رژ گونه


راهنمای خرید رژ گونه

نحوه انتخاب رژگونه (Rouge) مناسببرای آرایش صورت

ماده انتقال دهنده رنگ در مواد آرایشی و بهداشتی و رژ گونه های پودری، پودر تالک است و در انواع کرمی و مایع، سیلیکون و مواد جاذب رطوبت وجود دارد. رنگ و نگهدارنده از دیگر مواد فرمول این فرآورده آرایشی و بهداشتی هستند...
بد نیست بدانید رنگ رژ گونه از دو نوع تشکیل شده؛ یکی رنگ طبیعی پوست را می پوشاند و دیگری رنگ دلخواه را به پوست می دهد. برخی رژ گونه ها هم مانند سایر محصولات آرایشی و بهداشتی مواد جاذب روغن، متراکم کننده و پخش کننده دارند. در ادامه نکته های مهمی را که بهتر است درباره انتخاب رنگ یا فرمول رژ گونه بدانید، برشمرده ایم.
پرکاربردترین رژگونه (Rouge) ، نوع پودری آن است که از تالک، مواد رنگی، مواد جاذب چربی و متراکم کننده تشکیل شده است. مزیت این نوع رژ گونه حالت طبیعی، محوشدن آسان و جذب بهتر چربی پوست است اما عیبی هم دارد؛ اینکه چندان روی پوست نمی ماند و با جذب چربی از پوست، تغییر رنگ می دهد. این نوع رژگونه برای خانم هایی که آرایش ملایم را می پسندند و پوستی معمولی نه خیلی خشک، نه خیلی چرب دارند، مناسب است. رژ گونه مایع هم تحت عناوین کرم، ژل یا رنگ به فروش می رسد که همه شبیه اند و فقط حامل رنگ آنها تفاوت دارد؛ یعنی کرم ها حامل سیلیکونی و ژل ها یا رنگ ها حامل آبی دارند. رژ گونه ای کرمی معمولا در یک ظرف و انواع ژلی در تیوب یا شیشه به فروش می رسند.

انتخاب رژ گونه خوب Choose a good Blush 

متناسب با نوع پوست

خانم هایی که پوست خشک دارند، برای داشتن آرایش صورت بهتر باید از انواع رژ گونه کرمی  Rouge  استفاده کنند تا رطوبت و آبرسانی به پوستشان حفظ شود اما اگر پوست چرب باشد، باید انواع رژ گونه پودری را انتخاب کرد که حامل رنگ آبی دارد تا رژ گونه از روی صورت روان نشود.
رژگونه هلویی بسیار خوشرنگ برای پوست های گندمی بسیار زیبا می باشد با انتخاب رژ گونه هلویی چهره زیبایی خواهید داشت در ضمن مدل رژ گونه برای آرایش صورت گرد نیز با صورت کشیده کمی متفاوت خواهد بود و افرادی که دنبال مدل رژگونه برای صورت گرد هستند شاید کارشان کمی سخت تر باشد ، توجه به این ظرایف باعث خواهد شد که آرایش زیباتری داشته باشید .

قلم موی مناسب رژ گونه Rouge چیست؟ ? What Blush brush right

اگر رژ گونه تان پودری و روشن است، یک قلموی بادبزنی بخرید چون پودر را خوب پخش و ظاهری یکنواخت ایجاد می کند. برای زدن رژ گونه های تیره می توانید از فرچه های پرمو (حالت استوانه ای) استفاده کنید و به هیچ وجه از فرچه های خیلی بزرگ استفاده نکنید زیرا در هر بار زدن آن به پوست، مقدار زیادی پودر پررنگ به پوست زده می شود. برای زدن انواع کرمی یا ژلی هم باید از انگشتانتان استفاده کنید.

محل زدن رژ گونه Place Lip Imprint

جلوی آینه بخندید تا روی چهره تان یک سیب ایجاد شود. اگر صورتی گرد دارید، برای کشیده نشان دادن آن می توانید روی برآمادگی سیب صورتتان رژ گونه Rouge بزنید سپس از روی استخوان گونه به سمت شقیقه ها رنگ را محو کنید. برای پر کردن صورت لاغر، باید رژگونه را با حرکت های دورانی روی گونه هایتان بزنید و به سمت استخوان گونه محو کنید و صاف به سمت گوش ها بروید. برای کوتاه نشان دادن صورت های خیلی کشیده باید فرچه را از خط سیب به سمت شقیقه بکشید و بعد کمی رژگونه روی پلک ها و چانه بزنید. برای گرد کردن صورت چهار گوش هم کافی است رژ گونه ای با رنگ ملایم بر سیب صورت و گودی گونه بزنید و برای برجسته کردن گونه با رژ گونه ای ۲ درجه تیره تر از پوست، دور استخوان گونه تان را تیره کنید تا استخوان آن برجسته به نظر برسد.

رنگ رژ گونه (Rouge) مناسب رنگ چشم چیست؟

برای چشم های قهوه ای، انواع رگه های قرمز جگری، اناری و گوجه ای مناسب اند اما رنگ های خنثی و انواع طیف های قهوه ای فروغ این چشم ها را از بین می برند. رنگ رژ گونه به رنگ بنفش مایل به ارغوانی، چشم های میشی را زیباتر می کند اما صورتی های مایل به نارنجی، رنگ این چشم ها را متمایل به خاکستری نشان می دهد. برای خانم های چشم آبی، رژ گونه هلویی یا صورتی یخی مناسب است و قهوه ای مایل به بادمجانی، درخشش چشم هایشان را کاهش می دهد. تمام طیف های صورتی، رنگ سبز چشم ها را مشخص تر می کنند اما قهوه ای تیره، حالت مسحور کننده این چشم ها را می گیرد.

برای دوام بیشتر

برای دوام بیشتر رژ گونه Rouge ، باید ابتدا یک رژگونه کرمی سپس کمی پودر مات و در نهایت رژگونه پودری مورد نظرتان را روی گونه بزنید.

رژگونه (Rouge) و خطر ایجاد لک

تمام خانم ها، حتی آنهایی که تحت درمان لک هستند یا از کرم های لایه بردار یا روشن کننده استفاده می کنند نیز باید بدانند که با تیره تر کردن رنگ پایه پوست با رژ گونه، جذب نور را بالا می برند و احتمال تشکیل لک در صورتشان بیشتر می شود.

نحوه انتخاب و انواع رژ گونه (Rouge) مناسب

ماده انتقال دهنده رنگ در رژهای گونه پودری، پودر تالک است و در انواع کرمی و مایع، سیلیکون و مواد جاذب رطوبت وجود دارد. رنگ و نگهدارنده از دیگر مواد فرمول رژگونه هستند...
بد نیست بدانید رنگ رژ گونه Rouge از دو نوع تشکیل شده؛ یکی رنگ طبیعی پوست را می پوشاند و دیگری رنگ دلخواه را به پوست می دهد. برخی رژهای گونه هم مواد جاذب روغن، متراکم کننده و پخش کننده دارند. این روزها شرکت های تولید کننده محصولات آرایشی انواع رنگ ها و فرمول های رژ گونه Rouge را با آگهی های تجاری جذاب و زیبا به مصرف کنندگان معرفی می کنند. اگر مصرف کننده اطلاعات کافی در مورد این مواد نداشته باشد، به پیام های تبلیغاتی بسنده می کند بی آنکه دقیقا بداند کدام محصول برایش مناسب است. در «زیبایی» این هفته نکته های مهمی را که بهتر است درباره انتخاب رنگ یا فرمول رژگونه بدانید، برشمرده ایم.
پرکاربردترین رژ گونه Rouge ، نوع پودری آن است که از تالک، مواد رنگی، مواد جاذب چربی و متراکم کننده تشکیل شده است. مزیت این نوع رژگونه حالت طبیعی، محوشدن آسان و جذب بهتر چربی پوست است اما عیبی هم دارد؛ اینکه چندان روی پوست نمی ماند و با جذب چربی از پوست، تغییر رنگ می دهد. این نوع رژ گونه پودری (Rouge) برای خانم هایی که آرایش ملایم را می پسندند و پوستی معمولی نه خیلی خشک، نه خیلی چرب دارند، مناسب است. رژ گونه مایع هم تحت عناوین کرم، ژل یا رنگ به فروش می رسد که همه شبیه اند و فقط حامل رنگ آنها تفاوت دارد؛ یعنی کرم ها حامل سیلیکونی و ژل ها یا رنگ ها حامل آبی دارند. رژگونه ای کرمی معمولا در یک ظرف و انواع ژلی در تیوب یا شیشه به فروش می رسند. نوع مایع آنها دوام خوبی دارند اما رنگشان طبیعی نیست و روی پوست خوب محو نمی شوند، در ضمن توجه داشته باشید که طرز زدن رژ لب نیز در جلوه رژگونه بسیار مهم است

چند نکته برای استفاده از رژ گونه خوب Blush few tips to good use

برای جلوگیری از آلودگی و بروز مشکلات پوست، هرگز از برس رژ گونه Rouge فرد دیگر استفاده نکنید و این اجازه را به دیگران هم ندهید.در استفاده از برس رژگونه دقت کنید و بعد از چند بار استفاده حتما آن را شسته و کاملا خشک کنید.این کار در مورد افرادی که پوست آنها مستعد جوش و آکنه است، اهمیت بیشتری پیدا می کند. برای ماندگاری بیشتر رژ گونه Rouge ، قبل از زدن پودر یا پنکک، کمی رژگونه کرمی را از رنگ مورد نظر و با توجه به فرم صورت خود بزنید، حالا روی آن مقداری پور مات زده و از مدل پودری آن استفاده کنید.
به این ترتیب، هاله زیبایی از رژگونه خواهید داشت که مدت زمان بیشتری هم ماندگاری دارد. وقتی می خواهید رژ گونه Rouge بزنید، بهتر است برس را کمی داخل این محصول آرایشی و بهداشتی بزنید . آن را زیاد آغشته نکنید.حتی می توانید رنگ اضافه را روی یک دستمال تمیز گرفته و بعد رژگونه بزنید.با اینکار ، رنگی یکدست و زیبا ایجاد می شود. به تاریخ انقضای رژ گونه Rouge ها دقت کنید.اگرچه انواع پودری آن،یک ماده آرایشی خشک است، اما به مرور زمان و گذشتن از تاریخ مصرف آن، باید کنار گذاشته شود.این موضوع در مورد نوع کرمی آن بسیار مهم است.
برای استفاده بهتر از رژ گونه خوب Rouge و داشتن آرایش صورت عالی، قلم مناسبی را انتخاب کنید.قلموهای بادبزنی برای رژهای گونه پودری و روشن و قلم موهای پرمو برای رژهای گونه تیره مناسب هستند.اگر برای رژ های گونه  تیره از برس های بزرگ استفاده کنید، با هر زدن قلم مو، رنگ زیادی روی قلم نشسته و پوست تیره و میزان رژگونه نامتعادل خواهد شد. برای مدلهای کرمی و ژله ای آن می توانید با انگشت مقدار مناسبی از رژگونه  را درست در محل مورد نظر بزنید. در ضمن شما می توانید فیلم آموزش رژ گونه زدن را هم در اینترنت مشاهده نمایید.

برای مشاهده انواع مختلف و متنوع کرم پودر در سایت ایران سنتر به دسته بندی مربوطه در بخش آرایش و بهداشتی مراجعه فرمایید.


کلمات کلیدی مرتبط : 

مدل رژگونه برای صورت گرد -  آموزش زدن ریمل - فیلم آموزش رژگونه زدن