سفید : برای درمان جوش صورت گیاهانی چون بومادران , بابونه ,رازیانه و گزنه سفید ( از هر کدام یک قاشق غذا خوری) را در آب جوش بریزید, سپس حوله ای به سر ببندید و به مدت ده دقیقه پوست را روی بخار آن نگه دارید. در این هنگام منافذ پوست شما باز شده و شما به آسانی می توانید با یک پارچه تمیز و یا دستمال کاغذی پوست را در ناحیه دانه های سر سیاه به آرامی فشار دهید و دانه ها را بیرون آورید و بعد صورت را با آب سرد بشورید تا منافذ پوست تنگ تر بشود. ماسک صورت عسل و دانه های سر سیاه برای درمان جوش صورت عسل افزودن به تقویت پوست و شفا بخشی ,پاک کننده خوبی است .یک قاشق غذا خوری عسل را به آرامی حرارت دهید و روی قسمت هایی از پوست بصورت ماسک صورت Face Mask که دارای دانه های سر سیاه است بگذارید , پس از 15 دقیقه با یک تکه پنبه و آب نیم گرم پوست خود را تمیز کنید و بعد بشویید. اگر لک نیز دارید از جوانه گندم( دو قاشق) به عسل اضافه کنید و بعد به همین نحو استفاده از ماسک صورت را عمل کنید. ماسک صورت روغن ماهی: لکه های قرمز پوست را تمیز کنید و بعد با مقداری روغن ماهی لایه ای از چربی مانند ماسک صورت رویش بکشید .یکی دو ساعت بعد پوست را با آب نیم گرم بشویید.

خاصیت درمانی عسل زنبور برای ماسک صورتFace Mask

خاصیت درمانی عسل زنبور برای ماسک صورت Face Mask: ماسک صورت زیبایی برای پاک کردن پوست و تقویت استفاده می شود. شاید تا به حال از خواص عسل زیاد شنیده باشید . منظورم خواص خوراکی و مزایای تغذیه ای آن نیست . بد نیست بدانید عسل اثرات معجزه آسایی روی پوست دارد . معمولا خرید ماسک صورت در دستور ماسک صورت مختلفی که برای صورت توصیه می شود ، عسل هم وجود دارد . درست است که در هنگام استفاده این ماسک صورت پوست چسبناک و غیر قابل تحمل می شود ، اما شادابی و تمیزی که بعد از شست و شو به جای می ماند ، شما را مشتاق می کند تا باز هم از ماسک صورت استفاده کنید . اصولا سالم ترین ماسک صورتFace Mask، ماسک صورتهایی هستند که در منزل و توسط خود شما تهیه می شوند . چرا که در تهیه ماسک صورت خانگی از مواد صد در صد طبیعی و بدون هیچ ماده ی افزودنی استفاده می کنید . قبل از گذاشتن ماسک صورت خانگی روی صورت باید کاملا بقایای کرم ها و مواد آرایشی را با پنبه ی آغشته به ماده ی پاک کننده از صورت خود پاک کنید . سپس پوست صورتتان را با آب ولرم و صابون بشویید و ماسک صورت خانگی‌تان را به صورت دورانی با حرکات دست از اطراف بینی و لب به سمت گونه ها بزنید . همچنین پیشانی و چانه را نیز با ماسک صورت بپوشانید . اطراف چشم و لب ها را خالی نگه دارید . اگر ماسک صورتFace Mask بعد از 20-15 دقیقه اثرات خود را گذاشته و باید ماسک صورت شسته شود ، به آرامی ماسک صورت را با آب ولرم از صورت خود پاک کنید . هیچ وقت به هنگام پاک کردن ماسک صورت از صابون استفاده نکنید . می توانید در هنگامی که ماسک صورت بر صورت دارید ، ورزش های آرام بخش یا حرکات یوگا انجام دهید . شادابی و لطافت پوست همراه با آرامش روحی نتیجه این 30 دقیقه ماسک صورت برای شماست.

آموزش تهیه كردن ماسک صورت Face Mask شاداب کننده پوست

آموزش تهیه كردن ماسک صورت برای شفاف شدن پوست خرید ماسک صورتFace Mask مواد اولیه: دو قاشق غذا خوری عسل یک قاشق غذاخوری روغن بادام تلخ طرز تهیه و مصرف مواد فوق را مخلوط کرده صورت را آماده نمایید و ماسک صورت را با دست به مدت 3 دقیقه به صورت ماساژ دهید نیم ساعت استراحت نموده سپس ماسک صورت را با آب ولرم شسته و کرم مرطوب کننده مصرف کنید می توانید هفته ای دو مرتبه از این کرم استفاده کنید این ماسک صورت برای شفاف شدن پوست سلولهای مرده و چروک را از صورت دور می نماید و همچنین ماسک صورت برای پوست خشک و خشن مناسب است خانمها در هر سنی می توانند از این ماسک صورتFace Mask استفاده کنند.

آموزش انواع ماسک صورت Face Mask برای انواع پوست صورت

1-ماسک صورت برای پوست‌ خشک و معمولی
ماسک صورت Face Mask تقویتی موز :

مواد لازم:
موز متوسط رسیده و نرم یک ‌دوم عدد
روغنگل سرخ ۱۰ قطره
عسل ۱ قاشق مرباخوری
شیر ۱ قاشق غذاخوری

روش تهیه ماسک صورت(تقویتی موز) :

موز را به کمک دستگاه مخلوط ‌کن یا چنگال کاملا نرم کنید و روغن گل سرخ را کم‌‌کم به آن اضافه کنید و در نهایت عسل را به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید و سپس شیر را به آن اضافه کرده و به مدت ۳۰ دقیقه ماسک صورت را روی کل صورت و گردن قرار دهید. بعد با آب ملایم بشوئید. این ماسک صورت جهت تقویت و تغذیه پوست صورت و گردن مخصوصاً برای پوست‌های خشک و معمولی مفید است.
یادآوری: روغن گل سرخ را می‌توانید از عطاری‌ها تهیه کنید.

ماسک صورت Face Mask برای پوست‌ خشک

ماسکصورتFace Mask شیر بادام :
مواد لازم:
روغنبادام شیرین ۳۰ سی‌سی
شیر خشک کم‌چرب ۲۰ گرم
عرق بهار نارنج ۴۰ سی‌سی
اوسرین ۱۰۰ گرم

روش تهیه ماسک صورت(کرم شیر بادام) :

روغنبادام شیرین، شیر خشک کم‌چرب و عرق بهار نارنج را کاملاً با هم مخلوط کنید. بعد اوسرین را به آن اضافه کنید و آنقدر به هم بزنید تا کاملاً یکدست شود. این ماسک صورت باعث نرمی و طراوت پوست‌های خصوصاً آسیب ‌دیده و مستعد آلرژی می‌شود و ماسک صورت لطافت مناسبی خصوصاً برای پوست‌های خشک و حساس ایجاد می‌کند.

ماسک صورت برای پوست چرب و معمولی

ماسکصورتFace Mask پاک کنند‌‌ه و شاد‌‌اب کنند‌‌ه صورت :
مواد‌‌ لازم:
آب لیمو ترش تازه ۲ قاشق سوپخوری
آب خیار ۲ قاشق چایخوری
الکل سفید‌‌ ۲ قاشق غذاخوری
آب پرتقال ۶۰ میلی‌لیتر
گلاب ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک صورت

د‌‌ر ظرفی آب لیمو ترش و آب پرتقال و آب خیار را با هم مخلوط و خوب هم بزنید‌‌ د‌‌ر ظرفی د‌‌یگر گلاب و الکل را مخلوط و ۵ د‌‌قیقه صبر کنید‌‌ و سپس هر د‌‌و ظرف را بهم اضافه و خوب مخلوط کنید‌‌. این ماسک صورت جهت شاد‌‌ابی و آب‌رسانی پوست بسیار مفید‌‌ است که مورد استفاده این ماسک صورت برای پوست چرب و معمولی می‌باشد‌‌.
در اینجا لازم است خاطر نشان کنیم یک ماسک صورت Face Mask عالی برای لیفتینگ پوست ماسک صورت با عسل می‌باشد که شامل ترکیبات تخم مرغ، لیمو و عسل میباشد. تخم مرغ میتواند باعث استحکام و کشیدگی پوست شود زیرا حاوی پروتئین و ویتامین B میباشد. درواقع ،تخم مرغ باعث لیفتینگ پوست میشود. لیمو نیز روشن کننده پوست و عسل عامل آبرسان و مرطوب کننده عالی محسوب می شود.

ماسک صورت با ماست

ماست ماده غذایی سالم و مغذی است که نه تنها هضم غذا را آسان می کند، بلکه ماده معدنی لازم مانند کلسیم و روی را که در رشد و استحکام استخوان و دندان نقش مهمی دارد، تامین می کند. جالب است بدانید که تهیه کردن ماسک صورت با ماست نیز تاثیر مثبتی بر پوست دارد. ماسک ماست به سلول های پوست جان تازه ای می بخشد و باعث لطافت، سفت و روشن شدن پوست می شود