نرم کننده مو


نرم کننده مو

درباره نرم کننده مو Hair Conditioner

نرم کننده مویک نرم کننده عمیق است و در فرمولاسیون نرم کننده مو خوب مخلوطی از مواد کاتیونی با وزن ملکولی بالا، مواد مرطوب کننده و پروتئین هیدرولیز شده (شیر، ابریشم، جوانه گندم) استفاده شده است. مواد مرطوب کننده و به خصوص گلیسیرین موجود در نرم کننده مو (موس مو) به خوبی به داخل مو نفوذ کرده و نرم کننده مو خوب باعث افزایش آب درون ساقه مو می شوند. مواد کاتیونی جهت خنثی کردن شارژ منفی موهای آسیب دیده می باشد، در نتیجه نرم کننده مو Hair Conditioner از ایجاد الکتریسیته ساکن در موها جلوگیری کرده و موها راحت تر شانه می شوند. همچنین نرم کننده مو سبب می شود که پوسته های لایه ی کوتیکول محکم به ساقه بچسبد و درخشندگی و جلای مو افزایش پیدا کند. به محض تماس نرم کننده مو با مو اثر خود را اعمال نموده و باعث راحت تر شانه شدن موها می شود. نرم کننده مو یا موس مو وز موها را برای مدت طولانی از بین می برد.

مزایای نرم کننده مو Hair Conditioner

- حفظ نرمی و خوش حالتی موها با ماندگاری طولانی بانرم کننده مو
- نرم کننده مو دارای پروتئین های هیدرولیز شده جهت لطافت و تقویت موها
- خنثی کننده الکتریسیته ساکن موها بانرم کننده مو
- حفظ رطوبت موها و ایجاد درخشندگی بانرم کننده مو

نحوه استفاده از نرم کننده مو Hair Conditioner

بعد از شستشوی مو با شامپوی مناسب با توجه به میزان بلندی مو مقدار لازمی از نرم کننده مو را روی ساقه ها و نوک موها پخش کرده و بعد از5 الی 10 دقیقه نرم کننده مو را بشورید.

توصیه‌های مهم برای نرم کننده مو Hair Conditioner

به ریشه موها شامپو بزنید اما تنها به ساقه آنها نرم کننده مو بزنید. به ندرت و تنها در صورت تخریب ریشه‌ای موها، ممکن است لازم باشد که به ریشه موها هم نرم کننده مو بزنید.
بعد از زدن نرم کننده مو ، از آب ولرم و اگر می‌توانید سرد برای شستن موها از نرم کننده مو استفاده کنید.

ترکیب نرم کننده مو Hair Conditioner

مواد موجود در نرم کننده مو و دیگر محصولات زیبایی، روی برچسب تولیدات به ترتیب غلظت از بالا به پایین ثبت می‌ شوند. آب، همیشه اولین ماده ثبت شده است و اساس همه مواد دیگر است و مو را نیز کمی مرطوب می ‌کند. ماده بعدی ثبت شده، غلیظ ‌ترین ماده موجود در فرآورده خواهد بود. اکثر نرم کننده مو حاوی یک یا چند روغن ترکیبی یا طبیعی برای چرب کردن مو هستند که باعث جلوگیری از گره‌ خوردن مو و از دست دادن آب آن می‌ شوند. چربی‌ های معدنی و لانولین نمونه روغن ‌های طبیعی هستند که عموما مورد استفاده نرم کننده مو Hair Conditioner قرار می‌ گیرند. روغنراسو و سایر روغن‌ های کمیاب مخصوص که توسط تولید کنندگان نرم کننده مو تبلیغ می‌ شوند، عملا از نظر آثار و خواص، فرقی با روغن‌ های طبیعی دیگر در نرم کننده مو ندارند.
بعضی از نرم کننده مو مخصوصا نرم کننده مو چرب حاوی پولیمرهای صنعتی از قبیل سیلیکون و آکریلیک هستند که همان عمل چربی طبیعی را در نرم کننده مو دیگر انجام می ‌دهند.
گلیسیرین در نرم کننده موHair Conditioner با جذب آب از هوا، مو را نرم و براق می ‌کند.
پروتئین موجود در بیشترنرم کننده مو به خصوص در نرم کننده مو مخصوص موهای آسیب ‌دیده، قسمت های ناهموار مو را صاف می‌ کند و نرم کننده مو بطور موقت ترک ‌ها را به هم می‌ چسباند. پروتئین‌ها از نوع پروتئین هیدرولیز شده ی حیوانی تا انواع نادر پروتئین کتانجک دریایی و پروتئین‌های غذایی هستند.

اشتباه‌های رایج درباره نرم کننده مو Hair Conditioner

هر نوع مویی احتاج به توجه مخصوص دارد. برای جلوه بهتر مو باید روش نگهداری درست آن را به کار گرفت و این به معنای انتخاب نرم کننده مو و شامپویی است که برای موهای ما ساخته شده‌اند. استفاده از شامپو و نرم کننده مو نامناسب، بیشتر اوقات نشانه‌های واضحی دارد. با این حال، اشتباه‌هایی که افراد در انتخاب نرم کننده مو مناسب دچار ان می‌شوند آن قدر عمومی است که می‌توان آنها را دسته‌بندی کرد.
نرم کننده موHair Conditioner که استفاده می‌کنید با آنچه پزشک‌تان توصیه کرده فرقدارد: نمی‌گوییم برای هر چیز کوچکی به پزشک مراجعه کنید اما بهتر است هر از گاهی با متخصص مشورت کنید. متخصص پوست و مو می‌تواند در شناخت بهتر نوع پوست و موهای‌تان کمک کند؛ بنابراین یکی از راه‌ها برای انتخاب بهترین برند نرم کننده مو یا دیگر محصول‌های مناسب، مشورت با متخصصان است. توجه داشته باشید که بهترین مارک نرم کننده مو لزوما گرانترین آنها نیست، یکی از عوامل گمراه شدن مشتریان تنوع انواع نرم کننده موی سر در بازار است. از بهترین انواع موجود در بازار میتوان به نرم کننده مو سینره و نرم کننده مو فولیکا اشاره کرد. البته لازم به ذکر است که برند سینره جز بهترین شامپو نرم کننده مو در ایران نیز محسوب میگردد.
نرم کننده موسینره یک نرم کننده عمیق می باشد (Deep hair Conditioner) و در فرمولاسیون آن مخلوطی از مواد کاتیونی با وزن ملکولی بالا، مواد مرطوب کننده و پروتئین هیدرولیز شده (شیر، ابریشم، جوانه گندم) استفاده شده است. مواد مرطوب کننده و به خصوص گلیسیرین موجود در نرم کننده به خوبی به داخل مو نفوذ کرده و باعث افزایش آب درون ساقه مو می شوند
نرم کننده موفولیکا مخصوص موهای نازک دارای ظاهری بسیار ظریف و کم حجم بوده که به راحتی حالت نمی گیرند. این موها همچنین در برابر عوامل نامطلوب محیطی آسیب پذیرتر بوده و نیاز به مراقبت ویژه دارند. نرم کننده موی سر فولیکا مخصوص موهای نازک و کم حجم حاوی مواد موثر حجم دهنده، ضخیم کننده و حالت دهنده مو حاوی پروتئین ابریشم و پروویتامین B5 و عصاره بو مادران با اتصال به ساقه مو از محل رویش آن و ایجاد فیلمی بر روی ساقه مو سبب می شود که موهای نازک و کم حجم ظاهری ضخیم تر و حجیم تر پیدا نموده و حالت پذیری موها نیز برای مدت طولانی تر حفظ گردد.
از نرم کننده مو Hair Conditioner حجم‌دهنده برای موهای موج‌دار استفاده می شود یا از نرم کننده مو صاف‌کننده برای موهای لخت: وقتی از نرم کننده مو استفاده می‌کنید دو حالت دارد؛ یا نرم کننده مو ، موها را حجیم‌تر جلوه می‌دهد یا کم‌حجم‌تر. اگر موهای‌تان در حالت عادی هم حجم زیادی دارد به نرم کننده مو نیاز دارید که حجم موها را کمتر کند و نرم کننده مو آنها را تحت کنترل شما درآورد. اگر موهای‌تان صاف و لخت است، به نرم کننده مو حجم دهنده نیاز دارید. اگر از نرم کننده مو غیر از این استفاده می‌کنید، موهای‌تان بعد از حمام چرب دیده می شود و شل و افتاده می‌شوند. موهای خشک دارید اما از شامپوهای تقویتی استفاده می‌کنید: راه‌حل خشکی موها تقویت کردن ‌انها نیست. درمان اصلی رطوبت بیشتر است نه تقویت. اگر به موهای خشک شامپوی پروتئینه بزنید مثل این است که برای رفع تشنگی، آبگوشت بخورید. موهای آسیب دیده و خشک احتیاج به نرم کننده مو Hair Conditioner رطوبت‌رسان دارند. استفاده از این نوع نرم کننده مو برای احیای قسمت‌های خشک شده مو، هفته‌ای یک تا دو بار لازم است.

نرم کننده مو و موخوره

اول به خاطر داشته باشید که موها در بالاتر از پوست سر مرده‌اند، بنابراین نمی‌ توان آن را تغذیه نمود و یا آسیب بوجود امده را به طور دایم تغییر داد. نرم کننده مو Hair Conditioner فقط به صورت موقتی نتیجه بخش است که نرم کننده مو هم با اولین شستشو از بین خواهد رفت. تنها راه رهایی از موی آسیب ‌دیده، کوتاه کردن آن است. شستشو، پوشش طبیعی چربی مو را که به صورت نرم کننده مو عمل می ‌کند، از بین می‌ برد و ممکن است کوتیکول خارجی مو را در هم بریزد، در نتیجه مو به راحتی گره می ‌خورد و تیره به نظر می‌ رسد. اگر مو قدیمی بوده و یا در اثر صدمات فیزیکی یا شیمیایی آسیب‌ دیده باشد، سطح کوتیکول ممکن است برای همیشه به هم بریزد و برخی از کوتیکول ‌ها از بین بروند و لایه داخلی کورتکس نمایان گردد، لذا مو، ترک برداشته، شاخه شاخه می شود و موخوره می زند.
نرم کننده موHair Conditioner وقتی به دنبال شامپو مصرف شوند، روی تار مو پوششی نامرئی و ظریف به جا می‌ گذارند که کوتیکول موی به هم خورده را صاف می ‌کند و ممکن است حتی نرم کننده مو جاهایی از کوتیکول را که کنده شده است، پُر کند. با نرم کننده مو ، مو کمتر مستعد گره خوردن شده و به راحتی شانه می‌ گردد و نرم کننده مو به درخشندگی ، توان و خاصیت انعکاسی آن اضافه می‌ کند.
بیشترنرم کننده مو Hair Conditioner فوری عمل می ‌کنند و نرم کننده مو فقط برای یک دقیقه روی مو مانده، سپس نرم کننده مو آب‌کشی می ‌شوند. این نرم کننده مو تقریبا برای اکثر مردم رضایت ‌بخش هستند، اما برای موهایی که آسیب شدید دیده ‌اند، باید به طور متوالی ازنرم کننده مو سنگین که باید قبل از آب ‌کشی به مدت 15 دقیقه یا بیشتر در سر بماند، استفاده کرد.

نرم کننده مو برای موی چرب و خشک

جدیدا برای همه نوع مو نرم کننده مو Hair Conditioner تولید شده است و نرم کننده مو برای موهای معمولی، چرب و خشک وجود دارند. از نظر تئوری نرم کننده مو چرب باید چربی کم داشته یا بدون چربی باشد، اما همیشه این ‌طور نیست. در بررسی مصرف‌ کنندگان معلوم شد که آن ها نمی ‌توانند این همه اختلاف بین انواع نرم کننده موی سر را تشخیص دهند. اضافه کردن انواع عصاره ی گیاهان به نرم کننده مو ، فایده خاصی ندارد. آن ها مثل سایر روغن‌ ها یا پروتئین‌ها عمل می ‌کنند. پروتئین ماده مفیدی است که به مو می ‌چسبد و سطح آسیب ‌دیده کوتیکول را پُر می ‌کند.

تهیه نرم کننده مو طبیعی در خانه

پیشنهاد استفاده از مواد طبیعی و گیاهی برای تقویت و زیبایی موها از قدیم به عنوان بهترین روش مورد استفاده قرار گرفته است. اگر شما هم موهای خشک و شکننده ای دارید با نرم کننده مو طبیعی Hair Conditioner سر می توانید موهایتان را تقویت و نرم کنید.

نرم کننده مو طبیعی باسفیده تخم مرغ و ماست

برای تهیه این نرم کننده مو طبیعی به نسبت مساوی ماست و سفیده تخم مرغ را مخلوط کنید و موها را به این نرم کننده مو Hair Conditioner آغشته کنید و بعد از 30 دقیقه موها را آبکشی کنید.

نرم کننده مو طبیعی با موز له شده و عسل

با ترکیب موز و عسل علاوه بر نرم شدن موها ، آبرسانی مو را انجام دهید. این نرم کننده مو Hair Conditioner را به مدت 30 دقیقه روی موهایتان قرار دهید و سپس موها را بشویید تا علاوه بر نرم شدن موها، براقیت و شفافیت مو بیشتر شود.

نرم کننده مو طبیعی با آواکادو و مایونز

این نرم کننده موHair Conditioner طبیعی مناسب موهای شکننده است. نرم کننده مو که از ترکیب این دو ماده به دست می آید را به مدت 15 دقیقه روی موها قرار دهید و سپس با آب ولرم موها را بشویید.

نرم کننده مو طبیعی با مایونز و موز

دو عدد تخم مرغ را در یک کاسه مخلوط کنید و بهم بزنید. سپس بعد از شستن موها با شامپو از این نرم کننده مو Hair Conditioner بعنوان حالت دهنده استفاده کنید و اجازه دهید 5 تا 10 دقیقه روی موهایتان باشد . مقداری موز را کوبیده و مثل پوره ای نرم آن را آماده کنید و موهای خود را با این نرم کننده مو ماساژ دهید و اجازه دهید 15 دقیقه روی سرتان بماند سپس آبکشی کنید.روش دیگر برای نرم شدن موها با مایونز است. یک فنجان مایونز را وقتی موها خشک است روی آنها بمالید و تا پوست سرتان ماساژ دهید. پس از حدود 15 دقیقه می توانید موهایتان را آبکشی کنید. می توانید به سس مایونز کمی عسل هم بیفزایید که در این صورت یک نرم کننده مو برای موی خود درست کرده اید.

نرم کننده مو طبیعی با روغن های گیاهی

چهار قاشق چایخوری سرکه طبیعی، پنج قطره روغن طبیعی و خالص اسطوخودوس، پنج قطره روغن طبیعی و خالص گل سرخ، پنج قطره روغن طبیعی و خالص چوب صندل، سه قطره روغن طبیعی و خالص رزماری.
همه مواد را داخل ظرف به خوبی با یکدیگر مخلوط کرده و مقداری آب روی آن بریزید. در ظرف را گذاشته و خوب تکان دهید تا مواد به خوبی با هم ترکیب شوند. نرم کننده مو Hair Conditioner حاصل را بعد از شست و شوی معمول موها در حمام، روی موهایتان بمالید و پس از گذشت سه تا پنج دقیقه، موهایتان را خوب آبکشی نمایید.

نرم کننده مو طبیعی با تخم مرغ و روغن زیتون

یک زرده ی تخم مرغ را توسط یک چنگال یا همزن، سریع بهم بزنید تا کاملا شکسته شده و باز شود. یک قاشق غذاخوری روغن زیتون اضافه کنید. دوباره با چنگال یا همزن، آنرا بهم بزنید تا بخوبی با زرده مخلوط گردد. همچنین برای اینکه نرم کننده مو Hair Conditioner شما عطر بهتری داشته باشد، می توانید روغن بچه را جایگزین روغن زیتون نمایید.مایع را با یک فنجان آب ولرم مخلوط کنید. افزودن آب، مایع را رقیق کرده و باعث خواهد شد تا موهایتان راحت تر به نرم کننده مو آغشته شود. کاملا موهایتان را خیس کنید. این خیلی خوب است که نرم کننده مو را به موهای تمیز بمالید، بنابراین پیش از استفاده از نرم کننده مو ، ابتدا موهایتان را با یک شامپوی ملایم شسته، آب کشی کنید و آب اضافی موهایتان را بچلانید. نصف نرم کننده مو تخم مرغی که ساخته اید را، بالای سرتان بریزید، سعی کنید نرم کننده مو Hair Conditioner به صورتتان نمالد. اگرچه زرده ی تخم مرغ برای پوست صورت نیز مفید است، اما روغن آن ممکن است خوشایند نباشد. حالا از دستانتان استفاده کنید و بقیهنرم کننده مو را به پایین موهایتان بمالید. از انگشتانتان استفاده کنید و مطمئن شوید که نرم کننده مو تمام موهایتان را پوشانده است. سپس 5 دقیقه به نرم کننده مو Hair Conditioner فرصت دهید.
حالا موهایتان را با آب ولرم یا خنک آب کشی کنید. این خیلی مهم است که از آب داغ استفاده نکنید، چرا که ممکن است زرده ی تخم مرغ روی سرتان بپزد و نیاز به شست و شوی دوباره پیدا کنید! بعلاوه آب خنک هم کمک خواهد کرد تا موهایتان درخشان شود.