رژ گونه


راهنمای خرید رژ گونه

نحوه انتخاب رژگونه (Rouge) مناسب

ماده انتقال دهنده رنگ در رژ گونه های پودری، پودر تالک است و در انواع کرمی و مایع، سیلیکون و مواد جاذب رطوبت وجود دارد. رنگ و نگهدارنده از دیگر مواد فرمول رژ گونه هستند...
بد نیست بدانید رنگ رژ گونه از دو نوع تشکیل شده؛ یکی رنگ طبیعی پوست را می پوشاند و دیگری رنگ دلخواه را به پوست می دهد. برخی رژ گونه ها هم مواد جاذب روغن، متراکم کننده و پخش کننده دارند. این روزها شرکت های تولید کننده محصولات آرایشی انواع رنگ ها و فرمول های رژ گونه را با آگهی های تجاری جذاب و زیبا به مصرف کنندگان معرفی می کنند. اگر مصرف کننده اطلاعات کافی در مورد این مواد نداشته باشد، به پیام های تبلیغاتی بسنده می کند بی آنکه دقیقا بداند کدام محصول برایش مناسب است. در «زیبایی» این هفته نکته های مهمی را که بهتر است درباره انتخاب رنگ یا فرمول رژ گونه بدانید، برشمرده ایم.
پرکاربردترین رژگونه (Rouge) ، نوع پودری آن است که از تالک، مواد رنگی، مواد جاذب چربی و متراکم کننده تشکیل شده است. مزیت این نوع رژ گونه حالت طبیعی، محوشدن آسان و جذب بهتر چربی پوست است اما عیبی هم دارد؛ اینکه چندان روی پوست نمی ماند و با جذب چربی از پوست، تغییر رنگ می دهد. این نوع رژ گونه برای خانم هایی که آرایش ملایم را می پسندند و پوستی معمولی نه خیلی خشک، نه خیلی چرب دارند، مناسب است. رژ گونه مایع هم تحت عناوین کرم، ژل یا رنگ به فروش می رسد که همه شبیه اند و فقط حامل رنگ آنها تفاوت دارد؛ یعنی کرم ها حامل سیلیکونی و ژل ها یا رنگ ها حامل آبی دارند. رژ گونه ای کرمی معمولا در یک ظرف و انواع ژلی در تیوب یا شیشه به فروش می رسند. رژگونه های مایع دوام خوبی دارند اما رنگشان طبیعی نیست و روی پوست خوب محو نمی شوند.

انتخاب رژ گونه خوب(Choose a good Blush)

متناسب با نوع پوست

خانم هایی که پوست خشک دارند، باید از انواع رژ گونه کرمی (Rouge) استفاده کنند تا رطوبت و آبرسانی به پوستشان حفظ شود اما اگر پوست چرب باشد، باید انواع رژ گونه پودری را انتخاب کرد که حامل رنگ آبی دارد تا رژ گونه از روی صورت روان نشود. اگر انواع پوست را خشک، معمولی و چرب در نظر بگیریم، برای پوست های معمولی تا چرب هم انواع پودری مناسب ترند چون دوام آنها بر پوست افزایش می یابد.
رژ گونههلویی بسیار خوشرنگ برای پوست های گندمی بسیار زیبا می باشد با انتخاب رژ گونه هلویی چهره زیبایی خواهید داشت در ضمن مدل رژ گونه برای صورت گرد نیز با صورت کشیده کمی متفاوت خواهد بود و افرادی که دنبال مدل رژگونه برای صورت گرد هستند شاید کارشان کمی سخت تر باشد ، توجه به این ظرایف باعث خواهد شد که آرایش زیباتری داشته باشید .

قلم موی مناسب رژ گونه (Rouge) چیست؟ What Blush brush right?

اگر رژ گونه تان پودری و روشن است، یک قلموی بادبزنی بخرید چون پودر را خوب پخش و ظاهری یکنواخت ایجاد می کند. برای زدن رژ گونه های تیره می توانید از فرچه های پرمو (حالت استوانه ای) استفاده کنید و به هیچ وجه از فرچه های خیلی بزرگ استفاده نکنید زیرا در هر بار زدن آن به پوست، مقدار زیادی پودر پررنگ به پوست زده می شود. برای زدن انواع کرمی یا ژلی هم باید از انگشتانتان استفاده کنید.

محل زدن رژ گونه (Place Lip Imprint)

جلوی آینه بخندید تا روی چهره تان یک سیب ایجاد شود. اگر صورتی گرد دارید، برای کشیده نشان دادن آن می توانید روی برآمادگی سیب صورتتان رژ گونه (Rouge) بزنید سپس از روی استخوان گونه به سمت شقیقه ها رنگ را محو کنید. برای پر کردن صورت لاغر، باید رژگونه را با حرکت های دورانی روی گونه هایتان بزنید و به سمت استخوان گونه محو کنید و صاف به سمت گوش ها بروید. برای کوتاه نشان دادن صورت های خیلی کشیده باید فرچه را از خط سیب به سمت شقیقه بکشید و بعد کمی رژ گونه روی پلک ها و چانه بزنید. برای گرد کردن صورت چهار گوش هم کافی است رژ گونه ای با رنگ ملایم بر سیب صورت و گودی گونه بزنید و برای برجسته کردن گونه ها با رژ گونه ای ۲ درجه تیره تر از پوست، دور استخوان گونه تان را تیره کنید تا استخوان آن برجسته به نظر برسد.

رنگ رژ گونه (Rouge) مناسب رنگ چشم چیست؟

برای چشم های قهوه ای، انواع رگه های قرمز جگری، اناری و گوجه ای مناسب اند اما رنگ های خنثی و انواع طیف های قهوه ای فروغ این چشم ها را از بین می برند. رنگ رژ گونه به رنگ بنفش مایل به ارغوانی، چشم های میشی را زیباتر می کند اما صورتی های مایل به نارنجی، رنگ این چشم ها را متمایل به خاکستری نشان می دهد. برای خانم های چشم آبی، رژ گونه هلویی یا صورتی یخی مناسب است و قهوه ای مایل به بادمجانی، درخشش چشم هایشان را کاهش می دهد. تمام طیف های صورتی، رنگ سبز چشم ها را مشخص تر می کنند اما قهوه ای تیره، حالت مسحور کننده این چشم ها را می گیرد.

برای دوام بیشتر

برای دوام بیشتر رژ گونه (Rouge) ، باید ابتدا یک رژگونه کرمی سپس کمی پودر مات و در نهایت رژ گونه پودری مورد نظرتان را روی گونه بزنید.

رژ گونه (Rouge) و خطر ایجاد جوش

خانم ها باید رژ گونه هایی با تاریخ مصرف و برچسب وزارت بهداشت بخرند و مراقب باشند این ماده آرایشی آلوده نشود. در ضمن برخی از این محصولات حاوی تار( نوعی مشتق نفتی) هستند که باعث ایجاد جوش می شود بنابراین نباید از آنها استفاده شود.

رژگونه (Rouge) و خطر ایجاد لک

تمام خانم ها، حتی آنهایی که تحت درمان لک هستند یا از کرم های لایه بردار یا روشن کننده استفاده می کنند نیز باید بدانند که با تیره تر کردن رنگ پایه پوست با رژ گونه، جذب نور را بالا می برند و احتمال تشکیل لک در صورتشان بیشتر می شود.

نحوه انتخاب و انواع رژ گونه (Rouge) مناسب

ماده انتقال دهنده رنگ در رژ گونه های پودری، پودر تالک است و در انواع کرمی و مایع، سیلیکون و مواد جاذب رطوبت وجود دارد. رنگ و نگهدارنده از دیگر مواد فرمول رژ گونه هستند...
بد نیست بدانید رنگ رژ گونه (Rouge) از دو نوع تشکیل شده؛ یکی رنگ طبیعی پوست را می پوشاند و دیگری رنگ دلخواه را به پوست می دهد. برخی رژ گونه ها هم مواد جاذب روغن، متراکم کننده و پخش کننده دارند. این روزها شرکت های تولید کننده محصولات آرایشی انواع رنگ ها و فرمول های رژ گونه (Rouge) را با آگهی های تجاری جذاب و زیبا به مصرف کنندگان معرفی می کنند. اگر مصرف کننده اطلاعات کافی در مورد این مواد نداشته باشد، به پیام های تبلیغاتی بسنده می کند بی آنکه دقیقا بداند کدام محصول برایش مناسب است. در «زیبایی» این هفته نکته های مهمی را که بهتر است درباره انتخاب رنگ یا فرمول رژگونه بدانید، برشمرده ایم.
پرکاربردترین رژ گونه (Rouge) ، نوع پودری آن است که از تالک، مواد رنگی، مواد جاذب چربی و متراکم کننده تشکیل شده است. مزیت این نوع رژ گونه حالت طبیعی، محوشدن آسان و جذب بهتر چربی پوست است اما عیبی هم دارد؛ اینکه چندان روی پوست نمی ماند و با جذب چربی از پوست، تغییر رنگ می دهد. این نوع رژ گونه (Rouge) برای خانم هایی که آرایش ملایم را می پسندند و پوستی معمولی نه خیلی خشک، نه خیلی چرب دارند، مناسب است. رژ گونه مایع هم تحت عناوین کرم، ژل یا رنگ به فروش می رسد که همه شبیه اند و فقط حامل رنگ آنها تفاوت دارد؛ یعنی کرم ها حامل سیلیکونی و ژل ها یا رنگ ها حامل آبی دارند. رژگونه ای کرمی معمولا در یک ظرف و انواع ژلی در تیوب یا شیشه به فروش می رسند. رژ گونه های مایع دوام خوبی دارند اما رنگشان طبیعی نیست و روی پوست خوب محو نمی شوند، در ضمن توجه داشته باشید که طرز زدن رژ لب نیز در جلوه رژ گونه بسیار مهم است
رژ گونهیکی از وسایل آرایشی زیبایی است که اگر به طوردرست آن را مصرف کنیم، حتی با میکاپ خیلی ملایم می توان زیبایی و جذابیت صورت را دو برابر کرد

چند نکته برای استفاده از رژ گونه خوب (Blush few tips to good use)

برای جلوگیری از آلودگی و بروز مشکلات پوست، هرگز از برس رژ گونه (Rouge) فرد دیگر استفاده نکنید و این اجازه را به دیگران هم ندهید.در استفاده از برس رژ گونه دقت کنید و بعد از چند بار استفاده حتما آن را شسته و کاملا خشک کنید.این کار در مورد افرادی که پوست آنها مستعد جوش و آکنه است، اهمیت بیشتری پیدا می کند. برای ماندگاری بیشتر رژ گونه (Rouge) ، قبل از زدن پودر یا پنکک، کمی رژ گونه کرمی را از رنگ مورد نظر و با توجه به فرم صورت خود بزنید، حالا روی آن مقداری پور مات زده و از رژ گونه پودری استفاده کنید.
به این ترتیب، هاله زیبایی از رژ گونه خواهید داشت که مدت زمان بیشتری هم ماندگاری دارد. وقتی می خواهید رژ گونه (Rouge) بزنید، بهتر است برس را کمی داخل رژ گونه بزنید . آن را زیاد آغشته نکنید.حتی می توانید رنگ اضافه را روی یک دستمال تمیز گرفته و بعد رژ گونه بزنید.با اینکار ، رنگی یکدست و زیبا ایجاد می شود. به تاریخ انقضای رژ گونه (Rouge) ها دقت کنید.اگرچه رژ گونه پودری ،یک ماده آرایشی خشک است، اما به مرور زمان و گذشتن از تاریخ مصرف آن، باید کنار گذاشته شود.این موضوع در مورد نوع کرمی آن بسیار مهم است.
برای استفاده بهتر از رژ گونه خوب (Rouge) ، قلم مناسبی را انتخاب کنید.قلم موهای بادبزنی برای رژ گونه های پودری و روشن و قلم موهای پرمو برای رژ گونه های تیره مناسب هستند.اگر برای رژ گونه های تیره از برس های بزرگ استفاده کنید، با هر زدن قلم مو، رنگ زیادی روی قلم نشسته و پوست تیره و میزان رژ گونه نامتعادل خواهد شد. برای رژ گونه های کرمی و ژله ای هم می توانید با انگشت مقدار مناسبی از رژ گونه را درست در محل مورد نظر بزنید. رژ گونهبه انگلیسی Rouge می باشد زیبا و جذاب باشید.

برای مشاهده انواع مختلف و متنوع کرم پودر در سایت ایران سنتر به دسته بندی مربوطه در بخش آرایش و بهداشتی مراجعه فرمایید.