لاک ناخن


راهنمای خرید لاک ناخن

لاک ناخن nail polish

لاکیا لاک ناخنnail polish نوعی ماده شیمیایی است که برای زیباترشدن ناخن ها به ناخن‌های دست یا ناخن‌های پا زده می‌شود. البته ممکن است از لاک ناخن nail polish برای محافظت کردن از ناخن‌ها استفاده ‌شود.
از سال های قدیم انسان ها در صدد زیبا تر نشان دادن ناخن های خود بوده اند .از از سه هزار سال پیش از میلاد افراد در مکان هایی از قبیل مصر، ایتالیا، ژاپن و چین ناخن‌های خود را رنگ می‌کردند و برای ساختن لاکهای ناخن به سبک خودشان از مواد طبیعی مانند گیاه حنا، ترکیب صمغ عربی، سفیده تخم‌مرغ، ژلاتین و موم زنبور عسل استفاده می‌کردند.
. در مصر باستان، بر اساس طبقه اجتماعی متفاوتی که وجود داشت ، رنگ لاک‌‌ ناخن مورد استفاده نیز متفاوت بوده است.
طبقات اجتماعی پایین‌‌تر از رنگ‌‌ لاک ناخن کمرنگ ،لاک ناخن مات و یا حتی بی رنگ استفاده می کردند و طبقات مرفه‌‌تر رنگ لاک ناخن قرمز را که بیشتر مخصوص مدل لاک ناخن دخترانه بوده ، برای زیباتر شدن ناخن های خود مورد استفاده قرار می دادند.
وقتی صحبت از لاک ناخن دست و همچنین لاک ناخن پا و خرید لاک ناخن nail polish می‌‌شود اولین چیزی که به آن فکر می‌‌کنیم رنگ لاک ناخن است. ‌‌اینکه مورد علاقه ما لاک ناخن مات است یا براق، غلیظ است یا رقیق برای ما دارای اهمیت است. البته سایر موارد نیز مانند مدل لاک زدن و مدل‌های ناخن مخصوصا مدل ناخن دخترانه و مدل ناخن ساده نیز برای بسیاری از اهمیت بالایی برخوردار است .
همچنین قیمت و شرکت سازنده لاک ناخن nail polish هم از مواردی است که مورد خرید لاک ناخن به آن توجه می کنیم .

انواع لاک ناخن جدید

در ابتدای تولید لاک، لاکهای ناخن nail polish فقط مدل لاک ساده موجود بود و افراد از لاک ناخن ساده که تنها در رنگ با یکدیگر تفاوت داشت استفاده می کردند اما به مرور زمان با پیشرفت تکنولوژی و با توجه به این که جذابیت لاک ناخن ساده به دلیل موجود نبودن لاک ناخن جدید تر کاهش یافته بود تولید کنندگان در صدد ساختن انواع لاک ناخن جدیدتر و جذاب تری مانند: لاک ناخن حرارتی ˏ لاک ناخن ژله ای ˏلاک ناخن مخملی ˏلاک ناخن اکلیلی ˏلاک ناخن ترک ˏلاک ناخن شبرنگ و... برآمدند.

لاک ناخن حرارتی

لاک ناخنحرارتی به دما حساس است و رنگ آن با افزایش و کاهش دما ی بدن شما و یا محیط تان، ، تغییر می کند.
زمانی که از لاک ناخن حرارتی استفاده کرده اید اگر لیوان آب سرد و یا چای و قهوه داغ، را دست بگیرید تغییر رنگ لاک ناخن حرارتی را بر روی ناخن های خود مشاهده خواهید کرد
این ویژگی منحصر به فرد لاک ناخن حرارتی نسبت به سایر لاک ناخن ساده است.

لاک ناخن مخملی

لاک ناخنمخملی نوعی لاک ناخن پودری است که با استفاده از آن ناخن های شما حالت مخملی به خود می گیرد.
شما به چند روش می توانید لاک ناخن مخملی را استفاده کنید:
1.لاک ناخنnail polish همرنگ با لاکهای ناخن مخملی را بر روی ناخن های خود بزنید و قبل از خشک شدن آن پودر لاک ناخن مخملی را روی ناخن بریزید و اضافی آن را پاک کنید.
2.لاک ناخنnail polish را بزنید و انگشت را داخل پودر لاک مخملی فرو ببرید.
3.پودر لاک ناخن مخملی را در برق ناخن بریزید و به آسانی لاک ناخن را استفاده کنید.

لاک ناخن ژله ای

لاک ناخنژله ای و طراحی کردن ناخن با لاک ناخن ژله ای مخصوص خانم ها و دخترانی است که روحیات شادتری دارند.
لاک ناخنژله ای به دلیل براق بودن و جذابیتی که دارند برای طراحی مدل لاک ناخن عروس و طراحی ناخن برای مراسم و جشن ها مناسب است.

لاک‌‌ ناخن nail polishخوب چه ویژگی هایی دارد؟

با توجه به مطالب گفته شده سعی کنید لاک ناخن هایی را انتخاب نمایید که از مواد سمی در ساخته شدن آن به کار نرفته باشد. بعضی از انواع لاک ناخن ‌‌ها نه تنها حاوی‌‌این مواد نیستند بلکه شامل ویتامین، روغن درخت چای، پروتئین گندم و مواد ضد قارچی نیز هستند. مصرف ‌‌این نوع لاک ناخن‌‌ها نسبت به بقیه ارجحیت دارد که با کمی تحقیق میتوانید هنگام خرید لاک ناخن انتخاب صحیح تری داشته باشید.
معمولا برچسب‌‌هایی که روی لاک ناخن ها زده می شود نشان دهنده ی ترکیبات شیمیایی و محتویات به کار رفته در لاک ناخن آنهاست و مواد به کار برده شده در ترکیب آن لاک ناخن را به مصرف کنندگان نشان می‌دهد.
گرچه طبق بررسی های فراوان کارشناسان مشخص شده که همه لاک‌‌ ناخن های موجود در بازار مطابق با برچسب خود نمی باشند و حتی مواردی از لاک ناخن ها هم دیده شده که علیرغم داشتن برچسب‌‌های عاری از مواد سمی، لاک ناخن حاوی مقادیر بالایی از مواد شیمیایی سمی بوده است و یا بر عکس آن.
فرمول لاک‌‌ ناخن های سالم طوری طراحی شده که علاوه بر زیباتر نشان دادن ناخن ها باعث رشد بهتر آنها می‌‌شوند و همچنین باعث بیشتر شدن استقامت ناخن ها می شوند .
این لاک ناخن ها عاری از سه ماده سمی هستند. یک دسته از ‌‌این لاک ناخن ‌ها بر پایه آب ساخته شده و دیر خشک شدن از عیوب این نوع لاک ناخن است.
در برخی از لاک‌‌ ناخن ها پروتئین سویا، کلاژن و ویتامین B5 به کار رفته است . به کار بردن این مواد در ساخت لاک ناخن nail polishباعث رشد بهتر و جلوگیری از خش دار شدن ناخن‌‌ها می شود. ‌‌این دسته لاک ناخن ‌ها معمولا بی‌رنگ هستند و زیر لاک ناخن‌‌های رنگی استفاده می‌‌شوند.
نگرانی بیشتر کارشناسان وجود فرمالدئید، تولوئن و دیبوتیل فتالات در انواع لاک ناخن است . آنها توصیه می‌‌کنند قبل از خرید لاک‌‌ ناخن nail polishبرای اطمینان بیشتر بروشور مربوط به آن لاک ناخن یا برچسب روی آن لاک ناخن را به دقت مطالعه فرمائید.

چند توصیه در رابطه با استفاده از لاک ناخن nail polish

برای اینکه در اثر استفاده از لاک ناخن رنگ ناخن هایتان زرد نشود می توانید قبل از استفاده از لاک ناخن از یک پوشش پایه ای بدون رنگ بر روی ناخن ها استفاده کنید . زیرا رنگ ها و مواد مورد استفاده در لاک ناخن مخصوصا لاک ناخن های تیره تر باعث زرد شدن رنگ طبیعی ناخن ها می شود.
در بعضی مواقع نیز به دلیل استفاده مکرر و طولانی مدت از لاک‌‌ ناخن nail polishو پاک کننده‌‌های لاک ناخن، لکه‌‌هایی سفید رنگ بر روی ناخن‌‌ها بخصوص ناخن‌‌های پا پدیدار می‌‌شوند که می‌‌تواند نتیجه واکنش آلرژیک به مواد شیمیایی موجود در آنها باشد برای حل این مشکل توصیه می شود از‌‌ لاک‌‌ ناخن مخصوصا لاک ناخن پا مدتی استفاده نگردد.
لاک ناخن nail polishخود را در دمای اتاق و در جای خشک و دور از نور مستقیم آفتاب نگهداری کنید.
بهتر است در زمستان‌ها به ناخن‌‌های خود استراحتی بدهید و از لاک‌‌ ناخن nail polish نه لاک ناخن دست و نه لاک ناخن پا استفاده نکنید .به ناخن های خود شانسی دوباره برای زیبا شدن بدهید.
لاک‌‌ ناخن nail polishرا در دسترس کودکان قرار ندهید.
بعضی از پاک کننده های لاکهای ناخن فاقد استون هستند، اما ‌‌این به آن معنا نیست که آن محصول ضرری برای شما ندارد.در بعضی از پاک کننده های لاک ناخن nail polishبه جای استون از متیل استات استفاده شده است که از استون هم خطرناک ترمی باشد. بعد از استفاده پاک کننده های لاک ناخن برای جلوگیری از خشک شدن ناخن ها از لوسیون‌‌های نرم کننده یا کرم مرطوب کننده استفاده کنید.
پس از لاک ناخن nail polishزدن حتما از براق کننده لاک ناخن یا همان برق ناخن استفاده کنید زیرا استفاده از برق ناخن باعث میشود ناخن ها در برابر شکنندگی مقاومت بیشتری داشته باشند همچـنین بـراق کنـنـده ناخن را بـدون لاک ناخن نـیــز استفاده کنید زیرا با این کار رطوبت ناخنها حفظ میگردد.
هنگام استفاده از لاکهای ناخن nail polishناخنها را خشک و تمیز نگاه دارید این کار باعث می‌شود تا باکتریها و قارچها زیر ناخنها تجمع پیدا نکنند.
برای استحکام بیشتر ناخن ها بـاید ناخن ها را بـطور مستقیم کوتاه کنیم و اندکی در گوشه ها گرد شوند.
صـابون و مواد شوینده قوی باعث خشک شدن و ترک خوردن ناخن ها می شوند.
بهتر است بـرای شستن دستها از صابونهای ملایم استفاده کنیم.
تا حد ممکن بیشتر از یکبار در هفته پاک کننده های لاکهای ناخن استفـاده نـکنـیـم زیـرا آنـها بـاعـث خشـکی ناخن میشوند. در صورت استفاده از آنها از لاک پاک کن های بدون استون استفاده کنیم.