سایه چشم


راهنمای خرید سایه چشم

چشمان شما نقاط اصلی و کانونی چهره شما هستند و آرایش آنها و انتخاب رنگ سایه چشم Eye Shadow و طرز زدن خط چشم بستگی مستقیم به حالت و رنگ چشمتان دارد. شما میتوانید با رنگهای سایه چشم Eye Shadow آرایشی و بهداشتی اندازه ها و اشکال متفاوتی به وجود بیاورید. همیشه به خاطرداشته باشید که رنگهای روشن سایه‌چشم باعث درشتی و رنگهای تیره سایه چشم باعث کوچکتر شدن چشمتان میشود.
هنگام سایه زدن به چشم، روشن ترین رنگ سایه چشم Eye Shadow آرایشی و بهداشتی را روی کل پلک، یعنی از خط مژه تا ابرو، میکشیم. این سایه چشم روشن رنگ پایه آرایش چشم شما است، مثل کرم پودر که رنگ پایه آرایش صورتتان است. این سایه چشم روشن باعث دوام رنگ و جلوگیری از خط افتاده آرایش چشم میشود رعایت موارد فوق در مواردی مانند زدن سایه چشم عروس بسیار مهمتر می‌شود.

نکته

بعضی از افراد بدنبال آموزش سایه زدن چشم مرحله به مرحله می‌باشند اما صبر کنید، روزها، وقتی که عجله دارید، سایه چشم پایه را زده و سپس ریمل بزنید، همین. پس از زدن سایه چشم پایه روشن، سایه چشم متوسط را پایین ابرو بزنید. این قسمت از چشم جایی است که اکثر خانمها سایه چشمشان را میزنند. رنگ متوسط را روی رنگ پایه پخش کنید. رنگ سوم را هم میتوانید اضافه کنید. برای رنگ سوم از یک سایه چشم تیره استفاده کنید تا درنگاهتان عمق ایجاد کند. سایه چشم تیره را در امتداد خط مژه بالا و گوشه خارجی چشم وهمچنین از وسط پلک پایین به سمت خارج چشم بکشید تا با سایه چشمی که به پلک بالا زده اید یک حالت مثلثی در گوشه چشم ایجاد کند. این سایه چشم Eye Shadow باعث میشود که چشم و خط ابروی شما برجسته تر شود. سایهچشمسوم را خوب پخش کنید تا چشم شما بهتر شکل بگیرد.

آموزش سایه زدن چشم مرحله به مرحله

چگونگی زدن سایه چشم Eye Shadow مخصوصا انواع سایه چشم جدید مثل سایه چشم خلیجی میتواند چشمانتان را بزرگتر، کوچکتر، با فاصله زیاد و یا بافاصله کم نشان دهد. راز کار در این است که سایه چشم را باید طوری پخش کنید که نگاه شما جلب توجه کند، نه سایه های چشم. فراموش نکنید که قبل از آرایش چشم و ابرو با کمک سایه پلکهای خود را آماده کنید. درست مانند وقتی که صورتتان را با کرم پودر برای آرایش صورت آماده می کنید.

نکته

هنگام زدن سایه چشم Eye Shadow چشمانتان را باز نگهدارید و کمی سرتان را به عقب بکشید تا به خوبی ببینید که چه میکنید و  درست روی پلک شما بنشیند.
افراد سن بالاتر میتوانند از سایه چشمهای هفت رنگ استفاده کنند.
اگر پلکهای پف کرده دارید، سعی کنید از سایه چشم مات برای سایه چشمتان استفاده کنید.

کلیات آموزش سایه زدن

چند روش ساده از جمله به کارگیری سایه چشم ساده Eye Shadow ،چرب، پودر، و طرز زدن خط چشم تکنیک های ساده ای هستند که میتوانند تاثیر به سزایی بر روی زیبایی چشم های شما بگذارند.اگر می خواهید چشم هایتان نزدیکتر به هم جلوه کنند از سایه چشمهای کمرنگ و ملایم در قسمت گوشه داخلی پلکها استفاده کنید.و نیز می توانید همان قسمت را از داخل خط چشم بکشید، باید توجه کنید که خط چشم به هیچ وجه از داخل چشمان شما بیرون نزند و به گوشه خارجی چشم ها نیز نرود.
استفاده از سایه چشم Eye Shadow برای دور کردن چشم ها از یکدیگر اندکی مشکل تر است. باید از سایه چشمهای مات در گوشه خارجی چشمها استفاده کرده و سایه چشمتان را از قسمت رویش مژه ها به سمت بالا بکشید. حالت سایه چشم در قسمت خارجی اندکی کلفت تر از سایر قسمت ها کنید و همینطور ادامه دهید تا شکل گوشه هلال شود. مدلهای پرطرفدار آرایش چشم و ابرو مختلفی برای سایه به روی چشم مانند سایه چشم خلیجی ارائه می شود اما در این قسمت ما یکی از متداولترین انها را برایتان شرح می دهیم:

1- سایه چشمهای چرب
2- سایه چشمهای مدادی

هرچند سایه چشمهای چرب Eye Shadow از هر نوع دیگری بر روی چشم ها زیباتر به نظر می رسد مخصوصا برای مدل سایه زدن چشم عروس، اما لای چین و چروک چشم جمع می شود و برای استفاده در روزهای گرم و برای مدت طولانی انتخاب مناسبی نیستند. سایه چشمهای مدادی Eye Shadow با آن همه رنگ ها متنوعی که دارند یکی از گزینه های مناسب هستند. تنها اشکالی که می توان از این سایه های چشم گرفت این است که نوک آنها اندکی زمخت بوده و پس از استفاده چشم ها اندکی اذیت شده و ممکن است پلکها دچار سوزش موقتی و قرمزی کمی شوند.

3- سایه چشمهای پودری

سایهچشمهای پودری  یکی از بهترین انواع سایه چشمها علی الخصوص برای سایه چشم عروس به شمار می روند زیرا هم باعث می شوند چشم ها نافذ تر جلوه کنند و همچنین حالت طبیعی چشم را از بین نمی برند. شما می توانید از سایه چشم پودری Eye Shadow چرب یا خشک استفاده کنید. از چشم های خود به خوبی مراقبت کنید. چند تکنیک را به همراه سایه چشمهای مختلف بر روی چشمان خود امتحان کنید تا مطمئن شوید که کدامیک از سایه چشمها بیشتر از بقیه مناسب شماست و زیبایی مورد نظرتان را برایتان فراهم می آورند.

طرز سایه زدن چشم 

تیره و مشخص، روشن صدفی، شاداب و یخی و سرد، همگی اینسایه چشمها رنگهای متنوع و مدل های متفاوتی است که از طریق سایه زدن چشم به این گستره وسیع می رسد. اگر چه قانون مشخصی برای استفاده چهار رنگ مختلف سایه چشم Eye Shadow وجود دارد : یک رنگ پایه و بی رنگ، یک رنگ اصلی و یک رنگ تیره تر برای مشخص شدن سایه چشم روشن تر برای روشن کردن ، استفاده از آینه درشت نما بسیار حائز اهمیت است تا شما تسلط کامل بر آنچه که انجام میدهید داشته باشید ردیف سایه چشمتان را خوب و به اندازه مناسب بکشید و یا هنگامی که از برس سایه چشم استفاده می کنید به طور کامل حرکت آن را ببینید. زیرا از ایجاد خطوط و راه در پشت چشم جلوگیری کرده تا سطح پشت شکم چشم یک دست و خوب شود.

وسایل و مواد مورد نیاز

برسسایه ی چشم در اندازه بزرگ ، کرم پودر چشم ، برس سایه ی چشم در اندازه کوچک ، برس سایه ی چشم در اندازه متوسط ، پایه ، رنگ اصلی ، رنگ تیره تر ، رنگ روشن تر
1- تمام دورتا دور چشم را با کرم پودر مخصوص چشم بپوشانید از قسمت رویش مژه های بالایی شروع و تا ابرو ادامه دهید. با ملایمت و با سر انگشت کرم پودر را روی پوست بزنید تا خشک شود.
2- با برس سایه ی چشم سایز بزرگ رنگ پایه و روشن سایه چشم Eye Shadow را روی تمام پلک پخش کنید آن را با ملایمت در اطراف مژه ها تا گوشه ابرو بکشید.
3- با برس سایه ی چشم سایز متوسط رنگ اصلی سایه را انتخاب کرده و از گوشه چشم تمام پلک را تا گوشه خارجی پر کنید. این نکته را بدانید که نباید به گوشه داخلی کشیده شود.
4- سایه چشمهای تیره را که رنگ اصلی می باشد در ابتدا خط حفره چشم با ملایمت بکشید مجددا آن را از گوشه داخلی به سمت گوشه خارجی بکشید.
5- برای تاثیر بیشتر به طوری که خط کشیده شده در امتداد حفره چشم دیده نشود و طبیعی تر به نظر برسد برس سایه چشمبزرگ یا پنبه ملایم را روی آن بکشید تا خوب پخش شود.
6- با برسسایه چشم کوچک رنگ تیره تر را از محل رویش مژه های پایین بکشید البته آن را از وسط چشم شروع کرده و تا انتهای قسمت خارجی چشم ادامه دهید.
7- سایه چشم Eye Shadow که بر روی برس کوچک سایه که از قبل مانده روی پشت دست تان بکشید و کاملا آن را پاک کنید بعد آن را اغشته به سایه چشم روشن تر و صدفی تر کرده و سایه چشمرا زیر ابرو بکشید مراقب باشید که به رنگ داخل ابروهایتان کشیده نشود.

چهره نهایی

این چهره همراه با ریمل جذابیت چشم ها را بیشتر می کند.

استفاده از سایه چشمهای مات و تیره

استفاده از سایه چشمهای مات و تیره موجب کم جلوه شدن چشمها می شود و این زمانی بیشتر می شود که رنگ صورت سفید یا روشن باشد .اگر میخواهید که چشمهایی درشت و زیبا داشته باشید سعی کنید که در آرایش چشم و ابرو خود از سایه چشم کمرنگ استفاده کنید .
استفاده از سایه چشم Eye Shadow بعد از خط چشم موجب ایجاد یک حالت خواب آلودگی و کم نما شدن چشمها می شود . از خط چشم در آخر کارتان برای ایجاد بهترین حالت استفاده کنید.

نوارهایی برای آرایش تمیزتر

وقتی می خواهید سایه چشم Eye Shadow را شروع کنید. بهتر است از اول عواقب کار را مد نظر داشته باشید. چون سایه چشمها امکان ریزش بر زیر چشم را دارد. پس بهتر است زیر چشم نوار چسب دار کوچکی قرار دهید تا سایه چشمتان روی آن بریزد. هنگامی که کارتان تمام شد به راحتی نوار را بردارید.

انتخاب رنگ بر حسب رنگ پوست

هنگامی که صحبت از انتخاب رنگ است قدم اول تست کردن انواع رنگها مبنی بر رنگ پوست و رنگ لباس است.

راهنمایی هایی برای انتخاب رنگ

پوستهای گندمی روشن

شما می توانید از اکثر رنگهای سایه های چشم Eye Shadow استفاده کنید. اما از سایه چشم روشن علی الخصوص اگر برای روز آرایش می کنید. اگر موهای تیره دارید می توانید از سایه چشم تیره آرایشی و بهداشتی نیز استفاده کنید. استفاده از سایه چشمهایی مثل ارغوانی ، بنفش ، سبز و یا آبی یه همراه خط چشمی به همان رنگ بسیار مفید است.

پوستهای سبزه روشن

از سایه چشمEye Shadow که یک درجه از پوست شما تیره تر است استفاده کنید و یا ازسایه چشم طلائی که درخشش خاصی به شما می دهد. از سایه چشم براق کرمی برای زیر ابرو و بالای استخوان چشم برای برجسته شدن چشمتان استفاده کنید.

پوستهای مایل به زرد

از سایه چشمآبی ، خاکستری مایل به آبی ، ارغوانی روشن و یا صورتی در وسط چشم و سایه چشم تیره تر همان رنگها در کناره های چشم استفاده کنید و بالای استخوان چشم را با سایه چشم کرمی براق برجسته کنید.

پوستهای قهوه ای روشن

سایهچشمقهوه ای براق شما را زیباتر می کند. اما از سایه چشم چون سبز و آبی و ارغوانی نترسید سایه چشم براق آنها به چشم های شما جذابیت می دهد.

پوستهای تیره

سعی کنید از سایه چشمEye Shadow که یک درجه از پوست شما روشن تر باشد استفاده کنید. در سایه هایتان سایه چشم طلائی و یا نقره ای اضافه کنید. اگر مایل به استفاده از سایه چشم تیره هستید از خط چشم تیره نیز استفاده کنید.

نکته

پیشنهاد ما اینست که سایه چشمتان Eye Shadow را با رنگ چشم همرنگ نکنید. بطور مثال برای چشمان سبز سایه چشمهای ارغوانی ، برنزی و یا قهوه ای ، برای چشمان آّبی ، سایه چشمهای هلویی و زرد و طلائی و برای چشمان قهوه ای هر نوع سایه چشمی مناسب است.

کلمات کلیدی مرتبط : 

سایه خلیجی - فیلم آموزش سایه زدن چشم - آموزش سایه زدن در طراحی - آموزش آرایش چشم دخترانه - سایه چشم ساده - سایه چشم جدید - طرز زدن خط چشم - سایه چشم عروس - آموزش سایه چشم عروس -