لاک ناخن


راهنمای خرید لاک ناخن

لاک ناخن nail polish

لاکیا لاک ناخن nail polish نوعی ماده شیمیایی و آرایشی و بهداشتی است که برای زیباترشدن ناخن ها و رعایت بهداشت و آرایش ناخن بهتر ، به ناخن های دست یا ناخن های پا زده می شود. البته ممکن است از لاک ناخن nail polish برای محافظت کردن از ناخن ها هم استفاده ‌شود.
از سال های قدیم انسان ها در صدد زیبا تر نشان دادن و بهتر شدن بهداشت و آرایش ناخن های خود بوده اند. از سه هزار سال پیش از میلاد افراد در مکان هایی از قبیل مصر، ایتالیا، ژاپن و چین ناخن های خود را رنگ می‌کردند و برای ساختن لاک های ناخن به سبک خودشان از مواد طبیعی مانند گیاه حنا، ترکیب صمغ عربی، سفیده تخم‌مرغ، ژلاتین و موم زنبور عسل استفاده می‌کردند.
در مصر باستان، بر اساس طبقه اجتماعی متفاوتی که وجود داشت ، رنگ لاک‌‌ مورد استفاده برای ناخن نیز متفاوت بوده است و طبقات اجتماعی پایین‌ تر از لاک های ناخن کمرنگ ، لاک های مات و یا حتی بی رنگ استفاده می کردند و طبقات مرفه‌ تر رنگ  های قرمز را که بیشتر مخصوص مدل لاک ناخن دخترانه بوده ، برای زیباتر شدن ناخن های خود مورد استفاده قرار می دادند.
وقتی صحبت از لاک دست و همچنین لاک ناخن پا و خرید آن می‌‌شود اولین چیزی که به آن فکر می‌‌کنیم رنگ لاک است. ‌‌اینکه مورد علاقه ما لاک ناخن مات است یا براق، غلیظ است یا رقیق برای ما دارای اهمیت بسیاری می باشد. البته سایر موارد نیز مانند مدل لاک زدن و مدل‌های ناخن مخصوصا مدل ناخن دخترانه و مدل ناخن ساده نیز برای بسیاری از افراد از اهمیت بالایی برخوردار است .
همچنین قیمت و شرکت سازنده لاک ناخن nail polish هم از مواردی است که مورد خرید لاک باید به آن توجه کنیم .

انواع لاک ناخن جدید

در ابتدای تولید لاک های ناخن nail polish فقط مدل لاک ساده موجود بود و افراد از مدل لاک ساده که تنها در رنگ با یک دیگر تفاوت داشت استفاده می کردند اما به مرور زمان با پیشرفت تکنولوژی و با توجه به این که جذابیت مدل لاک ساده به دلیل موجود نبودن لاک ناخن جدید تر کاهش یافته بود تولید کنندگان در صدد ساختن انواع لاک ناخن جدید تر و جذاب تری مانند: لاک های ناخن حرارتی  ˏ لاک ناخن ژله ای  ˏلاک مخملی  ˏلاک اکلیلی  ˏلاک ترک  ˏلاک شبرنگ و... برآمدند.

لاک ناخن حرارتی

لاکناخنهای حرارتی به دما حساس است و رنگ آن با افزایش و کاهش دمای بدن شما و یا محیطتان، ، تغییر می کند.
زمانی که از لاک ناخن حرارتی استفاده کرده اید اگر لیوان آب سرد و یا چای و قهوه داغ، را دست بگیرید تغییر رنگ لاک های ناخن حرارتی را بر روی ناخن های خود مشاهده خواهید کرد
این ویژگی منحصر به فرد لاک های ناخن حرارتی نسبت به سایر لاک های ناخن ساده است.

لاک ناخن مخملی

لاکناخنمخملی نوعی لاک ناخن پودری است که با استفاده از آن ناخن های شما حالت مخملی به خود می گیرد.
شما به چند روش می توانید لاک ناخن مخملی را استفاده کنید:
1.لاک ناخنnail polish هم رنگ با لاک های ناخن مخملی را بر روی ناخن های خود بزنید و قبل از خشک شدن آن پودر لاک مخملی را روی ناخن بریزید و اضافی آن را پاک کنید.
2.لاک ناخنnail polish را بزنید و انگشت را داخل پودر لاک مخملی فرو ببرید.
3.پودر لاک های ناخن مخملی را در برق ناخن بریزید و به آسانی آن را استفاده کنید.

لاک ناخن ژله ای

لاکناخنژله ای و طراحی کردن ناخن با لاک های ناخن ژله ای مخصوص خانم ها و دخترانی است که روحیات شادتری دارند.
لاکناخنژله ای به دلیل براق بودن و جذابیتی که دارند برای طراحی مدل لاک ناخن عروس و طراحی ناخن برای مراسم و جشن ها مناسب است.

لاک‌‌ ناخن nail polish خوب چه ویژگی هایی دارد؟

با توجه به مطالب گفته شده سعی کنید لاک های ناخنی را انتخاب نمایید که از مواد سمی در ساخته شدن آن به کار نرفته باشد. بعضی از انواع لاک های ناخن نه تنها حاوی این مواد نیستند بلکه شامل ویتامین، روغن درخت چای، پروتئین گندم و مواد ضد قارچی نیز هستند. مصرف ‌‌این نوع لاک ناخن‌‌ها نسبت به بقیه ارجحیت دارد که با کمی تحقیق میتوانید هنگام خرید لاک برای ناخن هایتان انتخاب صحیح تری داشته باشید.
معمولا برچسب‌ هایی که روی لاک های ناخن زده می شود نشان دهنده ی ترکیبات شیمیایی و محتویات به کار رفته در آن ها است و مواد به کار برده شده در ترکیب آن لاک را به مصرف کنندگان نشان می‌دهد.
گرچه طبق بررسی های فراوان کارشناسان مشخص شده که همه لاک‌‌ ناخن های موجود در بازار مطابق با برچسب خود نمی باشند و حتی مواردی از لاک های ناخن هم دیده شده که علی رغم داشتن برچسب های عاری از مواد سمی، حاوی مقادیر بالایی از مواد شیمیایی سمی بوده است و یا بر عکس آن.
فرمول لاک‌‌ های ناخن سالم طوری طراحی شده که علاوه بر زیباتر نشان دادن ناخن ها باعث رشد بهتر آنها می‌‌شوند و همچنین باعث بیشتر شدن استقامت ناخن ها می شوند .
این لاک های ناخن عاری از سه ماده سمی هستند. یک دسته از ‌‌این لاک های ناخن بر پایه آب ساخته شده و دیر خشک شدن از عیوب این نوع لاک ناخن است.
در برخی از لاک‌‌ ناخن ها پروتئین سویا، کلاژن و ویتامین B5 به کار رفته است . به کار بردن این مواد در ساخت لاک ناخن nail polish باعث رشد بهتر و جلوگیری از خش دار شدن ناخن‌‌ها می شود. ‌‌این دسته لاک های ناخن معمولا بی‌رنگ هستند و زیر لاک ناخن‌‌های رنگی استفاده می‌‌شوند.
نگرانی بیشتر کارشناسان وجود فرمالدئید، تولوئن و دیبوتیل فتالات در انواع لاک ناخن است . آنها توصیه می‌‌کنند قبل از خرید لاک‌‌ ناخن nail polishبرای اطمینان بیشتر بروشور مربوط به آن لاک ناخن یا برچسب روی آن را به دقت مطالعه فرمائید.

چند توصیه در رابطه با استفاده از لاک ناخن nail polish

برای اینکه در اثر استفاده از لاک ناخن رنگ ناخن هایتان زرد نشود می توانید قبل از استفاده از آن از یک پوشش پایه ای بدون رنگ بر روی ناخن ها استفاده کنید . زیرا رنگ ها و مواد مورد استفاده در لاک ناخن مخصوصا لاک های ناخن تیره تر باعث زرد شدن رنگ طبیعی ناخن ها می شود.
در بعضی مواقع نیز به دلیل استفاده مکرر و طولانی مدت از لاک‌‌ ناخن nail polishو پاک کننده‌‌های لاک ناخن، لکه‌‌هایی سفید رنگ بر روی ناخن‌‌ها بخصوص ناخن‌‌های پا پدیدار می‌‌شوند که می‌‌تواند نتیجه واکنش آلرژیک به مواد شیمیایی موجود در آنها باشد برای حل این مشکل توصیه می شود از‌‌ لاک‌‌ ناخن مخصوصا لاک ناخن پا مدتی استفاده نگردد.
لاکناخنnail polish خود را در دمای اتاق و در جای خشک و دور از نور مستقیم آفتاب نگهداری کنید.
بهتر است در زمستان‌ها به ناخن‌‌های خود استراحتی بدهید و از لاک‌‌ ناخن nail polish نه لاک ناخن دست و نه لاک ناخن پا استفاده نکنید .به ناخن های خود شانسی دوباره برای زیبا شدن بدهید.
لاک‌‌ ناخن nail polishرا در دسترس کودکان قرار ندهید.
بعضی از پاک کننده های لاکهای ناخن فاقد استون هستند، اما ‌‌این به آن معنا نیست که آن محصول ضرری برای شما ندارد.در بعضی از پاک کننده های لاک ناخن nail polish به جای استون از متیل استات استفاده شده است که از استون هم خطرناک ترمی باشد. بعد از استفاده پاک کننده های لاک ناخن برای جلوگیری از خشک شدن ناخن ها از لوسیون‌‌های نرم کننده یا کرم مرطوب کننده استفاده کنید.
پس از لاک ناخن nail polish زدن حتما از براق کننده لاک ناخن یا همان برق ناخن استفاده کنید زیرا استفاده از برق ناخن باعث می شود ناخن ها در برابر شکنندگی مقاومت بیشتری داشته باشند همچـنین بـراق کنـنـده ناخن را بـدون لاک نـیــز استفاده کنید زیرا با این کار رطوبت ناخنها حفظ میگردد.
هنگام استفاده از لاک های ناخن nail polish ناخن ها را خشک و تمیز نگاه دارید این کار باعث می‌شود تا باکتری ها و قارچ ها زیر ناخن ها تجمع پیدا نکنند.

جالب است بدانید روشی برای لاک زدن وجود دارد که به کمک آب لاک را روی ناخن می زنند تا کاملا یک دست و زیبا شود. شما عزیزان می توانید برای آموزش لاک زدن با آب به منابع اینترنتی مراجعه نمایید.
برای استحکام بیشتر ناخن ها بـاید آن ها را بـه طور مستقیم کوتاه کنیم و اندکی در گوشه ها گرد شوند.
صـابون و مواد شوینده قوی باعث خشک شدن و ترک خوردن ناخن ها می شوند.
بهتر است بـرای شستن دست ها از صابون های ملایم استفاده کنیم.
تا حد ممکن بیشتر از یک بار در هفته پاک کننده های لاک های ناخن را  استفـاده نـکنـیـم زیـرا آنـ ها بـاعـث خشـکی ناخن می شوند. در صورت استفاده از آن ها از لاک پاک کن های بدون استون استفاده کنیم.

در نهایت باید بگوییم هنگام استفاده از همه لوازم آرایشی از جمله این محصول آرایشی و بهداشتی نهایت دقت خود را بفرمایید تا از بهترین مواد و مارک ها استفاده کنید و خدای نکرده بهداشت و آرایش ناخن خود را به خطر نیندازید.