خط چشم


راهنمای خرید خط چشم

اگر انتخاب خط چشم آرایشی و بهداشتی خوب برای شما اهمیت دارد و یا اگر تا کنون در خرید خط چشم برای آرایش چشم و ابرو دچار تردید و ابهام شده اید جهت راهنمایی خرید خط چشمهای مختلف با ما همراه باشید:

خط چشم Eye Liner انواع گوناگونی دارد:

با مداد چشم کشیدن، خط چشم مایع Liquid Eye Liner ، نمد مالی کردن با یک وسیله نوک تیز، قالب خط چشم مداد ابرو. هر کدام از آن‌ها مزایایی دارند. همه آن‌ها اولویت دارند بر دیگری. هر نوع از خط چشم‌ ها Eye Liner نحوه استفاده ی مخصوص به خود را دارد. بنابراین شما باید آن گونه ای را انتخاب کنید که توانایی استفاده از این مدل محصول آرایشی و بهداشتی مختص آرایش چشم و ابرو را داشته باشید.

خط چشم با مداد:

استفاده از این نوع خط چشم با مداد چشم عادی است و شکلی مردمی دارد. بیشتر زن‌ها استفاده از مداد نرم برای خط چشم بهتر از استفاده از مداد‌های خشن و سخت می‌دانند مداد‌های گران قیمت معمولا نرم و ملایم‌اند و به راحتی با یک اسفنج پاک می‌شوند.
البته ممکن است خط چشمهای Eye Liner موجود در محل زندگی شما از خط چشم‌ خوب و گران قیمت نباشد اما مطمئنا نرم هستند و با یک پارچه کتان و صابون پاک می‌شوند.

خط چشم مایع Liquid Eye Liner :

خط چشم‌ دخترانه مایع از همه ی انواع خط چشم‌ ها Eye Liner خشن تر و خطرناک تر‌اند. برای این کار باید حتما تمرین کنید و از آموزش خط چشم‌ دخترانه فراموشتان نشود. زیرا برای این استفاده از این محصول آرایشی و بهداشتی مختص آرایش چشم و ابرو نیاز به دست‌های محکم و توانایی و مهارت زیادی هست. بنابراین باید به خوبی تمرین کنید تا نتیجه مورد دلخواه را به دست آورید.
زمانی که از خط چشم ساده Eye Liner مایع استفاده می‌کنید باید آن را سفت تر از یک مداد  چشم بگیرید. این نوع خط چشم ساده برای شب خوب است و مناسب به نظر می‌آید. اگر چه استفاده از خط چشم مایع سخت است اما تعداد زیادی از زنان از این نوع خط چشم برای دور چشمشان استفاده می‌کنند.

قلم خط چشم خوب و خط لب :

قلمخط چشم گربه ای و مداد چشم مومی از بهترین کالا‌هایی‌اند که عرضه شده‌اند. هر دوی آن‌ها چشم گیر تر از مداد چشم به نظر می‌رسند و استفاده آن‌ها از خط چشم گربه ای مایع راحت تر است. اگر شما یک خط چشم ماژیکی اساسی می‌خواهید بهتر است از قلم یا مداد مومی استفاده کنید در ضمن استفاده از آموزش کشیدن خط لب مناسب را هم فراموش نکنید.

قالب خط چشم ماژیکی :

قالب خط چشم ماژیکی در اصل برای هنرمندان حرفه ای است و دارای استحکام و به صورت چسبیدن به چشم استفاده می‌شود. در حقیقت شما می‌توانید رنگ خط چشمتان را برای هر یک از دو چشمتان عوض کنید.

چگونگی انتخاب رنگ خط چشم زیبا Eye Liner

رنگ سیاه برای خط چشم به همه زنان می‌آید و و بیشتر زنان به رنگ چشم سیاه تمایل دارند. در حقیقت رنگ سیاه، رنگی محکم و قوی برای پوست است. از استفاده کردن از بعضی رنگ‌های روشن برای خط چشم در شب نهراسید. رنگ ارغوانی، سبز و حتی قرمز در شب ، خط چشم ساذه قابل توجه برای شما می‌سازد. زمانی که شما به باشگاه یا کلوپ می‌روید سعی کنید یکی از این رنگ‌ها را استفاده کنید تا خنده دار تر و جالب تر به نظر برسید. همچنین می‌توانید از خط چشم نقره ای در شب استفاده کنید. به علاوه یک قسمت از خط چشمتان را در گوشه‌ها چشم برای زمانی که پلک‌های شما خسته می‌شود بلند تر و دراز تر بکشید.

*بهترین راه برای استفاده از آموزش کشیدن خط چشم تصویری و آموزش کشیدن خط چشم برای چشمهای ریز و لوازم آرایشی و بهداشتی برای داشتن آرایش چشم و ابرو باید تکرار و تمرین بسیاری داشته باشید.

استفاده از خط ‌های کوتاه بهتر است از کشیدن یک خط سخت است که به چشم‌ ها آسیب می‌رساند. برای ایجاد یک خط چشم با دوام و بلند مداد چشم را در سراسر چشم حرکت داده و به پلک بچسبانید. اگر تصمیم به استفاده ازخط چشم درونی دارید از مداد چشم یا مداد مومی استفاده نکنید چون باعث تحریک چشم و عفونت به وسیله ی میکروب‌های موجود در دستان می‌شود، برای این نوع خط چشم بهتر است از خط چشم‌ های مایع استفاده کنید.

به چشم‌ های گربه نگاه کنید، خط چشم‌ گربه کمی ارز چشمش به سمت بیرون کشیده و به طرف بالا تغییر جهت داده است . این نوع خط چشمها نسبت به خط چشم مایع نسبت به خط مایع کمتر چشم گیر است و بیشتر مناسب استفاده در روز است. شما ضعف چشمانتان را با ۵ حیله می‌توانید بپوشانید. این ۵ نوع خط چشمها برای مردم عادی محرمانه است :
- اگر چشمان شما نسبت به هم بسته هستند خط چشمتان  را از گوشه داخلی شروع کنید و آن را به سمت گوشه‌ های بیرونی چشمتان ادامه دهید.
- اگر چشمان شما خیلی پهن هستند، خط چشمتان را از گوشه داخلی پلک شروع کرده و از ریمل برای مژه‌ ها استفاده کنید.
- چشمان کوچک زمانی بزرگ به نظر می‌رسد که خط چشم Eye Liner راکمی به سمت بیرون چشم ادامه دهید.
- برای چشمان گرد خط چشم‌ ها را مقداری از پلک‌ها به سمت بیرون ادامه دهید.
- اگر شما چشم‌ های برآمده یا پف کرده دارید از خط چشم‌ های درونی استفاده کنید چون در غیر این صورت خط چشمتان زیر چشم به نظر می‌آید و چشم برامدگی بیشتری پیدا می‌کند.
- چشم‌ های پژمرده برای این که صاف به نظر برسد باید از خط چشم  Eye Liner اوریب استفاده کنید.
- در چشم ‌های پیر قسمت بیرونی چشم ضخیم تر به نظر می‌رسد و برای کشیدن خط چشم از برس یا اسفنج استفاده کنید.
- اگر شما چشم ‌های بادامی و مناسب دارید که به چهره تان می‌آید باید در کشیدن خط چشم Eye Liner مهارت زیادی داشته باشید تا خنده دار به نظر نرسید.

انتخاب خط چشم رنگی مناسب

نکات مهم و موثری را در خصوص خط چشمهای رنگی ، آشنایی بیشتر با رنگ ها و اینکه چطور رنگی مناسب با رنگ چشم خود انتخاب کنید،در اختیار شما قرار خواهیم داد. با وجود تنوع رنگی خط چشمها درفروشگاه های لوازم آرایشی، مسلما حق انتخاب های زیادی خواهید داشت. برای این منظور، در مرحله اول بهتر است رنگ مناسب چشم های خود را بهتر بشناسیم.رنگ چشم ها ،اولین عامل تعیین کننده رنگ خط چشم شیک شما خواهد بود، چرا که هدف اصلی کشیدن خط چشم، خلق نگاهی عمیق و زیبایی هر چه بیشتر خط مژه ها و حالت چشم هاست.
-اگر چشمان قهوه ای دارید، در انتخاب رنگ خط چشم، آزادی عمل بیشتری خواهید داشت، چرا که اکثر رنگ ها برای این رنگ چشم ، مناسب و زیبا هستند. علاوه بررنگ چشم ، فاکتورهای دیگری مثل رنگ مو و رنگ پوست هم در انتخاب رنگ خط های چشم ساده، مهم و تعیین کننده هستند.
-اگر رنگ چشمان شما آبی است،خط چشم قهوه ای یا برنز، برترین گزینه شما خواهند بود، زیرا عمق دریایی چشم های شما را چندین برابر می کنند.
– چشم های سبز و فندقی، با خط چشمهای بنفش یا قهوه ای، بسیار جذاب خواهند شد. چشم های فندقی می توانند برای زیبایی هر چه بیشتر، از خط چشمهای طلایی نیز استفاده کنند.
خط چشمهای زغالی یا مشکی و آبی ملوانی نیز، برای همه رنگ چشم ها ، باشکوه و زیبا هستند و اضافه کردن اثر ملایمی از رنگ نقره ای، به این جذابیت خواهد افزود.

انواع مداد چشم و خط چشمها

مهم ترین انواع خط چشمها به شرح ذیل است

1. خط چشم مدادی

خط چشمهای مدادی یکی از آسان ترین مدل ها برای استفاده است. خط چشمهای مدادی انواع مختلف دارند، که با دانستن روش مخصوص استفاده از آنها می توانید بهترین خط چشم خوب را برای خود بیابید.
خط چشمهای پایه پودری از آنجا که دست گرفتن خط چشمها ساده است به تازه کارها این مدل پیشنهاد می شود.
خط چشمهای مدادی با پایه واکسی این مدل از خط های مدادی نوک نرم تری دارند که می توان خط روان تری کشید. این مدل به افرادی پیشنهاد می شود که در کشیدن خط چشمهای مدادی مهارت کامل دارند.
خط چشمهای سرمه ای در مقایسه با خط چشمهای مدادی سنتی ، سرمه ها زودتر پاک می شوند. استفاده از این مدل در مهمانی های شب واقعا چهره جذابی به شما می دهد.

2. خط چشم مایع Liquid Eye Liner

آیا در کشیدن خط چشم با مداد مهارت زیادی دارید؟ پس می توانید از انواع آموزش کشیدن خط چشم مایع استفاده کنید.
-خط چشم مایع Liquid Eye Liner با اپلیکاتورهای قلمی
این نوع خط چشمها در یک بطری وجود دارد که قلموی مخصوص به آن نیز همراه با آن است.
-خط چشمهای مایع با اپلیکاتور ماژیکی یا خودکاری
خط چشمهایی که اپلیکاتوری شبیه ماژیک دارند راحت تر از استفاده از نوع قلمی آن است و همچنین زودتر از خط چشمهای مایع دارای قلم خشک می شوند.شما با استفاده از این مدل خط های چشم می توانید نازک ترین خط را نیز با جلوه ای طبیعی و زیبا بکشید.

3. خط چشم ژلی یا خط چشم کرمی

به اندازه خط چشمهای مایع مرطوب نیست. شما می توانید به محض استفاده از خط چشم، ضخامت آن را کنترل کنید. پخش نمی شود و اکثر خط چشمها ضد آب هستند. گاهی برای پاک کردن خط چشمهاحتما نیاز به شیرپاک کن خواهید داشت.
این مدل خط چشم به ویژه برای زمانی که آن را با ماندگاری بالاتری بخواهید مناسب تر است.

4. خط چشم کیکی

حرفه ای ها این خط چشم را ترجیح می دهند. به محض آنکه به این مدل عادت کرده و مهارت پیدا کنید، می توانید دقیق ترین و تمیزترین خط چشمها را بکشید. همچنین پیش از خشک شدن می توان آن را ترکیب کرد. این مدل معمولا به صورت سایه های فشرده عرضه می شود. برای کاربرد آن باید قلم خط چشمتان را مرطوب کنید و به آن بزنید. از این مدل خط چشم در آرایش های چشم دودی استفاده می شود و ماندگاری طولانی دارند.