لوسیون بدن


لوسیون بدن

لوسیون‌ بدن body lotion

لوسیون بدنچیست و بهترین مارک لوسیون بدن کدامست ؟
استفاده از لوسیون‌ بدن یکی از سادهترین راههای حفظ سلامت پوست بدن است. زمان و طرز استفاده از لوسیون بدن بسیار مهم است، لوسیون‌ بدن خوب بعد از حمام باعث مرطوب کردن سطح پوست میشود و لوسیون‌ بدنbody lotion از خشک شدن پوست جلوگیری می کند. یک لوسیون‌ بدن خوب و مناسب به پوست حس طراوت و جوانی میبخشد.

فواید لوسیون‌ بدن body lotion

از اهم فواید لوسیون های بدن Body Lotion میتوان به موارد ذیل اشاره نمود.

1- رطوبت رسانی به پوست

افرادی که در مناطق خشک زندگی میکنند و پوستی حساس و خشک دارند، اغلب از لوسیون‌ بدن استفاده میکنند. پوستی که به خاطر خشکی، سرما و گرمای بیش از حد حساس شده است نیاز به مراقبت ویژه دارد. شما میتوانید با استفاده از لوسیون‌ بدن رطوبت و مراقبتهای ویژه را به پوستتان هدیه دهید. بعضی از افراد به طور ژنتیکی پوست حساسی دارند و به شرایط آب و هوایی ربطی ندارد. به این افراد استفاده از لوسیون‌ بدن بعد از حمام را پیشنهاد میکنیم. استفاده از انواع روغنهای گیاهی نیز به عنوان لوسیون‌ بدن حمام رایج است.

2- رفع خشکی پوست

اگر پوست شما از نوع معمولی یا چرب باشد، بازهم ممکن است بخشهای خشکی از بدن تان مانند اطراف آرنج و زانوها شما را اذیت کند. شما میتوانید با استفاده از لوسیون‌ بدن بعد از حمام و لوسیون‌ بدن قبل از خواب به نجات این نواحی از بدن تان برسید. استفاده منظم از لوسیون‌ بدن در رفع خشکیهای اطراف زانو و آرنج معجزه میکند.

3- رفع پینه

اگر شما جز افرادی هستید که پوست کف پاهایتان به دلیل خشکی زیاد ترک میخورد، استفاده از لوسیون‌ بدن میتواند به شما کمک کند. لوسیون‌ بدن در جدا کردن سلولهای مرده کف پا نقش زیادی دارد.

4- حس خوب، بوی خوش

استفاده از لوسیون‌ بدن حس خوبی را به افراد منتقل میکند. در ضمن رایحه و بوی خوش لوسیون‌ بدن فراموش نشدنی است. شما میتوانید رایحه لوسیون‌ بدن را با توجه به نوع پوست و علائق خود و با در نظر گرفتن خواص ترکیبات موجود درلوسیون‌ بدن انتخاب کنید.

5- حفظ آرامش

حتی اگر پوست شما در بهترین حالت سلامتی و شادابی باشد و به هیچ یک از مرطوبکننده ها احتیاج نداشته باشد، استفاده از لوسیون‌ بدن به پوستتان آرامش میدهد. اگر لوسیون‌ بدن را همراه ماساژ بدن استفاده کنید تاثیر لوسیون‌ بدن چند برابر میشود.

6- لطافت بعد از کار

اگردست‌هایتان بعد از شستن ظرف یا گردگیری خانه خشک می‌شود و گاهی دچارخارش می شود، لوسیون‌ بدن مخصوص دست به شما کمک می کند. بد نیست شیشه‌ای از لوسیون‌ بدن مورد علاقه‌تان را در آشپزخانه نگه دارید و بلافاصله بعد از تمام شدن کارهای خانه لوسیون‌ بدن را به دستانتان بزنید.

7- شفافیت پوست

استفاده از انواع لوسیون‌ بدن به پوست شما درخشندگی خاصی میبخشد. بسیاری از لوسیون‌ بدن حاوی ترکیبات سفید کننده هستند که لوسیون‌ بدن باعث روشن شدن پوست میشود. برخی از این لوسیون‌ بدن نیز دارای دانه های کوچک پاک کنندهای هستند که این لوسیون‌ بدن به عنوان اسکراب بدن عمل میکنند و این لوسیون‌ بدن سلولهای مرده را از سطح پوست جدا میکنند.

مبنا و اساس لوسیون‌ بدن body lotion

در پاسخ به سوال اساسی فوق که اصولا لوسیون بدن چیست میتوان گفت محصولاتی که جز دسته بندی لوسیون‌ بدن یا اسکراب بدن قرار می گیرند، معمولا در غلظت سبک ترند، چربی کمتری دارند، لوسیون‌ بدن لیز نیستند، و لوسیون‌ بدن با هر نوع پوستی هم سازگاری دارند. یکی از مزایای اصلی لوسیون‌ بدن این است که می توانند رطوبت فعلی پوست را حفظ کنند. لوسیون‌ بدن این چنینی حاوی humectant هستند.
به گفته وبسایت Skin Care Rx پوست های خشک، بیشتر از چربی، دچار کمبود رطوبت هستند که باعث می شود لوسیون‌ بدن جذب کننده ی رطوبت، نسبت به کرم ها وروغن ها، انتخاب بهتری باشند.
هال می گوید که هیدروکسی آلفا و اسید هیالورونیک، از متداول ترین جاذب های رطوبت در لوسیون‌ بدن هستند و بعد از اینکه لوسیون‌ بدن مانند لایه بردار عمل می کنند، لوسیون‌ بدن از غشای میانی پوست تا لایه ی اپیدرم را آبرسانی می کنند.
در مجموع، لوسیون‌ بدنbody lotion را می توان بخاطر بافت خاص و سبکشان، بیشتر از کره ی بدن استفاده کرد. مخصوصا برای کسانی که مستعد جوش و آکنه هستند نیز لوسیون‌ بدن بهتر است. پیشنهاد می شود: نوع پوستتان را بشناسید و مطمئن شوید که فهرست محتویات لوسیون‌ بدن را قبل از خرید خوانده اید.

برچسب لوسیون‌ بدن body lotion

با وجود اینکه اجزای تشکیل دهنده، برای طبقه بندی یک محصول بعنوان اسکراب بدن یا لوسیون‌ بدن نقش دارند، اما هیچ استانداردی برای اینکه شرکت ها لوسیون‌ بدن body lotion را چه بنامند تا مصرف کنندگان گول نخورند وجود ندارد. البته در مورد قیمت لوسیون بدن هم گزینه های زیادی پیش رو دارید در حال حاضر میتوان به جرات گفت بهترین مارک لوسیون بدن لوسیون بدن نیوآ و لوسیون بدن سینره میباشند .
به اعتقاد جفری آن هال، زیبا شناس، در مرحله ی اول، بافت و غلظت لوسیون‌ بدن است که دسته بندی آنرا برای مصرف کنندگان مشخص می کند.

لوسیون‌ بدنbody lotion را در حمام بگذارید

حتما می دانید که حمام آب گرم چربی پوست را می گیرد. کرم های صورت و لوسیون‌ بدن جایگزین های بسیار خوبی برای این چربی از دست رفته می باشد، البته به شرطی که به درستی لوسیون‌ بدنbody lotion را به کار ببریم اما شاید لوسیون‌ بدن بسیار خسته کننده باشد. یک راه حل ساده ، لوسیون بدن خود را در حمام قرار دهید. خواهید دید که پوست ظرف 10 دقیقه پس از بستن دوش و اتمام استحمام، به محض این که رطوبت خود را از دست بدهد، استفاده از لوسیون‌ بدن را به شما یادآور می شود.

تهیه ساده انواع لوسیون‌ بدنbody lotion خانگی

لوسیون‌ بدن به شکل های مختلف مانند کرم و پماد در بازار وجود دارد. این در حالی است که هر نوعی از لوسیون‌ بدن قادر به ایجاد رطوبت کافی و محافظت از پوست است. بر اساس نظر بهترین دکترهای زیبایی، لوسیون‌ بدنbody lotion که شامل مرطوب کننده های قوی تری مانند کره درخت روغن قلم، کره کاکائو و وازلین می باشند، بهترین راه رطوبت رسانی پوست های بسیار خشک هستند.
در تهیه لوسیون‌ بدن آرایشی و بهداشتی همیشه باید مشخصات و نوع پوست در نظر گرفته شوند. تهیه لوسیون‌ بدن نسبت به كرم‌ ها آسان تر است و لوسیون‌ بدن به راحتی در خانه تهیه می‌شوند. در ساخت لوسیون‌ بدن، از انواع دم كرده‌ ها و جوشانده‌ های گیاهی، آب میوه‌ ها و سبزیجات، انواع میوه‌ ها و گیاهان له شده و غیره استفاده می‌ شود. از بیشتر لوسیون‌ بدن می‌ توان روزانه یك تا دو بار استفاده كرد.

لوسیون‌ بدن پاك كننده‌ی پوست

مواد لازم: آبلیموی تازه ۴ قاشق غذاخوری، ماست ۴ قاشق خوری.
ماست و آبلیموی تازه را كاملاً با هم مخلوط كرده و این لوسیون‌ بدن را درون شیشه‌ای دردار در یخچال نگهداری كنید. این لوسیون‌ بدنbody lotion را با پنبه روی پوست بمالید و پس از مدتی آن را بشویید. این لوسیون‌ بدن علاوه بر پاكسازی پوست، رنگ پوست را نیز شفاف و روشن می‌ كند.

لوسیون‌ بدن شاداب كننده‌ی پوست

مواد لازم: پوست ۲ عدد پرتقال متوسط، مقداری آب.
پوست پرتقال‌ ها را شسته و آنها را كاملاً از سطح پرتقال جدا كنید. آنگاه پوست را ریز ریز كرده و داخل ظرف درداری بریزید. آب را به جوش آورده، روی پوست‌ها بریزید، بطوریكه روی آن را بپوشاند. سپس بگذارید به مدت ۸ ساعت بماند. البته در این مدت چند بار ان را هم بزنید. پس از ۸ ساعت، ان را صاف كرده و در ظرف درداری نگهداری كنید. این لوسیون‌ بدنbody lotion را هر روز می‌ توانید استفاده كنید. با این لوسیون‌ بدن، پوست شما با طراوت و زیبا خواهد شد.

لوسیون‌ بدن برطرف كننده‌ی لك‌ صورت

مواد لازم: ترب كوچك ۱ عدد، آبلیموی تازه ۴ قاشق غذاخوری.
ترب را شسته و سپس آن را با پوست كاملاً ریز رنده كنید. سپس آبلیموی تازه را روی آن ریخته و به مدت ۲ روز در جایی خارج از یخچال قرار دهید. آنگاه مخلوط را صاف كرده و لوسیون‌ بدن را داخل شیشه‌ ای بریزید. اگر با پنبه این لوسیون‌ بدنbody lotion را مرتباً روی لك‌ های صورت، خصوصاً لك های آفتاب بمالید، بسیار ثمربخش است.
مواد لازم: گوش ماهی ۱ استكان، آبلیمو ۳ قاشق غذاخوری
گوش ماهی‌های كوچك و نازك را انتخاب نموده و سپس آن ها را بشویید. پس از خشك شدن با آسیاب كاملاً خرد كرده و به صورت پودر درآورید. سپس ۳ قاشق غذاخوری از این پودر را با ۳ قاشق غذاخوری آبلیمو درون ظرفی دردار ریخته و به مدت ۱۰ روز آن را كنار بگذارید. البته گاهی ظرف را تكان دهید. پس از گذشت ۱۰ روز، مایع را صاف كرده و در ظرفی نگهداری كنید. می توانید از این لوسیون‌ بدن، یك روز درمیان استفاده کنید. با کمک پنبه‌ و با حرکت چرخشی این لوسیون‌ بدن را بر روی پوست ماساژ دهید. این لوسیون‌ بدنbody lotion علاوه بر برطرف كردن لك‌ های صورت، برای پوست های چرب و جوش دار نیز مفید است.
مواد لازم: گل آقطی ۱ استكان پر، سركه سیب ۱ قاشق غذاخوری، پودر زاج ۱ قاشق چایخوری
مانند تهیه جوشانده ای كه قبلاً گفته شد، با ریختن گلهای خشك آقطی درون آبجوش، جوشانده‌ ای تهیه نمایید و پس از سرد شدن آن را صاف نمایید. ۸ قاشق غذاخوری از این جوشانده را بر روی سركه و پودر زاج بریزید و خوب بهم بزنید و در ظرفی دردار و در یخچال نگهداری كنید. روزانه می‌ توانید یك بار از این لوسیون‌ بدنbody lotion بر روی لك‌ های صورت مالیده تا لك‌ ها برطرف گردند.

لوسیون‌ بدن زیبا كننده‌ ی دستها

مواد لازم: گوجه فرنگی متوسط رسیده ۱ عدد، گلیسرین ۱ قاشق چایخوری، آبلیمو ۱ قاشق چایخوری
گوجه فرنگی را شسته و رنده كنید. سپس آن را از صافی رد كرده و با گلیسیرین و آبلیمو مخلوط نمایید. مخلوط مورد نظر را در شیشه‌ ای ریخته و در یخچال نگهداری كنید. روزی ۲ بار از این لوسیون‌ بدن به دستها بمالید. این لوسیون‌ بدنbody lotion باعث نرمی دست و روشن شدن پوست دست می‌ گردد و اگر لوسیون‌ بدن كم کم تهیه شود بهتر است زیرا هرچه این لوسیون‌ بدن تازه تر باشد، مفید تر خواهد بود.

لوسیون‌ بدن مرطوب كننده‌ی دستها

مواد لازم: خیار متوسط ۱ عدد، الكل سفید ۴ قاشق غذاخوری، گلیسیرین ۴ قاشق غذاخوری، گلاب ۴ قاشق غذاخوری
خیار را شسته و با پوست رنده كنید و سپس آن را از صافی عبور دهید. آب خیار را با الكل، گلیسیرین و گلاب مخلوط کنید و در ظرفی دردار بریزید. این لوسیون‌ بدنbody lotion را روزانه ۲ بار می توان به کار برد. شبها نیز می‌ توانید این لوسیون‌ بدن را روی پوست بمالید. این لوسیون‌ بدن مرطوب كننده عالی پوست دست می‌ باشد.

لوسیون‌ بدن رفع تیرگی زیر چشم

مواد لازم: روغن زیتون ۴ قاشق غذاخوری، نمك آشپزخانه ۴ قاشق غذاخوری
روغنزیتون و نمك را درون ظرفی بریزید و آنقدر بهم بزنید تا نمك كاملاً حل شود. آنگاه با دقت، مقداری از لوسیون‌ بدنbody lotion مورد نظر را به زیر چشمها بمالید به طوری كه وارد چشم نشود. بعد از ۱۰ دقیقه، چشمها را كاملاً بسته و صورت را بشویید.

لوسیون‌ بدن از بین برنده‌ی كك و مك صورت

مواد لازم: خیار متوسط ۱ عدد، شیر ۴ قاشق غذاخوری
خیار را شسته و با پوست رنده كنید. سپس شیر را روی آن ریخته و چند ساعتی مخلوط را كنار بگذارید. سپس محلول را صاف كرده و در ظرفی بریزید و در یخچال نگهداری كنید. از این محلول می‌ توانید با پنبه روی كك و مك‌ ها بمالید. در ابتدا كك و مك‌ ها كمرنگ تر خواهند شد. طرز استفاده از لوسیون بدن بسیار مهم است دقت کنید که با استفاده مداوم از این لوسیون‌ بدنbody lotion ، كك و مك ها از بین می‌ روند. البته سعی کنید از عوامل تحریك كننده پوست مانند نور مستقیم آفتاب دوری کنید.