بیگودی برقی


بیگودی برقی

طبق قانونی نا نوشته اغلب خانم هایی که موهایی حالت دار و مجعد دارند همواره در پی صاف و شلاقی کردن مو هایشان هستند اما بر عکس خانم هایی که مو هایشان ذاتا صاف و لخت هستند همیشه در پی به دست آوردن تجربه مو های فر و حالت دار هستند. از این رو شرکت های بسیاری محصولات مختلفی برای صاف کردن و یا فر کردن مو ها طراحی و تولید کرده اند. این وسایل حالت دهنده مدل های برقی و غیر برقی دارند. یکی از آن لوازم آرایشی و بهداشتی ، بیگودی برقی ها است که در زمینه بهداشت و آرایش دادن به مو ها کاربرد فراوانی دارد و وظیفه فر کردن مو ها را به عهده دارد.
درست است که این روزها انواع متفاوتی از دستگاه‌های الکتریکی برای فر کردن و حالت دادن موها وجود دارد؛ اما استفاده مکرر از هرکدام از این دستگاه‌ها به موها به شدت آسیب می‌زند؛ اگر به فکر سلامت موهای خود هستید استفاده از حالت‌دهنده‌های داغ را کنار بگذارید به روش‌‌های بی‌ خطر روی بیاورید.
حتما تا به حال اصطلاح میزانپلی را زیاد از مادربزرگ‌ها شنیده‌اید اما می‌دانید واقعا چه معنایی می‌دهد؟ میزانپلی به عمل پیچیدن مو با بیگودی گفته می‌شود. موها با انجام میزانپلی به‌صورت حلقه‌های بسیار زیبا درمی‌آید و زیباتر جلوه می‌کند همچنین انجام یکسری شینیون‌ها به کمک بابلیس کردن بسیار راحت ‌تر می‌شود؛ علاوه بر این ها چون بدون سشوار و دیگر وسایل حالت‌ دهنده الکتریکی موهایتان را حالت می‌دهید، موها آسیب کمتری می‌بینند بنابراین نه شکننده می‌شوند و نه رنگ ‌شان خیلی زود کدر و بی‌ حالت می ‌شود بنابراین اگر می ‌خواهید با کمترین هزینه چه به لحاظ سلامت و چه به لحاظ مادی موهایتان حالت بگیرد پیچیدن با بیگودی و بابلیس را یاد بگیرد البته اگر برای حالت دادن موها خیلی عجول نیستید.

انواع بیگودی ( بابلیس ) Electric hair curlers

بیگودی ها به دو دسته تقسیم می شوند: بیگودی های معمولی و بیگودی برقی ها
در گذشته خانم ها برای فر کردن مو هایشان از بیگودی های معمولی که شبیه یک قرقره هستند استفاده می کردند و ساعت ها مو هایشان به دور این قرقره ها پیچیده بود تا حالت بگیرند. اما امروزه بیگودی برقی ها به بازار لوازم آرایشی و بهداشتی آمده اند و کار فر کردن مو ها بسیار ساده نموده اند. نوعی از این بیگودی همان شکل قبلی خود یعنی قرقره مانند را حفظ کرده اند و تنها تفاوتشان در پایه ایست که بیگودی ها روی آن قرار می گیرند و با اتصال پایه به برق بیگودی برقی ها داغ و آماده استفاده می شوند. که شما می توانید مو هایتان را به دور آن ها بپیچید و سپس به کمک کلیپس های مخصوص موهایتان را به دور بیگودی برقی محکم کنید. نوعی دیگر از بیگودی برقی ها نیز هستند که در بازار لوازم آرایشی و بهداشتی و در میان خانم ها به بابلیس معروف شده اند. این بیگودی برقی ها در مدل های مختلف لوله ای درشت ، لوله ای ریز و مخروطی طراحی و تولید می شوند. از این رو برای استفاده از آن ها نیاز دارید تا مو هایتان را به درستی بشناسید و سپس مطابق با نوع و مدل مو هایتان و تی مدل فری که دوست دارید بیگودی برقی مورد نظرتان را خریداری کنید. نکته دیگر در هنگام خرید بیگودی برقی این است که برخی مدل های بیگودی برقی معمولی و برای استفاده های روزانه هستند اما برخی دیگر از بیگودی برقی ها در رده های حرفه ای طراحی شده اند و برای استفاده افراد حرفه ای و آرایشگران در سالن های آرایشی مناسب می باشند.

روش کار با بیگودی برقی های قرقره ای Electric hair curlers

برای استفاده از بیگودی برقی Electric hair curlers که وسیله ای تخصصی در زمینه بهداشت و آرایش مو ، نیاز است ابتدا بیگودی ها را روی پایه اصلی بچینید و آن را به برق متصل کنید تا کاملا داغ و آماده شوند. این عمل بسته به سایز بیگودی مد نظرتان بین 5 تا 6 دقیقه زمان می برد. سپس مو هایتان را شانه زده و به دسته های هم اندازه تقسیم کنید. برای این کار لازم است ابتدا مو ها را در دسته های عمودی تقسیم نموده و سپس بر اساس میزان پر پشتی مو هایتان هر دسته عمودی را به 3 یا 4 دسته افقی تقسیم نمایید. پس از اینکه کار دسته بندی مو ها به درستی انجام شد زمان استفاده از قرقره های بیگودی برقی فرا می رسد. از یکی از دسته ها شروع به پیچیدن مو ها به دور قرقره های داغ شده بیگودی برقی نمایید. پیشنهاد می کنیم بیگودی برقی های بزرگ را برای مو های بالا و رو استفاده کنید و سایز های کوچک و متوسط بیگودی برقی را در زیر و پشت موها به کار ببرید. حال برای محکم کردن مو ها به دور بیگودی برقی آن ها را به کمک گیره های مخصوص بیگودی برقی که شل هستند ببندید تا پیچ مو ها باز نشود. به همین روال تمام مو هایتان را به دور بیگودی برقی ها بپیچید. پس از اتمام کار پیچیدن مو ها نیاز به کمی صبر دارید. زیرا فر شدن و حالت گرفتن مو ها به کمک بیگودی برقی در حدود نیم ساعت زمان می برد. البته نا گفته نماند که این مدت زمان به نوع و جنس مو هایتان و میزان حالت پذیری آن ها بستگی دارد. می توانید در این مدت به کار آرایش صورتتان بپردازید. بعد از اینکه مطمئن شدید مو هایتان حالت گفته اند و زمان مورد نیاز برای فر شدن مو هایتان سپری شده است مرحله باز کردن مو ها از دور قرقره های بیگودی برقی فرا می رسد. برای انجام این کار باید از پشت مو ها و از لایه های زیرین شروع کنید. دقت نمایید هنگام باز کردن بیگودی برقی ها Electric hair curlers مو ها را نکشید تا فر ها باز نشوند. بهتر این است که همزمان با باز کردن بیگودی برقی ها دستتان را هم بچرخانید تا فر مو ها به درستی حفظ شوند. حال نوبت به مرتب کردن فر ها می رسد. این مرحله کاملا بستگی به خودتان دارد و اینکه چه مدل فری را دوست دارید. فر های درشت یا ریز و یا فر های لوله ای یا شل . پس از مرتب کردن فر مو ها بر حسب سلیقه تان ، مو ها را از دور تافت بزنید تا فر ها فیکس شوند. دقت نمایید تافت زیادی به مو ها نزنید تا خشک و چوبی شوند. هم اکنون شما مو های زیبا و حالت دار دارید که با کمترین میزان آسیب بابلیس شده اند. شما می توانید بجای تافت از ژل استفاده کنید. وقتی موها آماده شد، بیگودی‌ها را تک‌تک باز کنید و از ژل یا کرم مو و... برای بهتر مشخص‌تر شدن فرها و همچنین ماندگاری بیشتر آنها استفاده کنید و بعد بیگودی بعدی و زدن مواد و همین‌طور تا آخر. مواد مختلفی برای فرم دادن به موهای فر وجود دارد، انتخاب مواد درست، بستگی به هدف نهایی ما دارد. برای تثبیت کردن موها در آخر می‌توان از تافت استفاده کرد؛ اگر می‌خواهید از تافت استفاده نکنید بعد از آنکه موها را به ترتیب از جلو به سمت پشت سر به آرامی باز کردید، می‌توانید با انگشتان‌تان آنها را از هم جدا کرده و فر را طبیعی‌تر نشان دهید و در این هنگام برای براق شدن موها از کمی روغن زیتون یا کریستال یا کرم مو استفاده کنید.
شایان ذکر است که شما می توانید بیگودی برقی هایتان Electric hair curlers را به صورت افقی و از زیر یا رو بپیچید و یا حتی آن ها را به صورت عمودی روی مو ها قرار داده و مو ها را به سمت پشت و یا جلو به دور بیگودی برقی ها بپیچید. هر کدام از این حالت ها فر های متفاوتی را برای مو هایتان ایجاد می کند.

چند فوت کوزه‌ گری که فقط آرایشگرها می‌دانند

1- دو عدد بیگودی برقی Electric hair curlers را در جهت مخالف هم بپیچید، حسن این کار در آن است که برای بستن آنها فقط از یک سنجاق استفاده می‌کنید. به این طریق اگر سنجاق کم داشته‌ باشید، مشکلی پیش نمی‌آید.
2- موهاي بابلیس شده كنار گونه را می‌توان به راحتی درست کرد. حلقه‌ای از مو را دور انگشت سبابه بپیچید و بعد آن را طوری نگه دارید که وسط آن خالی بماند و سپس سنجاق (کلیپس) را روی آن بزنید.
3- وقتی می‌خواهید دالبرهای نرمی به موهای‌تان ببخشید از سنجاق‌های بلند استفاده کنید. موها را دور انگشت پیچیده و بعد حلقه مو را تا نزدیکی سر بپیچید و فر را کاملا صاف و تخت نگه دارید و به کمک یک سنجاق محکم ببندید به طوری که حلقه مو راست بایستد.
4- موهاي فر پشت گردن برای مواقعی که موی سر کوتاه است به وسیله سنجاق زده می‌شوند. برای پیچیدن این فرها، شانه دسته‌داری را برداشته و به کمک آن دسته‌ای از موها را در دسته شانه بپیچید و سنجاق بزنید.

کلمات کلیدی:
بیگودی برقیبراون ، بیگودی برقی مکس ، بیگودی جادویی مکس ، ابنر موج مو ، طرز استفاده از بیگودی برقی ، قیمت انواع بیگودی برقی ، بیگودی برقی مارک بابلیس ، قیمت بیگودی برقی رمینگتون ، بهداشت و آرایش مو ، یسگودی برقی بابلیس